Basket wygrał jeden mecz w EEWBL

26 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 13:40 (27 września 2015)

Aneta Kotnis oddała w sobotę dwa rzuty za trzy punkty. Ona w czwartej kwarcie i oba celne. Dawały one Basketowi nadzieję na zwycięstwo jednak ostatecznie to TTT okazało się lepsze o 2 punkty. W niedzielę zdobyła 6 pkt i dołożyła do tego 8 zbiórek. Aneta Kotnis oddała w sobotę dwa rzuty za trzy punkty. Ona w czwartej kwarcie i oba celne. Dawały one Basketowi nadzieję na zwycięstwo jednak ostatecznie to TTT okazało się lepsze o 2 punkty. W niedzielę zdobyła 6 pkt i dołożyła do tego 8 zbiórek.

Trzy mecze i tylko jedno zwycięstwo. Taki bilans we Wschodnioeuropejskiej Lidze Kobiet mają po pierwszym turnieju w Rydze koszykarki Basketu. Na zakończenie zmagań pokonały Horizont Mińsk 68:67 (26:18, 20:14, 16:17, 6:18). Dzień wcześniej gdynianki uległy gospodarzowi, TTT Ryga 75:77 (19:16, 24:23, 11:22, 21:16). W nim miały rzut na zwycięstwo jednak w trudnej sytuacji spudłowała go Paris Johnson. Minusem było także to, że w 35. minucie boisko z urazem opuściła Agnieszka Bibrzycka, która nie zagrała w niedzielę.

Horizont Mińsk - Basket Gdynia 67:68 (18:26, 14:20, 17:16, 18:6)

Horizont: Donders 11 punktów (1x3, 6 zb.), Waszkiewicz 10 (1x3, 6 zb.), Rytsikava 9 (1x3, 8 zb.), Nadzjeżka 7 (5 zb.), Uro-Nile 5 (1x3, 5 zb.) oraz Szylowicz 13 (3x3), Lipinskaja 11, Tsyruliowa 1

BASKET: Johnson 13 (1x3, 5 zb.), Skerović 11 (1x3, 8 zb., 5 st.), Kotnis 6 (8 zb.), Jakubiuk 4, M. Bibrzycka 0 oraz Troina 10, Grabowska 8, Suknarowska 7, Podgórna 5 (1x3), Ossowska 4

BAKSET ULEGŁ NA INAUGURACJĘ DRUŻYNIE Z WILNA

Sobotni uraz Agnieszki Bibrzyckiej okazał się na tyle dolegliwy, że podczas ostatniego meczu turnieju w Rydze musiała zasiąść na ławce rezerwowych i zostać na niej do końca starcia. Trudno się temu dziwić. Koszykarka, która była bez treningu przez trzy tygodnie najpierw zagrała w środę z Widzewem Łódź, a następnie w piątek i w sobotę we Wschodnioeuropejskiej Lidze Kobiet. A przecież dolegało jej przeciążenie kolana.

Liderowanie nad gdyńskim klubem w ataku przejęła w niedzielę Paris Johnson. Amerykanka zdobyła dla Basketu 4 pkt na początku meczu. Później dołączyła do niej Jelena Skerović. Obie trafiły do 13 pkt dla drużyny prowadzonej przez Katarzynę Dydek. Kiedy dołączyły się inne koszykarki Basket zbudował 8-punktową przewagę (16:24).

Udało się ją powiększyć w drugiej kwarcie. Tuż przed jej zakończeniem Anna Jakubiuk zdobyła 4 pkt. z rzędu i na tablicy wyników pojawiło się 46:31 dla gdynianek. W drugiej połowie zdecydowanie spuściły one z tonu.

W trzeciej kwarcie rywalki z Mińska odrobiły co prawda tylko punkt, ale w czwartej zrobiło się niespodziewania gorąco. Od 32 do 38 min. rywalki zanotowały serię 11:0 i było tylko 60:64. Przerwała ją Skerović trafiając rzut z wyskoku. Za chwilę rozgrywająca weszła także pod kosz i prowadzenie ponownie było bezpieczne (60:68). I na tym Basket zakończył zdobywanie punktów. Na szczęście dla nich rywalki nie były aż tak skuteczne, a ich trójka na koniec meczu zmniejszyła prowadzenie do punktu (67:68).

TTT Ryga - Basket Gdynia 77:75 (16:19, 23:24, 22:11, 16:21)

TTT: Krastina 12 punktów (2x3), Mann 10 (1x3, 8 zb.), Eibele 10 (2x3), Melnika 9 (5 zb.), Aizsila 4 oraz Kulite 14 (1x3, 10 zb.), Carter 8 (1x3), Priede 6, Veidere 3, Eglite 1, Strautmane 0

BASKET: Johnson 19 (1x3, 10 zb.), A. Bibrzycka 15 (2x3), Skerović 12 (2x3, 6 zb.), Kotnis 11 (2x3, 5 zb.), Jakubiuk 7 (1x3, 7 zb.) oraz Troina 5, (1x3), M. Bibrzycka 4, Suknarowska 2, Podgórna 0, Ossowska 0, Grabowska 0

Dzień wcześniej, w drugim starciu turnieju drużyna Dydek zmierzyła się z gospodarzem turnieju TTT. Nieco czasu na wejście w mecz potrzebowała liderka drużyny, Agnieszka Bibrzycka. Z Piłka po jej rzucie zatrzepotała w siatce w 7. min. starcia. Wcześniej jednak Bibrzycka trafiła 3 z 4 osobistych.

Rzut kapitan Basketu przyniósł remis 12:12. Za chwilę Bibrzycka ponownie rzuciła skutecznie z gry, punkty zza linii 6,75 m dołożyła Johnson i gdynianki prowadziły 17:12.

Przewagę trzech punktów miały na koniec pierwszej kwarty. W drugiej Basket jeszcze bardziej otworzył się w ofensywnie, niestety na to samo pozwolił TTT. W tej części gry aż siedem gdynianek trafiało do kosza. Kiedy w 12. min. punkty zdobywała Katarzyna Suknarowska jej zespół wygrywał 26:20. Na więcej rywalki jednak nie pozwoliły i do końca pierwszej połowy mieliśmy grę na granicy remisu.

Jako pierwsze o defensywie przypominały sobie koszykarki ze stolicy Łotwy. I choć trzecią kwartę od trafienia zaczęła Johnson (45:39), to na kolejne punkty Basketu trzeba było czekać do 25. min. Po trójce Tatiany Troiny gdynianki przegrywały 48:49. Drużyna z Rygi była już tak rozpędzona, że przed ostatnią częścią gry miała 7 pkt przewagi (54:61)

Seria 7:0 zapoczątkowana przez trójkę Skerović i ponownie mieliśmy remis (61:61). Po kolejnym, celnym rzucie zza linii 6,75 m, ale Anety Kotnis Basket prowadził 64:63.

TTT odzyskało jednak inicjatywę (64:66). Jakby tego było mało podczas 4. faulu w meczu urazu doznała Agnieszka Bibrzycka. W 35. min. sprowadził ją z parkietu asystent trenera, Tomasz Cielebąk. Inicjatywę w ataku przejęły wtedy inne koszykarki.

Trójka Kotnis dała ponownie prowadzenie 71:70. Później za dwa trafiła Skerović (73:72), ale rywalki szybko odpowiedziały trójką. Ostatnią minutę gdynianki rozpoczęły głupią stratą, a TTT powiększyło dzięki temu przewagę (74:77). Po czasie dla Dydek wolnego trafiła Johnson i przez kolejne, ostatnie 40 sekund gry... żadna z drużyn nie trafiła do kosza. Zamykającą akcję meczu miał Basket, ale rywalki postawiły twardą obronę, Johnson musiała rzucać za trzy przez ręce koszykarki TTT, ale wycelowała jedynie w obręcz.

Pozostałe wyniki 2. kolejki EEWBL:
Kibirkstis Wilno - Horizont Mińsk 60:51 (11:20, 18:7, 14::20, 17:4)
Tsmoki Mińsk - Olimpia Grodno 67:47 (26:3, 10:10, 15:17, 16:17)
1182 Tallin - Astana Tigers 59:67 (13:16, 18:17, 10:23, 18:11)

Pozostałe wyniki 3. kolejki EEWBL:
Astana Tigers - Olimpia Grodno 56:59 (19:14, 13:27, 17:5, 7:13)
Tsmoki Mińsk - 1182 Tallin 53:30 (22:3, 19:4, 6:13, 6:10)
TTT Ryga - Kibirkstis Wilno 83:52 (30:15, 20:7, 16:12, 17:18)

• Dydek co ty wyprawiasz? (3)

To kompromitacja trenerki jeżeli nie umiejąca rzucać Johnson rzuca w ostatniej akci za 3 punkty.

• 3 6

• Ta opinia to Twoja kompromitacja. (2)

1. Paris w meczu z Widzewem rzuciła ważną "trójkę" w czwartej kwarcie spotkania.
      2. Skąd wiesz, jakie polecenia wydała pani trener na czasie przed tą akcją?
      Na live tego było widać.
      3. Sprawdż w słowniku co oznacza słowo realista i zmień na bardziej pasujące - np.
      konfabulator.
      Ale generalnie to zadowolony jesteś. Prawda?

• 2 3

• Realistą (1)

On jest tylko we własnym mniemaniu - dla mnie jest bredzącym trollem, raczej fantastą.

A co do meczów Basketu - nie będę się znęcał. Faktem jest, że muszą jak najwięcej grać razem w meczach o stawkę bo póki co dziewczyny nie stanowią zespołu. Najbardziej szkoda Biby, mam nadzieję, że ta kontuzja to nic poważnego.

• 3 2

• Do mądrali powyżej

Po kilku rzutach z dystansu w meczu z Widzewem widać było że Paris tego kompletnie nie umie. Jest dobrym centrem i na tym powinna się skupić.
          Więc NIGDY nie powinna rzucać w ostatniej akcji za 3 punkty!!!
          No ale parkiet szybko zweryfikuje czy to jest dystansowy rzutek i kto ma rację w tej kwestii.