Korsarze bliżej koszykarskiej I ligi

24 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
Koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk pokonali rezerwy sopockiego Trefla i są bliżej półfinału II ligi. Rewanż odbędzie się w środę w Hali 100-lecia. Koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk pokonali rezerwy sopockiego Trefla i są bliżej półfinału II ligi. Rewanż odbędzie się w środę w Hali 100-lecia.

Koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk pokonali rezerwy Trefla Sopot 94:68 (21:19, 16:21, 23:11, 34:17) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu play-off II ligi. Do rewanżu dojdzie w środę o godzinie 19:15 w Hali 100-lecia Sopotu. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a w razie wygranej żółto-czarnych do meczu numer trzy dojdzie w Gdańsku.

WYBRZEŻE KORSARZ: Chudy 16 (2x3,), Strychalski 13 (2x3), Konsek 12 (8 zb.), Skiba 5, Bach 4 (11 zb.) - Załucki 25 (4x3), Grujić 13, Szurzyński 2, Sadowski 2, Specyalski 2, Ziębiński 0.

TREFL II: Brembly 24 (5x3), Piechaczek 6, Dzierżak 4, Jaśkiewicz 4 (6 zb.), Zięba 3 (1x3) - Kulka 15 (9 zb.), Morawiec 5 (1x3), Brenk 4, J.Szymański 3, K.Szymański 0, Hanke 0, Motylewski 0.

W rundzie zasadniczej oba zespoły wygrały po jednym z bezpośrednich starć. Co ciekawe, Korsarze byli lepsi w Sopocie, a Trefl w Gdańsku.

Trefl II Sopot - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 56:66 (22:12, 21:15, 9:19, 4:20)

Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Trefl II Sopot 59:79 (8:21, 15:16, 21:21, 15:21)

W play-off gospodarski atut wykorzystali jednak gdańszczanie, choć pierwsza połowa należała do gości. Już w pierwszej kwarcie osiem punktów dla Trefla zdobył David Brembly. Gracz trenujący na co dzień z pierwszą drużyną brylował tego dnia w rzutach zza łuku - w całym spotkaniu uzyskał w tym elemencie skuteczność 5/6. Po jednej z takich prób tuż przed przerwą sopocianie wyszli na prowadzenie 40:35.

Po udanej drugiej kwarcie "trójki" Davida na niewiele się jednak zdały, bo dwie ostatnie partie przebiegły pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego objęli prowadzenie 43:42 po szybkiej kontrze Marcina Chudego, która wpisała się w serię 8:0. Po trafieniu z dystansu Jakuba Załuckiego "Korsarze" odskoczyli nawet na 12 punktów (59:47), ale sopocianie przed ostatnią kwartą zdołali zniwelować straty do dziewięciu "oczek".

Niemal na otwarcie czwartej odsłony zza łuku w ciągu trzydziestu sekund trafił najpierw Załucki, a następnie Paweł Strychalski. Ten drugi po chwili był jeszcze faulowany i wykorzystał oba rzuty wolne. "Trójkę" zdobył jeszcze Chudy, a na 14:0 serię zamknął Piotr Konsek. Trefl próbował gonić wynik trafiając zza linii 6.75 za sprawą Brembly'ego i Cypriana Zięby. Ostatnie trzy minuty pomimo niezagrożonego prowadzenia Wybrzeża i tak należały jednak do gdańszczan, którzy zaliczyli kolejną, tym razem 11-punktową serię.

Do rewanżu dojdzie w środę o godzinie 19:15 w Hali 100-lecia Sopotu. Kolejne zwycięstwo gdańskiego zespołu zaprowadzi go do półfinałów. Jeśli wygrają natomiast podopieczni Marcina Lichtańskiego, do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne będzie trzecie spotkanie. Z racji tego, iż po rundzie zasadniczej wyższą lokatę zajęli "Korsarze", rozegrane zostanie ono w Gdańsku.

Zwycięzcy ćwierćfinałów zagrają również do dwóch wygranych w półfinałach. Tym samym systemem rozegrane zostanie finałowa rywalizacja pomiędzy najlepszą dwójką. Awans uzyska zarówno zwycięzca "trójmiejskiej" grupy A oraz najlepsi w grupach B i C.

TREFL II Sopot
WYBRZEŻE KORSARZ Gdańsk

14% 33 typowania TREFL II Sopot
0% 1 typowanie REMIS
86% 205 typowań WYBRZEŻE KORSARZ Gdańsk

Wyniki pierwszych spotkań ćwierćfinałów grupy A II ligi (do dwóch zwycięstw):
WYBRZEŻE KORSARZ Gdańsk - TREFL II SOPOT 94:68 (21:19, 16:21, 23:11, 34:17)
King Wilki Morskie Szczecin - Noteć Inowrocław 91:58 (27:19, 19:11, 26:16, 19:12)
SMS Władysławowo - Stawiński Basket Piła 70:80 (13:19, 21:22, 13:22, 23:17)
Księżak Łowicz - MKS Skierniewice 77:92 (16:20, 28:31, 21:26, 12:15)

Terminy kolejnych meczów ćwierćfinałowych:
środa, 27 marca
TREFL II SOPOT - WYBRZEŻE KORSARZ GDAŃSK g. 19:15
Noteć Inowrocław - King Wilki Morskie Szczecin g. 18:00
Stawiński Basket Piła - SMS Władysławowo g. 19:00
MKS Skierniewice - Księżak Łowicz g. 20:00

ew. środa, 3 kwietnia (w razie stanu rywalizacji 1-1)
WYBRZEŻE KORSARZ GDAŃSK - TREFL II SOPOT
King Wilki Morskie Szczecin - Noteć Inowrocław
SMS Władysławowo - Stawiński Basket Piła
Księżak Łowicz - MKS Skierniewice

Opinie (7)

• stare dziadki kontra młodzież (1)

ciezko porownac jedna druzyne z druga to zupelnie dwa inne swiaty w jednej zawodnicy ktorzy od liceum grają to samo i stoją w miejscu a po drugiej stronie mlodziez ktora juz zaraz bedzie grala w tbl a niektorzy juz prawie graja
    zupelnie inne ambicje styl gry obejscie na boisku

• 9 8

• geniusz

Stare dziadki? Srednia wieku 22 lata wiec nie wiem o czym my mowimy po prostu gul skacze bo trefl przegral co

• 9 4

• z tym zaraz będą grali w TBL to spora przesada żeby nie powiedzieć fałsz (1)

dopóki Trefl w TBL będzie walczył to jeden wejdzie na 4 min a drugi na 2.
    Chłopaki się zniechęcą i zasilą szeregi I-ligowców w innych miastach. David trenuje z I drużyną, ale nawet przy wysokim prowadzeniu trener nie wpuszczał go do gry.

• 13 0

• Prawda jest taka ze jak David byłby lepszy od zawodnika pierwszej drużyny to grałby zamiast niego. Ta młodzież jest po prostu gorsza, nikt nie jest w stanie się przebić, choć faktycznie Brembley ma potencjał.

• 7 1

• polska

Co nie zmienia faktu ze -30 to roznica co najmniej paru klas...Kuba Zalucki Piotr Konsek Daniel Grujic Pawel Bach Pawel Strychalski to nie sa przypadkowe nazwiska, 1 ligowe wystepy maja za soba a ktos tutaj mowi o jednym w dodatku czarnym dawidzie.pozdrawiam hej wybrzeze

• 6 2

• AAAAAaaaneta!!!

Gratulacje dla chłopaków z Wybrzeża, w drugiej połowie zniszczyli Trefl strefą. Mecz oglądałoby się przyjemniej, gdyby nie darcie ..p. spiker do mikrofonu podczas akcji. Pomijam fakt, że jest to niezgodne z przepisami, a komisarz powinien jej zwrócić uwagę, ale tak jest k... na każdym meczu! Wytrzymać się nie da od tego pitolenia, niech ktoś coś z tym zrobi...

• 15 1

• nie ma co porównywać?

przecież walczą w II lidze, każdy z każdym.. i tak naprawde o każdej drużynie moglibyście tak powiedzieć, z wyjątkiem Władysławowa, z którym zresztą przegrali dwukrotnie w rundzie zasadniczej.. końcem końców parkiet zweryfikuje..zdecydowanie zwycięstwo wczoraj należało się Korsarzowi

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)