W poniedziałek mecz numer dwa

7 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokomu nie zawiedli. W wypełnionej w komplecie hali w Gdyni pewnie pokonali PGE Turów Zgorzelec 88:79 (16:20, 27:22, 16:12, 29:25), uzyskując wyraźną przewagę zwłaszcza po przerwie. Tym samym mistrzowie Polski objęli prowadzenie w finale play-off 1:0. W poniedziałek o godzinie 18.00 również w obiekcie przy ul. Górskiego odbędzie się mecz numer dwa w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Ewing 23 (2x3), Szczotka 14, Varda 8, Witka 6 (2), Eldridge 3 (1) oraz Woods 13 (1), Hrycaniuk 6, Szubarga 6, Adams 4, Burrell 4, Widenow 1
Sędziowie: Zamojski, Kotulski, Lenczowski
Widzów: 4500
Jackson 16, Wysocki 13 (2), Thomas 11 (1), Kickert 9 (1) Tomaszek 8 oraz Kuebler 9 (3), Gabiński 8 (1), Zigeranović 5, Bochno, Bukowiecki.

znamy wyjściowe piątki pierwszego meczu finałów play-off
trener Winnicki, który przed rokiem i dwoma latami w hali przy ul. Górskiego świętował tytuły mistrza Polski z żeńskim Lotosem, tym razem walczy o tytuł w męskiej lidze. Szkoleniowiec Turowa rozpocznie w składzie: Kickert, Thomas, Wysocki, Tomaszek i Jackson
trener Paces, od którego przenosin do Trójmiasta zaczęła się mistrzowska passa najpierw w Sopocie, a teraz jest kontynuowana w Gdyni, dzisiaj desygnował do gry: Ewinga, Witkę, Szczotkę, Vardę i Eldridge'a
goście zagrają dzisiaj bez kontuzjowanego Marko Brkić, serbskiego skrzydłowego, gospodarze w najsilniejszym obecnie składzie
1'
Varda wygrał pojedynek na środku boiska z Tomaszkiem
1'
nieudany rzut Vardy
1'
strata Wysockiego
1'
Jackson zablokował Ewinga
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec) po asyście Wysockiego.
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom Gdynia) po dobrym rozegraniu wznowienia z boku przez Eldridge'a
2'
Wysocki sfaulował w ataku Szczotkę
za 2 punkty
3'
[4:2] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
3'
już dwa faule Wysockiego, którego trener szybko odesłał na ławkę
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
za 3 punkty
3'
[7:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Eldridge (Asseco Prokom Gdynia).
za 3 punkty
4'
[7:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec).
4'
Witka niecelny rzut zza łuku
5'
na parkiet wchodzi Woods, który zmienił Szczotkę
za 2 punkty
5'
[7:9] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec) po dobitce rzut Kickerta
5'
ofiarnie z obu stron, aż trzech koszykarzy walczyła o piłkę leżąc niemal na parkiecie
za 3 punkty
5'
[10:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Woods (Asseco Prokom Gdynia).
6'
Kickert nie trafił za trzy, ale zbiórka w ofensywie Gabińskiego i goście mają nowe 24 sekundy na rozegranie ataku
6'
Witka sfaulował Kickerta, będą rzuty dla gości
wolne (trafione oba)
6'
[10:11] Kickert (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
6'
[12:11] 2 punkty zdobywa Woods (Asseco Prokom Gdynia), w dodatku był faulowany przez Kickerta i będzie miał jeszcze jeden rzut
za 1 punkt
6'
[13:11] Rzut wolny trafia Woods (Asseco Prokom Gdynia).
6'
strata Tomaszka
7'
dobra indywidualna akcja Hrycaniuka, ale niecelny rzut spod kosza
7'
niecelny rzut Tomaszka
7'
Burrell zebrał piłkę po niecelnym rzucie Hrycaniuka i został sfaulowany przez Kickerta
7'
czas dla Turowa, do końca kwarty 3 minuty i 22 sekundy
wolne (tylko 1 trafiony)
7'
[14:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Burrell (Asseco Prokom Gdynia).
7'
po faulu Hrycaniuka wolne dla Turowa, bo obie drużyny mają już po pięć fauli
7'
[14:13] Wysocki (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
nieudany rzut za trzy Ewinga
za 2 punkty
8'
[14:15] 2 punkty zdobywa Kickert (Turów) po ładnej akcji indywidualnej i ograniu Burrella
8'
[15:15] Tylko jeden rzut wolny trafia Szubarga (Asseco Prokom Gdynia).
8'
Kickert nie trafił za trzy, ale jego koledzy zebrali piłkę i kontynuują atak
9'
Burrell zablokował Kickerta
9'
faul Kueblera, rzuty Szubarga
9'
[16:15] Tylko jeden rzut wolny trafia Szubarga (Asseco Prokom Gdynia).
9'
Woods ratował się faulem, gdy minął go Wysocki
9'
[16:17] Wysocki (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
9'
Woods stracił piłkę, jeszcze walczył o nią Hrycaniuk, sędziowie odgwizdali spornego, a że strzałka była na korzyść Turowa to i goście atakują
10'
po jednej nieudanej akcji ofensywnej z obu stron
10'
na 33 sekundy przed końcem pudło Jacksona zza łuku
10'
niecelny rzut Szubargi na 11 sekund przed końcem
za 2 punkty
10'
[16:19] 2 punkty zdobywa Gabiński (PGE Turów Zgorzelec) o był jeszcze faulowany przez Woodsa
za 1 punkt
10'
[16:20] Rzut wolny trafia Gabiński (PGE Turów Zgorzelec).
10'
Hrycaniuk w niedoczasie spróbował rzutu z pół boiska, ale nie trafił
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. ASSECO PROKOM PRZEGRYWA 16:20
11'
drugą kwartę rozpoczęli gospodarze
11'
Zigerović sfaulował Vardę
11'
[17:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Varda (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
11'
[17:22] 2 punkty zdobywa Zigeranović (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
12'
[19:22] 2 punkty zdobywa Adams (Asseco Prokom Gdynia) niemal od razu po wejściu na boisko
12'
niecelny rzut za trzy Gabińskiego
12'
Zigeranović sfaulował Widenowa, będą rzuty dla gospodarzy
12'
[20:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom Gdynia).
13'
kroki Kueblera
13'
Szczotka nie trafił, a przy próbie zbiórki sfaulował Witka, to już trzecie przewinienie tego koszykarza
za 3 punkty
13'
[20:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kuebler (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
13'
[22:25] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom Gdynia) po asyście Vardy i jeszcze faulu Bochny
13'
Szczotka nie trafił z wolnego
14'
Gabiński wprost w ręce Eldridge'a
za 2 punkty
14'
[24:25] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom Gdynia) po asyście Eldridge'a i jeszcze z faulem Gabińskiego
za 1 punkt
14'
[25:25] Rzut wolny trafia Varda (Asseco Prokom Gdynia).
14'
za trzy nie trafił Kickert, ale kolejna zbiórka ofensywna gości
za 2 punkty
14'
[25:27] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec).
14'
przy pomocy masażysty parkiet opuszcza Eldridge
za 2 punkty
15'
[27:27] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom Gdynia) po indywidualnej akcji
za 3 punkty
15'
[27:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wysocki (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
15'
[29:30] 2 punkty zdobywa Adams (Asseco Prokom Gdynia).
za 3 punkty
16'
za 2 punkty
16'
[31:33] 2 punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom Gdynia).
16'
Thomas trafił, ale sędziowie nie uznali punktów, sędziowie odgwizdali obustronne przewinienie obok akcji będących zawodników Wysockiego i Szczotki
za 2 punkty
16'
[31:35] 2 punkty zdobywa Thomson (PGE Turów Zgorzelec), bo jednak sędziowie zmienili decyzję
za 3 punkty
17'
[34:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
17'
Czas dla Turowa
17'
3 minuty i 48 sekund do przerwy
17'
Jackson nie trafił, ale Adams niepotrzebnie faulował Tomaszka i goście pozostaną przy akcje
za 2 punkty
17'
[34:37] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
18'
nie trafił Szczotka
18'
nie trafił Kickert
18'
Tomaszek sfaulował Ewinga, będą rzuty gdynianina
18'
[35:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
18'
[35:39] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec), który dobił rzut Kickerta
za 2 punkty
19'
[37:39] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
19'
Ewing sfaulował Jacksona, będą rzuty na 84 sekundy przed przerwą
19'
[37:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
19'
Thomas sfaulował Burrella
19'
[38:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Burrell (Asseco Prokom Gdynia).
20'
Jackson nie trafił za trzy
20'
trzeci faul Tomaszka
20'
[39:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Woods (Asseco Prokom Gdynia).
20'
44,5 sekundy do przerwy
20'
agresywna obrona gdynian już na połowie gości
za 2 punkty
20'
[39:42] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
20'
czas dla Asseco Prokomu, 33 sekundy do przerwy
za 2 punkty
20'
[41:42] 2 punkty zdobywa Woods (Asseco Prokom Gdynia).
20'
spudłował Gabiński
20'
Kuebler sfaulował Ewing
20'
[43:42] Ewing (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
i koniec pierwszej połowy
PO PIERWSZEJ POŁOWIE MISTRZOWIE POLSKI PROWADZĄ 43:42
gdynianie mają kłopoty w dzisiejszym meczu, bo słabo rzucają wolne. Z 21 prób trafili tylko 12. Za dwa punkty obie drużyny mają identyczny bilans (4 trafione z 11), a w "trójkach" 4:3 prowadzą goście
21'
obie drużyny na drugą połowę wyszły w tych samych składach, w których zaczynały mecz
za 2 punkty
21'
[45:42] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom Gdynia) p[o asyście Vardy
21'
Thomas nie trafił za trzy, ale faul Vardy na Tomaszku
21'
nie trafił Tomaszek
21'
nie trafił Eldridge
za 2 punkty
22'
[47:42] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom Gdynia), który w tej akcji zaliczył też zbiórkę na atakowanej tablicy
23'
faul w ataku Thomasa, który odepchnął Eldridge'a
23'
już czwarte przewinienie Tomaszka
23'
Witka nie trafił za trzy
23'
nie celnie zza łuku Wysocki
za 2 punkty
24'
[49:42] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom Gdynia) po asyście Szczotki
24'
Kickert nie trafił zza łuku
25'
nie trafił Varda
za 3 punkty
25'
25'
4 minuty i 46 sekund - tyle czasu potrzebowali goście, aby zdobyć pierwsze punkty w drugiej połowie
25'
czas dla Asseco Prokomu
za 2 punkty
25'
[51:45] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
25'
[53:45] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
26'
[53:47] 2 punkty zdobywa Zigeranović (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
27'
[55:47] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
27'
[55:49] 2 punkty zdobywa Thomas (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
27'
[57:49] 2 punkty zdobywa Burrell (Asseco Prokom Gdynia).
za 3 punkty
28'
za 2 punkty
29'
[59:52] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom Gdynia).
30'
[59:54] Thomas (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Koniec trzeciej kwarty
PO TRZECH KWARTACH ASSECO PROKOM PROWADZI 59:54
31'
czwartą kwartę rozpoczęli gospodarze
za 2 punkty
31'
[61:54] 2 punkty zdobywa Woods (Asseco Prokom Gdynia) z faulem
31'
niecelny rzut wolny Woodsa
31'
31'
niesportowy faul Gabińskiego, będą wolne dla Asseco Prokomu, a potem piłka z boku dla gospodarzy
32'
czas dla Turowa
32'
[62:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (Asseco Prokom Gdynia).
za 3 punkty
32'
[65:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
32'
[65:56] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
33'
[67:56] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).
za 3 punkty
33'
[67:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thomas (PGE Turów Zgorzelec).
33'
strata Woodsa
33'
strata Jacksona
za 2 punkty
33'
[69:59] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia) z faulem Tomaszka
schodzi za faule
33'
Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
33'
[70:59] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).
34'
Kickert przekroczył z piłką linię końcową
za 2 punkty
34'
[72:59] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
34'
czwarte przewinienie Gabińskiego
34'
za 2 punkty
34'
[74:59] 2 punkty zdobywa Woods (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
35'
[74:61] 2 punkty zdobywa Wysocki (PGE Turów Zgorzelec), mimo faulu Ewinga
za 1 punkt
35'
[74:62] Rzut wolny trafia Wysocki (PGE Turów Zgorzelec).
35'
Jackson sfaulował Ewinga i są rzuty, bo rywale mają już pięć przewinień w tej kwarcie
35'
[76:62] Ewing (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
35'
[76:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Zigeranović (PGE Turów Zgorzelec).
za 3 punkty
36'
za 2 punkty
36'
[79:65] 2 punkty zdobywa Gabiński (PGE Turów Zgorzelec) po asyście Thomasa
36'
Hrycaniuk przestrzelił spod kosza
36'
niecelny rzut Thomasa
37'
blok Gabińskiego na Woodsie
37'
blok Jacksona na Ewingu
37'
niecelny rzut za trzy Kueblera
37'
strata Szubargi
za 2 punkty
37'
[79:67] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec), mimo faulu Szubargi
37'
Jackson nie trafił z wolnego, ale zebrał piłkę
za 2 punkty
38'
[79:69] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
38'
38'
niespełna trzy minuty do końca meczu
za 3 punkty
38'
za 3 punkty
38'
[82:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gabiński (PGE Turów Zgorzelec).
38'
Jackson sfaulował Szczotkę
38'
[83:72] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (Asseco Prokom Gdynia).
38'
Jackson przy próbie zbiórki wyrzucił piłkę na aut
39'
strata Szczotki
39'
[83:74] Jackson (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne, którego faulował Ewing
39'
[85:74] Szubarga (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[85:76] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
39'
107 sekund do końca
39'
strata Ewinga
39'
trzecie przewinienie Woodsa
39'
[85:78] Thomas (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
84 sekundy do końca
39'
piłka przechodzi z rąk do rąk, po stracie Szubargi piłkę przechwycił Woods
40'
strata Szubarga
40'
40'
54 sekundy do końca meczu
40'
piłka nie doleciała nawet do kosza po "trójce" Kueblera
40'
czwarty faul Szczotki
40'
[85:79] Tylko jeden rzut wolny trafia Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
40'
48 sekund do końca
40'
zbiórka Hrycaniuka, którego od razu sfaulował Kuebler
40'
[86:79] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).
40'
47 sekund do końca
40'
strata Thomas
40'
Wysocki (PGE Turów Zgorzelec) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[88:79] Ewing (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
32 sekundy do końca
40'
40'
goście pogodzeni z porażką, już nie próbowali zabrać piłki Ewingowi
40'

• DO 8 MISTRZOSTWA :))

hej!!! hej!!! asseco!!! hej!!! hej!!! asseco!!!