Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Płocku

Torus Wybrzeże Gdańsk

Łukasz Rogulski zdobył dla Wybrzeża 7 bramek, ale Wybrzeżu zabrakło jeszcze 2-3 zawodników o takim dorobku, by myśleć w Płocku o walce choćby blisko remisu. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeże tylko momentami nawiązywali walkę w zaległym meczu 7. kolejki PGNiG Superligi, a nadzieje na sprawienie niespodzianki mogli mieć do 22. minuty, gdy tracili dwie bramki. Ostatecznie gdańszczanie przegrali na wyjeździe z wicemistrzami Polski - Orlenem Wisłą Płock aż 21:35 (11:17). Rewanż, do którego dojdzie prawdopodobnie 7 marca, odbędzie się nie w hali AWFiS, gdzie na co dzień gra beniaminek, ale w Ergo Arenie.

ORLEN WISŁA: ORLEN WISŁA: Corrales, Wichary, Morawski, - Kwiatkowski 1, Daszek 5, Racotea 3, Wiśniewski 2, Pusica 2, Ghionea 6, Rocha 4, Syprzak 7, Zelenović 2, Montoro 2, Nikcević 1

WYBRZEŻE: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Mogielnicki, Jasowicz 2, Kornecki 3, Sulej 4, Rogulski 7, Papaj 1, Lijewski 3, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Nilsson 1

Rozpoczęło się zgodnie z planem. Dan Racotea z karnego oraz Valentin Ghionea dali prowadzenie gospodarzom 2:0. Jednak gdańszczanie nie zamierzali od razu kapitulować. Udane akcje Łukasza Rogulskiego (dwukrotnie) oraz Dawida Nilssona pozwoliły Wybrzeżu dogonić remis na 2:2 i 3:3.

Na więcej już wicemistrzowie Polski nie pozwolili beniaminkowi. Inauguracyjny kwadrans miejscowi kończyli z przewagą 10:5. Co prawda Marcin Lijewski, były gracz Nafciarzy, jeszcze poderwał gdańską ekipę, ale wystarczyło to tylko, by zniwelować straty na 9:11. Mogło być nieco lepiej, ale zamiast trzeciej bramki tego dnia popularnego "Lijka", jego rzut trafił w poprzeczkę.

MARCIN LIJEWSKI: NIE ODCINAM KUPONÓW

Wynik gościom uciekał, gdy rywale zamykali im możliwość punktowania po rzutach z drugiej linii. Akcjami kończonymi dograniami do koła, bądź karnymi, mimo skuteczności Rogulskiego (4 bramki w pierwszej połowie) trudno było utrzymać wynik w okolicach remisu nawet do przerwy.

Co prawda miejscowi w tej odsłonie przestrzelili dwa karne, ale w ostatnich ośmiu minutach Wybrzeże na 5 bramek gospodarzy odpowiedziało tylko trafieniem z siódmego metra Roguskiego. Dlatego na przerwę zeszło przy wyniku 11:17.

Po zmianie stron drużyna Orlen Wisły przyłożyła się do gry od samego początku. Gdańszczanie trzymali się tylko do 13:18. Potem zabrakło szczęścia Hubertowi Korneckiemu, który nie skończył dwóch kolejnych akcji, w tym raz rzucił w słupek.

Mecz na dobre uciekł Wybrzeżu między 35. a 43. minutą. W tym okresie dorobek gości powiększył jedynie Rogulski z karnego. Dwa inne karne zostały przez gdańszczan zmarnowane. W dodatku sami tracili bramki nawet w grze w przewadze. Dlatego zrobiło się już 14:25!

Trener Manolo Cadenas od tego momentu coraz mocniej zaczął rotować składem. M.in. do bramki posłał Adama Morawskiego, absolwenta gdańskiej SMS.

Strzelecką niemoc Wybrzeża przełamał ostatecznie Jacek Sulej. On też w drugiej połowie był najskuteczniejszy w gdańskiej drużynie, gdyż zdobył 4 bramki.

Wyniki 7 kolejki:

• Orlen Wisła Płock - WYBRZEŻE GDAŃSK 35:21 (17:11)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 27:25 (15:14)
  • Gaz-System Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 36:28 (16:13)
  • Vive Tauron Kielce - Górnik Zabrze 42:32 (19:14)
  • Nielba Wągrowiec - Śląsk Wrocław 24:27 (12:11)
  • Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 32:31 (16:16)
  • zaległy mecz 6. kolejki
  • Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 30:34 (16:16)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Porażka wliczona w sezon. (1)

Z tytułu porażka wliczona już przed sezonem.

• 4 3

• Chyba po raz pierwszy relacja na trojmiasto.pl

Jest zdecydowanie lepsza od tego czegoś co zostało wstawione na sportowefakty.pl gdzie tam mecz według redaktora ciągle wyrównany, wyrownany a wynik ten sam, jakby w ogóle na meczu go nie było. BRAWO PANOWIE Z TROJMIASTO milo się czyta!

• 4 1

• Bagieta znów dał "popis".

• 9 1

• Dlaczego w wybrzeżu nie gra marek bobrowicz??? Nie gra też robert pop??? (1)

• 2 3

• Hęł ?

Że kto ?

• 0 2

• Rogulski

Byłem na kilku meczach i ten koleś ma naprawdę wielkie możliwości.

• 8 3

• Ten tytuł coś mi przypomina.... (3)

ParaMęt Pikczers prezentują....
    A momenty były? - pytał Kociniak Zaorskiego

• 3 2

• A będzie protest? (1)

Bo bramka nasza pewnie większa była i bramkarzowi lampa w oczy świeciła.....
      No i ropą śmierdziało z Orlenu.
      Musi być protest.

• 1 5

• x

Nie wiesz o czym piszesz człowieczku. Gdybyś zainteresował się historią tego klubu i jego obecną pracą to może byś zrozumiał co nieco.

• 2 1

• fajnie że nie tylko autor art pamieta :)

• 1 0

• Wybrzeże

znaczy porażka.

• 3 10

• Rogulski, Jasowicz, Lijewski, Sulej, młodzi bramkarze i do tego Kornecki oraz Nilsson w obronie. Oni w tym meczu grali na poziomie superligowym, pozostali dalej są w 1 lidze!

• 4 2

• Ostatni raz w Płocku... (4)

Ostatni raz w Płocku na meczu Wybrzeża bylem w 2011. Piękne i niezapomniane chwile. Wierzę że jeszcze będę świadkiem gry Wybrzeża w takim stylu i o taką jak wtedy stawkę. Powodzenia !!!