Wiadomości

W niedzielę charytatywny trening mtb

Trening w formie wyścigu XC odbędzie się 19 lipca w Czymanowie.
Trening w formie wyścigu XC odbędzie się 19 lipca w Czymanowie. mat. prasowe

W najbliższą niedzielę, 19 lipca, w Czymanowie odbędzie się charytatywny trening cross-country w formule wyścigu. Udział w rywalizacji może wziąć każdy chętny, niezależnie od poziomu zaawansowania. Opłata wpisowa nie jest pobierana, natomiast na miejscu będą zbierane dobrowolne datki na leczenie Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy.To już kolejna inicjatywa mająca na celu zbieranie środków finansowych na rehabilitację kolarek, które 1 czerwca ucierpiały w fatalnym wypadku w Bielsku-Białej. Z niewiadomych oficjalnie przyczyn, kierowca opla astry zjechał na przeciwny pas i z impetem uderzył w prawidłowo jadące zawodniczki. Jedna z nich, Katarzyna Konwa, od kilkunastu dni znajduje się w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie poddawana jest intensywnemu leczeniu. Rita Malinkiewicz ze względu na rozległy uraz czaszkowo-mózgowy do dziś nie wybudziła się ze śpiączki. Do zebrania jest milion złotych.

Przejadą 500 km na rowerach w charytatywnym celuW najbliższą niedzielę, 19 lipca w Czymanowie, odbędzie się charytatywny trening w formule wyścigu. Rywalizacja będzie odbywać się na sześciokilometrowej pętli o charakterze cross-country i potrwa maksymalnie półtorej godziny.

Harmonogram treningu
10:00-10:30 Rozdanie numerów startowych
10:30 Objazd rundy
11:00 Start
13:00 Zakończenie
Każdy bierze udział w treningu na własną odpowiedzialność.

Trasa nie będzie ekstremalnie trudna technicznie; udział może wziąć każdy chętny, ponieważ odcinki o wyższym poziomie trudności będą miały także wyznaczone objazdy. Zalecany jest rower górski. Zapięty kask na głowie i dwa sprawne hamulce to elementy obowiązkowe.

Na starcie może stanąć 150 osób. Nie są prowadzone zapisy online - należy zarejestrować się na miejscu. Ci, którzy nie załapią się na start, są serdecznie zaproszeni do kibicowania.

Organizatorami wyścigu są Przemysław Ebertowski i zespół Dre Rowery. Bieżące informacje na temat wyścigu można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Opinie (2)

  • Pozytywnie!

    • 2 1

  • Było super

    Tylko pogoda zbyt plażowa, ale to jedyne niedociągniecie :)

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane