Piłkarki Vistalu w finale Pucharu Polski

15 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Małgorzata Gapska na początku spotkania z Pogonią obroniła aż trzy rzuty karne co ustawiło sobotni mecz na korzyść Vistalu. Ostatecznie gospodynie zmarnowały aż siedem rzutów z siedmiu metrów! Małgorzata Gapska na początku spotkania z Pogonią obroniła aż trzy rzuty karne co ustawiło sobotni mecz na korzyść Vistalu. Ostatecznie gospodynie zmarnowały aż siedem rzutów z siedmiu metrów!

Piłkarki ręczne Vistalu awansowały do finału Pucharu Polski. Gdynianki pokonały gospodynie Final Four - Pogoń Baltikę Szczecin 26:19 (15:10). W niedzielę o godzinie 18:00 podopieczne Jensa Steffensena zagrają z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin, które broni trofeum. Z tego spotkania przeprowadzimy bezpośrednią relację.

POGOŃ BALTICA: Szywierska, Płaczek - Huczko 1, Jakubowska, Sabała, Stachowska 2, Królikowska 1, Cebula 4, Noga 1, Głowińska, Piontke, Agova 2, Szulc, Stasiak 5, Fornalik 1, Jaszczuk 2

VISTAL: Gapska, Kowalczyk - Kalska 3, Janiszewska 8, Niedźwiedź 7, Galińska 1, Białek, Pawłowska, Zych 2, Kozłowska, Matyka 4, Khouildi, Kulwińska 1

Piłkarki ręczne Vistalu znalazły się po raz trzeci w ciągu czterech ostatnich lat w finale Pucharu Polski. Najbliżej powadzenia były w pierwszym podejściu. W 2011 roku, w Pruszkowie gdynianki dopiero po dogrywce uległy Zagłębiu Lubin 32:33

DOGRYWKA WSKAZAŁA TRIUMFATORA PP 2011

W niedzielę podopieczne Jensa Steffensena będą mogły się zrewanżować "miedziowym" nie tylko za tamto niepowodzenie. Jeśli jesteśmy przy pucharowych bojach to najbardziej bolesne doświadczenie z Zagłębiem związane jest z ubiegłym rokiem. W lutym to ówczesny Vistal Łączpol był gospodarzem Final Four i zamierzał zdobyć brakujące w kolekcji klubowej trofeum. Niestety, te zamierzenia przecięła porażka już w półfinale w meczu właśnie z lubińskim zespołem 20:30.

KLĘSKA VISTALU ŁĄCZPOLU W PÓŁFINALE W GDYNI

W Szczecinie to Zagłębie jako pierwsze zdobyło prawo gry w finale. Na inauguracje Final Four podopieczne Bożeny Karkut rozbiły Start Elbląg 33:21 (21:6).

W drugim półfinale Vistal zmierzył się z Pogonią Baltiką Szczecin. Gospodarze liczyli na co najmniej tak samo wyrównany pojedynek jak przed miesiącem w Superlidze, gdy padł remis 23:23.

VISTAL ZREMISOWAŁ W SZCZECINIE

Jednak tym razem Vistal tylko przez kilka inauguracyjnych minut pozwolił miejscowym na prowadzenie wyrównanej gry. Pogoń prowadziła do 3:2. Na więcej nie pozwoliła miejscowym Małgorzata Gapska. Bramkarka z Gdyni już w 8. minucie miała na koncie obronione trzy karne!

Natomiast w 6. minucie, po rzucie Aleksandry Zych podopieczne Steffensena objęły pierwsze tego dnia prowadzenie (4:3), którego nie oddały już do końca spotkania.

Vistal szybko poprawił na 7:3, a już wówczas dała o sobie znać prawoskrzydłowa Katarzyna Janiszewska, która bardzo dobrze biegała do kontr. W całym meczu juniorka zdobyła aż 8 bramek. Zupełnie nie było po niej widać zmęczenia, choć od poniedziałku do środy grała w finałach mistrzostw Polski do lat 19.

JUNIORKI VISTALU GRAJĄ O MEDALE

Jednak Pogoń nie zrezygnowała. W 18. minucie po trafieniu Agaty Cebuli gospodynie zbliżyły się na 8:9. Duński szkoleniowiec Vistalu poprosił o przerwę, w której przypomniał podopiecznym założenia taktyczne. Pomogło.

Po powrocie do gry bramkę z karnego zdobyła Loredana Matyka, a 2 minuty kary otrzymała Monika Stachowska. Tuż przed końcem pierwszej połowy Vistal ponownie wypracował pokaźną przewagę. Po bramce Janiszewskiej było już 15:9.

Dopiero równo z gwizdkiem na przerwę straty Pogoni zmniejszyła Małgorzata Stasiak.

Ostatecznie mecz rozstrzygnął się na początku drugiej połowy. Dwa trafienia Iwony Niedźwiedź oraz kolejne trafienie Janiszewskiej powiększyły przewagę Vistalu na 18:10.

Zrezygnowane szczecinianki miały znów kłopoty nawet z karnych. Tego dnia Pogoń zmarnowała aż siedem rzutów z siedmiu metrów! Natomiast gdynianki zwiększyły przewagę do 25:15 i spokojnie mogły czekać na koniec spotkania.

W niedzielę o godzinie 15:30 w meczu o 3. miejsce Final Four PP zagrają pokonali z soboty, czyli Pogoń zmierzy się ze Startem. Natomiast finał rozpocznie się o 18:00.

• 11 10

• taa, a jak przypadkowo wygrają 10 bramkami, to stulisz rya i na forum sie nie wpiszesz, albo wpiszesz z gratkami, więc kiego ch...ja mącisz wode w stawie?