W Wągrowcu parkiet nie nadawał się do gry!

Marta, jag.
13 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

To skandal! Czegoś takiego w historii ekstraklasy piłkarzy ręcznych jeszcze nie było. W Wągrowcu nie można było grać, gdyż parkiet był śliski jak lodowisko, zalegał na nim klej i silikon. Mecz został przerwany w 8. minucie i odwołany. Jako, że była to ostatnia kolejka sezonu zasadniczego nie ma rezerwowego terminu. AZS AWFiS Gdańsk powinien otrzymać walkowera.

Dzisiejsze spotkanie miało znaczenie tylko dla akademików. Podopieczni Daniela Waszkiewicza grać będą o miejsca 9-12, a w tej grupie punkty zdobyte w sezonie zasadniczym zostaną zachowane. Natomiast Nielba już zrealizowała swój cel wcześniej. Beniaminek ekstraklasy zapewnił sobie siódme miejsce.

Gdy wybiła godzina 18.00, wyznaczona na początek spotkania, grać nie można było. Do usuwania substancji zalegającej na parkiecie rzucili się niemal wszyscy miejscowi, z prezesem klubu na czele! Na przeszkodzie szczypiornistom stanął zalegający na placu gry silikon, którego nie można było usunąć. Po kilku minutach oszyczania podłoża sędziowie zezwolili na grę.

Inauguracyjną bramkę zdobył Robert Fogler. On też trafił na 2:1 jeszcze raz pokonując eksgdańszczanina, Marcina Głębockiego. W 3. minucie arbitrzy zatrzymali spotkanie. Do walki z zaklastrowanym parkietem ruszyli teraz nawet miejscowi zawodnicy. W ruch poszły rozpuszczalniki, gorąca woda, a nawet papier ścierny! Po dwudziestu minutach takich wysiłków arbitrzy jeszcze raz nakazują podjęcie gry.

Gdańszczanie spokojnie punktowali rywali. Piotr Chrapkowski oraz dwukrotnie Adam Marciniak rzucili celnie i na tablicy pojawił się wynik 5:1 na korzyść AZS AWFiS.

Zegar wskazywał 8. minutę, gdy drugą bramkę dla siebie i Nielby zdobył Dawid Przysiek, mimo że jego drużyna grała wówczas w osłabienie. Mniej szczęścia miał jego kolega. Kamil Ciok boleśnie potłukł się po upadku na śliskim parkiecie.

Tabela wprowadzona: 2010-03-13

Arbitrzy po raz kolejny przerwali grę. Gospodarze otrzymali następny kwadrans na posprzątanie parkietu. Do prac skierowali ponad 30 osób. Wszystko na próżno. Na takim podłożu grać nie można było. O 18:42 sędziowie odwołali mecz, tłumacząc, że gra w takich warunkach to narażenie na niebezpieczeństwo zawodników.

W najbliższym tygodniu nad raportem z Wągrowca pochyli się Komisarz Ligi. Wydaje się, że Ignacy Demiańczuk będzie mógł wydać tylko jedną decyzję - walkower na korzyść gdańszczan. Póki co nasza drużyna kończy sezon zasadniczy na przedostatnim miejscu. Na pewno systemem mecz i rewanż rywalizować będzie o utrzymanie ze Śląskiem Wrocław, Chrobrym Głogów i Powenem Zabrze. To spory wydatek dla i tak szczupłej klubowej kasy, bo szykują się dalekie wyjazdy.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Zagłębie Lubin Vive Targi Kielce 29:36 (15:15), Wisła Płock - Azoty Puławy 34:25 (20:9), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Śląsk Wrocław 36:33 (15:14), Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:23 (12:8), Traveland-Społem Olsztyn - NMC Powen Zabrze 30:23 (14:12).