Vistal wygrał z Selgrosem po karnych

9 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Iwona Niedźwiedź zdobywa bramkę z karnego, która dała wygraną Vistalowi nad Selgrosem po niesamowitym meczu w Gdynia Arena

Piłkarki ręczne Vistalu i Selgrosu wzniosły się na wyżyny umiejętności oraz położyły na szali wszystko to, na co ich było stać 9 maja. Przez 80 minut gry w Gdynia Arena oglądaliśmy niesamowicie emocjonujący pojedynek, którego nie rozstrzygnęły nawet dwie dogrywki. Był remis 38:38 (12:11, 27:27, 32:32). Dlatego sędziowie zarządzili karne. Jekaterina Dżukewa w trakcie gry obroniła aż sześć rzutów z siedmiu metrów! Jednak w tej najważniejszej próbie podopieczne Pawła Tetelewskiego zdobyły pięć bramek z rzędu, a po stronie rywalek pomyliła się Joanna Drabik. Tym samym w niedzielę o godzinie 15:00 w hali przy ul. Górskiego odbędzie się mecz numer cztery finału. Jeśli znów lepsze okażą się miejscowe, rywalizacja na piąte, decydujące starcie o złoto wróci 13 maja do Lublina.

Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 1, Łabuda 4, Niedźwiedź 7, Galińska 7, Dorsz, Kobylińska 8, Pawłowska 3, Zych 1, Kozłowska 1, Gutkowska, Kulwińska 6
Sędziowie: Jarecki, Łabuń (Szczecin)
Widzów: 1200
Dżukewa - Quintino 9, Małek 6, Kocela 2, Rola, Repelewska 8, Kozimur 1, Drabik 4, Nestsiaruk, Mihdaliowa 6, Skrzyniarz 2

5 sekund zabrakło Vistalowi, by wygrać po 60 minutach gry. Tak bramkę na 27:27 rzuciła Alesia Mihdaliova.

Emilia Galińska zdobyła tę bramkę za późno i trzeba było grać drugą dogrywkę

Mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem
Vistal przystępuje do gry w tym samym składzie co w Lublinie, nie ma Zrnec
Gdynianki muszą wygrać, jeśli mamy się w Gdynia Arena spotkać także na niedzielnym meczu
oficjele ZPRP są gotowi do dekoracji, jeśli Selgros wygra dzisiaj, na trybunach są m.in. wiceprezes związku Henryk Szczepański i prezes honorowy - Janusz Czerwiński
spiker poprosił publiczność, by witała na prezentacji szczypiornistki na stojąco, publiczność posłuchała
złotą odznaką ZPRP uhonorowany zostaje Andrzej Hinc, honorowy prezes Vistalu
około 30-osobowa grupa kibiców z Lublina zajęła miejsce za jedną z bramek, pod świetlną tablica, gromko skanduje "Montex"
zawodniczki wybiegają na parkiet, Vistal w niebiesko-czarnych strojach, Selgros w seledynowych, jaskrawych koszulkach i czarnych spodenkach
1'
od środka rozpoczął Selgros
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS) po kontrze
3'
Kulwińska (VISTAL) wywalczyła karnego, żółta kartka dla faulującej Małek (SELGROS)
3'
Kobylińska (VISTAL) z karnego rzuciła w słupek
3'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Repelewskiej (SELGROS)
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
5'
dobre interwencje bramkarek z obu stron
5'
[1:3]
5'
[2:3] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
6'
Gapska (VISTAL) broni w pojedynku sam na sam z Drabik (SELGROS)
7'
Dżukewa (SELGROS) obroniła rzut Kobylińskiej (VISTAL)
8'
kolejnego karnego wywalczyła Kulwińska (VISTAL)
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) z karnego
9'
Gapska (VISTAL) broni rzut Małek (SELGROS)
9'
kroki w kontrze Galińskiej (VISTAL)
9'
przechwyt Pawłowskiej (VISTAL)
9'
kibice z Lublina rozkładają na trybunach sektorówkę, która zajmuje pół sektora za bramką, którą obecnie zajmuje Dżukewa (SELGROS)
11'
obroniony rzut Galińskiej (VISTAL)
11'
poprzeczka po rzucie Repelewskiej (SELGROS)
12'
[4:3] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) i gospodynie po raz pierwszy obejmują prowadzenie
13'
[4:4] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
13'
Dżukewa (SELGROS) na słupek zbiła piłkę po rzucie Pawłowskiej (VISTAL)
13'
[5:4] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL), tym razem wygrywa pojedynek z Bułgarką w bramce gości
14'
niecelny rzut Quintino (SELGROS)
15'
"Napędzamy Vistal, jeszcze głośniej" - apeluje spiker do miejscowej publiczności
15'
[5:5] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS) po kontrze
czas
15'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski nie jest najwyraźniej zadowolony z postawy podopiecznych głównie w ataku, stąd ten czas
15'
przypominamy, że równolegle relacjonujemy trzeci mecz finału siatkarek. W Ergo Arenie PGE Atom Trefl Sopot gra z Chemikiem Police

TUTAJ LIVE Z FINAŁU SIATKAREK
16'
[6:5] Bramkę po efektownym "wkręcie" zdobywa Łabuda (VISTAL).
17'
Kulwińska (VISTAL) zablokowała rzut Nestsiaruk (SELGROS), która weszła właśnie do gry, trener Włodek gra szerszą rotacją w składzie niż trener Tetelewski
18'
Dżukewa (SELGROS) znów zbija piłkę na słupek, tym razem po rzucie Galińskiej (VISTAL)
18'
w Vistalu pierwsza zmiana w ataku, Zych (VISTAL) za Kobylińską (VISTAL)
19'
Łabuda (VISTAL) sfaulowała Quintino (SELGROS), karny dla rywalek
wykluczenie
19'
Łabuda (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę za ten faul
19'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut z karnego Małek (SELGROS)
20'
[6:6] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
21'
Vistal w komplecie
22'
[7:6] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po kontrze i podaniu Łabudy
23'
[7:7] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
23'
[8:7] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
wykluczenie
23'
Małek (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowana przy tej bramce Kulwińską
23'
[9:7] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) po kontrze
23'
gdy Selgros ma piłkę to teraz Gutkowska (VISTAL) indywidualnie pilnuje Repelewską (SELGROS)
czas
24'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Włodek reaguje nie tylko dlatego, że jej podopieczne w ostatnim okresie straciły 3 bramki, a odpowiedziały tylko jedną, ale aby sędziowie nie zasygnalizowali gry pasywnej w osłabieniu
24'
[9:8] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS), która nieoczekiwanie rzuciła z drugiej linii
24'
[10:8] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL), która weszła do gry w ataku
25'
koniec kary Małek (SELGROS)
26'
karny dla Selgrosu
26'
Gapska (VISTAL) obroniła karnego, którego egzekutorką była Skrzyniarz (SELGROS)
26'
ponownie w ataku Kobylińska (VISTAL) za Zych (VISTAL)
27'
Kozłowska (VISTAL) wywalczyła karnego
27'
Dżukewa (SELGROS) obroniła rzut z karnego Niedźwiedź (VISTAL)
28'
[10:9] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
28'
[11:9] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
29'
[11:10] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
29'
Kobylińska (VISTAL) wywalczyła karnego
29'
Kozłowska (VISTAL) z karnego rzuciła obok słupka. Trzeci zmarnowany rzut z siedmiu metrów przez Vistal
30'
30'
[12:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po kontrze
wykluczenie
30'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę na 5 sekund przed przerwą, będzie też karny dla rywalek
30'
[12:11] Bramkę zdobywa Kozimur (SELGROS) z karnego
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI Z SELGROSEM 12:11
Trener Tetelewski mówił nam przed meczem, że bierze każdy wynik, który da jego drużynie nawet jednobramkowe zwycięstwo. Pierwsza połowa potwierdza, że taki scenariusz jest jak najbardziej realny. Grają dwie wyrównane drużyny. W cenie jest na razie przede wszystkim szczelna defensywa, a swoją klasę potwierdzają obie bramkarki. Dżukewa (SELGROS) obroniła aż 3, a Gapska (VISTAL) 2 karne. Widać, że stawka meczu udziela się zawodniczkom obu drużyn, gdyż czasami zapominają się w ataku pozycyjnym i mamy w nim proste straty bądź rzut z nieprzygotowanych pozycji.
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal, gdynianki jeszcze przez 1:55 grać będą w osłabieniu
31'
[12:12] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS) po kontrze
32'
pod nieobecność wykluczonej Niedźwiedź (VISTAL) na środku rozegrania Vistalu Gutkowska (VISTAL)
32'
Kulwińska (VISTAL) wywalczyła karnego
32'
Dżukewa (SELGROS) obroniła karnego Zych (VISTAL)
32'
33'
[12:13] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
33'
[13:13] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
34'
[13:14] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
35'
[14:14] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
wykluczenie
36'
Galińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
karny za obronę w kole Selgrosu
36'
Dżukewa (SELGROS) obroniła piątego karnego! Znów nie zdołała jej pokonać Niedźwiedź (VISTAL)
37'
[14:15] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
37'
na moment po tym trafieniu zrobiło się cicho w hali, zamilkli kibice obu drużyn
38'
"Vistal tylko zwycięstwo" - już skandują miejscowi
38'
39'
[15:15] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) po kontrze
40'
[16:15] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kolejnej kontrze
40'
[16:16] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
41'
pomocy medycznej potrzebuje Kulwińska (VISTAL), na parkiecie pojawiły się nosze
41'
na szczęście Kulwińska (VISTAL) zeszła z pakietu o własnych siłach, ale nadal jest opatrywana przy ławce rezerwowych
41'
karnego wywalczyła Dorsz (VISTAL)
41'
[17:16] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), któa z karnego wreszcie znalazła receptę na Dżukewą
42'
[17:17] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
42'
[18:17] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL).
43'
[18:18] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
43'
brawa witają wracającą do gry Kulwińską (VISTAL)
43'
[18:19] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
44'
[19:19] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
45'
[19:20] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
45'
[20:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
46'
wysoko nad bramką rzut Repelewskiej (SELGROS), ale i strata Vistalu
46'
Gapska (VISTAL) obroniła w pojedynku sam na sam z Małek (SELGROS)
47'
Dżukewa (SELGROS) broni sam na sam z Janiszewską (VISTAL)
47'
"Montex Lublin" - skandowanie z trybun, to nazwa klubu, od którego w połowie lat 90-tych zaczęła się hegemonia tego ośrodka w żeńskim szczypiorniaku
48'
[21:20] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
48'
[21:21] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
czas
49'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski przerwał grę, gdy sędziowie zasygnalizowali grę pasywną jego podopiecznych
49'
[22:21] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
49'
[22:22] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
49'
karny dla Vistalu
49'
[23:22] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
50'
[23:23] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
51'
zmiana w gdyńskiej bramce, weszła do gry Kordowiecka (VISTAL)
51'
[24:23] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
52'
Kordowiecka (VISTAL) obroniła rzut Repelewskiej (SELGROS)
wykluczenie
52'
Drabik (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Niedźwiedź, jest jeszcze karny dla gospodyń
52'
[25:23] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
czas
53'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Włodek wie, że to bardzo ważny moment meczu, jej podopieczne przegrywają dwiema bramkami, a ponadto jeszcze przez 1,5 minuty grać będą w osłabieniu, powiększenie strat w takiej sytuacji może być już nie do odrobienia
53'
53'
po raz szósty Dżukewa (SELGROS) nie dała się pokonać z karnego. Tym razem zatrzymała Kobylińską (VISTAL)
54'
[25:24] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
55'
Selgros w komplecie
wykluczenie
55'
Repelewska (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę.
56'
[26:24] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
57'
[26:25] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS) po rzucie z biodra
57'
57'
[26:26] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
58'
w gdyńskiej hali najbardziej słyszalni teraz lubelscy kibice
59'
[27:26] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL).
59'
przechwyt Kulwińskiej (VISTAL)
59'
rzut Kobylińskiej (VISTAL) w słupek
60'
ostatnia minuta publiczność już na stojąco
czas
60'
Przerwa na żądanie (SELGROS). 21 sekund do końca meczu
60'
[27:27] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS) na 5 sekund przed końcem
czas
60'
Przerwa na żądanie (VISTAL). 2 sekundy do końca
60'
Niedźwiedź (VISTAL) próbowała rzutu z połowy boiska, ale to nie mogło się udać
60'
REMIS 27:27. ALE TO NIE KONIEC. PRZED NAMI DOGRYWKA 2x5 MINUT
60'
uczestnikom naszego typera przypominamy, że do klasyfikacji generalnej przyznane zostaną punkty za remis. Takie rozstrzygnięcie przewidział tylko 1 procent głosujących. Aż 78 procent stawiało na sukces Vistalu
61'
pierwszą część rozgrywki rozpoczyna Selgros
61'
gdy Vistal atakuje, Selgros indywidualnie pilnuje Niedźwiedź (VISTAL)
62'
[28:27] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
63'
druga w dogrywce udane interwencja Kordowieckiej (VISTAL), tym razem złapała piłkę po rzucie Repelewskiej (SELGROS)
63'
[29:27] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
64'
[29:28] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS).
65'
[29:29] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
65'
wraca Gapska (VISTAL) do bramki
wykluczenie
65'
Repelewska (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kulwińskiej, Patrycja znów z okładem z lodu opuszcza boisko
65'
Koniec pierwszej części dogrywki. Znów remis
65'
"Dziewczyny, jesteśmy z wami" - skandują gdyńscy kibice
65'
"Jesteście lepsze" - to też skandowanie z gdyńskich sektorów
66'
drugą część dogrywki rozpoczął Vistal
66'
faul w ataku Galińskiej (VISTAL)
66'
[29:30] Bramkę zdobywa Kocela (SELGROS).
67'
[30:30] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
67'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Quintino (SELGROS)
68'
[31:30] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
69'
"MKS" - głośne skandowanie z lubelskiej trybuny
69'
przy wznowieniu akcji Selgros wycofuje bramkarkę i wprowadza 7 zawodniczkę
69'
[31:31] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
69'
[31:32] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
70'
[32:32] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
70'
starta Selgrosu
70'
Galińska (VISTAL) zdobywa bramkę, ale 2 sekundy za późno!
70'
KONIEC PIERWSZEJ DOGRYWKI. ZNÓW REMIS 32:32
70'
przed nami kolejna dogrywka 2x5 minut, gdyby i ona nie wyłoniła zwycięzcy, dojdzie do serii rzutów karnych
71'
drugą dogrywkę rozpoczął Selgros
71'
[32:33] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
72'
Kobylińska (VISTAL) rzuca obok bramki
73'
[33:33] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
73'
Quintino (SELGROS) zgubiła piłkę
74'
[34:33] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
74'
[34:34] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
75'
[35:34] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
75'
[35:35] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
76'
ostatnią część dogrywki rozpoczął Vistal
76'
to na pewno ostatnie 5 minut gry w tym pojedynku, jeśli nie będzie zwycięzcy, dojdzie do karnych
76'
[36:35] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
76'
Selgros znów wycofał bramkarkę, atakuje 7 zawodniczkami w polu
77'
[36:36] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
77'
indywidualna akcja Niedźwiedź (VISTAL) i rzut nad bramką
77'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Skrzyniarz (SELGROS)
78'
karny wywalczyła Kobylińska (VISTAL)
wykluczenie
78'
czerwona kartka
78'
Repelewska (SELGROS) dostaje czerwoną kartkę, gdyż to jej trzecie wykluczenie
78'
[37:36] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) z karnego
78'
[37:37] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS) mimo osłabienia
79'
Dzukewa obroniła rzut Galińskiej (VISTAL)
79'
pusta bramka Selgrosu, wprowadzili 6 zawodniczkę do pola
79'
[37:38] Bramkę zdobywa Kocela (SELGROS).
80'
80'
[38:38] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
80'
niewykorzystane akcje z obu stron
80'
KONIEC DRUGIEJ DOGRYWKI. REMIS 38:38
zwycięzcę wskażą karne, najpierw seria po pięć karnych z obu stron
karne będą wykonywane na tę bramkę nad którą siedzą kibice Selgrosu, tak wskazało losowanie
VISTAL WYGRAŁ PO KARNYCH 5:4!
W niedzielę w Gdynia Arena o godzinie 15:00 odbędzie się czwarty mecz finału, Vistal w batalii o złoto przegrywa już tylko 1-2
ładne zachowanie lubelskich kibiców, skandują imię i nazwisko Joanny Drabik (SELGROS), czyli tej zawodniczki, która jako jedyna przestrzeliła karnego

• brawo dziewczyny! (1)

Jestescie wielkie!!! Do zobaczenia jutro.

• 43 0

• a gdzie są kibice z Gdyni?

jutro wszyscy na Vistal dopingowac do zwyciestwa

• 9 5

• Nasze Dziewczyny są super.... (3)

Gorzej z publicznoscią, a w zasadzie z kibicami. To jakaś żenada po prostu jest. Przyjezdny Lublin gromi kibiców gdyńskiej drużyny.

Uff dobrze, że wygrały. Jutro powtórka, i będzie jeszcze nadzieję....

Dziewczyny dałyście dzisiaj ognia. Jesteście super. Dziękuję Wam.

• 20 12

• to przyjdz do sektora klubu kibica

i pomóż a nie narzekasz.

• 14 1

• Hucio z lublina chyba na innym meczu byłeś albo i nie byłeś (1)

• 6 0

• chyba ty byłeś na innym meczu

Montex 80 minut konkretnego, mocnego dopingu przez który gdyńskie sieroty nie miały szans się przebić

• 2 7

• Coś Pięknego !!!

Brawoooo Dziewczyny!

• 28 0

• Kurcze a ja wybrałem Atomówki:( Zły wybór

• 24 2

• wielki błąd trenera naszej drużyny (7)

Na trzy minuty przed końcem, przy naszym prowadzeniu dwiema bramkami trener zmienia rewelacyjną Gapską na Kordowiecką. Każdy kto chodzi na mecze i zna się trochę na ręcznej wie, że Kordowiecka jest najsłabszą bramkarką w lidze i dla niej zaszczytem jest być rezerwową(przynajmniej na razie). Efektem tej decyzji trenera były trzy tzw szmaty i dziewczyny musiały się męczyć dwie dogrywki. Niech mi ktoś wytłumaczy po co była ta zmiana?

• 19 21

• Zdaje się, że Ryba sygnalizowała chęć odpoczynku?

• 9 5

• eee

Nie szukajcie problemów. Kordowiecka jest super młoda bramkarka i tez pare fajnych piłek złapała. Dobrze ze dziewczyny sie uzupełniaja , nie róbcie dymu.

• 18 1

• Nie psujmy tej wspaniałej atmosfery

Kordowiecka jest utalentowaną młodą zawodniczką, która w tym sezonie nie raz pomogła drużynie. wszystkim dziewczyną należą się gratki, bo każda dała z siebie wszystko

• 18 2

• Kolego nie kompromituj sie !

Osobiście zgadzam się z tym że Tetelewski przekombinowal z ta zmiana . Ale stwierdzić że Kordowiecka jest najsłabszą bramkarki w E-klasie to pojechałes jak lysy po betonie . Widziałem Kordowiecka w kilku meczach gdzie grała nawet cały mecz i sprawowała się co najmniej przyzwoicie . Nie robi się w trakcie meczu tak ryzykownych zmian jak mecz jest na styku i jeszcze waga tego spotkania jest ogromną . Tu niestety Tetelewski dał ciała , bo w to że Ryba sygnalizował chęć zmiany nie wierzę , to nie w jej stylu chować głowę w piach i ewentualną przegrana obciążyć młodsza koleżankę .

• 10 5

• Kordowiecka weszła i najpierw z 2 czy 3 akcje obroniła tylko wtedy z przodu dziewczyny nie pociągnęły

• 9 1

• A może niech trener wytłumaczy wziecie czasu na 1,5 sekundy przed końcem meczu? (1)

Opracowanie skutecznego zagrania taktycznego w tak krótkim czasie z tak dużej odległości graniczy z cudem . Wenta miał 15 sekund na rozrysowanie ostatniego zagrania i mu to wyszło . On miał mało czasu ale miał . Czy nie lepiej było ten czas zachować na dogrywkę ? Po wtóre sama zagrywka też była beznadziejna bo odegranie do Niedźwiedź było nieporozumieniem taktycznym . Tu zawodniczka powinna bezpośrednio walić na bramkę , modlić się o szybkość naddźwiękową rzuconej piłki i oślepienie bramkarki żeby ta wpuściła z tak dużej odległości rzut . Byłby to niewątpliwie prawdziwy majstersztyk tak ze strony trenera jak i samej zawodniczki albo cud .

• 2 0

• jesteś...

trenerem piłki ręcznej?

• 0 1

• cuda

Wielkie dzięki za emocje i grę do końca, Dziewczyny pokazały że jest siła w zespole, Iwona to dla mnie MVP dzisiejszego meczu nie umniejszając pozostałym szczególnie Gapskiej.
    Kibice z Lublina może i mocni w gębie, ale szybciej jeśli chodzi o kulturę to chyba na mecz Motoru Lublin w piłkę ale kopaną. Za wyjątkiem skandowania po urazie Patrycji. Jutro pokaże który zespół ma silną odnowę biologiczną. Trzymam kciuki, dawno nie oglądałem tak emocjonującego widowiska.

• 33 1

• (2)

Wielki Selgros pokonany. Emocje niebywałe w wydaniu naszych piłkarek ręcznych z Vistalu. To zupełnie inne dziewczyny z wolą walki do końca i upadłego różniące się od Atomówek z ich niechęcią do gry i wygrania z Policami. Brawo Vistał Gdynia.