Trefl dokonał cudu i jest w półfinale

12 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Koszykarze Trefla cieszyli się po ostatniej syrenie jakby wygrali finał. Trudno się jednak im dziwić, gdyż takich spotkań, jak te poniedziałkowe, nie ogląda się zbyt często. Koszykarze Trefla cieszyli się po ostatniej syrenie jakby wygrali finał. Trudno się jednak im dziwić, gdyż takich spotkań, jak te poniedziałkowe, nie ogląda się zbyt często.

Jeszcze w 34. min. koszykarze Energi Czarnych Słupsk prowadzili w Ergo Arenie 68:50 i praktycznie cieszyli się z awansu do półfinału. Wtedy jednak Trefl postawił świetną obronę, w ataku koncertowo zaczęli grać Adam Waczyński, Paweł Leończyk oraz Michał Michalak i żółto-czarni dogonili rywala i wygrali 75:74 (20:27, 16:18, 12:16, 27:13). Dzięki temu, już w czwartek zagrają pierwszy mecz serii do trzech zwycięstw ze Stelmetem Zielona Góra. Początek wyjazdowego starcia o godz. 18:30.

Waczyński 18 (4x3), Leończyk 13 (11 zb.), Vasiliauskas 9 (1x3), Gadri-Nicholson 6, Buterlevicius 0 oraz Michalak 10 (1x3, 5 zb.), Jeter 9, Majstorović 6, Stefański 4 (5 zb.), Brembly 0, Roszyk 0
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Zamojski, Zapolski, Bieńkowski
Widzów: 3507
Trice 13 (1x3, 7 zb.), Stutz 10 (9 zb.), Śnieg 10, Mokros 8 (2x3), Borowski 1 oraz Zimmerman 13, Nowakowski 8 (2x3), Taylor 8 (5 zb.), Gruszecki 3

Ostatnia akcja meczu Trefl - Czarni

Trenerzy po meczu:
Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Jest trudno mówić po takim meczu. Chcę przekazać słowa uznania moim chłopakom. Przed piątym meczem powiedziałem, że oni swoją pracą przez cały sezon zasłużyli na to, aby on jeszcze trwał. Jestem z nich dumny, chociaż strasznie się czasami na nich wydzieram. Chcą oni trenować i grać. Choć nie zawsze wychodzi, to widać, że to kochają. Wrócić w 6 min z 18 punktów straty i wygrać, to jest w mojej, krótkiej karierze trenera pierwszy taki mecz. Myślę, że my jeszcze w tym sezonie nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Teraz będzie trochę więcej luzu w naszej grze. Jesteśmy w czwórce i możemy pokazać jeszcze więcej niż dotychczas.

Podczas ostatnich minut ani sekundy nie chciałem pokazać, że nie mam wiary, goniłem chłopaków, mówiłem, że mamy czas, że wszystko się może zdarzyć. Kluczowy moment, to wyjście pierwszą piątką i agresywna obrona. Wtedy lecieliśmy na nich jak lawina, a kula robiła się coraz większa.

Andrej Urlep Andrej Urlep
Andrej Urlep (Czarni) - Gratulacje dla Trefla. Gdybyśmy wygrali ten mecz, też byłoby zasłużone zwycięstwo. Niestety graliśmy dobrze tylko przez 34 min. Od kontuzji Stutza trochę zluzowaliśmy. Pod koniec spotkania mieliśmy dużo niepotrzebnych start. Do tego pozwalaliśmy na rzuty. Waczyński oddawał je z bardzo trudnych pozycji, ale wiemy, że on takie trafia. Nie powinniśmy na to pozwolić. Przegraliśmy mecz i przegraliśmy sezon.

W poprzednim, ćwierćfinałowym starciu Trefl przegrał w Słupsku wygrany mecz. W czwartej kwarcie rywale zwyciężyli 27:10, a w całym meczu 73:62.
Dzisiaj ma pojawić się na trybunach ok. 4 tys. widzów. Rekord obecnego sezonu w Ergo Arenie wynosi 3425, ze starcia z Asseco.
Od sezonu 1990/1991 tylko czterokrotnie, wliczając wczorajsza porażkę Anwilu Włocławek, gospodarz przegrywał w piątym meczu ćwierćfinału. Oby sopocianie nie dołączyli do tego grona.
Jesteśmy u siebie - skandują kibice Czarnych, którzy licznie zjawili się w Ergo Arenie.
Piątka gości: Trice (ENERGA CZARNI), Śnieg (ENERGA CZARNI), Mokros (ENERGA CZARNI), Borowski (ENERGA CZARNI), Stutz (ENERGA CZARNI),
Piątka gospodarzy: Waczyński (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Buterlevicius (TREFL)
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Trefla
za 2 punkty
1'
[2:0] Pierwsze 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
1'
Let's go Sopot, let's go - skandują fani żółto-czarnych
za 3 punkty
2'
[2:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mokros (ENERGA CZARNI).
wolne (trafione oba)
2'
[2:5] Stutz (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
3'
[2:7] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
3'
[5:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
za 2 punkty
4'
[5:9] 2 punkty spod kosza zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
4'
Jeszcze tak głośno w tym sezonie w Ergo Arenie, na meczu Trefla nie było. Tak kibice przywitali koszykarzy
4'
Trzeci faul Buterleviciusa (TREFL)
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[5:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Borowski (ENERGA CZARNI).
5'
[7:10] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
5'
[7:12] 2 punkty zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
5'
[7:14] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
czas
5'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
za 2 punkty
5'
[9:14] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
6'
[9:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
6'
[11:16] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Leończyk (TREFL). Do tego jest faulowany!
za 1 punkt
6'
[12:16] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
7'
[12:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
7'
[14:18] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
7'
[14:20] 2 punkty wsadem z dobitki zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
7'
[15:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
za 2 punkty
8'
[15:22] 2 punkty z kontry zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
8'
[15:23] Tylko jeden rzut wolny trafia Gruszecki (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
9'
[15:25] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
9'
[18:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
10'
[20:25] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
[20:27] Mokros (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Jeter (TREFL) pudłuje rzut, koniec pierwszej kwarty
11'
Czarni zaczynają drugą kwartę
za 2 punkty
11'
[20:29] 2 punkty spod kosza zdobywa Gruszecki (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
11'
[22:29] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Stefański (TREFL).
12'
[24:29] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
13'
[24:31] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
13'
[27:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
13'
[27:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
14'
[29:33] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
14'
Hej Czarni Słupsk - śpiewają kibice gości
za 2 punkty
15'
[29:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
15'
[31:35] 2 punkty spod kosza zdobywa Jeter (TREFL).
16'
Efektowny blok Gadri-Nicholsona (TREFL) na Śniegu (ENERGA CZARNI)
czas
16'
Przerwa na żądanie Urlepa (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
16'
[31:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
17'
[33:38] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
17'
[33:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
17'
[36:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
18'
[36:43] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
18'
Trefl Sopot - skandują fani żółto-czarnych
19'
Trzeci faul Śniega (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
19'
[36:45] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
czas
19'
20'
Czarni nie rzucają, KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Najskuteczniejsi do przerwy: Trice (ENERGA CZARNI) - 13 pkt, Stutz (ENERGA CZARNI) - 10, Jeter (TREFL) - 9, Michalak (TREFL) - 8
Goście zdobyli aż 20 pkt po zbiórce w ataku, Trefl - 11 pkt
Trwa liczenie dokładnej liczby kibiców, ma ona zostać niebawem podana.
21'
Trefl zaczyna drugą połowę
za 2 punkty
21'
[38:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
21'
[38:47] 2 punkty zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
22'
Dzisiaj na meczu jest 3507 widzów
22'
To rekord sezonu w Ergo Arenie
za 2 punkty
22'
[38:49] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
24'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - skandują kibice gospodarzy
za 2 punkty
24'
[40:49] 2 punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL). Do tego faul Stutza.
24'
Vasiliauskas (TREFL) pudłuje wolnego
za 2 punkty
25'
[40:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI) plus faul Vasiliauskasa.
za 1 punkt
25'
[40:52] Rzut wolny trafia Zimmerman (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
25'
[42:52] 2 punkty z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
25'
[42:54] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
26'
Czarni, Czarni - skandują fani ze Słupska
za 3 punkty
27'
czas
27'
za 2 punkty
28'
[44:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa Majstorović (TREFL).
za 3 punkty
28'
[47:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
czas
28'
za 2 punkty
29'
[47:59] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
29'
[48:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
30'
[48:61] 2 punkty spod kosza zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
30'
Śnieg (ENERGA CZARNI) pudłuje i koniec trzeciej kwarty
31'
Czarni zaczynają czwartą kwartę
za 2 punkty
31'
[48:63] 2 punkty rzutem z odchylenia zdobywa Zimmerman (ENERGA CZARNI).
31'
Czarni, Czarni - skandują fani przyjezdnych
32'
Let's go Sopot, let's go - odpowiadają fani gospodarzy
za 2 punkty
32'
[50:63] 2 punkty "hakiem" zdobywa Leończyk (TREFL).
33'
Przewinienie techniczne za dyskusje dla Leończyka (TREFL).
33'
Z boiska został zniesiony Stutz (ENERGA CZARNI). Środkowy prawdopodobnie ma skręcony staw skokowy.
33'
[50:65] Nowakowski (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
34'
[50:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mokros (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
34'
[52:68] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
za 3 punkty
35'
[55:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
35'
[57:68] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL).
35'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - staraj się pomóc fani
36'
[59:68] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
[59:70] Śnieg (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[61:70] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Stefański (TREFL).
38'
Czarni, Czarni - słychać w Ergo Arenie
za 2 punkty
38'
[61:72] 2 punkty wsadem zdobywa Taylor (ENERGA CZARNI).
38'
[63:72] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[65:72] 2 punkty po przechwycie zdobywa Michalak (TREFL). Do tego jest faulowany!
38'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - skandują kibice
za 3 punkty
38'
[68:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
39'
[70:72] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
schodzi za faule
39'
Leończyk (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
[70:74] Śnieg (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
39'
[73:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
40'
[75:74] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie Urlepa (ENERGA CZARNI). Aut dla gości, 25,4 sekundy przed końcem czwartej kwarty.
40'
Błąd 24 sekund Czarych!!!
40'
KONIEC MECZU
Trefl awansował do półfinału! Pierwszy mecz w czwartek, w Zielonej Górze!