W pojedynku przyjaciół z boiska lepszy Kaczmarek

4 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku zmarnowali szansę, aby w kolejnej pucharowej rundzie zagrać z drużyną I ligi, a nawet beniaminkiem ekstraklasy oraz na ściągnięcie na trybuny w kolejnych spotkaniach jeszcze więcej kibiców. Piłkarze Bałtyku zmarnowali szansę, aby w kolejnej pucharowej rundzie zagrać z drużyną I ligi, a nawet beniaminkiem ekstraklasy oraz na ściągnięcie na trybuny w kolejnych spotkaniach jeszcze więcej kibiców.

Nie będzie powtórki z 1985 roku, kiedy piłkarze Bałtyku awansowali do półfinału Pucharu Polski. W tej edycji gdynianie potknęli się już na drugiej przeszkodzie, w pierwszym meczu na własnym boisku. Biało-niebiescy przegrali przy ul. Górskiego z również II-ligowym OKS 1945 Olsztyn 0:2 (0:1). Tym samym w pojedynku trenerów, niegdyś przyjaciół-piłkarzy, którzy grali w jednej drużynie, górą był Zbigniew Kaczmarek. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Narodowego Stadionu Rugby

.

Miłkowski 44, 65

BAŁTYK: Grubba - Ł. Kowalski, Benkowski, Kiciński, Bieliński - Drzymała, Granosik, Michałek (62 Trochim), Musuła - Szostek (62 Malicki), Rakowski (71 Byczkowski).

OKS 1945: Nerek - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Stefanowicz - Paweł Głowacki, Tunkiewicz, Michałowski (87 Alancewicz), J.Kowalski (78 Piotr Głowacki) - Suchocki, Miłkowski (82 Filipek).

Sędzia: Szrek (Kielce). Żółte kartki: Michałek (Bałtyk), Paweł Głowacki, Stefanowicz (OKS). Widzów: 1000.

Bałtyk na poprawienie humorów swoim sympatykom najbliższą szansę mieć będzie w sobotę, 7 sierpnia o godzinie 19.00, gdy przy ul. Górskiego zmierzy się z Chojniczanką w meczu o mistrzostwo II ligi. Wynik tego spotkania można obstawiać w naszym typerze.

90+4 KONIEC MECZU. W pierwszej rundzie Pucharu Polski, która odbędzie się 24 i 25 sierpnia, zasłużenie zagrają piłkarze OKS 1945 Olsztyn

90+2 żółta kartka dla Stefanowicza za próbę wymuszenia rzutu wolnego

89' sędzia dolicza 4 minuty

89' strzał Stefanowicza obok słupka bramki Bałtyku

87' olsztynianie "urywają" kolejne sekundy, dokonując trzeciej zmiany, za Michałowskiego wszedł Alancewicz

86' Bałtyk ambitnie walczy o gola, piłka po strzale Trochima, po nogach obrońców wychodzi na róg

84' kapitalna interwencja Nerka. Bramkarz OKS przeniósł nad poprzeczką piłkę po strzale głową Musuły, do którego dośrodkował z kornera Drzymała

82' Miłkowski już nie skrzywdzi Bałtyku. Za napastnika, który strzelił dwa gole gdynianom wszedł Filipek

81' niezłe dośrodkowanie Byczkowskiego w pole bramkowe, szkoda, że Drzymała nie zdołał złożyć się do strzału

79' dobre podanie Bielińskiego, z pominięciem drugiej linii w pole karne, Musule niewiele zabrakło, aby oddać strzał

78' pierwsza zmiana w OKS. Za J.Kowalskiego wszedł Piotr Głowacki

76' Bieliński naprawia swój błąd i ofiarny wślizgiem wybija piłkę spod nóg Miłkowskiego

74' dobre wyjście Grubby na 17. metr od własnej bramki i wybicie piłki w aut, gdyż po hat-tricka zmierzał już Miłkowski

71' trzecia zmiana w Bałtyku za Rakowskiego wszedł Byczkowski

71' strzał Granosika, ale piłka odbiła się od innego gdynianina - Rakowskiego i wyszła poza bramkę

70' żółta kartka dla Głowackiego

68' po dośrodkowaniu z rogu strzelał Trochim, było blisko gola, bo piłka po poprzeczce wyszła poza boisko

66' kibice jeszcze nie tracą nadziei, choć i wynik i gra gospodarzy nie dają powodów do optymizmu. Jest skandowanie "Bałtyku, my chcemy gola", a po chwili "Grać na całego, walczyć do upadłego"

65' Bałtyk przegrywa już 0:2! Obrońców Bałtyku wymanewrował Głowacki, a po raz drugi w dniu dzisiejszym na listę strzelców wpisał się Miłkowski

65' niestety kolejny błąd gdyńskie defensywy, w dobrej pozycji na gola był Głowacki, ale na szczęście dla Bałtyku strzelił wprost w Grubbę

64' głośny doping kibiców "Bałtyku tylko zwycięstwo"

62' Trener Rzepka decyduje się na podwójną zmianę. Na boisku Trochim i Malicki za Michałka i Szostka. Roszada ma wzmocnić siłę ofensywną biało-niebieskich

62' wreszcie udało się przechwycić piłkę Michałkowi, ale strzał z blisko 30 metrów był niecelny

61' teraz przez dobre dwie minuty piłkarze gości podawali sobie piłkę na własnej połowie, a piłkarze Bałtyku nie potrafili odebrać im futbolówki

58' w drugiej połowie Bałtyk częściej jest przy piłce, ale póki co nie ma pomysłu, aby przedrzeć się na przedpole OKS, nie mówiąc o oddaniu strzału, goście umiejętnie rozbijają ataki miejscowych w środku boiska

56' żółta kartka dla Michałka za faul na Głowackim

50' Nerek ratuje się piąstkowaniem po dośrodkowaniu Drzymały

46' rozpoczęła się druga połowa. Rozpoczął tę odsłonę Bałtyk. Obie drużyny grają w tych samych składach

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Po golu Bogdana Miłkowskiego bliżej pierwszej rundy Pucharu Polski jest na razie OKS 1945 Olsztyn, który prowadzi 1:0

45' tym razem Grubba wybija na róg strzał Miłkowskiego, ale ten napastnik ma coraz większą swobodę pod bramką Bałtyku

44' Bałtyk przegrywa 0:1! Po dośrodkowaniu z rogu nie do obrony uderzył Miłkowski

43' Kiciński w ostatniej chwili wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Miłkowskiego. Będzie róg dla OKS

41' po nakładce Kowalskiego będzie rzut pośredni dla OKS z około 20 metrów. Głowacki zdecydował się jednak na bezpośredni strzał na bramkę, licząc zapewne na rykoszet. Grubba pewnie złapał piłkę.

39' Grubba w polu karnym uprzedził Suchockiego

38' po dośrodkowaniu Drzymały Rakowski z kilku metrów przestrzelił głową

34' efektowny strzał Rakowskiego. Napastnik Bałtyku uderzył z 17. metra... przewrotką. Piłka minęła słupek bramki OKS

33' dobrej okazji nie wykorzystał Jakub Kowalski, który z pola karnego posłał piłkę obok słupka

31' Musuła uciekł obrońcom, ale jego podaniu do Szostka zabrakło precyzji, a szkoda, bo 17-latek mógł wyjść sam na sam z bramkarzem

29' indywidualna akcja Drzymały, ale zakończona niecelnym strzałem sprzed linii pola karnego

24' dobre dośrodkowanie Michałka tym razem z wolnego, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do strzału głową i piłka wyszła poza bramkę

23' warto poinformować przy tej okazji, że za wyszkolenie bramkarzy w OKS odpowiada były golkiper m.in. Arki Gdynia, Sylwester Wyłupski, który w olsztyńskim klubie jest drugim trenerem

22' blisko gola Łukasz Kowalski. Obrońca Bałtyku uderzył celnie i mocno głową po dośrodkowaniu z rogu Michałka, ale Nerek popisał się bardzo dobrą interwencją

21' Dobry strzał Musuły, bramkarz wybił piłkę na róg

18' poprzeczka ratuje Bałtyk! Po dośrodkowaniu z wolnego Głowackiego właśnie w tę część bramki przymierzył "główką" Miłkowski

16' kolejny róg dla gości tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Głowackiego

14' Miłkowski znalazł się sam na sam z Grubbą po długim podaniu z własnej połowy OKS. Na szczęście dla gospodarzy olsztyński napastnik strzelił słabo i wprost w ręce Grubby

13' od kilku minut gra toczyła się w środkowej strefie boiska, ten swoisty marazm przerwał Michałek, ale piłka po jego uderzeniu z około 30 metrów minęła słupek

7' szybka odpowiedź gości. Grubba z trudem na róg wybił strzał Miłkowskiego

6' strzał Drzymały zablokowany

2' Miłkowski wywalczył rzut wolny niemal na linii bocznej pola karnego Bałtyku, strzał Kowalskiego, ale tego z Olsztyna, wysoko nad bramką. W gdyńskich barwach jest Łukasz Kowalski, który dzisiaj ustawiony został nie w pomocy, a na swojej nominalnej pozycji, prawego obrońcy

1' w 50. sekundzie interweniować musiał Nerek po akcji 17-letniego Szostka

1' rozpoczął OKS

0' na trybunach około tysiąc widzów. Nie ma sympatyków OKS 1945

0' Bałtyk w białych strojach z czerwonym napisem Amica na piersi. Olsztynianie w pomarańczowych koszulkach i czarnych spodenkach. Zimą te drużyny grały na tym stadionie w sparingu. Goście wygrali wówczas 1:0. Trener Kaczmarek zapowiada, że i teraz jego podopieczni przyjechali po wygraną. Ale zwycięstwo zapowiadają też trenerzy i piłkarze Bałtyku, to wróży dobry mecz

0' Przed meczem minutą ciszy uczczoną pamięć zmarłego w Warszawie Edmunda Ziętary, byłego piłkarza reprezentacji Polski, potem wieloletniego trenera i sekretarza generalnego PZPN

0' Trener Rzepka w porównaniu z wygraną inauguracją II ligi (3:2 w Zdzieszowicach) dokonał aż siedmiu zmian w podstawowej "11". Miejsca w składzie zachowali jedynie Benkowski, Bieliński, Michałek i Kowalski. Dla Macieja Kicińskiego, który jest wychowankiem Bałtyku, będzie to pierwszy mecz w biało-niebieskich barwach od 2002 roku.

0' - Jako trener po raz pierwszy zagram w Trójmieście. Natomiast jako piłkarz Legii występowałem przeciwko Bałtykowi i Lechii - przypomina Kaczmarek, który jest wychowankiem gdańskiego Stoczniowca.

0' Naprzeciw siebie stają koledzy z boiska, obecnie w roli trenerów. Piotr Rzepka (Bałtyk) i Zbigniew Kaczmarek w latach dziewięćdziesiątych grali wspólnie w dwóch francuskich klubach - Guingamp i Ajaccio

• 38 45

• jeszcze 6 miesiecy i bedzie gotowy ! (1)

• 0 5

• Nowy Stadion Bałtyku? Arka to krajowa potęga, więc niech grają na Narodowym .. Rugby :)

• 2 2

• megaloman

Ty to nie cała gdynia

• 5 5

• te wieśniackie puste hasła "tag" odpuść sobie.

• 1 5

• BAŁTYK 1923 (1)

• 24 30

• sorry ! pomylilem sie , mialo byc 1823 !