Trefl został rozbity przez Stelmet

Łukasz Koszarek nic nie robił sobie we wtorek z obrony Trefla i poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Po drugiej stronie parkietu starał się dorównać mu Milan Majstorović, ale nie był w stanie utrzymać równego poziomu przez całe starcie. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Mistrzowie Polski rozegrali najlepszy mecz w tegorocznym play-off, a defensywa Trefla nie znalazła na nich sposobu, pozwalając aż czterem koszykarzom rywala zdobyć więcej niż 15 pkt. Tym samym sopocianie ulegli w Ergo Arenie Stelmetowi Zielona Góra 69:94 (21:26, 19:21, 13:23, 16:24) i w półfinałowej serii do trzech zwycięstw przegrywają 1-2. Czwarty mecz odbędzie się również w Trójmieście, w czwartek, o godz. 18:30. Jeśli jednak Trefl nie poprawi defensywy, to zakończy sezon meczami o trzecie miejsce.

TREFL

Michalak 12 (1x3), Waczyński 12 (1x3), Leończyk 11, Gadri-Nicholson 4, Jeter 0 oraz Majstorović 12 (1x3, 8 zb.), Buterlevicius 8 (2x3), Stefański 2, Brembly 2, Roszyk 2, Vasiliauskas 0, Jaśkiewicz 0

STELMET

Koszarek 21 (3x3, 7 as.), Dragicević 18 (6 zb.), Brackins 18 (2x3), Zamojski 16 (3x3), Eyenga 3 (5 as.) oraz Ginyard 6 (6 zb.), Chanas 4, Cel 2, Hrycaniuk 2, Sroka 2, Kucharek 2, Cesnauskis 0

Trenerzy po meczu:

Darius Maskolinas
Darius Maskolinas (Trefl) - Nie ma za bardzo co oceniać tego starcia. Po prostu Stelmet pokazał klasę oraz jak trzeba się skoncentrować i zagrać mecz na wyjeździe. Byli lepsi we wszystkim. I energią i skutecznością, czy obroną. Mógłbym mówić o każdym elemencie gry. Nie możemy grać z mistrzem Polski popełniając 15 strat i na tak niskim procencie rzutów z gry. W serii jest 1-2, mamy jeszcze jeden mecz u siebie wiec mam nadzieję, że w czwartek będziemy wyglądać lepiej niż dzisiaj.

Mihailo Uvalin
Mihailo Uvalin (Stelmet) - Gratuluję obu zespołom czystej gry. Kontrolowaliśmy przebieg meczu. Przyjechaliśmy do Sopotu, aby odbudować się po słabszym drugim spotkaniu. Myślę, że zagraliśmy znacznie lepiej niż parę dni temu w Zielonej Górze. Ale to nie koniec zmagań. Musimy szybko zapomnieć o tym meczu. Nie chcemy przeprowadzać głębszej analizy, gdyż nie możemy utrwalać sobie dzisiejszej gry. Trzeba wyjść w czwartek na boisko, zacząć wszystko od nowa i awansować do finału.

[ICO]
W składzie Trefla, w porównaniu z poprzednim meczem, jest już Vasiliauskas (TREFL), podobno jest gotowy do gry.
W poprzednim meczu Trefl przerwał serię 5 meczów bez zwycięstwa ze Stelmetem. Czy dzisiaj przerwie passę dwóch zwycięstw zielonogórzan w Sopocie?
[ICO]
Gospodarze zaczną piątką: Waczyński (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Jeter (TREFL)
Piątka gości: Koszarek (STELMET), Eyenga (STELMET), Dragicević (STELMET), Brackins (STELMET), Zamojski (STELMET)
[ICO]
Na trybunach zasiadły dzisiaj m.in. legendy sopockiej koszykówki: Goran Jagodnik, Donatas Slanina i Adam Wójcik
[ICO]
Dokładną liczbę widzów podamy w przerwie spotkania.
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Stelmetu
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
1'
Let's go Sopot, let's go - skandują fani
[ICO]
1'
[0:4] Dragicević (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
2'
[0:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
2'
[0:9] 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
2'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[ICO]
3'
[2:9] Pierwsze 2 punkty dla gospodarzy zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
3'
[2:11] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Eyenga (STELMET).
[ICO]
3'
[2:13] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
4'
[2:15] 2 punkty z kontry zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
4'
[2:17] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
5'
[4:17] 2 punkty rzutem o tablicę i zbyt późnym bloku Eyengi zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
5'
[6:17] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
6'
[8:17] 2 punkty z półdystansu zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
6'
[10:17] 2 punkty z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
6'
Hej Trefl, hej Trefl - skandują fani
[ICO]
7'
[10:19] 2 punkty spod kosza zdobywa Ginyard (STELMET).
[ICO]
7'
[12:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
7'
[12:21] 2 punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
8'
[14:21] 2 punkty również spod kosza zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
8'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
[ICO]
8'
[16:21] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Buterlevicius (TREFL).
[ICO]
8'
[16:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
9'
[16:26] Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
9'
[19:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
10'
[21:26] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Majstorović (TREFL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Trefl zaczyna drugą kwartę
11'
Pierwsza minuta bez trafienia
[ICO]
12'
Trefl Sopot - skandują fani
12'
... a za nami kolejna minuta bez punktu
[ICO]
13'
[21:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Koszarek (STELMET).
[ICO]
13'
[23:27] 2 punkty spod kosza zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
13'
[23:28] Tylko jeden rzut wolny trafia Koszarek (STELMET).
[ICO]
13'
Trefl już przekroczył limit fauli w kwarcie, więc każdy faul w obronie będzie skutkował wolnymi dla Stelmetu.
[ICO]
14'
[25:28] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
15'
[25:30] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
15'
[25:32] 2 punkty z półdystansu zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
16'
[27:32] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
16'
[27:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
16'
[29:35] 2 punkty spod kosza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
17'
[29:37] Brackins (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
17'
[29:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Eyenga (STELMET).
[ICO]
17'
[29:40] 2 punkty z kontry zdobywa Zamojski (STELMET). Do tego faul Jetera.
[ICO]
17'
17'
Zamojski (STELMET) pudłuje wolnego
[ICO]
18'
[29:42] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
18'
[ICO]
18'
[30:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
[ICO]
19'
[31:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
[ICO]
19'
[31:44] Brackins (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
19'
[34:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
20'
[34:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
20'
[37:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
20'
[ICO]
20'
[39:47] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL). Do tego faul! Sekunda do końca kwarty.
[ICO]
20'
[40:47] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY
[ICO]
Dzisiejsza frekwencja to 3506 widzów.
Najskuteczniejsi do przerwy: Dragicević (STELMET), Koszarek (STELMET) - po 12, Brackins (STELMET) - 11, Majstorović (TREFL) - 9, Waczyński (TREFL) - 8, Leończyk (TREFL) - 7 pkt
Trefl lepiej zbiera 17:15, ale gorzej asystuje 10:11
21'
Stelmet zaczyna drugą połowę
21'
Minuta bez punktów...
[ICO]
22'
[43:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
[ICO]
23'
[43:49] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
24'
Żółto-czarni, żółto-czarni, hej, hej - skandują fani
[ICO]
24'
[45:49] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
25'
[45:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET). Plus faul Waczyńskiego
[ICO]
25'
[45:53] Rzut wolny trafia Zamojski (STELMET).
[ICO]
26'
[45:55] 2 punkty dobitką zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[ICO]
27'
Jesteśmy z wami, hej Treflu jesteśmy z wami - śpiewają fani
[ICO]
27'
Czwarty faul Hrycaniuka (STELMET), jeszcze jeden i kończy mecz.
[ICO]
27'
[47:55] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
27'
[47:57] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
28'
[47:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
28'
[ICO]
28'
[47:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
29'
[49:63] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
29'
[49:65] 2 punkty dobitką zdobywa Brackins (STELMET).
[ICO]
30'
[51:65] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
30'
[51:67] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Chanas (STELMET).
[ICO]
30'
[53:67] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
30'
[53:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET). KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Trefl zaczyna ostatnią kwartę
[ICO]
31'
Gramy do końca, hej Treflu, gramy do końca - śpiewają kibice
[ICO]
31'
[53:72] 2 punkty z półdystansu zdobywa Cel (STELMET).
[ICO]
31'
[55:72] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
32'
[55:74] 2 punkty z półdystansu zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
32'
[55:76] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Brackins (STELMET).
33'
Trzy wolne dla Michalaka (TREFL)!
[ICO]
33'
[57:76] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
33'
[58:76] Rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
[ICO]
34'
[58:78] 2 punkty w ostatniej sekundzie akcji zdobywa Koszarek (STELMET).
[ICO]
34'
[58:80] 2 punkty zdobywa Ginyard (STELMET).
[ICO]
34'
[ICO]
35'
[58:82] Ginyard (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
35'
[61:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
[ICO]
36'
[63:82] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Brembly (TREFL). Do tego faul Chanasa.
[ICO]
36'
[64:82] Rzut wolny trafia Brembly (TREFL).
[ICO]
36'
Brembly (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
36'
[64:84] Dragicević (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[65:84] Tylko jeden rzut wolny trafia Majstorović (TREFL).
[ICO]
37'
[65:86] 2 punkty równo z syreną kończącą akcję zdobywa Chanas (STELMET).
[ICO]
37'
[65:88] 2 punkty zdobywa Sroka (STELMET).
[ICO]
37'
[67:88] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
38'
[67:90] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dragicević (STELMET).
[ICO]
39'
[67:92] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Zamojski (STELMET).
[ICO]
39'
[69:92] 2 punkty spod kosza zdobywa Roszyk (TREFL).
[ICO]
40'
[69:94] Kucharek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU
Trefl przegrywa w serii półfinałowej do trzech zwycięstw 1-2. Kolejny mecz w czwartek, w Ergo Arenie, o godz. 18:30

Opinie (74)

• Pogrom,szkoda ale gramy dalej i moze w czwartek Trefl pokaze sie z lepszej strony!

• 33 9

• Bez jaj !!! Wstyd

• 31 5

• (1)

Kurka, nieźle nas skopali. Ale nic, trzeba grać dalej! :-) Oby lepsza była skuteczność w czwartek, bo 0/11 z gry Jetera to niezbyt dobrze.

• 25 3

• to rekord ligi jest :D HEJ tref,l

• 0 0

• I po temacie a Stelmet to wcale nie Miami Heat. (6)

• 22 5

• ? (4)

do końca tematu jeszcze odrobina drogi smutny "kolego"... ale co heat mają wspólnego z naszą ligą???Chyba tyle że jak ASSeco w oczach pieska leszka i innych turbo spasłych buraków i innych wieśniaków z redy oraz okolic byli uważani za pretendentów do tytułu??? Prześpij się trochę, nie wąchaj wszelkiego białego gó*na znajdującego się pod ręką, bo mecze na pulpicie ci się mieszają !
      I uśmiechnij się bo mieszkasz w gdyni!!! 9 tytułów mistrza PL od 2oo9 robi wrażenie! W następnym sezonie w ramach hasła " Śledziowo stolicą koszykówki "proponuje wykupić stelmet, oczywiście z tytuami... frekwencja zdobywalności złotych trofeów w lidze będzie zachowana! :) Bawcie się w swojej piaskownicy sami! Naprawdę nikt was nie potrzebuje...nawet ukochany wójek Krauze :* cmok
      Z lotniskiem też wtopa więc na kasę z UM w przyszłym sezonie liczyć specjalnie nie moża! bul bul bul bul bul za max dwa sezony basketu w śledziowie nie będzie! I DOBRZE ! ! ! :D