W niedzielę można świętować złoto w Gdyni

6 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Monika Głowińska (w wyskoku) dała dobrą zmianę w pierwszej połowie, ale po zmianie stron Zagłębie było już zdecydowanie lepsze, choć musiało sobie radzić bez swojej czołowej snajperki Joanny Obrusiewicz. Monika Głowińska (w wyskoku) dała dobrą zmianę w pierwszej połowie, ale po zmianie stron Zagłębie było już zdecydowanie lepsze, choć musiało sobie radzić bez swojej czołowej snajperki Joanny Obrusiewicz.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu przegrały w drugim meczu finału play-off na wyjeździe z KGH Metraco Zagłębiem Lubin 18:28 (11:12), ale nadal w rywalizacji do trzech zwycięstw to po ich stronie jest inicjatywa. Gdynianki remisują z obrończyniami tytułu 1-1, a dwa najbliższe mecze, w sobotę i w niedzielę rozegrają na własnym parkiecie. Jeśli wygrają oba te pojedynki, odbiorą złote medale. Dzisiaj podopieczne Thomasa Orneborga i Adraian Struzika zostały zastopowane po przerwie przez bardzo dobrze broniącą Monikę Maliczkiewicz, a same w defensywie nie radziły sobie z coraz to nową snajperką rywalek, którymi kolejno były: Karolina Semeniuk-Olchwa, Kinga Byzdra i Vanessa Jelić.

Maliczkiewicz, Czarna - Załęczna 1, Ciepłowska, Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz, Jelić 7, Migała 2, Jochymek, Byzdra 8, Bader 3, Piekarz 2
Gapska, Brzezińska - Kulwińska 1, Siódmiak 4, Kobzar, Koniuszaniec 4, Jędrzejczyk 1, Mateescu 1, Głowińska 2, Sulżycka, Szwed 2, Białek, Duran 3.

Pomeczowe komentarze przed kamerami Polsatu Sport
Katarzyna Koniuszaniec
(Vistal Łączpol):
Nic nie działało w ataku, gubiłyśmy piłki, popełniałyśmy błędy techniczne. Zmęczenie dało znać o sobie. Dlatego był to zły mecz. Musimy spuścić głowy i wrócić do głowy, aby przez najbliższe dni dobrze przygotować się do następnych spotkań. Z pewnością trener da nam nieco odpocząć. U siebie będziemy walczyć o tytuł. Już teraz zapraszam wszystkich do Gdyni. Wierzę, że publiczność będzie naszym dodatkowym zawodnikiem i sercem w tej konfrontacji.

Monika Maliczkiewicz (Zagłębie):
W sobotę było trudno zatrzymać Vistal Łączpol, gdyż bardzo dużo rzutów pozwoliłyśmy im oddać z szóstego metra. Już wczoraj długo od tym rozmawiałyśmy w gronie bramkarek. Przed drugim meczem jeszcze dwa razy sobie ten poprzednich pojedynek obejrzałam na "płytce". Dzisiaj świetnie zagrałyśmy w obronie, byłyśmy zespołem. To że mi udało się odbić tyle rzutów to także zasługa gry w defensywie koleżanek. Potwierdziło się też, że drugie połowy są lepsze w naszym wykonaniu. Dlatego gdy dobrze również rozpoczynamy mecz, to nasze szanse na sukces znacznie rosną.

ze względu na transmisję telewizyjną mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem w stosunku do zapowiedzi
Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL), Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL), Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) i w bramce Gapsa - to siódemka, która podobnie jak wczoraj wyjdzie do gry w Lubinie
Vistal Łączpol w błękitno-niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach, Lubin na czarno
1'
mecz rozpoczął Vistal Łączpol
1'
po 52 sekundach na rzut zdecydowała się Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), była w trudnej sytuacji i Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut gdyńskiej skrzydłowej
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Migała (ZAGŁĘBIE).
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) po rzucie wolnym, gdy sędziowie sygnalizowali pasywną grę
3'
słupek po rzucie Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
3'
Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) wymaga pomocy lekarskiej, bo ostro "potraktowała" ją Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
3'
lód na łokciu Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE), ale rozgrywająca Zagłębia nadal leży na parkiecie
3'
kibice skandują imię i nazwisko rozgrywającej, a Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) decyduje się na dalszą grę, mimo grymasu bólu na twarzy
4'
Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE), zakrywając twarz w dłoniach, jednak schodzi z parkietu, gdyby nie mogła grać to byłoby wielkie osłabienie dla miejscowego ataku
4'
nieudany rzut Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze
4'
żółta kartka dla Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL), która jeszcze faulowała Sermeniuk-Olchawę
5'
dobre interwencje obu bramkarek, Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) zatrzymała Migałę (ZAGŁĘBIE), a Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) - Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
6'
[3:1] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
6'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) dobrze broni, ale zgubiona piłka w kontrze przez gdynianki
7'
[4:2] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
8'
żółta kartka dla Jochymek (ZAGŁĘBIE), która faulowała Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
8'
żółta kartka też dla Jelić (ZAGŁĘBIE) po faulu na Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
8'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
9'
[5:2] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE). To już jej trzecie trafienie
czas
9'
Czas dla Vistalu Łączpolu, który ma duże kłopoty w ataku pozycyjnym
9'
dwie zmiany w drugiej linii gdynianek, weszły Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) i Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
9'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
10'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) nie dała się pokonać Bader (ZAGŁĘBIE)
10'
pasywna gra Vistalu Łączpolu, nadal kłopoty w ataku pozycyjnym
11'
gospodynie zgubiły piłkę
11'
wróciła na parkiet Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL), Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) ma kłopoty ze szkłami kontaktowymi
12'
[6:2] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) po kontrze
12'
głośny doping "Zagłębie Lubin"
wykluczenie
12'
Jelić (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą, która ponownie faulowała Kulwińską
12'
jednak także żółta kartka dla Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
13'
kroki Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
13'
[7:2] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) w osłabieniu. Czwarta jej bramka
14'
[7:3] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
14'
Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) wróciła na parkiet i od razu rzuciła, piłka obok słupka
14'
Zagłębie w komplecie, Vistal nie wykorzystał liczebnej przewagi, zagrał w tym okresie na 1:1
15'
po raz drugi w tym meczu sędziowie zabierają piłkę gdyniankom za zbyt długie rozgrywanie akcji
16'
[8:3] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
16'
[8:4] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) po dobrej asyście Głowińskiej
16'
na razie w gdyńskiej drużynie bramki zdobywały tylko Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) i Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) to ułatwia obronę rywalkom
17'
[9:4] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) po piekielnie silnym uderzeniu, piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki
18'
na parkiecie leży Migała (ZAGŁĘBIE), która ucierpiała po zderzeniu ze Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
18'
opatrywany bark skrzydłowej Zagłębia, oczywiście w piłce ręcznej w takich sytuacjach czas jest zatrzymywany
18'
Migała (ZAGŁĘBIE) opuściła parkiet, gra wznowiona
18'
[9:5] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
19'
żółta kartka dla Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) i karny dla Zagłębia
19'
[10:5] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE) z karnego
19'
[10:6] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po indywidualnej akcji
20'
żółta kartka Ciepłowskiej (ZAGŁĘBIE) po faulu na Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
21'
[11:6] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) po kontrze
22'
słupek po rzucie w Semeniuk
22'
[11:7] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
23'
niecelny rzut Załęcznej (ZAGŁĘBIE)
23'
niecelne podanie Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) do Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
24'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Bader (ZAGŁĘBIE)
24'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) źle podawała do Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
24'
25'
[11:8] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po indywidualnej akcji
czas
25'
Czas dla Zagłębia
25'
[12:8] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
25'
[12:9] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
26'
Bader (ZAGŁĘBIE) źle podawała do Jelić (ZAGŁĘBIE)
26'
[12:10] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL), która weszła do gry z ławki rezerwowych
27'
błędy z obu stron, piłkę gubią Semeniuk i Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
28'
przechwyt Głowińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
28'
[12:11] Bramkę kontaktową zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
29'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą po faulu na Jelić i jeszcze karny dla gospodyń
29'
Jelić (ZAGŁĘBIE) wymaga pomocy lekarskiej, ale może grać dalej
29'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut z karnego Bader (ZAGŁĘBIE)
30'
rozpoczęła się ostatnia minuta, Vistal atakuje w osłabieniu liczebnym
30'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
30'
piłkę zgubiła Semeniuk
30'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) spróbowała rzutu przez całe boisko, ale pewnie piłkę złapała Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRYWA JEDNĄ BRAMKĄ
w pierwszej połowie najwięcej bramek dla gdynianek zdobyły: Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) 3 oraz Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) i Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po 2. W szeregach Zagłębia najskuteczniejsze: Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) pięć i Byzdra (ZAGŁĘBIE) trzy trafienia
31'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie, które jeszcze przez kilkanaście sekund grać będzie w przewadze, bo pod koniec pierwszej połowy karę otrzymała Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
31'
Vistal Łączpol w pełnym składzie
31'
sędziowie odebrali gospodyniom piłkę, bo rozgrywały ją za długo
32'
[12:12] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po indywidualnej akcji
32'
[13:12] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
33'
zablokowany rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
33'
Jochymek (ZAGŁĘBIE) rzuciła w słupek
34'
na parkiecie leżą Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) i Załęczna (ZAGŁĘBIE), które zderzyły się głowami
34'
obie zawodniczki zostają na parkiecie
34'
[13:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
35'
[14:13] Bramkę zdobywa Migała (ZAGŁĘBIE).
35'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
36'
Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) rzuca w poprzeczkę
36'
[15:13] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
37'
[15:14] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
37'
[16:14] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE), to jej piąte trafienie
38'
faul ofensywny Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
38'
[17:14] Bramkę zdobywa Jalić (ZAGŁĘBIE).
39'
gra pasywna gdynianek i Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) musi rzucać, broni Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE)
40'
przerwa, aby udzielić pomocy Semeniuk-Olchawie (ZAGŁĘBIE), która ucierpiała w zderzeniu z Duuran
40'
[18:14] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE). To już jej szósta bramka i obecnie jest najskuteczniejszą zawodniczką tego meczu
czas
40'
Czas dla Vistalu Łączpolu, bo podobnie jak i na początku meczu, tak i w pierwszych minutach drugiej połowy gdynianki mają kłopoty w ofensywie
41'
obok słupka rzuciła Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
41'
[19:14] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE), która teraz sama rozstrzyga ten mecz
42'
[19:15] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
42'
[20:15] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE) po indywidualnej akcji
43'
[21:15] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
44'
kolejna strata w ataku gdynianek, po przerwie rozgrywające zdobyły tylko jedną bramkę
44'
przerwa, aby udzielić pomocy lekarskiej Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
44'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) może kontynuować grę
44'
Migała (ZAGŁĘBIE) rzut niecelny
45'
karny po faulu na Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
45'
[21:16] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), która pokonała rezerwową bramkarkę Zagłębia - Czarną
45'
zablokowany rzut z biodra Byzdry (ZAGŁĘBIE)
46'
przekroczony rzut Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
46'
[22:16] Bramkę zdobywa Piekarz (ZAGŁĘBIE), dla której była to pierwsza akcja po wejściu na prawe skrzydło z rezerwy
47'
zgrubiona piłka w ataku przez gdynianki, nie ma po przerwie ataku pozycyjnego ze strony Vistalu Łączpolu, dlatego przewaga miejscowych wzrosła
47'
na parkiecie leży Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE), trener Orneborg wykorzystuje tę przerwę do nieformalnego czasu, coś tłumaczy podopiecznym przy ławce
48'
Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) gra nadal
48'
[23:16] Bramkę zdobywa Jalić (ZAGŁĘBIE), trzecie trafienie kołowej po przerwie i czwarte w meczu
49'
[23:17] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) po indywidualnej akcji
49'
słupek po rzucie Bader (ZAGŁĘBIE)
51'
rozpoczęło się ostatnie 10 minut od straconej piłki Vistalu Łączpolu
51'
[24:17] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE), która teraz wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek
czas
51'
Ostatni czas dla trener Orneborga (Vistal Łączpol), ale bardzo trudno będzie odrobić siedem bramek straty, w tej połowie gdynianki straciły tyle bramek co w całej pierwszej odsłonie
51'
[24:18] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), która po raz kolejny trafiła po zbiegnięcia ze skrzydła do drugiej linii
52'
[25:18] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE), która znów została nieobstawiona na kole
53'
do bramki Vistalu na ostatnie minuty weszła Brzezińska (VISTAL ŁĄCZPOL)
53'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
54'
straty z obu stron
55'
pojedynek sam na sam Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) kontra Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), broni ta pierwsza
czas
55'
Czas dla Zagłębia, trener Karkut chodzi zapewne o to, aby uspokoić podopieczne, bo w ciągu 5,5 minuty trudno będzie im roztrwonić 7 trafień przewagi
55'
[26:18] Bramkę zdobywa Piekarz (ZAGŁĘBIE), skrzydłowa zaskoczyła gdynianki wbiegnięciem na koło
56'
kolejna lubinianka leży na parkiecie, Jelić (ZAGŁĘBIE) potrzebuje pomocy po zderzeniu z Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL)
56'
atakują gdynianki, a rezerwowe lubińskie już świętują zwycięstwo
wykluczenie
57'
Piekarz (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą po faulu na Jędrzejczyk
58'
po raz drugi gdynianki gubią piłkę w ataku, grając w przewadze!
wykluczenie
58'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
59'
59'
Zagłębie w komplecie, teraz gdynianki w osłabieniu
59'
[27:18] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) po kontrze
59'
niecelny rzut Jędrzejczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
60'
rozpoczęła się ostatnia minuta, zwycięzca tego meczu jest już znany
60'
[28:18] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
60'
Vistal Łączpol kończy w komplecie, ale też nie zdobywa bramki
60'
KONIEC MECZU. VISTAL ŁĄCZPOL WYSOKO PRZEGRAŁ, ALE DWA KOLEJNE MECZE MIEĆ BĘDZIE W GDYNI

W meczach o brązowy medal do trzech zwycięstw SPR Lublin dwukrotnie pokonał u siebie AZS Politechnikę Koszalin 41:20 (17:13) i 37:26 (19:13).

• Jesteśmy radzi, nawet bardzo (1)

Ale przy okazji pytamy ile będzie widzów, 499 czy 511 ? A może czas na inaugurację przy tej okazji słynnej kurtyny ?

• 4 16

• ale tylko ciebie to interesuje, przecież ty i tak nie przyjdziesz, bo masz internet

• 9 2

• krotko mowiac jak sie nie wezma w garsc to misrza nie bedzie, i tak daleko zaszly one, po niedzielnym meczu mozna wywnioskowac ze nie zasluguja na mistrza a tym bardziej tak mistrz nie gra jak one dzis zagraly. Wiec Vice mistrz to tez dobre miejsce po tym cieszkim sezonie. Lepszy laczpol niz Polkowice.

• 6 7

• Teraz rywalizacja przenosi się na gdyński parkiet, więc wszyscy na mecz!!!

Wygrana jest w zasięgu, bramkarka Zagłębia zagrała dzisiaj popisowo, a taki stan nie trwa przecież wiecznie!!!

• 14 3

• (3)

przykre, bo po wczorajszym dobrym meczu, dziś Vistal bez ambicji, bez woli walki, bez zęba, bez agresji, bez zaangażowania, bez ikry, bezpłciowo!

• 6 5

• bez ambicji ??? (2)

widziałeś mecz w ogóle ?

• 5 3

• (1)

Oczywiście, że widziałem. Karolina Szwed, która w sobotę była nie do zatrzymania zrobiła więcej błędów indywidualnych niż cała drużyna dzień wcześniej. Z całym szacunkiem w niedzielę Zagłębie grało swoje, wysoką, aktywną obroną na co nasze kompletnie nie miały pomysłu. Zamiast wykorzystać brak Obrusiewicz to daliśmy napompować się Bożenie i jej fighterkom. Teraz będzie cholernie ciężko w Gdyni. Najśmieszniejsze jest to, że długa ławka miała być atutem VŁ. Zagłębie co chwile zbierało kogoś z parkietu. W drugiej linii grali jedną trójką i wysoką obroną. I zabiegały Vistal!!! Gdyby Gdynia stanęła tak wysoko, to po pierwszej połowie konieczne byłyby respiratory!

• 6 1

• Ok, ale co to ma za związek z pisaniem że "bez ambicji" ???

ambicja właśnie była, ale poza nią nic, nie starczyło sił, umiejętności i pomysłu na grę

• 3 0

• Dziś trup słał się gęsto :D Lubin poprawił obronę, i nasze już nie dały rady.

Ale ta hala w której grały to śmiech na sali, żeby kibice nogi mieli na linii autowej ??? No sorry ale co to ma być ? Ławki rezerwowych i stoliki sędziowskie też prawie na boisku, niech raz tam wpadną dwie rozpędzone i walną głowami w stolik to będzie jatka dopiero ... Takie coś w najwyższej lidze ???

A teraz u nas - do boju dzieczyny !!!!

• 14 2

• od 13-13 my 5 bramek, one 15, dziwny mecz

• 5 0

• Wyrażny brak kondycji.Ale co było powodem ???

Mówi się że kobieta zmienną jest. Jeśli wypełnimy sale Gdynianki mistrzyniami !!!!

• 5 0

• do kk (3)

może ławke mamy dłuższą ale tylko jeżeli chodzi o ilość zawodniczek, a nie o jakość. U nas jedyne zagrożenie z wchodzących robi Duran, reszta bez komentarza. W Lubinie nominalna skrzydłowa po urlopie macierzyńskim - Bader wchodzi na połówke rozegrania i robi wiatrak. Rację ma Gdansky pisząc, iż Karolina Szwed słabiej zrobiła mnóstwo błędów, więcej niż chyba cały zespół. Te w ataku były bardzo rażace ale to nic w porównaniu do tych w obronie, ile to razy było puszczone koło i piłki wrzucane za kołnierz przechodziły? Do tego wystarczył słabszy dzień Siódmiak, agresywna obrona miedziowych i było po zawodach. Dalej, mamy praktycznie 1 bramkarkę, reszta firanka, bo co tu pisać widząc postawę Wlasenko przy rzucie karnym bronionym w sobotę ... Brzezińska w sobotę coś obroniła ale wczoraj dramat. Wiadomo mecz meczowi nie równy ale trzymajmy sie konkretów. Kto widział wczoraj udane akcje z ostrego srzydła, w sobotę też prawie nic. Pchaliśmy się środkiem, a Lubinowi to wczoraj bardzo odpowiadało. Jeszcze co do naszej niby dłuższej ławki, to przykład zupełnie o tym nie świadczący. Otóż jest chyba 54 minuta i grająca cały mecz Byzdra przechwytuje piłkę obok Kobzar, która niedawno weszła. Byzdra rusza do kontry i na kilku krokach gubi Kobzar mimo, że biegnie z piłką w koźle. Nic dodać nic ująć. Długo można by tu jeszcze pisać. Wierzę, że jesteśmy w stanie wygrać ten finał ale skrzydła i bramka muszą pomóc rozegraniu. No i gra w obronie, taka jak w sobotę.

• 7 4

• do kk

co ty bzdury gadasz? jak Kulwinska robi prezent Byzdrze to nie dziwie się że na kilku krokach gubi zawodniczkę. a o Szwed to nawet nie chcę pisać, królewna...

• 6 1

• Słabsza ławka? Ludzie - w drugiej linii mamy Siódmiak, Szwed, Mateescu, Duran, Głowińska, Kobzar, Andrzejewską. Jak to się ma do wczorajszego składu Zagłębia, gdzie Bader z konieczności gra na rozegraniu? Głowińska w zeszłym sezonie z powodzeniem doprowadziła VŁ do brązowego medalu. Andrzejewska gra z powodzeniem w kadrze młodzieżowej. Skrzydła! Sulżycka w obu meczach praktycznie nie istniała. Ale to nie jej wina, to pseudo taktyka która w sobotę wychodziła, bo Zagłębie nie mogło sobie poradzić z Kulwińską. W niedziele koło odcięte od piłki, a zagrożenia z drugiej linii nie było. Jak nie będzie rozciągnięcia gry, odwrócenia na środku i szybkich dokładnych podań nie będzie złota!

• 6 1

• Zabrakło woli i charakteru. Maliczkiewicz można było pokonać co pokazała Koniuszaniec, która niczym Jurasik rzucała bramki z rozegrania.

Nasze zawodniczki nastawiły się na jedno zwycięstwo i po 35 minutach jak Zagłębie zaczęło odjeżdżać stwierdziły że nie ma sensu gonić. W tym momencie mecz się skończył. Szkoda, bo na brak Obrusiewicz w kolejnych meczach nie ma co liczyć. Asia z pewnością zagra z podwójną motywacją, bo 1,5 mecza jej uciekło.

• 5 0

• Siódmiak, Szwed wczoraj zdecydowanie poniżej oczekiwań, Duran brak formy, Głowińska boryka się z kontuzją kolana,Kobzar nie wiem może za mało na boisku,i później nic nie wychodzi ,Andrzejewska jeszcze trochę czasu potrzebuje żeby wziąć na barki zdobywanie bramek, zobaczymy w sobotę , liczę na Was dziewczyny, postawcie kropkę nad i i zakończcie ten dwumecz w niedzielę oczywiście złotym medalem.

• 3 2

• fachowcy (4)

Widać sami fachowcy się wypowiadają, którzy pewnie nawet nigdy piłki w ręce nie mieli. Po za tym nikt nie ma prawa z was oceniać zespółu skoro nie jesteście jego trenerami lub zarządem.

Jesteście tylko marnymi ludkami którzy w większości pewnie ani szkoły porządnej nie skończyło i do tego pewnie pracujecie na kasie w biedronce lub realu.

żenada....

• 3 17

• Proszę, proszę ktoś się poczuł urażony. Otóż gra się dla kibiców. Im więcej kibiców tym hojniejsi sponsorzy. Im więcej kasy w klubie tym wyższe pensje. To taka zależność, którą znamy nawet na kasie w biedronce.

Dlatego kibice oceniają. W zeszłym sezonie opinie kibiców w dużej mierze doprowadziły do zwolnienia Ciepłego. Według mnie przedwczesnego zwolnienia.

Teraz trzeba się pozbyć GWIAZD to drużyna zacznie grać.

• 13 2

• "załosne" - żałosny to jest twój wpis "znawco" (2)

nawet mi się go komentować nie chce

• 7 4

• Fachowcy2 (1)

Ale widocznie nie chcą większej kasy zarabiać. A grają dla siebie - a nie dla was matoły. Jak jesteście tacy mądrzy to sami zacznijcie grać - znawcy piłki ręcznej... no tak zapomniałem jesteście do kitu - piłki nie potraficie rzucić. hahhaa żałosne ludki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odwalcie się od zespołu zajmijcie się swoją pracą. Lepszą obsługą na kasach w realu biedronce i innych marketach!!!!

żenada...

• 1 5

• Jak nie chcą większej kasy zarabiać i chcą grać dla siebie, to nie ma dla nich miejsca w sporcie zawodowym.
          To się nazywa amatorstwo i o takich meczach nikt na portalach pisać nie będzie.