Arka przegrała w Bydgoszczy

6 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Radosław Pruchnik jeszcze przed przerwą mógł strzelić gola dla Arki, ale ostatecznie żółto-niebiescy nie znaleźli recepty na bramkarzy Zawiszy. Radosław Pruchnik jeszcze przed przerwą mógł strzelić gola dla Arki, ale ostatecznie żółto-niebiescy nie znaleźli recepty na bramkarzy Zawiszy.

Piłkarze Arki przegrali w sparingowym meczu z Zawiszą w Bydgoszczy 0:1 (0:0). Miejscowi strzelili zwycięskiego gola dopiero pięć minut przed końcem meczu, gdy i tak eksperymentalny skład gdynian został jeszcze mocniej naszpikowanymi nie tyle dublerami podstawowych graczy, co zawodnikami jeszcze dalszego planu.

Bramka:
Drygas 85

ZAWISZA: pierwsza połowa: Kaczmarek - Lewczuk, Andre, Skrzyński, Ziajka - Wójcicki, Goulon, Drygas, Kuklis, Petasz - Vasconcelos
druga połowa: Kaczmarek (55 Witan) - Lewczuk (62 Sochań), Markowski, Strąk, Ciechanowski - Geworgian, Hermes, Drygas, Dudek, Luis Carlos - Sosnowski

ARKA: Kędra (70 Kamola) - Kubowicz (68 Stolc), Jarzębowski (65 P.Robakowski), Marcjanik (46 Juraszek), Tomasik (68 Glauber) - Budka, Aurelio, Pruchnik (72 Pietkiewicz), Radzewicz (65 Wojowski) - Jamróz (46 Gałecki) - Szubert (72 Fujikawa)

Jak przystało na sparing Paweł Sikora eksperymentował ze składem. Mecz w Bydgoszczy rozpoczęło tylko pięciu piłkarzy, którzy mieli miejsce w podstawowym składzie. Kompletnie przemeblowany został atak, gdyż w domu zostali narzekający na urazy najlepsi snajperzy żółto-niebieskich: MarcusArkadiusz Aleksander.

-Po zderzeniu z bramkarzem Okocimskiego boli mnie bark i kolano. Liczę jednak, że w przyszłym tygodniu będę mógł wrócić do normalnych zajęć. Gdy koledzy będą grali w Bydgoszczy, ja mam zaplanowany kolejny trening - powiedział nam Brazylijczyk, który w ostatnich dniach ograniczał się do biegania oraz ćwiczeń na siłowni.

Do Bydgoszczy nie pojechał również Krzysztof Sobieraj, który na środku obrony zwolnił miejsce 18-letniemu Michałowi Marcjanikowi oraz pozyskanemu w tym tygodniu Kamilowi Juraszkowi.

W podstawowym składzie były jeszcze trzy nowe twarze. Między słupkami zagrał junior Dawid Kędra, na środku rozegrania szansę dostał Brazylijczyk Marco Aurelio, a na prawym skrzydle debiutował Adrian Budka, który w czwartek związał się z Arką kontraktem do końca sezonu.

Również skład Zawiszy różnił się od zestawienia sprzed blisko dwóch miesięcy, gdy te drużyny w sparingu zagrały na 0:0. Bydgoszczanie z największym zainteresowaniem przyglądali się grze Kamila Drygasa. w I lidze był podstawowym piłkarzem, ale potem musiał wrócić po wypożyczeniu do Lecha. Dopiero pod koniec okna transferowego pomocnika udało się beniaminkowi ekstraklasy pozyskać na stałe.

W LIPCU ZAWISZA I ARKA ZAGRAŁY NA 0:0

Na początku gry pod bramką gdynian najbardziej aktywny był Jakub Wójcicki. Przed przerwą najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował jednak Bernardo Vasconcelos. Portugalczyk w 34. minucie z kilku metrów spudłował pod dośrodkowaniu Piotra Petasza.

Arka mogła zdobyć gola do szatni. Wojciech Kaczmarek w świetnym stylu bronił strzały Dawida KubowiczaRadosława Pruchnika. Do tego pierwszego bardzo dobrą piłkę zagrał Budka.

W przerwie Zawisza wymienił niemal całą "11". Paweł Sikora na dobre zaczął zmieniać po 20 minutach drugiej połowy. Do tego czasu miejscowi nie mogli zagrozić praktycznie wcale bramce Arki. Kędra musiał się nieco wysilić tuż przed opuszczeniem bramki, by obronić strzał Luisa Carlosa.

Mniej szczęścia miał Patryk Kamola. Rezerwowy bramkarz skapitulował po akcji Vahana Geworgiana i Drygasa, który zdobył zwycięską bramkę. Wówczas jednak na placu gry były ze strony Arki głębokie rezerwy oraz Budka, który wytrzymał całe spotkanie, mimo że w ostatnim miesiącu ćwiczył tylko indywidualnie.

Opinie (39) ponad 10 zablokowanych

• to tylko sparing

• 33 29

• Arka przegrała... (3)

...znowu. Nie kumam czemu miasto sztucznie utrzymuje dotacjami tą drużynę.

Miały być takie ambitne plany na powrót do ekstraklasy, ale jak się okazuje ta drużna to zwykły średniak z pierwszej ligi.

• 58 65

• Głupia wypowiedż ciołka z Bałtyku .

• 13 18

• Nie kumam , Nie Kumam , Nie kumam , Nie kumam

Wszystko - Nie kumaty jesteś !

• 9 7

• Job - jedna komórka - to by tłumaczyło "Nie kumam..."

• 6 5

• Brawo Arka! (3)

To był jeden z najważniejszych meczów w naszej historii. Taka minimalna porażka z tak utytułowanym przeciwnikiem cieszy.

• 32 40

• utytułowany? (2)

a co oni osiągnęli w ostatnich latach? widać zaczynasz bzdety pisać aby się pocieszyć :D

• 6 5

• a może nie? (1)

w ciągu paru lat wrócili z 5 ligi do e-klasy. Mało? Pokaż inną drużynę która dokonała czegoś takiego.

• 2 6

• hmm

Lechia?

• 10 4

• Sledziowe aspiracje to eklasy.... hehehe. Marsz na Lechie i kibicowac Bialo-Zielonym. Tu jest wasza eklasa. (2)

• 51 58

• Zostać biało-zielonym frajerem!? To już wolę chodzić na okręgówkę (1)

• 22 27

• juz niedługo

• 28 8

• (1)

znów dziura w burcie , kiedy jacuś wychodzi , bo nie damy rady?