Vistal Łączpol uległ Zagłębiu

20 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Aleksandra Zych Aleksandra Zych

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu od porażki rozpoczęły półfinałową rywalizację do trzech zwycięstw z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Gdynianki nie miały recepty na rywalki na początku meczu i przez większą część drugiej połowy. Jedynie bardzo dobrej postawie w bramce Małgorzaty Gapskiej oraz skuteczności Aleksandry Zych do przerwy gospodynie zawdzięczają, że postraszyły rywalki. Mistrzynie Polski uległy wicemistrzyniom 15:20 (8:5). Drugie spotkanie rozpocznie się w hali przy ul. Górskiego w niedzielę o godzinie 19:00.

Gapska, Kowalczyk - Kalska 1, Ziemienowicz, Białek, Krnić, Pawłowska, Zych 7, Duran 1, Koniuszaniec 2, Petrinja 2, Kulwińska 2, Andrzejewska
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (obaj Szczecin)
Widzów: 800
Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 2, Piekarz, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 3, Paluch, Jelić 1, Bader 3, Jochymek 2, Pielesz 3, Byzdra 4

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
KGHM Metraco Zagłębie Lubin

74% 254 typowania VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
26% 89 typowań KGHM Metraco Zagłębie Lubin

rozpoczyna się prezentacja, Vistal Łączpol tak jak informowaliśmy zagra bez kontuzjowanej Mateescu, a do składu po urazie stawu skokowego wraca Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL)
Vistal dzisiaj zagra w żółtych koszulkach z niebieskimi dodatkami, Zagłębie na czarno
1'
na rozegraniu Pawłowska (VISTAL ŁĄCZPOL), która na środku drugiej linii zmienia się z Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
1'
niecelne rzuty z obu stron w pierwszych akcjach
2'
"Łączpol najlepszy jest" - skandują kibice
2'
próba z wycofaniem bramkarki w Vistalu Łączpolu! Jest tylko 7 zawodniczek z pola, w roli grającej bramkarki Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL)
3'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) sparowała piłkę na słupek po rzucie Załęcznej (ZAGŁĘBIE)
4'
znów nieudany atak pozycyjny gospodyń, w którym grały siódemką zawodniczek w polu
4'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) zdjęła już zieloną kamizelkę, wychodzi na to, że trener Steffensem zrezygnował z wariantu gry bez bramkarki
5'
[0:1] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze
5'
"Dziewczyny, wygrajcie dla nas" - skandują gdyńscy kibice
6'
Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła obok bramki
7'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut Byzdry (ZAGŁĘBIE)
7'
"Teraz bramka musi być" - śpiewają kibice
8'
upomnienie dla Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
8'
Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła wysoko nad bramką, ale i szybka strata przyjezdnych, piłka znów przy gdyniankach
9'
[0:2] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) po kontrze
czas
9'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL). Trener Steffensem interweniuje, gdyż jego podopieczne mają olbrzymie kłopoty w ataku pozycyjnym, zupełnie nie radzą sobie z agresywną defensywą przyjezdnych
10'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) straciła piłkę w ataku
10'
[0:3] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) po kontrze
11'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni w pojedynku sam na sam rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE), piłkę tym razem straciła Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL)
12'
Steffensen tym razem zieloną koszulkę przekazał Pawłowskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), to ona będzie w grze siedmioma zawodniczkami w polu pełnić rolę bramkarki
13'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut karny Byzdry (ZAGŁĘBIE)
13'
"Gosia" - skandowanie z trybun
14'
w drugiej linii trener Steffensen wypróbował już wszystkie rozgrywające
14'
[1:3] Nareszcie. Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
15'
[2:3] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
16'
"Dziewczyny, twardo w obronie" - skandują kibice
16'
była szansa na wyrównanie, ale Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) przekroczyła linię 6. metra
17'
[3:3] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze i przechwycie Kulwińskiej
18'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Pielesze (ZAGŁĘBIE) i dobitkę Byzdry (ZAGŁĘBIE)
wykluczenie
19'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
19'
kolejna świetna interwencja Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), tym razem powstrzymała Semeniuk-Olchawę (ZAGŁĘBIE)
20'
Steefensen stosuje wariant z wycofaniem bramkarki nawet w liczebnym osłabieniu, w roli grającej golkiperki Pawłowska (VISTAL ŁĄCZPOL), ale znów bez efektu bramkowego
21'
koniec kary, Vistal Łączpol w pełnym składzie
czas
21'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE). Trener Karkut zapewne podpowiada podopiecznym sposoby na Gapską (VISTAL ŁĄCZPOL), gdyż to bramkarce oraz Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) gospodynie zawdzięczają to, że obecnie jest remis
wykluczenie
21'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Zych
22'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
22'
[3:4] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE), gdyż zaskoczyła wbiegnięcie ze skrzydła na koło w liczebnym osłabieniu.
23'
[4:4] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL).
23'
koniec kary w drużynie gości
23'
[4:5] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
24'
[5:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
25'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) sparowała rzut Pałgan (ZAGŁĘBIE) na poprzeczkę
25'
[6:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL), pierwsze prowadzenie gospodyń
26'
Pawłowska (VISTAL ŁĄCZPOL) wywalczyła karnego
26'
[7:5] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
27'
kolejne świetne interwencje Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
28'
rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE) trafił w słupek
29'
[8:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
30'
karny dla Vistalu Łączpolu już po upływie czasu gry pierwszej połowy
30'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła w poprzeczkę z karnego!
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PROWADZI 8:5
30'
w przerwie konkurs dla publiczności, nagrody czekają na tych, którzy z linii 7. metrów rzucą w słupek bądź poprzeczkę
30'
do przerwy Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła 6 bramek, czyli więcej niż wszystkie lubińskie szczypiornistki
31'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
31'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
32'
[9:5] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
33'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Byzdry (ZAGŁĘBIE), ale gdynianki tracą po chwili piłkę
34'
[9:6] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE) z karnego
34'
to pierwsze trafienie rywalek od 11 minut!
35'
[9:7] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) po kontrze
36'
niecelny rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), gdy sędziowie sygnalizowali już pasywną grę
37'
[9:8] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) po kontrze
37'
znów nieudany wariant gry bez bramkarki, w roli grającej bramkarki Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL)
37'
"Twardo w obronie" - przypominają kibice
38'
[9:9] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
39'
[9:10] Bramkę zdobywa Jochymek (ZAGŁĘBIE) po kontrze
czas
39'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL), bo gdynianki zaczęły drugą połowę tak samo źle jak i pierwszą
39'
[10:10] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
40'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
41'
[10:11] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
41'
Jochymek (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
41'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni w pojedynku sam na sam z Petrinją (VISTAL ŁĄCZPOL)
42'
gospodynie w komplecie
42'
Pielesz (ZAGŁĘBIE) rzuciła w poprzeczkę
43'
koniec kary Zagłębia
43'
[11:11] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
44'
[11:12] Bramkę zdobywa Pałgan (ZAGŁĘBIE).
44'
do gdyńskiej bramki weszła Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
44'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż sfaulowała Maliczkiewicz, która chciałą wyprowadzić kontrę
wykluczenie
44'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
44'
[11:13] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE), gdy gdynianki grają w podwójnym osłabieniu
45'
"Dziewczyny, jesteśmy z wami" - skanduje publiczność
45'
[12:13] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) w podwójnym osłabieniu!
46'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) wraca do bramki, koniec pierwszej kary gdynianek
46'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni karnego Pałgan (ZAGŁĘBIE)!
46'
Vistal Łączpol w komplecie
47'
[13:13] rzut Krnić zablokowany, ale dobitka Kulwińskiej skuteczna
wykluczenie
47'
47'
[13:14] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE) z karnego
48'
[13:15] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
49'
koniec kary gdynianek
50'
[13:16] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE)
51'
[13:17] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze
czas
51'
Przerwa na żądanie (VISTAL ŁĄCZPOL).
52'
"Gramy do końca skandują kibice"
52'
[13:18] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE), która z połowy boiska rzucała na pustą bramkę, bo znów miejscowe grały w wariancie bez bramkarki
53'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) na poprzeczkę zbiła rzut Pielesz (ZAGŁĘBIE)
54'
rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) nad poprzeczką
55'
głośne "Łączpol Gdynia" z trybun
56'
[14:18] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
56'
Paluch (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulowała przy rzucie Kalską
57'
[14:19] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE) w osłabieniu
58'
[14:20] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po przechwycie i kontrze ponownie w osłabieniu
58'
przyjezdne w komplecie
59'
[15:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
59'
Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) otrzymuje dwuminutową karę.
60'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
60'
Kalska (VISTAL ŁĄCZPOL) otrzymuje dwuminutową karę.
czas
60'
Przerwa na żądanie (ZAGŁĘBIE). Trener Karkut przerwała grę na 26 sekund przed końcem spotkania
60'
ostatni atak przyjezdne rozegrały na swoją... bramkarkę, Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) nie złapała jednak piłki po wbiegnięciu na koło
60'
KONIEC MECZU. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ 15:20

Drugi mecz półfinałowy
SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalińska 37:25 (18:13)

• Niestetyy, zgodnie z tradycją (1)

Zagłebie nigdy nie leżało Vistalowi, po prostu nie potraią poradzić sobie z ich obroną. Sama Ryna nie wystarczy jak zespół jest jeszcze słabszy niż w zeszłym sezonie. Trudno, chyba pozostanie walka o 3 miejsce. Choć gdzieś tam mam nadzieję, że jutro wygrają i sytuacja się odmieni:)

• 6 1

• Dobra pierwsza połowa .Druga...

No niestety dziewczyny się rozluźniły zbytnio po przerwie ,niebyły tak skoncentrowane . Gapska broniła jak marzenie ,Zych rzucała w pierwszej połowie dobrze ,ale później zmieniała się zbyt często z Andrzejewską i nie mogła wejść w mecz. Duran jakby się wszystkich bała ,bez ryzyka zamiast rzucić w dogodnej pozycji oddawała piłkę.Pod koniec nerwowo a sędziowie jeszcze dorzucali do pieca .Szkoda bardzo pozytywnie nastawiłam się po pierwszej połowie . Zobaczymy postawę Vistalu jutro ."Nadzieja umiera ostatnia..."

• 2 0

• wszystko po staremu i znów w ucho

.... choć jest już postęp bo nie 10 ale 5 bramkami w plecy to było mistrzostwo świata w 1 połowie rzuciły 8 bramek a w 2 aż 7 a rywalki 15 a już było 9:5 i myslałem a nuż się uda ale nadzieja umiera ostatnia i jutro tez będzie w ucho aGKS na fali i wygrywa życzę im awansu do ekstraligi tylko GKS!!!!!!!

• 6 2

• najlepszy mecz w sezonie rozegrały jak do tej pory

no może jeszcze z Montexem ta jedna wygrana...szkoda, na własne życzenie w plecy. Mogło być dobrze. Jeśli jutro przegrają to niestety już będzie koniec. Potrzeba 2-3 wzmocnień w tym przynajmniej jedno pokroju Siódmiak.
    P.S. mecz jest o 19 a nie o 20.

• 2 1

• P.S.2 Sędziowie ewidentnie przeciwko nam

łysy zbój ze szczecina!!!

• 4 4

• (7)

Bardzo proszę się pode mnie nie podszywać. Sędziowie za mało karali to raz. W pierwszej połowie nie gwizdnęli dwa razy karnego dla Zagłębia po ewidentnej obronie w kole Kulwińskiej. W drugim przypadku to był metr!
    Mecz słabiutki! Trener wymyślił zagrywkę na zaskoczenie i to się udało. Ale nie można zaskakiwać tym samym przez cały mecz. W drugiej połowie Zagłębie wiedziało już jak grać i VŁ ponownie na łopatach.
    Jutro może być drugi KO, a w Lubinie trzeci i już nie będzie liczenia. Poza Zych w pierwszej połowie i Gapską w tej drużynie nie ma komu grać. Tyle przekroczeń linii w jednym meczu na tym poziomie jeszcze nie widziałem.

• 4 2

• (1)

Nie podszywaj się pode mnie. To już kolejny raz gdy się podpisujesz kk.
      To mój nick od 2010 roku.

• 0 1

• ok

• 2 0

• zabcia (4)

Najbardziej slabe z calego meczu bylo zachowanie p.Kalskiego.Chlop myslal, ze jest fajny, gdy cisnal sedziemu, ale wystarczylo spojrzec na porozumiewawcze usmiechy zawodniczek vistalu, albo na mine zony, by przekonac sie, ze maz, zamiast pomagac, zachowywal sie jak oszolom.Kwintesencja bylo, gdy wolal do Karoliny: zabcia! Zabcia! Brawo Patryk.Byles MVP spotkania.

• 13 0

• (1)

wielki celebryta co z gardias chodził. Ale kobiety wolą bad boyów.

• 7 0

• Zawiedzione się odzywają co zazdroszczą Karolinie

• 1 9

• (1)

on już na AWF podczas studiów zachowywał się jak pacan. Ale wiocha krzyczeć na żonę na boisku żabcia. hahah

• 11 0

• jak uczył wfu w XLO w Gdyni udawał wielkiego luzaka i grał w gry na laptopie na radach pedagigcznych czy w czasie zajęć ;]

• 2 0

• glupie

To mnie wq dziewczyny!!
    Dały ciała mam nadzieję,że kolejny mecz także przegrają.

• 0 4

• Mecz

Trener robi błędy .Pierwszy to kilkakrotna wymiana bramkarki .Drugi gra jedną str.tj. w miejscu rezerwowych.Kilka przejęć piłek w tym miejscu i po ptakach.