Polscy szczypiorniści lepsi od Norwegów

5 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Biało-czerwoni udanie zainaugurowali turniej w Gdańsku i pokonali Norwegów. Na zdjęciu Piotr Chrapkowski Biało-czerwoni udanie zainaugurowali turniej w Gdańsku i pokonali Norwegów. Na zdjęciu Piotr Chrapkowski

Polscy piłkarze ręczni udanie rozpoczęli międzynarodowy turniej drugich reprezentacji w Gdańsku. Biało-czerwoni w hali AWFiS pokonali Norwegię 27:24 (12:12). W sobotę o godzinie 17:00 podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Pilcha zmierzą się z Danią, która na inaugurację wygrała z Niemcami 29:26 (13:13). Wstęp na mecze przy ul. Górskigo jest bezpłatny.

PIŁKA RĘCZNA W MIĘDZYNARODOWYM WYDANIU OD 5 DO 7 KWIETNIA - SPRAWDŹ, GDZIE, PO ILE?

Polska - Norwegia 27:24 (12:12)
POLSKA: Kryński, Szczecina - Kostrzewa 6, Chrapkowski 4, Bartczak 4, Gumiński 4, Peret 3, Masłowski 2, Krupa 1, Przybylski 1, Łangowski 1, Kroczek 1 oraz Pilitowski, Krzysztofik, Szyba.

NORWEGIA:
Christensen, Nergaard - Eriksen 4, Brevik 3, Tangen 3, Stromberg 3, Aga 2, Paulsen 2, Jakobsen 2, Lokkebo 1, Sundal 1, Sorheim 1, Overby 1, Aalberg 1 oraz Nilsen.

Kadra B została stworzona z myślą o szczypiornistach, którzy mogliby być ważnymi zawodnikami drużyny na Euro 2016. O tym jak istotna jest ta drużyna najlepiej świadczyła obecność na gdańskich trybunach selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski, Michaela Bieglera.

Biało-czerwoni rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Norwegowie, którzy przez 6 minut, nie mogli pokonać dobrze dysponowanego Lecha Kryńskiego, w końcu znaleźli receptę i na polskiego golkipera. Dzięki temu już przy 6:5 wynik był korzystny dla gości.

Biało-czerwoni o dwa trafienia ponownie byli lepsi po rzucie Damiana Kostrzewy (10:8), który jako były zawodnik AZS AWfiS Gdańsk dobrze czuł się w hali akademickiej. Goście zdołali jednak zaliczyć serię trzech bramek z rzędu i odbić prowadzenie (12:11), ale jeszcze przed upływem 30 minuty Polacy doprowadzili do wyrównania.

Przez ponad 10 minut minut drugiej części meczu żaden z zespołów nie zdołał odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Serię trzech trafień pod rząd tym razem zaliczyli jednak nasi reprezentanci, a ich prowadzenie 18:16 uruchomiło "lawinę".

Polski zespół poprawił się w defensywie, zaś dobra gra również w ataku zaowocowała kolejną, tym razem czterobramkową serią i wynikiem 26:19 na siedem minut przed końcem gry. Przyjezdni zdołali odrobić te straty, ale tylko po części, dzięki czemu to gospodarze rozpoczęli turniej od zwycięstwa. Całe spotkanie na ławce przesiedział 20-letni kołowy Wybrzeża Gdańsk, Łukasz Rogulski.

Być może szansę występu otrzyma w sobotę o godzinie 17:00 kiedy Polacy zmierzą się z Duńczykami. Nasz zespół będzie musiał być w tym spotkaniu wyjątkowo czujny. Drugi zespół aktualnych mistrzów Europy i wicemistrzów świata na inaugurację turnieju w Gdańsku wygrał z Niemcami różnicą trzech bramek. To wyczyn o tyle, iż po pierwszym kwadransie gry przegrywali aż 2:9!

Niemcy - Dania 26:29 (16:13)
NIEMCY: Vortmann, Quenstedt - Hornke 6, Gutbrod 5, Hafner 3, Hornke 2, Fontaine 2, Kneule 2, Pekeler 2, Spath 1, Holst 1, Konig 1, Zieker 1 oraz Wiede, Forstbauer.

DANIA: Cleverly, Petersen - Mortensen 6, Bagersted 4, M.B.Christensen 4, Mork 4, M.M.Larsen 3, Birkefeldt 2, M.Christiansen 2, P.W.Larsen 2, Nielsen 2, Birkefeldt 2 oraz Damgaard, Jakobsen, Olsen, Thomsen, Borm.

• 2 0

• A wziąłaś/łeś pod uwagę, że ludzie w tym czasie jeszcze mogli pracować...
      Gdyby mecz I reprezentacji był w środku tygodnia, to też śmiem stwierdzić,
      że nie byłoby 10tys. ludzi a w okolicach 7-8.

• 0 0

• ...

Na trybunach było ok 600 osób w piątek, na zdjęciu tego nie widać, bo na tamtą stronę nie wpuszczano kibiców .