W niedzielę zakończenie sezonu w "Olivii"

Krzysztof Klinkosz
18 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Kiepsko spisali się gdańscy hokeiści w pierwszym meczu o 7. lokatę w PLH. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 3:4 (0:0, 1:3, 2:1) tracąc aż trzy bramki podczas gry w osłabieniu. Teraz, aby zająć na finiszu ligi siódme miejsce gdańszczanie muszą wygrać w niedzielę przynajmniej dwiema bramkami.

0:1 Marzec (23.38)
1:1 Kuc as. Podsiadło (27.21 w przewadze)
2:1 Podsiadło as. M.Kozłowski, Duszak (35.25 w podwójnej przewadze)
3:1 T.Kozłowski as. M.Kozłowski, Kuc (39.52 w przewadze)
3:2 Skutchan as. Janecka, Wróblewski (42.42)
4:2 Dołęga as. Zachariasz (49.47)
4:3 Mac.Rompkowski as. Chmielewski (56.24)

STOCZNIOWIEC: Soliński; Kostecki - Mat.Rompkowski, Smeja - Kwieciński, Skrzypkowski - Kantor; Chmielewski - Rompkowski - Marzec, Kabat - Ziółkowski - Strużyk, Skutchan - Janecka - Wróblewski.

Do przedostatniego meczu w sezonie 2010/2011 gdańscy hokeiści przystąpili bez kilku podstawowych zawodników. Trener Tadeusz Obłój nie mógł skorzystać w meczu z Zagłębiem z Przemysława Odrobnego, Wojciecha Jankowskiego, Filipa Drzewieckiego czy Marka Wróbla.

- Wszyscy ci zawodnicy mają problemy ze zdrowiem, przykładowo Marek Wróbel jest tuż po zabiegu. To poważne osłabienie drużyny, jednak nie może ono usprawiedliwiać naszej porażki. Zagraliśmy słaby mecz, gra nam się nie kleiła. Powinniśmy ten mecz wygrać nawet w takim okrojonym składzie gdyż w zespole z Sosnowca poza kilkoma doświadczonymi graczami grało wielu juniorów - powiedział po meczu trener Tadeusz Obłój.

Gdańszczanie, słabo weszli w mecz, jak zaznaczył trener wyszli na lód niemal tuż z autobusu. Nic więc dziwnego, że to gospodarze przeważali w tej części gry. Gdańszczan przed utratą bramek uchronił jednak Sylwester Soliński.

- To był nasz najlepszy dziś zawodnik. Wybronił co najmniej kilka sytuacji sam na sam. Bez jego dobrej postawy w bramce na pewno nie moglibyśmy mówić o różnicy tylko jednej bramki - podkreślił gdański trener.

W drugiej tercji gdańszczanie objęli prowadzenie w 24 min. po strzale Szymona Marca. Wówczas posypały się jednak na gdańszczan kary. Gospodarze wyrównali po niespełna 4 minutach a do końca drugiej odsłony zdobyli jeszcze dwie bramki. Wszystkie w czasie gry w przewadze.

W ostatniej odsłonie gdańszczanie zagrali już lepiej, doprowadzili za sprawą Romana Skutchana do kontaktu bramkowego już w 43 minucie. Gospodarze strzelili jednak na 4:2 i Stoczniowcy znów musieli niwelować dwie bramki. Udało im się to połowicznie gdyż w 57 minucie Maciej Rompkowski strzelił na 4:3.

- Znów popełnialiśmy głupie błędy wynikające z niedoświadczenia. Między innymi przez nie właśnie zamiast gonić wynik przy stanie 2:3 dostaliśmy bramkę na 2:4. Jeszcze raz powtórzę: zagraliśmy dziś słabe zawody, chyba chłopcy nieco zlekceważyli rywali. Musimy poprawić nasze błędy i uważam, że mamy bardzo duże szanse wygrać w Gdańsku różnicą co najmniej dwóch bramek - zaznaczył trener.

Niedzielny mecz, ostatni już w bieżącym sezonie, zaplanowano na 17.00. Jak informują organizatorzy otwarta będzie jedynie trybuna A, czyli część widowni znajdująca się od strony Al. Grunwaldzkiej. Bilety kosztować będą 12 PLN. Z kolei w innym rozegranym w piątek meczu, w parze rywalizującej o 5. miejsce MMKS Podhale Nowy Targ pokonało Ciarko KH Sanok 9:5 (5:1, 3:2, 1:2).

• (3)

USG BARANY ZACZNIJCIE DOPINGOWAC A JAK NIE TO WYPAD DO NOWEGO TARGU MAM DOSYĆ TAKICH OFRM JAK USG KTÓRE NIE POTRAFI DOPINGOWAC SWOJĄ DRUŻYNE BARDZIEJ WOLĄ NOWY TARG TO WON DO NICH

• 18 9

• Tak! Tak! (1)

Niech te gamonie z USG spylają z Olivii.. jak oni śmią siedzieć i nie dopingować tak samo jak ja? Masakra :/... Chodzę już 20 lat na hokej i czegoś takiego jeszcze nie widziałem :/

• 6 6

• bo ty tylko widzisz owce ,oscypki i lodowisko i wielu rzeczy jeszcze nie widziałes

• 3 2

• Patryk?

• 5 2

• a Wy tylko o jednym...

a zawodnicy muszą oprzytomnieć, bo jak nie to 8 miejsce czeka...