Szczypiornistki Vistalu w finale Pucharu Polski

16 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Kobylińska zdobyła 11 bramek, a Vistal awansował do finału Pucharu Polski i może sięgnąć po to trofeum trzeci rok z rzędu. Monika Kobylińska zdobyła 11 bramek, a Vistal awansował do finału Pucharu Polski i może sięgnąć po to trofeum trzeci rok z rzędu.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały w Lubinie z Selgrosem Lublin 24:21 (15:8) i awansowały do finału Pucharu Polski. W niedzielę o godz. 18 zagrają o trzecie takie trofeum z rzędu w starciu z Pogonią Baltica Szczecin, która w drugim półfinale pokonała po dogrywce Metraco Zagłębie Lubin.

SELGROS: Dżukiewa, Gawlik - Repelewska 7, Gęga 4, Migdaliowa 4, Rola 2, Quintino 2, Drabik 2, Bijan, Kocela, Skrzyniarz, Charzyńska, Szarawaga.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 11, Matieli 3, Kozłowska 3, Janiszewska 2, Zych 2, Galińska 1, Dorsz 1, Stanulewicz 1, Urbaniak, Gutkowska, Radzikowska, Tasić

Na finałowy turniej Pucharu Polski Vistal pojechał osłabiony brakiem Patrycji Kulwińskiej. Obrotowa przedwcześnie zakończyła sezon, gdyż jest w ciąży, podobnie jak inna zawodniczka występująca na jej pozycji Magdalena Mazur. Dlatego gdynianki skróciły wypożyczenie Dagmary Radzikowskiej, która w tym sezonie występowała w I-ligowym Samborze Tczew.

W tak zmienionym składzie przystąpiły do walki o obronę trofeum, które zdobywały w dwóch poprzednich sezonach. W półfinale gdyniankom przyszło zmierzyć się z wiceliderem rundy zasadniczej Superligi Selgrosem Lublin.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando Vistalu. W 8. minucie po rzucie Magdaleny Stanulewicz gdynianki prowadziły 4:2. Mimo to pierwszy kwadrans upłynął na wyrównanej walce po rzucie Kristiny Repelewskiej Selgros zmniejszył straty do 5:6.

Gdynianki zdobyły jednak 3 bramki z rzędu i zaczęły odskakiwać rywalkom. Znakomicie spisywała się Monika Kobylińska, która do przerwy zdobyła 8 bramek. To o jedną więcej niż wynosiła przewaga Vistalu po 30 minutach gry. Tuż przed końcem pierwszej odsłony rzut karny obroniła bowiem Weronika Kordowiecka.

Drugą połowę podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego rozpoczęły od braki Aleksandry Zych i kolejnego trafienia Kobylińskiej. Przewaga wyniosła już 9 bramek i wtedy gdynianki chyba nieco się rozluźniły. Vistal popełniał sporo fauli a rzuty karne bezlitośnie wykorzystywała Repelewska.

Wynik cały czas był pod kontrolą gdyńskiej drużyny, ale to z jakim zapałem lublinianki przystąpiły do odrabiania strat zasługuje na uwagę. W trakcie dwuminutowej kary dla Dunji Tasić Selgros zbliżył się do Vistalu na 3 bramki. Zabrakło im jednak czasu na doprowadzenie do remisu.

Vistal o trzeci z rzędu Puchar Polski zagra w niedzielę o godz. 18. Rywalem gdynianek będzie Pogoń Baltica Szczecin, która po dogrywce pokonała Metraco Zagłębie Lubin 29:28

• 7 3

• Jestem optymistą przed jutrzejszym dniem !

Szczecin grał bardzo ciężki mecz z Zagłębiem i do tego z dogrywką . Nasze dziewczyny mają jeszcze jako atut trzy godziny więcej na odpoczynek . Szczecinianki natomiast będą długo zasypiały po tym horrorze a to działa na naszą korzyść . Będzie dobrze !!!