Vistal Łączpol rozgromił Pogoń

17 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Beata Kowalczyk przed przerwą obroniła dwa karne, a następnie zupełnie odebrała szczeciniankom ochotę do walki, nie puszczając bramki między 42. a 60. minutą spotkania! Beata Kowalczyk przed przerwą obroniła dwa karne, a następnie zupełnie odebrała szczeciniankom ochotę do walki, nie puszczając bramki między 42. a 60. minutą spotkania!

W Gdyni naprzeciw siebie stanęły drużyny szkoleniowców, którzy jeszcze na początku roku pracowali wspólnie w Vistalu Łączpolu. Obecnie Adrian Struzik prowadzi Pogoń Balticę Szczecin. Mistrzynie Polski nie miały litości dla jego podopiecznych. Gospodynie wygrały wysoko 34:18 (16:12), gdyż między 42. a 60. minutą Beata Kowalczyk nie puściła żadnej bramki! Mistrzyniom Polski ten wynik nie tylko pozwala umocnić się na drugim miejscu w PGNiG Superligi, ale jest również dobrym prognostykiem przez Final Four Pucharu Polski. Ten turniej zostanie rozegrany 23 i 24 lutego również w hali przy ul. Górskiego.

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Kalska 4, Królikowska 2, Białek 1, Krnić 3, Pawłowska 1, Zych 4, Mateescu 5, Duran 1, Koniuszaniec 7, Petrinja 1, Kulwińska 4, Andrzejewska 1

POGOŃ BALTICA: Płaczek, Adamska - Huczko 1, Jakubowska, Kucharska 1, Sabała 1, Stachowska 5, Cebula 3, Głowińska 1, Rostankowska, Piotke 1, Agova 3, Naumenko-Biały, Pasternak, Jaszczuk 2, Kurjanowicz

W inauguracyjnej akcji meczu celnym rzutem popisała się Agata Cebula. Jak na razie to było jedyne prowadzenie Pogoni. Gdynianki szybko opanowały sytuacje, wyprowadzając skuteczne kontry, w których mogły wykazać się szczypiornistki pierwszej linii.

Po trzech bramkach Katarzyny Koniuszaniec, trafieniu Karoliny Sulżyckiej, która dzisiaj debiutowała w Gdyni pod nazwiskiem męża - Kalska oraz karnym po faulu na Patrycji Kulwińskiej, którego na bramkę zamieniła Loredana Mateescu gdynianki odskoczyły na 5:2.

Dobra gra miejscowych utrzymywała się do 12. minuty. Wówczas po akcji rumuńskiej rozgrywającej Vistalu Łączpolu przewaga wzrosła do czterech trafień (8:4).

Rywalki do walki poderwały szczypiornistki, które w bogatych karierach mają również występy w gdyńskiej drużynie. Monika Stachowska zdobyła dwie bramki z rzędu, a Monika Głowińska najpierw pozwoliła się sfaulować Mateescu, za co rozgrywająca Vistalu Łączpolu została wykluczona z gry na dwie minuty, a pierwszy kwadrans meczu szczecinianka zakończyła bramką na 7:8.

Jens Steffensen poprosił o przerwę, ale niewiele mógł wskórać, gdyż karę otrzymała również Ana Petrinja i jego podopieczne przez blisko minutę musiały grać w podwójnym osłabieniu.

Pogoń powstrzymała dopiero Beata Kowalczyk. Miejscowa bramkarka w 16. minucie obroniła rzut z karnego i dobitkę Stachowskiej, a pod koniec pierwszej połowy odbiła piłkę po kolejnym karnym, tym razem egzekwowanym przez Cebulę.

Przy takim wsparciu między słupkami gdynianki znów zaczęły uciekać rywalkom. Na 9:7 wynik ruszyła Koniuszaniec. Potem rzucały jeszcze: Mateescu, Kulwińska i Patrycja Królikowska, a przewaga Vistalu Łączpolu wzrosła do 15:10 w 28. minucie.

Drugą połowę gdynianki rozpoczęły tak jak pierwszą. Najpierw pozwoliły się zaskoczyć Katarzynie Sabale, która również ma w sportowym dossier Vistal Łączpol, a potem poprawiały wynik po kontrach. Szybkie ataki skrzydłowych: Koniuszaniec i Kalskiej w 37. minucie poprawiły rezultat na 21:15.

Trener Adrian Struzik zareagował jednak dopiero wówczas, gdy jego podopieczne straciły trzy bramki z rzędu. Po dwóch potężnych rzutach z drugiej linii Aleksandry Zych oraz kontrze Kulwińskiej w 40. minucie było już 24:16.

Po wznowieniu gry 17. bramką dla przyjezdnych zdobyła Hanna Jaszczuk, a przerwa nieco zdekoncentrowała gdynianki. Kolejne akcje rzutami w słupki kończyły: Koniuszaniec i Katarzyna Duran.

Na szczęście miejscowe brały sobie do serca skandowanie, które co jakiś czas rozlegało się z trybun: "Dziewczyny, twardo w obronie". Agresywna defensywa była kluczem do okazałego zwycięstwa w tym spotkaniu. Znów udało się wyprowadzić kilka kontr. Na kwadrans przed końcem, po szybkim ataku Duran Vistal Łączpol prowadził już 27:17.

Szczypiornistki Pogoni Baltiki do tego stopnia się zdeprymowały, że nie potrafiły umieścić piłki w siatce nawet w idealnych zdawałoby się sytuacjach. Kowalczyk zbierała kolejne zasłużone oklaski od publiczności, gdyż ponownie zaliczyła kilka doskonałych interwencji, a nawet, jeśli nie zdążyła sięgnąć piłki to trafiały one w słupki.

A przewaga Vistalu Łączpolu rosła, mimo że na parkiecie pojawiły się zmienniczki. W 56. minucie wynosiła już 16 trafień (33:17) właśnie po akcjach zawodniczek, które chwilę wcześniej weszły na boisko: Magdaleny PawłowskiejAgnieszki Białek.

Pogoń na następną bramkę czekała między 42. a 60. minutą! Kowalczyk pokonała dopiero Aleksandra Kucharska, która tym rzutem ustaliła jednocześnie końcowy rezultat.

Wyniki 19 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - Pogoń Baltica Szczecin 34:18 (16:12)
  • Piotrcovia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:25 (15:10)
  • AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 32:38 (11:17)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KSS Kielce 32:31 (17:12)
  • Aussie Sambor Tczew - Ruch Chorzów 25:36 (13:17)
  • Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 25:29 (8:15)

• 5 19

• No fatycznie fartem i fuksem jest strzelic prawie dwukrotnie więcej bramek niż rywalki.

Dobrze Ci radzę zmień Fan Club ;)

• 6 2

• struzik i ex gdynianki tak się napinały przed meczem

i nie wygrały :) A prezes pogoni z każdą minutą coraz bardziej czerwony się robił i puchł coraz mocniej :)

• 11 10

• Jak graja skrzydlowymi to wygrywaja !! tak bylo i bedzie, szczegolnie jak zespol nie posiada prawdziwej rozgrywajacej!! Brawa dl dziewczyn i czekamy na puchar w Gdyni!!

• 7 4

• Brawo za walke w obronie

• 5 3

• Teraz dziewczyny będą robiły wszystko, żeby zatuszować hiszpański niefart ;)

• 5 4

• JUNIORKI STARSZE VISTALU W FINALE MISTRZOSTW POLSKI (2)

Nasze juniorki wysoko wygrały swoją grupę Półfinału Mistrzostw Polski i jak co roku awansowały do Finału! Za 2 tygodnie będą grały o złoto!!!!Wielkie brawa dla dziewczyn! Vistal ma naprawdę zdolną młodzież. Aż 5 zawodniczek jest obecnie w Młodzieżowej Reprezentacji Polski! Trener Jens Steffensen jest na każdym meczu juniorek, co bardzo dobrze o nim świadczy!

• 9 5

• juniorki Conrada też awansowały i o tym "wierny kibicu" nie piszesz??? (1)

• 1 0

• Conrad zresztą też wygrał grupę, mimo że turniej był w Płocku

• 0 0

• Jak dla mnie, choćby grały na rzęsach i wygrywały teraz do zera,nie są w stanie zmazać plamy z Bera Bera

• 7 7

• Karolina Kalska (4)

Karolina (nr 2) zmieniła nazwisko, i w protokole i na meczu była już jako Kalska - na koszulce z resztą też !!