W Trójmieście tylko Arka bez bonusu w 3. kolejce

20 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Doskonale zaczęła się trzecia kolejka ekstraligi dla trójmiejskich rugbistów. Ogniwo Sopot wygrało na wyjeździe za pięć punktów, zwyciężając Orkan Sochaczew 36:16 (12:10). Natomiast Lechia Gdańsk w pożegnalnym meczu Stanisława Więciorka rozgromiła u siebie Juvenię Kraków 44:0 (22:0). Gorzej się nieco skończyło. Arka w Gdyni co prawda wygrała z Posnanią, ale "tylko" 18:0 (8:0), co nie dało bonusu

Punkty dla Ogniwa:
Paweł Schulte-Noelle 11, Łukasz Anuszkiewicz 10, Dariusz Wantoch-Rekowski 5, Robert Olszewski 5, Sylwester Koper 5.

OGNIWO: Rycewicz, M.Plich (D.Plich), Wilczuk - Anuszkiewicz (Koper), Wantoch-Rekowski (Zeszutek) - Węgierski, Graban, Rogowski - Czaja - M.Pogorzelski, Olszewski, Podolski, Przychocki, Schulte-Noelle, Szablewski.

- Końcowy wynik nie oddaje tego co działo się na boisku - uczciwie przyznaje Jarosław Hodura, szkoleniowiec Ogniwa. Sopocianie jeszcze na kwadrans przed końcem prowadzili różnicą tylko trzech punktów (19:16). Natomiast przed przerwą do dobrym otwarciu i prowadzeniu 7:0 gości, Orkan odpowiedział 10 punktami z rzędu.

- Łatwo to zwycięstwo nam nie przyszło. Zaprocentowała dobra taktyką, którą obraliśmy. Postanowiliśmy tak grać, aby wymęczyć, a wręcz zamęczyć rywali. To się udało. Końcówka wyraźnie należała do nas - dodaje Hodura, którego podopieczni wygrali pierwsze spotkanie w tym sezonie i od razu awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Niedziela rozpoczęła się od efektownego zwycięstwa Lechii. Gdańszczanie rozgromili przy ul. Grunwaldzkiej Juvenię Kraków 44:0 (22:0). Biało-zieloni dzięki pięciu punktom umocnili się na prowadzeniu w tabeli, powiększając przewagę nad mistrzami Polski. Bardziej niż gra, która była jednostronna, na uwagę zasługuje to co działo się we Wrzeszczu w niedzielę poza boiskiem.

Rugbiście zbierali pieniądze na rzecz rodziny zmarłego dziennikarza Radia Gdańsk, Jacka Kamińskiego. W przerwie zaś uroczyście w roli zawodnika pożegnano Stanisława Więciorka. 44-latek otrzymał okolicznościowe patery i puchary od władz województwa pomorskiego, miasta Gdańsk, Lechii oraz Polskiego Związku Rugby, który reprezentował prezes Jan Kozłowski.

Na boisko popularny "Więcior" wyszedł już po zakończeniu spotkania. Obecnie jest bowiem trenerem... Juvenii. W 5-minutowej pokazówce 44-latek zdobył przyłożenie, a następnie punktował również z przyłożenia.

Po meczu gratulacje były również dla Rafała Witoszyńskiego oraz jego żony Aleksandry Borowskiej. - Co prawda ślub miał miejsce dwa tygodnie temu, ale z uwagi na przerwę w rozgrywkach nie mieliśmy wcześniej okazji publicznie pogratulować naszemu koledze - wyjaśnia Łukasz Jurczak, rzecznik prasowy RC Lechia.

Odnotujmy również debiut w Lechii Jurija Buchajło. Naturalizowany w reprezentacji Polski ukraiński łącznik ataku na powitanie Gdańska zdobył punkty po trzech podwyższeniach oraz karnym.

Punkty dla Lechii zdobyli:
Jurij Buchajło 9, Rafał Lademan 5, Krzysztof Krzewicki 5, Paweł Lenartowicz 5, Tomasz Rokicki 5, Mariusz Wilczuk 5, Grzegorz Buczek 5, Maciej Wojtkuński 5.

LECHIA: Kaszuba (78 Zieliński), Odoliński, Urbanowicz (67 Janiec) - Lademan, Krzewicki - Płonka, Hedesz (79 Wojtkuński), Wojcieszak (50 Sienkiewicz) - Lenartowicz - Buchajło, Rokicki, Wilczuk, Buczek, Narwojsz - Jurkowski (67 Hałaśkiewicz).

Jako ostatnia z trójmiejskich drużyn w tej kolejce zaprezentowała się Arka. Niestety, nie poszła w ślady poprzedników. Gdynianie poprzestali na dwóch przyłożeniach w wygranym meczu z Posnanią 18:0 (8:0), a to o połowę za mało, aby zdobyć bonus.

Podobnie jak w poprzednich meczach "Buldogom" brakowało skuteczności, bo dogodne sytuacje na bardziej okazałe zwycięstwo były co najmniej dwie. Grą żółto-niebieskich po dwuletniej przerwie ponownie kierował Dariusz Komisarczuk. 36-letni łącznik młyna wrócił na boisko wobec kontuzji reprezentanta Polski na tej pozycji, Łukasza Szostka.

Punkty dla Arki zdobyli:
Stanisław Kriczun 8, Karol Denisiuk 5, Kamil Simionkowski 5.

ARKA: Ruszkiewicz (65 Rogowski), Kwiatkowski (45 Kaszubowski), Wojaczek - Nowak, Skindel - Dąbrowski (41 Andrzejczuk), Kałduński, Raszpunda (70 Walczuk) - Komisarczuk - Kriczun (72 Witt), Denisiuk, Głuszek, Chromiński, Zaradzki - Simionkowski (60 Macoń).

W czwartym meczu trzeciej kolejki ekstraligi Budowlani Łódź pokonali Bemowo AZS AWF Warszawa 15:10 (5:0).

• 2 0

• na treningi chodzi i sie przyklada jak trzeba ;)
        Chińczyk dajesz !!

• 2 0

• china

china starsznie dobre zawody zagral...Pozdro!!

• 3 2

• Ogniwo

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera za zwycięstwo. Czzęść kibiców / może nie z Trójmiasta / już nas prawie ogłosiło "cieniasami" - patrz typowania w meczu -na "rugby info" ale my się nie dajemy . Jeden sektor siedzisk na stadionie już gotowy , drugi w trakcie poprawy. Mam nadzieję , że dzieki pomocy kolegów sponsorów - Urząd Miasta Sopotu,Wojtek Kopytkowski - poprawimy wygląd stadionu - i niedługo zaprosimy kibiców na trybuny. Trzymamy kciuki za wygrane Lechii i Arki.