Koszowy zatrzymał Wybrzeże

7 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
W drugiej połowie z gdańskich rozgrywających na celny rzut było stać tylko Mateusza Wróbla. W drugiej połowie z gdańskich rozgrywających na celny rzut było stać tylko Mateusza Wróbla.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Azotami Puławy 23:28 (12:12). Niespodzianką pachniało tylko po przerwy. Przez kwadrans po zmianie stron gospodarze zdobyli tylko 2 bramki, a zastopował ich Walentyn Koszowy. Ukraiński bramkarz odbijał średnio co drugi rzut. - Za szybko opuściliśmy głowy, gdyż powinniśmy to wszystko znacznie dłużej trzymać w napięciu - ocenił po meczu miejscowy rozgrywający Paweł Niewrzawa.

Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 1 bramka, Niewrzawa 1, Kostrzewa 6, Skwierawski 2, Wróbel 5, Sulej, Kornecki, Rogulski 4, Bednarek 1, Prymlewicz 2, Salacz 1
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski
Widzów: 570
Koszowy - Kuchczyński 1, Krajewski 4, Jurecki 6, Kubisztal 3, Grzelak 1, Łyżwa 5, Przybylski 5, Prce 1, Kowalczyk 2, Sobol, Skrabania, Masłowski, Petrovski

- Azoty to klub, który jeszcze plasuje się o półkę wyżej od nas organizacyjnie i finansowo. Sport jest jednak nieobliczalny i zrobimy wszystko, aby udowodnić, że grają ludzie a nie pieniądze - mówi rozgrywający Wybrzeża Paweł Niewrzawa.

SZCZYPIORNIŚCI PRZED OSTATNIMI MECZAMI W TYM ROKU
naprzeciw siebie stają drużyny z dwóch różnych grup, a zatem do zdobycia są 2 punkty
prezentacja drużyn. Wybrzeże w czerwonych strojach z białymi dodatkami. Goście na niebiesko
Azoty są wiceliderem swojej grupy i to ten zespół jest faworytem spotkania, ale kto wiem - jeśli gdańszczanie zagrają na dobrym poziomie 60 minut - czy nie będziemy mieli do czynienia z zaciętym meczem
1'
od środka rozpoczęło Wybrzeże
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Bednarek (WYBRZEŻE).
4'
goście mają duże problemy ze skutecznością
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY) po przerzutce
5'
[2:1] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
6'
Prymlewicz (WYBRZEŻE) rzuca w słupek
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Grzelak (AZOTY).
8'
Kostrzewa (WYBRZEŻE) wpadł z piłką w pole bramkowe
8'
sporo nerwowych ataków z obu stron
9'
po rzucie Łyżwy (AZOTY) piłka obiła oba słupki i wyszła w pole
9'
Chmieliński (WYBRZEŻE) obronił rzut Łyżwy (AZOTY) z 6. metra
wykluczenie
9'
Przybylski (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Rogulskim
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
11'
Jurecki (AZOTY) wywalczył karnego
wykluczenie
11'
i jeszcze wykluczenie na 2 minuty Wróbla
11'
[4:4] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY) z karnego. Pokonał Pieńczewskiego, który zmienił przed karnym Chmielińskiego
11'
Azoty w komplecie. Teraz Wybrzeże w osłabieniu
12'
[4:5] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY) z koła. Pierwsze prowadzenie gości
13'
Wybrzeże w komplecie
13'
[5:5] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
14'
[6:5] Bramkę zdobywa Niewrzawa (WYBRZEŻE) po kontrze
wykluczenie
15'
Niewrzawa (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Jureckim
15'
[6:6] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY).
17'
goście wymienili obu skrzydłowych i środkowego rozgrywającego
17'
18'
kolejna dobra interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
czas
18'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE). Jak widać prowadzenie wyrównanej gry nie zadowala trenerów gospodarzy. Czują, że można tutaj zrobić niespodziankę. Azoty są nieskuteczne
19'
dobrze też broni Koszowy (AZOTY)
wykluczenie
20'
komisarz meczu - Zbigniew Tarczykowski nakazał nałożyć karę na gości za złą zmianę
20'
[7:6] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
20'
[7:7] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
21'
[8:7] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
22'
Azoty w komplecie
22'
[8:8] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY).
22'
w drużynie gości tylko 4 zawodników zdobywa bramki. W Wybrzeżu już to zrobiło 6
23'
[8:9] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
wykluczenie
23'
Jurecki (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę.
24'
Koszowy (AZOTY) broni w sytuacji sam na sam z Kostrzewą (WYBRZEŻE)
24'
[9:9] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE).
24'
[10:9] Bramkę zdobywa Salacz (WYBRZEŻE), który chwilę wcześniej wszedł do gry
24'
[11:9] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE) po kontrze
25'
czas
25'
Przerwa na żądanie (AZOTY), bo najwyższe prowadzenie gospodarzy
26'
Jurecki (AZOTY) rzucił w słupek, ale był faulowany i będzie karny
26'
[11:10] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY) z karnego
wykluczenie
28'
Kornecki (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Jureckim i jeszcze karny dla gości
28'
[11:11] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY) z karnego. Co ciekawe 3 karny i 3 wykonawca gości
29'
obroniony rzut Wróbla
29'
[11:12] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY).
30'
30'
[12:12] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
30'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut Łyżwy (AZOTY) i dobitkę Jureckiego (AZOTY)
30'
jeszcze wolny bezpośredni dla gości
30'
Łyżwa (AZOTY) rzucił nad poprzeczką
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. REMIS 12:12
30'
Goście zdobyli dotychczas prawie 2 razy więcej punktów w tabeli od Wybrzeża, ale na parkiecie tego nie widać. Może poziom nie jest najwyższy, gdyż sporo błędów z obu stron, ale emocje po części wynagradzają te niedostatki techniczne. Dobrze spisują się obaj bramkarze. Jednak nie tylko z tego względu skuteczność w ataku jest poniżej 50 procent. Wiele rzutów zostało też "odpalonych".
W Wybrzeżu bramki zdobywało aż 8 zawodników. Najwięcej Wróbel (WYBRZEŻE) 3 oraz Kostrzewa (WYBRZEŻE) i Rogulski (WYBRZEŻE) po 2. Wśród gości najskuteczniejsi: Jurecki (AZOTY) - 4 i Krajewski (AZOTY) - 3 trafienia.
31'
drugą połowę rozpoczęli goście
31'
31'
Chmieliński (WYBRZEŻE) obronił karnego Krajewskiego (AZOTY)!
wykluczenie
32'
Kubisztal (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę.
32'
to drugie wykluczenie jednego z głównych defensorów gości. To on bowiem został ukarany za złą zmianę w pierwszej połowie
33'
dobre obrony Koszowego (AZOTY)
33'
Łyżwa (AZOTY) wywalczył karnego
wykluczenie
33'
Bednarek (WYBRZEŻE) jeszcze otrzymuje dwuminutową karę.
34'
[12:13] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY) z karnego
34'
35'
[12:14] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
35'
doskonale broni Chmieliński (WYBRZEŻE). Zdążył wybiec z ławki i obronił rzut Przybylskiego, któremu wydawało się, że rzuca na pustą bramkę
35'
36'
[12:15] Bramkę zdobywa Kubisztal (AZOTY).
37'
Wybrzeże nadal bez bramki w tej połowie
wykluczenie
37'
Kuchczyński (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla Wybrzeża
38'
[13:15] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE) po dobitce własnego karnego
39'
Przybylski (AZOTY) wywalczył karnego po faulu Korneckiego (WYBRZEŻE)
39'
[13:16] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY) z karnego
39'
40'
[14:16] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE) w kontrze
wykluczenie
41'
Prymlewicz (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla rywali
41'
[14:17] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY) z karnego
42'
[14:18] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY). Gości odskakują w przewadze
43'
czas
43'
Przerwa na żądanie (AZOTY).
43'
[14:19] Bramkę zdobywa Przybylski (AZOTY).
44'
[14:20] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY) po kontrze
44'
2:8 w II połowie przegrywa Wybrzeże i ten mecz zaczyna uciekać gospodarzom na dobre
45'
dużo strat i nieskutecznych rzutów gdańszczan
45'
[14:21] Bramkę zdobywa Kuchczyński (AZOTY).
czas
45'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE). Trener Wleklak rzuca ostre słowa. Czy zdołała zmobilizować zespół?
47'
[15:21] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
47'
skuteczność w ataku Wybrzeża spadła do 36 procent
48'
[16:21] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
48'
[16:22] Bramkę zdobywa Łyżwa (AZOTY).
48'
[17:22] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
49'
Pieńczewski (WYBRZEŻE) obroni rzut Sobola (AZOTY)
wykluczenie
49'
Grzelak (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kostrzewie
wykluczenie
49'
Sobol (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę po faulu dla Kostrzewy i jeszcze karny
49'
Koszowy (AZOTY) obronił karnego Skwierawskiego (WYBRZEŻE)!
49'
przez 103 sekund Wybrzeże w podwójnej przewadze
50'
[17:23] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY), mimo że goście grają 5 na 7
50'
Koszowy (AZOTY) broni niemal wszystko. Jego skuteczność interwencji chyba już przekracza 50 procent!
51'
koniec pierwszej kary Azotów
51'
[18:23] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
51'
52'
[18:24] Bramkę zdobywa Jurecki (AZOTY).
52'
Jurecki (AZOTY) i Kostrzewa (WYBRZEŻE) zdobyli po 6 bramek
52'
[18:25] Bramkę zdobywa Kubisztal (AZOTY) po kontrze
53'
[19:25] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
54'
[20:25] Bramkę zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE).
54'
tylko 1 bramka Wybrzeża po przerwie z 2 linii
54'
[21:25] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE) po kontrze
55'
była szansa na kontrę Wybrzeże, ale dobrze wrócił Skrabania (AZOTY) i przejął piłkę
56'
[21:26] Bramkę zdobywa Kowalczyk (AZOTY).
56'
[22:26] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
57'
dobra interwencja Pieńczewskiego (WYBRZEŻE), ale piłka wraca do rywali
58'
[22:27] Bramkę zdobywa Kowalczyk (AZOTY).
59'
[22:28] Bramkę zdobywa Sobol (AZOTY) po kontrze
60'
trener Wleklak zrezygnowany macha rękami, gdyż kolejny niecelny rzut gospodarzy
60'
[23:28] Bramkę zdobywa Skierawski (WYBRZEŻE).
60'
KONIEC MECZU. WYBRZEŻA PRZEGRAŁO Z AZOTAMI 23:28
W drugiej połowie faworyt wykazał wyższość. Największa w tym zasługa Koszowego (AZOTY). Bramkarz Azotów bronił średnio co drugi rzut gdańszczan. Gospodarze nie mogli go pokonać nawet, gdy grali w podwójnej przewadze. Po zmianie stron najtrudniej o celne rzuty było rozgrywającym. W tej formacji ta sztuka udawała się tylko Wróblowi.

7 Piotrkowianin 18 3 15 464:547 8
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-02-19

Wyniki 18 kolejki

• Chrobry Głogów - WYBRZEŻE GDAŃSK 33:28 (15:14)
  • Orlen Wisła Płock - KPR RC Legionowo 26:17 (12:8)
  • Vive Tauron Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:23 (18:9)
  • Gwardia Opole - Stal Mielec 33:27 (15:13)
  • Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 27:28 (14:12)
  • Meble Wójcik Elbląg - Górnik Zabrze 26:27 (18:15)
  • MMTS Kwidzyn - Azoty-Puławy 27:29 (13:13)

Opinie (18)

• Ja natomiast myślę (1)

że jak zwykle Wybrzeże zostało zatrzymane przez pseudo trenerów.

• 8 12

• Ależ z Ciebie pseudointeligent...

• 8 4

• Jest coraz lepiej

Wybrzeże się rozwija i ku niezadowoleniu wielu, potrafi napsuć krwi najlepszym. Sukcesy wkrótce nadejdą, tylko idźcie tą drogą! :)

• 14 3

• Tak jak pisałem, że będą bęcki i przyszły bęcki

Nie wiem tylko dlaczego tyle osób mnie zminusowało? W tej ekipie jest 3 - 4 maks. 5 zawodników na ekstraklasę: 88,12,18, 5,10 no i może 19, reszta pomyliła imprezy i najwyższa pora wracać do domu. Kibice w Gdańsku chcą charyzmatycznego zespołu, który będzie odnosił sukcesy i wygrywał, żadne tam nijakie sobie twory długo tu nie przetrwają.

• 6 10

• Jeżeli przegrywa się (1)

Podwójne osłabienie Azotow fakt, że tylko 1:0 ale jednak to już pokazuje, że jest coś nie tak! Skuteczność e drugiej połowie leżała... 5 rzutów pod rząd w słupek zakrawa o rekord ligi... Kornecki i Bednarek dziś bez błysku... Zabrakło drugiej linii od Huberta

• 9 3

• I dziwi mnie fakt wzbraniania wręcz gry...

Suleja z Salaczem górnymi plikami, chodziły te podania Salacz na zasięgu wszystko zgarnial... Ale nagle stop i koniec zgody na taką grę

• 2 2

• Czy leci z nami pilot? (1)

Czy w tym zespole ktoś potrafi rzucić z 2 linii?

• 4 4

• albo raczej

czy leży z nami pilot - czy ktoś potrafi dokonać prawidłowej analizy przeciwnika

• 2 2

• Gdyby druga połowa była na poziomie pierwszej...

Wynik mógł być zupełnie inny. W drugiej połowie spadłą skuteczność i piłki leciały po słupkach, poprzeczkach i w bramkarza tylko nie do bramki

• 7 2

• Jeżeli do przerwy Wybrzeże remisuje z kandydatem do walki o pudło MP
    to jest w tym zespole potencjał, tylko trzeba nad nim pracować.
    Ale tego się nie zrobi na "pstryk kelnerski", tylko trzeba czasu.
    Jednak nie dziwię się pomeczowej irytacji Marcina Lijewskiego, który
    stwierdził w materiale dla R.Gdańsk, że musi porozmawiać z zawodnikami.