W półfinale mecze z Energą Czarnymi Słupsk

Asseco Arka Gdynia

Piotr Szczotka w walce o piłkę.
Piotr Szczotka w walce o piłkę. fot. Piotr Pędziszewski / trojmiasto.pl

Po wtorkowej wpadce koszykarze Asseco Prokomu w czwartym meczu z AZS Koszalin nie dali szans rywalom i grając konsekwentnie z minuty na minutę powiększali przewagę. Jedynie w czwartej odsłonie pozwolili gospodarzom na nieco więcej. Gdynianie wygrali na wyjeździe 86:76 (30:22, 29:22, 18:17, 9:15), a rywalizację do trzech zwycięstw skończyli 3-1. Kolejnym rywalem mistrzów Polski będzie Energa Czarni Słupsk. Początek gier 12 kwietnia.

155 typowań

AZS: Reynolds 12, Frazier 11, Milicić 10, Reese 9, Śnieg 6 - Bartosz 16, Bogavać 12, Gibaszek 0.

ASSECO PROKOM: Varda 16, Eldridge 12, Ewing 11, Witka 8, Szczotka 2 - Hrycaniuk 15, Adams 10, Burell 7, Widenow 3, Szubarga 2.

Podobnie jak w gdyńskich meczach ćwierćfinałowych w środę w Koszalinie obydwie ekipy dały popis ofensywnej gry. Tylko w pierwszej kwarcie koszykarze jednej i drugiej drużyny zdobyli 52 punkty.

Gdynianie zaczęli od szybkich ataków i bardzo szybko też objęli wyraźne prowadzenie. W 2 minucie było 6:3 dla mistrzów Polski, dwie minuty później podopieczni Tomasa Pacesasa prowadzili już 12:7. Kilkanaście sekund później po "trójce" Filipa Widenowa było 15:9.

W tym momencie gospodarze na chwilę przejęli inicjatywę. Najpierw Igor Milicić wykorzystał akcję 2+1 a później Grady Reynolds doprowadził do remisu 17:17. Gdynianie momentalnie jednak odpowiedzieli serią punktów i wyszli na prowadzenie 23:17. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gdynian 30:22.

W drugiej kwarcie Asseco Prokom kontrolowało wynik nie pozwalając zbytnio zbliżyć się gospodarzom. W 17 min Milicić pewnie wykonał dwa wolne, później "trójkę" rzucił George Reese i było 49:42 dla gdynian. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski wygrywali 59:44.

Najwięcej punktów dla Asseco Prokomu zdobyli Adam Hrycaniuk 15 oraz Ratko Varda i Tommy Adams po 8. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Winsome Frazier, który zdobył 11 punktów.

Gdynianie rozpoczęli trzecią kwartę od mocnego uderzenia. Pierwsze 5 minut kwarty wygrali 14:4, wowczas na tablicy wyników bylo 73:48 dla gości. W drugiej części trzeciej odsłony mistrzowie Polski nie byli już tak skuteczni, jednak nic nie mogło im odebrać prowadzenia. Po 30 min. gry było 77:61 dla Asseco Prokomu.

Na początku ostatniej odsłony Varda doprowadził do 20-punktowej przewagi gości 81:61. Wydawało się, że gdynianie po raz czwarty w sezonie przypuszczą atak na ponad stupunktową zdobycz w meczach z AZS Koszalin. Nic takiego jednak nie nastąpiło gdynianie nieco odpuścili w końcówce rywalom i akademikom na "osłodę" pozostała wygrana w ostatniej kwarcie spotkania.

zwycięzca ćwierćfinału 4

W innych meczach ćwierćfinałowych TBL: Anwil Włocławek - Trefl Sopot 89:99 (21:25, 22:19, 16:20, 24:19, d. 6:16), PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 69:47 (20:8, 21:8, 14:14, 14:17), Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 70:84 (11:15, 19:16, 16:26, 24:27).

Opinie (59)

• brawo APG! (1)

w drodze po MIstrzostwo! Oby wygrał Trefl to będziemy mieli derby!

• 34 5

• APG

Oj Kolego sie troszke mylisz... Bo Asseco bedzie gralo Czarnymi lub Polpharma to teraz czekamy na ich wynik:) pozdro

• MISTRZ JEST TYLKO JEDEN

ZAWSZE I WSZĘDZIE ASSECO PROKOM MISTRZEM BYŁ, JEST I BĘDZIE!!!!!!!

• 2 1

• a turów chyba sprzedało mecz (2)

przez 25 minut 27 punktów!!!!

• 14 6

• na to wygląda albo

albo olali na maksa... albo chcieli miec dodatkowy mecz u siebie, tak czy siak dostali 69:47 :)

• 5 0

• jak turów sprzedało?

Turów to chyba co najwyżej sprzedał.

• 4 1

• po wczorajszym to dobra rekompensata (1)

gracze Prokomu kiedy nie odpuszczają są w tym kraju nie do pobicia. I niech tak zostanie!

• 20 8

• ale drugą połowę lekko odpuścili:)

• 0 1

• Brawo Prokom !

• 19 8

• Brawo ! Tylko tak dalej !
    A dla tych którzy zminusują - nie bądźcie zazdrośni Może wasze drużyny kiedyś też wygrają ; )

• 14 7

• wygrali lepsi

Gratulacje Prokom! Gdynia świętuje!

• 20 6

• (2)

Oby Trefl dostał w tyłek i przegrał z Anwilem , wtedy byłabym najszczęśliwsza . Lechia już przegrała teraz kolej na Trefl ! ; D

• 17 9

• Zazdrościsz? Jakbyś potrafił to, co on, też byś mógł się starać o taką posadę. Do roboty.

• 2 0

• nazwisko Filipa piszę się Videnov ..
    .. ; )

• 11 6

03.12 (czw) godz.12:30 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności MKS Dąbrowa Górnicza
07.12 (pon) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności HydroTruck Radom
14.12 (pon) Polpharma Starogard Gdański ASSECO ARKA Gdynia
20.12 (nd) Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. ASSECO ARKA Gdynia
27.12 (nd) Pszczółka Start Lublin ASSECO ARKA Gdynia
21.11 (sob) godz.19:30 Anwil Włocławek 86:78 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 82:92 bez publiczności PGE Spójnia Stargard
04.11 (śr) godz.20:30 Zastal Enea BC Zielona Góra 104:58 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia LIVE!
30.10 (pt) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia 75:78 bez publiczności Enea Astoria Bydgoszcz
22.10 (czw) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 92:90 bez publiczności Polpharma Starogard Gdański

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)