W niedzielę Grand Prix w CSIO w Sopocie

7 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

W trzecim dniu międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSIO*** nie udało się wyłonić w zwycięzcy w konkurencji sześciu barier. Najlepsze konie pokonały ponad dwumetrowe stacjonaty, a pierwszym miejscem podzielili się: Mathieu Billot (Francja) i Thomas Kiels (Niemcy). Wreszcie udało się wygrać również reprezentantowi Polski, a sztuki tej dokonał Mściwoj Kiecoń. W niedzielę imprezę zwieńczy Grand Prix z łączną pulą nagród 120 tysięcy złotych. Wstęp na sopocki hipodrom jest bezpłatny.

W konkursie numer 7 dla koni młodych (wysokość przeszkód do 140 cm) doczekaliśmy się zwycięstwa reprezentanta Polski. Dwa bezbłędne przejazdy zaliczył Mściwoj Kiecoń na ogierze Digisport Cavalier. Sztuka ta udała się jeszcze tylko Lievenowi Devosowi z Belgii startującemu na Gorky. Trzecie miejsce zajęła Martina Meroni na Rock De Vains, która w drugim przejeździe zaliczyła jedną zrzutkę. W konkurencji tej po dwie próby zaliczali tylko zawodnicy, którzy bezbłędnie ukończyli pierwsze podejście.

Jako drugi został rozegrany konkurs numer 9 z najwyższą tego dnia pulą nagród 41 tys. zł. Była to konkurencja sześciu barier (polegająca na pokonywaniu coraz wyższych przeszkód), gdzie wysokość przeszkód wynosiła ponad 2 metry, a startowało zaledwie 21 par. Pierwsze miejsca zajęli ex aeqo Francuz Mathieu Billot na Nandy D'Abbeto i Niemiec Thomas Kiels na Quick Vainequeur. Obaj pokonali wysokości aż 205 cm.

W kończącej dzień rywalizacji z przeszkodami do 150 cm, stanowiącej zarazem kwalifikację do niedzielnego Grand Prix najlepszy okazał się Niemiec Gerrit Schepers ujeżdżajacy Lenny Kravitz 8. Podium uzupełnili Polacy: Marek Lewicki na wałachu Abigej oraz Jarosław Skrzyczyński na Zazou HBC.