Koszowy zatrzymał Wybrzeże

Torus Wybrzeże Gdańsk

W drugiej połowie z gdańskich rozgrywających na celny rzut było stać tylko Mateusza Wróbla. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Azotami Puławy 23:28 (12:12). Niespodzianką pachniało tylko po przerwy. Przez kwadrans po zmianie stron gospodarze zdobyli tylko 2 bramki, a zastopował ich Walentyn Koszowy. Ukraiński bramkarz odbijał średnio co drugi rzut. - Za szybko opuściliśmy głowy, gdyż powinniśmy to wszystko znacznie dłużej trzymać w napięciu - ocenił po meczu miejscowy rozgrywający Paweł Niewrzawa.

WYBRZEŻE

Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 1 bramka, Niewrzawa 1, Kostrzewa 6, Skwierawski 2, Wróbel 5, Sulej, Kornecki, Rogulski 4, Bednarek 1, Prymlewicz 2, Salacz 1

AZOTY

Koszowy - Kuchczyński 1, Krajewski 4, Jurecki 6, Kubisztal 3, Grzelak 1, Łyżwa 5, Przybylski 5, Prce 1, Kowalczyk 2, Sobol, Skrabania, Masłowski, Petrovski

- Azoty to klub, który jeszcze plasuje się o półkę wyżej od nas organizacyjnie i finansowo. Sport jest jednak nieobliczalny i zrobimy wszystko, aby udowodnić, że grają ludzie a nie pieniądze - mówi rozgrywający Wybrzeża Paweł Niewrzawa.

SZCZYPIORNIŚCI PRZED OSTATNIMI MECZAMI W TYM ROKU
naprzeciw siebie stają drużyny z dwóch różnych grup, a zatem do zdobycia są 2 punkty
prezentacja drużyn. Wybrzeże w czerwonych strojach z białymi dodatkami. Goście na niebiesko
Azoty są wiceliderem swojej grupy i to ten zespół jest faworytem spotkania, ale kto wiem - jeśli gdańszczanie zagrają na dobrym poziomie 60 minut - czy nie będziemy mieli do czynienia z zaciętym meczem
1'
od środka rozpoczęło Wybrzeże
[ICO]
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Bednarek (WYBRZEŻE).
4'
goście mają duże problemy ze skutecznością
[ICO]
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY) po przerzutce
[ICO]
5'
[2:1] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
[ICO]
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
6'
Prymlewicz (WYBRZEŻE) rzuca w słupek
[ICO]
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Grzelak (AZOTY).
8'
Kostrzewa (WYBRZEŻE) wpadł z piłką w pole bramkowe
8'
sporo nerwowych ataków z obu stron
9'
po rzucie Łyżwy (AZOTY) piłka obiła oba słupki i wyszła w pole
9'
Chmieliński (WYBRZEŻE) obronił rzut Łyżwy (AZOTY) z 6. metra
[ICO]
9'
Przybylski (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Rogulskim
[ICO]
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
11'
Jurecki (AZOTY) wywalczył karnego
[ICO]
11'
i jeszcze wykluczenie na 2 minuty Wróbla
[ICO]
11'
[4:4] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY) z karnego. Pokonał Pieńczewskiego, który zmienił przed karnym Chmielińskiego
11'
Azoty w komplecie. Teraz Wybrzeże w osłabieniu
[ICO]
12'
[4:5] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY) z koła. Pierwsze prowadzenie gości
13'
Wybrzeże w komplecie
[ICO]
13'
[5:5] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
14'
[6:5] Bramkę zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE) po kontrze
[ICO]
15'
Niewrzawa (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Jureckim
[ICO]
15'
[6:6] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY).
17'
goście wymienili obu skrzydłowych i środkowego rozgrywającego
17'
18'
kolejna dobra interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE). Jak widać prowadzenie wyrównanej gry nie zadowala trenerów gospodarzy. Czują, że można tutaj zrobić niespodziankę. Azoty są nieskuteczne
19'
dobrze też broni Koszowy (AZOTY)
[ICO]
20'
komisarz meczu - Zbigniew Tarczykowski nakazał nałożyć karę na gości za złą zmianę
[ICO]
20'
[7:6] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
[ICO]
20'
[7:7] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
[ICO]
21'
[8:7] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
22'
Azoty w komplecie
[ICO]
22'
[8:8] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY).
22'
w drużynie gości tylko 4 zawodników zdobywa bramki. W Wybrzeżu już to zrobiło 6
[ICO]
23'
[8:9] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
[ICO]
23'
Jurecki (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę.
24'
Koszowy (AZOTY) broni w sytuacji sam na sam z Kostrzewą (WYBRZEŻE)
[ICO]
24'
[9:9] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE).
[ICO]
24'
[10:9] Bramkę zdobywa Salacz (WYBRZEŻE), który chwilę wcześniej wszedł do gry
[ICO]
24'
[11:9] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE) po kontrze
25'
[ICO]
25'
Przerwa na żądanie (AZOTY), bo najwyższe prowadzenie gospodarzy
26'
Jurecki (AZOTY) rzucił w słupek, ale był faulowany i będzie karny
[ICO]
26'
[11:10] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY) z karnego
[ICO]
28'
Kornecki (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Jureckim i jeszcze karny dla gości
[ICO]
28'
[11:11] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY) z karnego. Co ciekawe 3 karny i 3 wykonawca gości
29'
obroniony rzut Wróbla
[ICO]
29'
[11:12] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY).
30'
[ICO]
30'
[12:12] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
30'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut Łyżwy (AZOTY) i dobitkę Jureckiego (AZOTY)
30'
jeszcze wolny bezpośredni dla gości
30'
Łyżwa (AZOTY) rzucił nad poprzeczką
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. REMIS 12:12
[ICO]
30'
Goście zdobyli dotychczas prawie 2 razy więcej punktów w tabeli od Wybrzeża, ale na parkiecie tego nie widać. Może poziom nie jest najwyższy, gdyż sporo błędów z obu stron, ale emocje po części wynagradzają te niedostatki techniczne. Dobrze spisują się obaj bramkarze. Jednak nie tylko z tego względu skuteczność w ataku jest poniżej 50 procent. Wiele rzutów zostało też "odpalonych".
[ICO]
W Wybrzeżu bramki zdobywało aż 8 zawodników. Najwięcej Wróbel (WYBRZEŻE) 3 oraz Kostrzewa (WYBRZEŻE) i Rogulski (WYBRZEŻE) po 2. Wśród gości najskuteczniejsi: Jurecki (AZOTY) - 4 i Krajewski (AZOTY) - 3 trafienia.
31'
drugą połowę rozpoczęli goście
31'
[ICO]
31'
Chmieliński (WYBRZEŻE) obronił karnego Krajewskiego (AZOTY)!
[ICO]
32'
Kubisztal (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę.
32'
to drugie wykluczenie jednego z głównych defensorów gości. To on bowiem został ukarany za złą zmianę w pierwszej połowie
33'
dobre obrony Koszowego (AZOTY)
33'
Łyżwa (AZOTY) wywalczył karnego
[ICO]
33'
Bednarek (WYBRZEŻE) jeszcze otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
34'
[12:13] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY) z karnego
34'
[ICO]
35'
[12:14] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
35'
doskonale broni Chmieliński (WYBRZEŻE). Zdążył wybiec z ławki i obronił rzut Przybylskiego, któremu wydawało się, że rzuca na pustą bramkę
35'
[ICO]
36'
[12:15] Bramkę zdobywa Kubisztal (AZOTY).
37'
Wybrzeże nadal bez bramki w tej połowie
[ICO]
37'
Kuchczyński (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla Wybrzeża
[ICO]
38'
[13:15] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE) po dobitce własnego karnego
39'
Przybylski (AZOTY) wywalczył karnego po faulu Korneckiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
39'
[13:16] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY) z karnego
39'
[ICO]
40'
[14:16] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE) w kontrze
[ICO]
41'
Prymlewicz (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla rywali
[ICO]
41'
[14:17] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY) z karnego
[ICO]
42'
[14:18] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY). Gości odskakują w przewadze
43'
[ICO]
43'
Przerwa na żądanie (AZOTY).
[ICO]
43'
[14:19] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
[ICO]
44'
[14:20] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY) po kontrze
[ICO]
44'
2:8 w II połowie przegrywa Wybrzeże i ten mecz zaczyna uciekać gospodarzom na dobre
45'
dużo strat i nieskutecznych rzutów gdańszczan
[ICO]
45'
[14:21] Bramkę zdobywa Kuchczyński (AZOTY).
[ICO]
45'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE). Trener Wleklak rzuca ostre słowa. Czy zdołała zmobilizować zespół?
[ICO]
47'
[15:21] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
47'
skuteczność w ataku Wybrzeża spadła do 36 procent
[ICO]
48'
[16:21] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
[ICO]
48'
[16:22] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY).
[ICO]
48'
[17:22] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
49'
Pieńczewski (WYBRZEŻE) obroni rzut Sobola (AZOTY)
[ICO]
49'
Grzelak (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kostrzewie
[ICO]
49'
Sobol (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę po faulu dla Kostrzewy i jeszcze karny
[ICO]
49'
Koszowy (AZOTY) obronił karnego Skwierawskiego (WYBRZEŻE)!
[ICO]
49'
przez 103 sekund Wybrzeże w podwójnej przewadze
[ICO]
50'
[17:23] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY), mimo że goście grają 5 na 7
50'
Koszowy (AZOTY) broni niemal wszystko. Jego skuteczność interwencji chyba już przekracza 50 procent!
51'
koniec pierwszej kary Azotów
[ICO]
51'
[18:23] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
51'
[ICO]
52'
[18:24] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY).
52'
Jurecki (AZOTY) i Kostrzewa (WYBRZEŻE) zdobyli po 6 bramek
[ICO]
52'
[18:25] Bramkę zdobywa Kubisztal (AZOTY) po kontrze
[ICO]
53'
[19:25] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
54'
[20:25] Bramkę zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE).
54'
tylko 1 bramka Wybrzeża po przerwie z 2 linii
[ICO]
54'
[21:25] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE) po kontrze
55'
była szansa na kontrę Wybrzeże, ale dobrze wrócił Skrabania (AZOTY) i przejął piłkę
[ICO]
56'
[21:26] Bramkę zdobywa Kowalczyk (AZOTY).
[ICO]
56'
[22:26] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
57'
dobra interwencja Pieńczewskiego (WYBRZEŻE), ale piłka wraca do rywali
[ICO]
58'
[22:27] Bramkę zdobywa Kowalczyk (AZOTY).
[ICO]
59'
[22:28] Bramkę zdobywa Sobol (AZOTY) po kontrze
60'
trener Wleklak zrezygnowany macha rękami, gdyż kolejny niecelny rzut gospodarzy
[ICO]
60'
[23:28] Bramkę zdobywa Skierawski (WYBRZEŻE).
60'
KONIEC MECZU. WYBRZEŻA PRZEGRAŁO Z AZOTAMI 23:28
[ICO]
W drugiej połowie faworyt wykazał wyższość. Największa w tym zasługa Koszowego (AZOTY). Bramkarz Azotów bronił średnio co drugi rzut gdańszczan. Gospodarze nie mogli go pokonać nawet, gdy grali w podwójnej przewadze. Po zmianie stron najtrudniej o celne rzuty było rozgrywającym. W tej formacji ta sztuka udawała się tylko Wróblowi.

7 Piotrkowianin 18 3 15 464:547 8

Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".

Tabela wprowadzona: 2017-02-19

Wyniki 18 kolejki:

• Chrobry Głogów - WYBRZEŻE GDAŃSK 33:28 (15:14)
  • Orlen Wisła Płock - KPR RC Legionowo 26:17 (12:8)
  • Vive Tauron Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:23 (18:9)
  • Gwardia Opole - Stal Mielec 33:27 (15:13)
  • Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 27:28 (14:12)
  • Meble Wójcik Elbląg - Górnik Zabrze 26:27 (18:15)
  • MMTS Kwidzyn - Azoty-Puławy 27:29 (13:13)

Opinie (18)

• Ja natomiast myślę (1)

że jak zwykle Wybrzeże zostało zatrzymane przez pseudo trenerów.

• 8 12

• Ależ z Ciebie pseudointeligent...

• 8 4

• Jest coraz lepiej

Wybrzeże się rozwija i ku niezadowoleniu wielu, potrafi napsuć krwi najlepszym. Sukcesy wkrótce nadejdą, tylko idźcie tą drogą! :)

• 14 3

• Tak jak pisałem, że będą bęcki i przyszły bęcki

Nie wiem tylko dlaczego tyle osób mnie zminusowało? W tej ekipie jest 3 - 4 maks. 5 zawodników na ekstraklasę: 88,12,18, 5,10 no i może 19, reszta pomyliła imprezy i najwyższa pora wracać do domu. Kibice w Gdańsku chcą charyzmatycznego zespołu, który będzie odnosił sukcesy i wygrywał, żadne tam nijakie sobie twory długo tu nie przetrwają.

• 6 10

• Jeżeli przegrywa się (1)

Podwójne osłabienie Azotow fakt, że tylko 1:0 ale jednak to już pokazuje, że jest coś nie tak! Skuteczność e drugiej połowie leżała... 5 rzutów pod rząd w słupek zakrawa o rekord ligi... Kornecki i Bednarek dziś bez błysku... Zabrakło drugiej linii od Huberta

• 9 3

• I dziwi mnie fakt wzbraniania wręcz gry...

Suleja z Salaczem górnymi plikami, chodziły te podania Salacz na zasięgu wszystko zgarnial... Ale nagle stop i koniec zgody na taką grę

• 2 2

• Czy leci z nami pilot? (1)

Czy w tym zespole ktoś potrafi rzucić z 2 linii?

• 4 4

• albo raczej

czy leży z nami pilot - czy ktoś potrafi dokonać prawidłowej analizy przeciwnika

• 2 2

• Gdyby druga połowa była na poziomie pierwszej...

Wynik mógł być zupełnie inny. W drugiej połowie spadłą skuteczność i piłki leciały po słupkach, poprzeczkach i w bramkarza tylko nie do bramki

• 7 2

• Jeżeli do przerwy Wybrzeże remisuje z kandydatem do walki o pudło MP
    to jest w tym zespole potencjał, tylko trzeba nad nim pracować.
    Ale tego się nie zrobi na "pstryk kelnerski", tylko trzeba czasu.
    Jednak nie dziwię się pomeczowej irytacji Marcina Lijewskiego, który
    stwierdził w materiale dla R.Gdańsk, że musi porozmawiać z zawodnikami.

• CHMIELIŃSKI THE BEST!!!!

Ma chłopak talent...życzę mu szybkiej pracy w bramce reprezentacji narodowej.....

• 8 2

• (1)

Trener Lijewski już po meczu z Kielcami we wrześniu mówił, że musi porozmawiać zawodnikami w szatni. No i co? Minęły 4 miesiące, efektów brak i znowu to samo hasło. Nudne to już jest.

• 6 1

• rozmowy kontrolowane...

Żeby rozmawiać z zawodnikami trzeba wiedzieć jak...a jakie w tym temacie ma doświadczenie "trener" Lijewski??? Wtajemniczeni wiedzą jakie były rozmowy gdy sam był zawodnikiem. Teraz nie wystarczy mieć nazwisko...potrzebna jest pokora i zdobywanie doświadczenia. Szkoda że na tym zespole.

• 0 1

• 570 widzow... (2)

na Superlidze.... mój Boże..

łączna liczba kibiców Wybrzeża, Spójni, Vistalu i Łączpolu to jest dramat :(

• 7 1

• (1)

Na żeńską piłkę przychodzi max. 100 osób. Frekwencja na meczu mężczyzn jest zawsze duzo wieksza. 570 osób w środku tygodnia to i tak calkiem nieźle.

• 1 0

• na kobieca pilke chodzi wiecej niz 100 osob

Ale liczby dokładne są nieistotne. Zgadzam się, że te 570 na meczu w środku tygodnia to niezle. Przydałoby się, żeby na halę przychodziła większą ilość kibiców, ale ręczna -zwlaszcza kobiet- nie jest niestety tak popularna, jak kopana, nie tylko zresztą na Pomorzu. Pustawe hale w Lubinie i Szczecinie niestety to tylko potwierdzają... Pytanie, co zrobić, żeby ludzi jednak przyciągnąć...

• 3 2

1

02.12 (śr) godz.19:30 Grupa Azoty Tarnów typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
05.12 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk typuj Orlen Wisła Płock
08.12 (wt) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Azoty Puławy
13.12 (nd) godz.16:00 Zagłębie Lubin typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
25.11 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 28:33 bez publiczności Piotrkowianin
15.11 (nd) godz.16:00 MMTS Kwidzyn 22:28 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.11 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 26:27 bez publiczności Stal Mielec
07.11 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 29:25 bez publiczności Chrobry Głogów
31.10 (sob) godz.12:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 21:36 bez publiczności Gwardia Opole

14 MMTS Kwidzyn 8 1 1 0 6 198:223 5

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.