Asseco wraca do Gdynia Areny

2 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Jakub Parzeński ma za sobą ofensywnie najlepszy mecz w sezonie 2015/2016. Czy będzie w stanie przebić go już w środę. Jakub Parzeński ma za sobą ofensywnie najlepszy mecz w sezonie 2015/2016. Czy będzie w stanie przebić go już w środę.

Ponad miesiąc bez meczów we własnej hali byli koszykarze Asseco Gdynia. Za nimi mało intensywny listopad, w którym mogli skupić się na budowaniu formy przed grudniowymi spotkaniami. Zaczną je od meczu w Gdynia Arenie z MKS Dąbrowa Górnicza. Początek ostatniego spotkania 8. kolejki o godz. 19.

ASSECO Gdynia
MKS Dąbrowa Górnicza

99% 363 typowania ASSECO Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
1% 3 typowania MKS Dąbrowa Górnicza

Koszykarze Asseco mają za sobą dwa różne miesiące. W październiku grali praktycznie po dwa spotkania w tygodniu. Trener Tane Spasev trochę narzekał na tak wysokie natężenie spotkań ligowych. Natomiast w listopadzie jego drużynie przypadły tylko dwa mecze - oba wyjazdowe.

W ASSECO GRA JEDEN Z NAJEPSZYCH POLAKÓW LIGI

Dlatego też zawodnicy trenera Spaseva mieli czas, aby zregenerować siły po trudnym początku sezonu. Poza tym pojechali do Włocławka, gdzie przegrali z miejscowym Anwilem 76:82 oraz do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam pokonali BM Slam Stal 81:72. Pocieszające było to, że atak gdynian nie był w tym spotkaniu jednowymiarowy. Aż pięciu koszykarzy skończyło z podwójną zdobyczą punktową. Gdynianie oddali w meczu ze Stalą więcej rzutów za trzy niż za dwa punkty. Mieli jednak też lepszą skuteczność zza linii 6,75 m - 50 proc. przy 30 próbach.

W OSTROWIE CO DRUGA TRÓJKA ASSECO TRAFIAŁA DO KOSZA

- Trudno grało się ze Stalą na jej boisku. Tym razem mieliśmy problem z zaadaptowaniem się do gry po dwutygodniowej przerwie. Dlatego też na początku meczu nie pokazaliśmy tego, z czego słynie Asseco, czyli dobrej obrony. Zabrakło także skupienia w ataku - ocenia Spasev.
- W drugiej połowie potrafiliśmy to jednak odwrócić. Do tego kreowaliśmy sobie pozycje do łatwych rzutów za trzy punkty. Muszę również pogratulować drużynie, że pokazała charakter i chęci do walki. Wiem jednak, że już w kolejnym meczu nie możemy pozwolić sobie na tak słaby początek. Przed starciem z MKS dużo pracowaliśmy nad błędami, które wtedy popełniliśmy - dodaje.
Tym razem przerwa pomiędzy meczami także wynosi dwa tygodnie. Później Asseco będzie miało 11 dni przerwy, aby od 21 do 27 grudnia rozegrać aż trzy spotkania - w tym dwa wyjazdowe - z przerwą na święta. Trudno więc w przypadku Asseco mówić o rytmie meczowym.

- Ostatnio, w przerwie spotkania mocno pomogła nam reprymenda od trenera. Po niej wyszliśmy mocno zmotywowani na drugą połowę i odwróciliśmy losy meczu ze Stalą - dodaje Jakub Parzeński, podkoszowy Asseco.
Pod względem punktowym ustanowił on w Ostrowie Wielkopolskim swój rekord sezonu 2015/2016. Trafił 4 z 6 rzutów z gry i tyle samo z linii rzutów wolnych. To złożyło się na 12 pkt. Jako jedyny koszykarz pierwszej piątki gdynian nie próbował rzucać za trzy, choć także to potrafi.

W składzie MKS znajdziemy koszykarza z przeszłością w gdyńskim klubie. Jest to Piotr Pamuła. Zapowiadający się na dobrego, rzucającego obrońcę zawodnik stracił większość ostatnich sezonów przez liczne kontuzje. Obecnie próbuje odbudować się pod okiem trenera Wojciecha Wieczorka. Na razie spędza na boisku średnio 22 min. i zdobywa: 7,4 pkt, 1,8 zbiórki i 1,9 asysty.

Liderem ataku MKS jest Jakub Dłoniak - średnia 14,3 pkt, który jednak nie zagrał w ostatnim meczu z Treflem Sopot. MKS wygrał wówczas u siebie 76:67.

Wyniki 8 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 76:67 (17:13, 14:25, 23:13, 22:16)
  • ASSECO GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 62:65 (19:19, 10:14, 17:16, 16:16)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 85:78 (22:18, 30:25, 14:12, 19:23)
  • Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 84:59 (19:18, 20:26, 24:12, 21:13)
  • Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 75:65 (13:13, 21:21, 24:19, 17:12)
  • Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 72:91 (19:20, 18:23, 18:18, 17:30)
  • Polski Cukier Toruń - Siarka Tarnobrzeg 84:77 (19:30, 17:14, 16:17, 32:16)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polfarmex Kutno 81:68 (17:19, 16:24, 23:9, 25:16)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Śląsk Wrocław 87:82 (16:18, 25:24, 22:20, 24:20)
  • Awansem z 17. kolejki
  • TREFL SOPOT - AZS Koszalin 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13)

Opinie (14)

• a juz myślałem, że wraca do Sopotu (1)

• 3 18

• wygraliście fuksem jeden mecz i już wraca pewość siebie?

• 10 2

• grudniowy maraton (6 meczów) czas zacząć - w tym tourne po zachodzie. oby wynik nie odbiegł za bardzo od październikowego
    a jutro wstyd byłoby wtopić, lepiej się spiąć i nabić małych punktów.
    i nic nie przespać!!!

• 19 1

• (3)

Nareszcie!!

• 15 1

• Drogi Wuju! (2)

Jakie wyniki przewidujesz w dwóch najbliższych meczach Asseco z MKS i AZS - 2 zwycięstwa?

• 2 1

• (1)

Tak -myślę że damy radę.,chociaż zawsze jest niepewność co do wyniku. Jesteśmy lepsi od MKS i pokonamy AZS.Uważam ponadto że we Wrocławiu też jesteśmy faworytami. Ale to trzeba udowodnić na parkiecie...

• 2 1

• jestem za

pozdrawiam

• 1 1

• Czy Przemek Żołnierewicz jest już zdrowy? (3)

Co dzieje się z Żołnierewiczem? Czy jest już w składzie?

• 1 1

• jest

• 1 1

• (1)

Skrecil sobie kostke przed meczem bodajze z Anwilem, nie wiadomo kiedy bedzie gotowy