Wiadomości

W sobotę mistrzostwa okręgu w kolarstwie przełajowym

Mistrzostwa okręgu to okazja do pościgania się dla dorosłych i dzieci.
Mistrzostwa okręgu to okazja do pościgania się dla dorosłych i dzieci. fot. zbiggleb

W najbliższą sobotę, 26 października, na stadionie przy ulicy Zielonogórskiej 4 w Gdańsku odbędzie się kolejne przełajowe ściganie - tym razem całkiem oficjalne i o wysokiej randze. Zgłoszenia na Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kolarstwie Przełajowym przyjmowane są do czwartku, 24 października. Udział w imprezie jest bezpłatny.Celem imprezy jest propagowanie aktywnego wypoczynku jako formy spędzania czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych oraz poszukiwanie młodych talentów kolarskich na terenie miasta Gdańsk.

W zawodach można wystartować zarówno na rowerze przełajowym, jak i na górskim. Niezależnie od typu musi on posiadać dwa sprawne hamulce, a zawodnik - odpowiednio zapięty kask.

Wyścig odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 października, na terenie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Zielonogórskiej 4. Zapisy od godz. 10 do 11, start pierwszej kategorii o godz. 11:05.

O przynależności do danej kategorii wiekowej decyduje wiek zawodnika, jaki osiągnie on w 2020 r. Przepis ten nie dotyczy jedynie kategorii dzieci do lat 8 i 9-10 lat, dla których stosuje się klasyfikację według aktualnego rocznika.

Zgłoszenia do wyściguZgłoszenia dokonać można na miejscu, w dniu zawodów - w biurze, między godz. 10 a 11 lub przez zgłoszenie na adres tomekibeata@gmail.com (do 24 października do północy) z dopiskiem: imię, nazwisko, rocznik, klub, miejscowość. Zgłoszenie należy potwierdzić w dniu startu w biurze zawodów.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Za zajęcie miejsc 1-3 w kategorii wiekowej zawodnicy otrzymają puchary, a każdy uczestnik na mecie - medal za uczestnictwo.


- Kolarstwo przełajowe to bardzo widowiskowa dyscyplina - zachęca Beata Lorkowska, organizatorka. - Na krótkiej pętli zawodnicy pokonują dużo zakrętów i agrafek, występują tam również sztuczne przeszkody, przez które kolarze przeskakują z rowerem w ręce lub robiąc "bunny hopa" na rowerze. Na trasie spotkamy podbiegi pod górkę lub schody oraz non stop rozkręcanie tempa od zera, co składa się na piekielną dynamikę ścigania. Jeżeli jeszcze do tego, ze względu na specyfikę pory roku, dojdzie błoto, widowisko i rywalizacja na trasie będą jeszcze bardziej urozmaicone. Można powiedzieć, że kolarstwo przełajowe to sport dla twardzieli i jest niezwykłą kuźnią charakterów młodych zawodników.
Aktualne informacje o imprezie można śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku.

Opinie (10)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane