Z Centrum pachniało niespodzianką

2 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Natalia Małaszewska mimo starań nie poprowadziła zespołu do zwycięstwa. Natalia Małaszewska mimo starań nie poprowadziła zespołu do zwycięstwa.

Koszykarki Centrum Wzgórza rozpoczęły fatalnie, gdyż od wyniku 3:17, ale potem z każdą minutą, aż do końca trzeciej kwarty spisywały się coraz lepiej. Gdynianki nawiązały wyrównaną walkę z faworyzowaną ekipą CCC Polkowice, gdyż w pewnym momencie osiągnęły 60-procentową skuteczność w rzutach za trzy punkty, a w trzeciej części spotkania, po zdobyciu 12 punktów z rzędu objęły prowadzenie 51:45. Niestety, niespodzianką tylko zapachniało, gdyż w ostatniej odsłonie pojedynku wicemistrzynie uporządkowały grę. Jak na zawołanie zza łuku trafiała Australijka Belinda Snell, zaliczając 8 "trójek", o sobie przypomniała również bohaterka inauguracyjnych minut Amerykanka Nemkadi Ogwumike, a Hiszpanka Laia Palau zaliczyła aż 13 asyst. Ostatecznie podopieczne Wadima Czeczuro zeszły z parkietu pokonane 64:72 (15:25, 22:14, 20:16, 7:17).

Misiuk 17 (4x3, 7 zb.), Małaszewska 11 (1x3, 5 as.), Dixon 10 (1x3, 5 as.), Kassing 10, Ziętara 2 (5 przech.) - Rhea 12 (2x3), Marciniak 2, Bandyk
Sędziowie: Calik, Trojanowski, Czernek
Widzów: 300
Snell 28 (8x3), Ogwumike 24 (9 zb.), Majewska 4, Palau 2 (13 as.), Mistygacz - Leciejewska 12, Puss 2, Owczarzak, Zoll,

Wadim Czeczuro Wadim Czeczuro
POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
WADIM CZECZURO (Centrum Wzgórze): Wiedzieliśmy jak trudne czeka nas zadanie. CCC to bardzo dobry zespół, a my w ostatnich dniach mieliśmy perturbacje kadrowe, straciliśmy jedną z wiodących koszykarek.

Tym bardziej dziękuję dziewczynom, że się zebrały i w tym meczu dały z siebie wszystko. Dziękuję również za to, iż to nieudanym początku nie odpuściły, tylko uparcie walczyły najpierw o remis, a potem wyszły nawet na prowadzenie.

W ostatniej kwarcie z rytmu wybiły nas "trójki" Snell. Nie upilnowaliśmy jej, choć wiedzieliśmy, że to zawodniczka, której wystarczy dać 20 centymetrów swobody, a już jest bardzo groźna.

Jednak na coś musieliśmy się zdecydować w defensywie. Nastawiliśmy się na ograniczenie swobody rzutowej podkoszowym zawodniczkom rywalek, gdyż to one sprawiły, że na początku CCC tak wysoko prowadziło.

Drużyna z Polkowic potwierdziła w Gdyni, że jest klasowym zespołem. Nie straciła głowy, gdy mecz zaczął się jej nie układać, gdy w trzeciej kwarcie zaczęła przegrywać.

Jacek Winnicki Jacek Winnicki

JACEK WINNICKI (CCC): Nie jesteśmy drużyną, która zdobywa dużą punktów. Bazujemy na obronie. A ta od momentu, gdy osiągnęliśmy prowadzenie 17:3 do końca trzeciej kwarty nie była najlepsza. Praktycznie przez kwadrans straciliśmy bardzo dużo punktów. W tym czasie brakowało także dokładności w ataku.

Jednak gdy wynik stał się dla nas niekorzystny, nie było nerwowych ruchów. Namawiałem dziewczyny, aby wróciły do naszej gry, właśnie opartej na bardzo dobrej obronie.

Na pewno na przebieg tego meczu miało zmęczenie, gdyż w ostatnim czasie gramy praktycznie po dwa razy w tygodniu, w lidze i Eurolidze, a do tego dochodzą jeszcze podróże.

To duże obciążenie, gdyż są kłopoty zdrowotne. Dla Zoll był to pierwszy mecz od roku. Nadal nie mogą grać kontuzjowane Bereżynska, Musina i Skorek. Dlatego zmuszony jest do małej rotacji. To przynosi kolejne zwycięstwa, ale na pewno kosztuje zawodniczki dużo zdrowia. Nie mamy innego wyjścia. Musimy przetrwać ten okres.

• Talisa Rhea i Belinda Snell

mecz jest transmitowany przez telewizję publiczną i zapewne także z tego względu na trybunach niezbyt dużo widzów, na górnych sektorach rozpostarty jest system kotar, który zasłania puste miejsca
w pierwszej kwarcie gdynianki nie mogą liczyć na doping klubu kibica, "to protest, za to, że dziewczyny... olały nas po meczu w Toruniu" - mówią wzburzeni kibice. -"Doping ruszy od drugiej kwarty - dodają
1'
na środku piłkę wywalczyły polkowiczanki
za 3 punkty
1'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Snell (CCC).
2'
błąd 24 sekund w ataku gdynianek
2'
mecz toczy się w kompletnej ciszy, słychać tylko okrzyki koszykarek i trenerów
3'
kolejny błąd 24 sekund w gdyńskim ataku, bardzo dobra defensywa rywalek
za 2 punkty
3'
[0:5] Ogwumike (CCC) trafia mimo faulu Misiuk
za 1 punkt
3'
[0:6] Rzut wolny trafia Ogwumike (CCC).
za 2 punkty
3'
[0:8] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC).
za 2 punkty
4'
[0:10] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC), Amerykanka rządzi i dzieli pod koszem
za 3 punkty
4'
[3:10] 3 punkty zdobywa Małaszewska (CENTRUM WZGÓRZE), pierwsze trafienie gdynianek po 3 minutach i 46 sekundach od rozpoczęcia gry
za 3 punkty
4'
[3:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Snell (CCC).
za 2 punkty
5'
[3:15] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC).
za 2 punkty
5'
[3:17] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC).
czas
5'
Przerwa na żądanie (CENTRUM WZGÓRZE).
za 3 punkty
6'
[6:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dixon (CENTRUM WZGÓRZE).
za 2 punkty
6'
[8:17] 2 punkty zdobywa Kassing (CENTRUM WZGÓRZE).
za 2 punkty
7'
[8:19] 2 punkty zdobywa Majewska (CCC).
za 3 punkty
8'
[11:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE). Coraz odważniejsza gra gospodyń
za 2 punkty
8'
[13:19] 2 punkty zdobywa Kassing (CENTRUM WZGÓRZE).
8'
brawa na trybunach po tej akcji
za 2 punkty
9'
[13:21] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC).
za 2 punkty
10'
[15:21] 2 punkty zdobywa Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE).
wolne (trafione oba)
10'
[15:23] Snell (CCC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[15:25] 2 punkty zdobywa Leciejewska (CCC), była zawodniczka Lotosu Gdynia
10'
Koniec pierwszej kwarty. Centrum Wzgórze przegrywa 15:25. To efekt kiepskiego początku, gdy gospodynie przegrywały już 3:17
10'
między kwartami tradycyjnie podczas ważnych meczów gdyńskich koszykarek koncertują młode wokalistki
11'
drugą połowę rozpoczęło Centrum Wzgórze
za 2 punkty
11'
[17:25] 2 punkty zdobywa Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE).
za 2 punkty
11'
[17:27] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC). Ta koszykarka ma na koncie już 15 punktów!
za 3 punkty
11'
[20:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE).
11'
ruszył doping dla gdynianek ze strony klubu kibica
czas
11'
Przerwa na żądanie (CCC).
za 2 punkty
12'
[20:29] 2 punkty zdobywa Leciejewska (CCC).
12'
błąd 24 sekund gdynianek
13'
Ziętara (CENTRUM WZGÓRZE) spudłowała oba wolne po faulu Snell (CCC)
za 2 punkty
14'
[20:31] 2 punkty zdobywa Snell (CCC).
za 2 punkty
14'
[22:31] 2 punkty zdobywa Kassing (CENTRUM WZGÓRZE).
za 2 punkty
15'
[24:31] 2 punkty zdobywa Małaszewska (CENTRUM WZGÓRZE).
za 2 punkty
16'
[26:31] 2 punkty zdobywa Dixon (CENTRUM WZGÓRZE), mimo faulu Ogwumike
czas
16'
za 1 punkt
16'
[27:31] Rzut wolny trafia Dixon (CENTRUM WZGÓRZE).
za 2 punkty
16'
[27:33] 2 punkty zdobywa Palau (CCC).
za 3 punkty
17'
[30:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rhea (CENTRUM WZGÓRZE).
17'
polkowiczankom wypadła piłka na aut, jest szansa na kontaktowy punkt bądź remis
17'
Rhea (CENTRUM WZGÓRZE) w indywidualnej akcji faulowana przez Mistygacz, CCC mają już cztery przewinienia, a zatem będą rzutu wolne gdyńskiej Amerykanki
17'
[32:33] Rhea (CENTRUM WZGÓRZE) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
gromkie brawa na trybunach
za 2 punkty
18'
[32:35] 2 punkty zdobywa Leciejewska (CCC).
za 2 punkty
18'
[34:35] 2 punkty zdobywa Dixon (CENTRUM WZGÓRZE).
18'
[34:37] Ogwumike (CCC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
CCC stara się znów podyktować grę przez wysokie zawodniczki podkoszowe, w tej strefie boiska ma największą przewagę
za 3 punkty
19'
[37:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rhea (CENTRUM WZGÓRZE). I mamy remis!
za 2 punkty
20'
[37:39] 2 punkty zdobywa Puss (CCC).
20'
nie trafia Ziętara (CENTRUM WZGÓRZE), a trener Winnicki domaga się jeszcze przewinienia technicznego, specjalnie upadła jej pod nogi, to jest umyślny faul" - sędziowie każą grać dalej
czas
20'
20'
niecelny rzut Leciejewskiej
20'
Koniec drugiej kwarty, która różnicą ośmioma punktami wygrały gdynianki! Jednak na przerwę z korzystnym wynikiem zeszło CCC 39:37
gdynianki wróciły do gry dzięki bardzo dobrej skuteczności za 3 punkty, na 10 prób zza linii 6.75 trafiły aż 6! Ponadto poprawiły grę na tablicach, w zbiórkach nawet prowadzą 16:15. Natomiast największą siłą CCC są rzuty za dwa i dogrania piłek pod kosz, w tym elemencie przyjezdne mają 70 procent skuteczności (14/20)
21'
trzecią kwartę rozpoczęły przyjezdne
za 2 punkty
21'
[37:41] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC). Ma na koncie 19 punktów!
21'
błąd 24 sekund w gdyńskim ataku
wolne (tylko 1 trafiony)
22'
[37:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Ogwumike (CCC) po faulu Rhea
22'
ambitnie Dixon (CENTRUM WZGÓRZE), wywalczyła piłkę w... parterze
za 2 punkty
22'
[39:42] 2 punkty zdobywa Kassing (CENTRUM WZGÓRZE).
za 3 punkty
22'
[39:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Snell (CCC).
za 3 punkty
23'
24'
defence" - skandują kibice i rzeczywiście gdynianki się nie oszczędzają, tym razem Ziętara (CENTRUM WZGÓRZE) walczy o piłkę rzucając się na parkiet
25'
[43:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE) przy wtórze braw publiczności
25'
drugi faul Ogwumike (CCC) w ataku, łącznie ma trzy przewinienia i siada na ławce
25'
[45:45] Małaszewska (CENTRUM WZGÓRZE) wykorzystuje oba rzuty wolne i znów remis!
25'
błąd 24 sekund CCC, gdynianki przed szansą na objęcie pierwszego w tym meczu prowadzenia
25'
głośne skandowanie "Gdynia"
za 2 punkty
26'
[47:45] 2 punkty zdobywa Marciniak (CENTRUM WZGÓRZE) i jest prowadzenie gdynianek!
za 2 punkty
26'
[49:45] 2 punkty zdobywa Ziętara (CENTRUM WZGÓRZE) po indywidualnej akcji
27'
kolejna strata rywalek, tym razem piłkę zgubiła Owczarzak (CCC)
za 2 punkty
27'
[51:45] 2 punkty zdobywa Małaszewska (CENTRUM WZGÓRZE) po kontrze
czas
27'
Przerwa na żądanie (CCC). Trener Winnicki interweniuje, gdyż jego podopieczne straciły 12 punktów z rzędu!
27'
gromkie "defence" z trybun
za 3 punkty
27'
[51:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Snell (CCC).
27'
[53:48] Małaszewska (CENTRUM WZGÓRZE) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
blok Leciejewskiej (CCC) na Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE)
czas
28'
Przerwa na żądanie (CENTRUM WZGÓRZE). A po powrocie do gry, gdynianki będą miały sekundę na zakończenie akcji, piłkę dostaną spod kosza
28'
sekunda nie wystarczyła, aby umieścić piłkę w koszu
29'
[53:50] Leciejewska (CCC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Małoszewska wyrzuca piłkę w aut, 97 sekund do końca kwarty
za 3 punkty
29'
[53:53] niesamowita akcja CCC, pięć podań po obwodzie i rzut celny za trzy Snell
za 2 punkty
30'
[55:53] 2 punkty zdobywa Rhea (CENTRUM WZGÓRZE).
za 2 punkty
30'
[55:55] 2 punkty zdobywa Majewska (CCC).
za 2 punkty
30'
[57:55] 2 punkty zdobywa Kassing (CENTRUM WZGÓRZE).
30'
dobra interwencja w obronie Dixon (CENTRUM WZGÓRZE) kończy trzecią kwartę
30'
Po trzech kwartach Centrum Wzgórze prowadzi 57:55. Bez względu na to, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, gdynianki już zasługują na duże słowa uznania za dzielną walkę z wicemistrzyniami Polski
31'
czwartą kwartę rozpoczęły gdynianki
31'
równo z gwizdkiem ruszył głośny doping "Gdynia"
za 3 punkty
31'
[57:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Snell (CCC).
za 3 punkty
32'
[57:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Snell (CCC). To jej siódmy celny za trzy na 10 prób!
33'
bardzo duże kłopoty gdynianek w tej kwarcie w ofensywie, trzy minuty upływają i nie zdobyły żadnego punktu
za 2 punkty
33'
[59:61] 2 punkty zdobywa Dixon (CENTRUM WZGÓRZE) po kontrze
34'
przestał "siedzieć" gdyniankom rzut za trzy punkty
za 3 punkty
34'
[59:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Snell (CCC). Ósma "trójka" Australijki
35'
Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE) nie trafiała za trzy, nie trafia też spod kosza, kapitan Centrum na prawo być zmęczona, bo gra już 25 minut
za 2 punkty
35'
[59:66] 2 punkty zdobywa Leciejewska (CCC).
czas
35'
Przerwa na żądanie (CENTRUM WZGÓRZE). Trener Czeczuro musiał wymyślić nowe rozwiązania w ofensywie, jeśli ten mecz ma nie zostać przegrany wysoko
za 3 punkty
36'
za 2 punkty
36'
[62:68] 2 punkty zdobywa Ogwumike (CCC).
36'
niecelna trójka Misiuk (CENTRUM WZGÓRZE)
za 2 punkty
37'
[62:70] 2 punkty zdobywa Leciejewska (CCC) po ładnej akcji zespołowej i asyście Ogwumike, które odpoczywała długo na ławce, a teraz znów pomaga drużynie
38'
[62:72] Ogwumike (CCC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
niecelny rzut zza łuku Dixon (CENTRUM WZGÓRZE)
39'
kroki Snell (CCC), 102 sekundy do końca gry
39'
kibice nie rezygnują, głośno skandują "Gdynia"
czas
39'
Przerwa na żądanie (CENTRUM WZGÓRZE). 85 sekund do końca meczu
40'
niecelne rzuty z obu stron, rozpoczęła się ostatnia minuta
40'
[64:72] Rhea (CCC) wykorzystuje oba rzuty wolne, ale już tylko 12 sekund do końca
40'
CCC nie rozgrywa ostatniej akcji, przyjezdne odczekały na końcową syrenę
40'
KONIEC MECZU. CENTRUM WZGÓRZE ULEGŁO CCC 62:74
40'
mimo porażki kibice gdyńscy klaszczą, a koszykarki podchodzą do klubu kibica z podziękowaniami za doping, choć jak pamiętamy w pierwszej kwarcie był... bojkot

Wyniki 20 kolejki

• CENTRUM WZGÓRZE GDYNIA - CCC Polkowice 64:72 (15:25, 22:14, 20:16, 7:17)
  • Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 77:57 (13:16, 19:9, 22:12, 23:20)
  • PTK Pabianice - Widzew Łódź 50:62 (18:9, 10:21, 11:9, 11:23)

Opinie (14) 4 zablokowane

• Widzów 300 ?

Czy 3.000 ?

• 1 10

• Żal.pl - kibice się cieszą bo 11-krotny mistrz Polski przegrał u siebie tylko 8 punktami !!! (1)

• 7 7

• jak nazywała się

ta drużyna wcześniej?

• 0 7

• Po co hala na 4500,

gdy na mecz przychodzi 300?

Czy nie lepiej gdyby koszykarki przeniosły się do hali s.p.Dydek (GOSiR-u)? Zawsze to taniej i bardziej kameralnie.

• 11 5

• Gdyby nie fatalne pudła Misiuk w ostatniej kwarcie to kto wie........

• 8 5

• Dzięki dziewczyny za mecz

Taka porażka nie boli a łzy smutku zastępuje nadzieja na przyszłość, może nie różową ale odrobinę jaśniejszą. Fajny mecz, emocje, zmiany prowadzenia, nerwy trenera Jacka - bezcenne. Dzisiaj widać było, że zostawiłyście kawał serca na parkiecie i oto nam kibicom chodzi. Jeszcze jak postawicie kropkę nad "i" to będzie pełnia szczęścia. Może jest nas kibiców, oglądaczy meczów, garstka ale wszystkim malkontentom za klawiatury, którzy nie przychodzą na mecze a w opiniach są zawsze - dziękuję za wpisy, zawsze to zwiększa nam ilość komentarzy. Dzisiaj zabrakło egzekucji, zimnej krwi w niektórych akcjach no i niestety centymetrów. Powodzenia dziewczyny.