W półfinale mecze z Energą Czarnymi Słupsk

Marta
6 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piotr Szczotka w walce o piłkę. Piotr Szczotka w walce o piłkę.

Po wtorkowej wpadce koszykarze Asseco Prokomu w czwartym meczu z AZS Koszalin nie dali szans rywalom i grając konsekwentnie z minuty na minutę powiększali przewagę. Jedynie w czwartej odsłonie pozwolili gospodarzom na nieco więcej. Gdynianie wygrali na wyjeździe 86:76 (30:22, 29:22, 18:17, 9:15), a rywalizację do trzech zwycięstw skończyli 3-1. Kolejnym rywalem mistrzów Polski będzie Energa Czarni Słupsk. Początek gier 12 kwietnia.

AZS: Reynolds 12, Frazier 11, Milicić 10, Reese 9, Śnieg 6 - Bartosz 16, Bogavać 12, Gibaszek 0.

ASSECO PROKOM: Varda 16, Eldridge 12, Ewing 11, Witka 8, Szczotka 2 - Hrycaniuk 15, Adams 10, Burell 7, Widenow 3, Szubarga 2.

Podobnie jak w gdyńskich meczach ćwierćfinałowych w środę w Koszalinie obydwie ekipy dały popis ofensywnej gry. Tylko w pierwszej kwarcie koszykarze jednej i drugiej drużyny zdobyli 52 punkty.

Gdynianie zaczęli od szybkich ataków i bardzo szybko też objęli wyraźne prowadzenie. W 2 minucie było 6:3 dla mistrzów Polski, dwie minuty później podopieczni Tomasa Pacesasa prowadzili już 12:7. Kilkanaście sekund później po "trójce" Filipa Widenowa było 15:9.

W tym momencie gospodarze na chwilę przejęli inicjatywę. Najpierw Igor Milicić wykorzystał akcję 2+1 a później Grady Reynolds doprowadził do remisu 17:17. Gdynianie momentalnie jednak odpowiedzieli serią punktów i wyszli na prowadzenie 23:17. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gdynian 30:22.

W drugiej kwarcie Asseco Prokom kontrolowało wynik nie pozwalając zbytnio zbliżyć się gospodarzom. W 17 min Milicić pewnie wykonał dwa wolne, później "trójkę" rzucił George Reese i było 49:42 dla gdynian. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski wygrywali 59:44.

Najwięcej punktów dla Asseco Prokomu zdobyli Adam Hrycaniuk 15 oraz Ratko Varda i Tommy Adams po 8. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Winsome Frazier, który zdobył 11 punktów.

Gdynianie rozpoczęli trzecią kwartę od mocnego uderzenia. Pierwsze 5 minut kwarty wygrali 14:4, wowczas na tablicy wyników bylo 73:48 dla gości. W drugiej części trzeciej odsłony mistrzowie Polski nie byli już tak skuteczni, jednak nic nie mogło im odebrać prowadzenia. Po 30 min. gry było 77:61 dla Asseco Prokomu.

Na początku ostatniej odsłony Varda doprowadził do 20-punktowej przewagi gości 81:61. Wydawało się, że gdynianie po raz czwarty w sezonie przypuszczą atak na ponad stupunktową zdobycz w meczach z AZS Koszalin. Nic takiego jednak nie nastąpiło gdynianie nieco odpuścili w końcówce rywalom i akademikom na "osłodę" pozostała wygrana w ostatniej kwarcie spotkania.

Energa Czarni Słupsk

W innych meczach ćwierćfinałowych TBL: Anwil Włocławek - Trefl Sopot 89:99 (21:25, 22:19, 16:20, 24:19, d. 6:16), PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 69:47 (20:8, 21:8, 14:14, 14:17), Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 70:84 (11:15, 19:16, 16:26, 24:27).
Marta

Opinie (59)

• brawo APG! (1)

w drodze po MIstrzostwo! Oby wygrał Trefl to będziemy mieli derby!

• 34 5

• APG

Oj Kolego sie troszke mylisz... Bo Asseco bedzie gralo Czarnymi lub Polpharma to teraz czekamy na ich wynik:) pozdro

• MISTRZ JEST TYLKO JEDEN

ZAWSZE I WSZĘDZIE ASSECO PROKOM MISTRZEM BYŁ, JEST I BĘDZIE!!!!!!!

• 2 1

• a turów chyba sprzedało mecz (2)

przez 25 minut 27 punktów!!!!

• 14 6

• na to wygląda albo

albo olali na maksa... albo chcieli miec dodatkowy mecz u siebie, tak czy siak dostali 69:47 :)

• 5 0

• jak turów sprzedało?

Turów to chyba co najwyżej sprzedał.

• 4 1

• po wczorajszym to dobra rekompensata (1)

gracze Prokomu kiedy nie odpuszczają są w tym kraju nie do pobicia. I niech tak zostanie!

• 20 8

• ale drugą połowę lekko odpuścili:)

• 0 1

• Brawo Prokom !

• 19 8

• Brawo ! Tylko tak dalej !
    A dla tych którzy zminusują - nie bądźcie zazdrośni Może wasze drużyny kiedyś też wygrają ; )

• 14 7

• wygrali lepsi

Gratulacje Prokom! Gdynia świętuje!

• 20 6

• (2)

Oby Trefl dostał w tyłek i przegrał z Anwilem , wtedy byłabym najszczęśliwsza . Lechia już przegrała teraz kolej na Trefl ! ; D

• 17 9

• Zazdrościsz? Jakbyś potrafił to, co on, też byś mógł się starać o taką posadę. Do roboty.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)