Atom Trefl drugi po sezonie zasadniczym

8 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Rezerwowe Atomu Trefla odegrały w sobotę ważną rolę na boisku. Jedną z takich siatkarek była Kimberly Hill. Rezerwowe Atomu Trefla odegrały w sobotę ważną rolę na boisku. Jedną z takich siatkarek była Kimberly Hill.

Drugi mecz z rzędu siatkarki Atomu Trefla dały słabszym rywalkom powody do radości w jednym secie. Pokonując 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:12) Siódemkę SK Bank Legionovia zapewniły sobie jednak 2. miejsce po sezonie zasadniczym. A to oznacza, że w ćwierćfinale play-off, który rozpocznie się 15 marca, zagrają z 7. w tabeli Beef Master Budowlanymi Łódź.

ATOM TREFL: Bełcik 2, Leys 6, Efimienko 10, Podolec 11, Molnar 2, Łukasik 8, Zenik (libero) oraz Gajewska, Hill 8, Pietersen 4, Kaczorowska 2

Siódemka SK Bank: Raonić 2, Rakić, Barfield 7, Tomsia 6, Rybaczewska 5, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Bąk 4, Wójcik 9, Szymańska 3, Łukaszewska 6, Sołodkowicz 3

Sopockie siatkarki miały przed sobotnim starciem jasny cel. Było nim zwycięstwo, które bez względu na inne wyniki zapewniało drugie miejsce przed fazą play-off. W przypadku porażki trzeba by było czekać na niedzielny mecz Chemika Police z Impelem Wrocław.

Starcie z Siódemką, która także walczyła, ale o udział w play-off, mistrzynie Polski zaczęły jak na nie przystało. Bardzo dobrą zagrywkę Justyny Łukasik szybko zamieniły na prowadzenie 4:0. Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły udawał się po... zaledwie 4 minutach gry (8:4). Do tego czasu przyjezdne nie skończyły ani jednego ataku. 3 punkty zdobyły natomiast po zepsutych zagrywkach Atomówek. Właśnie ten element gry okazał się zmorą mistrzyń Polski w pierwszym secie.

Po dobrych zagrywkach Łukasik musieliśmy czekać długo na kolejny pozytywny serwis. W pierwszym secie przyjezdne zyskały dzięki temu 5 pkt. Tuż przed kolejną przerwą techniczną Siódemka wyszła nawet na prowadzenie 15:14. Dobry atak Briżitki Molnar i as serwisowy Anny Podolec przywróciły jednak mecz na właściwe dla Atomu Trefla tory.

Choć już do końca tej partii Atomówki nie mogły osiągnąć znaczącej przewagi, to nie było jednak zagrożenia, że mogą ją przegrać. Set zakończyła blokiem dobrze spisująca się Zuzanna Efimienko.

Pod koniec inaugurującego mecz seta na boisku pojawiła się Kimberly Hill. Amerykanka, która zmieniła Molnar, okazała się ważną częścią ataku na początku drugiej partii. Zdobyła w niej pierwszy punkt, a w kolejnych akcjach piłka co chwilę leciała na lewe skrzydło, gdzie z atakiem czekała Hill. Głównie dzięki jej dobrej dyspozycji sopocianki zbudowały 6-punktową przewagę (7:1), którą kontrolował praktycznie przez całą długość seta. Trener Maciej Kosmol wymienił niemal wszystkie zawodniczki na boisku, ale Siódemka postraszyła tylko w końcówce, po dwóch asach Aleksandry Wójcik (23:20). Punktowe bloki Efimienko i Hill zakończyły set.

W trzecim secie przyjezdne nie zamierzały odpuszczać Atomówkom. Na początku pilnowały, aby jak w poprzednich partiach mistrzynie Polski nie zbudowały wysokiej przewagi. Następnie zaczęły wykorzystywać zawahanie sopocianek w ofensywie. Atak Charlotte Leys w aut spowodował, że Atom Trefl przerywał 10:12. Belgijka została szybko zmieniona przez Klaudię Kaczorowską, co chwilowo przyniosło korzyść. Kiedy przyjmująca skończyła serię zagrywek był remis 13:13. Po czasie dla Kosmola rywalki ponownie zaczęły budować przewagę. Siódemka wygrywała nawet 17:14. Atomówki na szczęście ocknęły się. Po ataku z obiegnięcia Efimienko i z lewego skrzydła Kaczorowskiej wróciły na prowadzenie (19:18). Na styku oba zespoły grały do stanu 22:22. Atak w antenkę Molnar, w aut Pietersen i po bloku Lauren Barfield zakończył go na korzyść przyjezdnych.

- Nawet jak w trzeciej partii miałyśmy parę punktów przewagi, to dałyśmy się dogonić. Mam nadzieję, że nadrobiłyśmy niedociągnięcia w czwartym secie. Teraz mamy kilka dni wolnego, a po tym okresie przystąpimy z werwą do przygotowań do play-off. Przerwa jest jaka jest i nie ma co biadolić. Od początku kolejnego tygodnia zamierzamy ponownie ciężko pracować - mówi Izabela Bełcik, rozgrywająca Atomu Trefla.

Okazało się jednak, że porażka w trzeciej partii, to tylko wypadek przy pracy. Dwa asy serwisowe Kaczorowskiej (3:0) szybko ustawiły przyjezdne w szeregu w czwartym secie. Kiedy w połowie partii przyjmująca kończyła atak, Atom Trefl prowadził już 14:5. Od tego momentu sopocianki mogły już spokojnie myśleć o meczach Pucharu Polski, który zakończy się finałem 8-9 marca i meczach play-off. Ćwierćfinały najważniejszej części sezonu rozpoczną się 15 marca. Po stracie punktów w 18. kolejce w Muszynie, na 7. pozycji pozostał zespół Adama Grabowskiego, Budowlani i to on będzie rywalem mistrza Polski w fazie 1/4 play-off.

- Wiedzieliśmy, że musimy wygrać, aby nie czekać na mecz Impelu. Ciesze się, że dziewczyny były odpowiednio skoncentrowane. W trzecim secie straciliśmy trochę kontroli, tak w ataku jak i w zagrywce. Od serwisu zaczęliśmy dobrze czwarty set i to pozwoliło ustawić go po naszej myśli. Cieszę się, że w play-off zagramy z Łodzią ponieważ dystans do tego miasta jest trochę krótszy niż do Muszyny. Także nasi fani będą mieli ułatwioną drogę do wspierania nas. To fajnie, że zaoszczędzimy wszystkim długiej podróży - stwierdził trener Atomu Trefla Teun Buijs.

Wyniki 18 kolejki

• ATOM TREFL Sopot - Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:12)
  • Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - Beef Master Budowlani Łódź 3:2 (16:25, 25:16, 25:17, 22:25, 15:13)
  • Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:13, 25:20)
  • Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)
  • Aluprof Bielsko-Biała - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:16, 25:20, 23:25, 27:25)

Opinie (12)

• Szkoda, że trener dalej jakby obok zespołu! (4)

Dalej uparcie notuje i jego 2 pomocników. Czasami patrzy co dzieje się na parkiecie. Jednak pisanie jak widać ważniejsze. Stąd nietrafne zmiany i nie we właściwym momencie. Szczególnie było to dotkliwe w 3 secie. Zmienił dobrze grającą Hill na Molnar, która zanotowała 2 straty mające wpływ na wynik seta. Brawa dla Z.Efimienko - MVP i 14 pkt-ów oraz dla A.Podolec 14 pkt-ów (szkoda ataków w siatkę) oraz dla K.Hill 12 pkt-ów, chociaż nie grała całego meczu. Dobrze zagrały również K.Kaczorowska i J.Łukasik. Lepiej niż poprzednio M.Zenik.

• 19 8

• Tak w kwestii formalnej (3)

ten non stop notujący i będący trener zajął 2 miejsce w sezonie zasadniczym.

Mecz musiał wygrać tylko za 2 pkt, więc może miał w tym meczu inny cel niż sama wygrana. Czyli np chciał sprawdzić zawodniczki jak sobie radzą. No tak ale ważne, że można ponarzekać.

• 8 16

• z tym skladem Ty tez bys byl drugi i wyszedl z grupu LM (2)

to moze zrobic nawet przyslowiowa tesciowa na lawce

• 10 6

• A to ciekawe (1)

Bo jakoś od początku się pojawiały komentarze, że nie mamy ataku, skład słaby i co najwyżej środek tabeli. A tu spokojne 2 miejsce z przewagą nad Wrocławiem.

Nic wieczni malkontenci.

• 10 5

• Skład fajny - poza atakiem właśnie i tu nic się nie zmieniło w tej kwestii.

• 1 1

• (1)

trzeci set znów w plecy i znów padlina jakieś fatum Łódz przejdą ale co dalej słabo to widzę mistrza nie obronią z tym trenerem nie ma szans.

• 24 15

• Miejsce

Ja stawiam że dostaniemy się do finalu (Impel gra nierówno), ale tam dostaniemy baty od chemika.

• 2 1

• Gratulacje Dziewczyny ! (2)

Gratulacje drugiego miejsca !
    A wszystkim niedowiarkom na pohybel ! (typowe polskie narzekanie)
    Przegrają jeden mecz - świat się wali.
    Wygrywają- to też źle (bo nie 3:0 i to nie w stosunku 25:0, 25:0, 25:0)
    A może lepiej tak trochę wsparcia dla Dziewczyn ?

• 28 11

• Umiesz odróznić realistów od narzekających?

Nie? To się nie wypowiadaj

• 10 10

• Super komentarz!

Zgadzam się z przedmówcą! W zeszłym sezonie też wszyscy narzekali, że play-off z czwartego miejsca" i w ogóle brak szans. Ludzie, zdarza się! Ja jestem kibicem i to bez względu na to czy wygrywają, czy nie. Pozdrawiam wszystkich fanów i przeciwników, a także sezonowców i pikników.
      MISTRZ, MISTRZ, ATOM TREFL!!!

• 16 8

• Co to ma być? (1)

Potwierdza się to co pisałem poprzednio: one są jednak "mistrzyniami trzeciego seta". Wstyd.