Bolesna porażka piłkarzy ręcznych Wybrzeża

Rafał Sumowski
23 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Piłkarze ręczni Wybrzeża z Azotami Puławy 25:26 (12:10). Pierwszy mecz gdańszczan we własnej hali był świetnym i emocjonującym widowiskiem. Niestety, gospodarze stracili szansę na punkty w ostatniej sekundzie meczu, gdy bramkę na wagę zwycięstwa gości zdobył Krzysztof Łyżwa.

Pieńczewski, Chmieliński - Bednarek 1, Oliveira 1, Sulej 2, Wróbel 7, Papaj 4, Prymlewicz 3, Skwierawski 1, Rogulski 3, Gauden
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Leszczyński, Piechota
Widzów: 1158
Bogdanow, Dupjacanec - Kowalczyk, Łyżwa 2, Orzechowski, Panić 3, Podsiadło 3, Prce 2, Titow 5, Gumiński 3, Kuchczyński 2, Skrabania 1, Grzelak 2, Jurecki 1, Kasprzak

Mecz rozpocznie się o godz. 13.
Przypomnijmy, że Wybrzeże od początku sezonu zmaga się z kontuzjami. Poza grą są m.in. Salacz, Kostrzewa, Kondratiuk i Kornecki. Brakuje także Niewrzawy. Do składu po urazie wraca natomiast Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
Trenerem Azotów jest Daniel Waszkiewicz, były trener i zawodnik Wybrzeża, reprezentant Polski i legenda nie tylko gdańskiego szczypiorniaka.
W składzie gości nie brakuje zawodników dobrze znanych w Trójmieście. Wychowanek Cornada Gdańsk Orzechowski (Azoty Puławy) i Jarosiewicz (Azoty Puławy) to absolwenci SMS, a ten pierwszy a urodzony w Gdyni Kuchczyński (Azoty Puławy) był zawodnikiem Wybrzeża w latach 2001-03.
Przed meczem kwiaty i upominek dla Lijewskiego. Trener Wybrzeża w czwartek obchodził 40. urodziny.
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Panicia (Azoty Puławy)
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk). Świetna kontra i podanie Papaja ze skrzydła
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Prce (Azoty Puławy).
2'
Nad bramką rzuca Oliveira (WYBRZEŻE Gdańsk)
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk). Znakomity rzut "z biodra"
3'
[2:2] Z koła trafia Grzelak
4'
[3:2] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
4'
Żółtą kartką otrzymuje Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk).
5'
Żółtą kartką otrzymuje Prce (Azoty Puławy).
6'
Świetny powrót Wróbla, który przechwycił daleką piłkę podawaną przez bramkarza Azotów
6'
Dobra akcja Oliveiry (WYBRZEŻE Gdańsk), ale świetnie broni Bogdanow (Azoty Puławy)
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Grzelak (Azoty Puławy).
7'
[3:4] Bramkę zdobywa Łyżwa (Azoty Puławy). Pierwsze prowadzenie gości
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
9'
Znakomita interwencja Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk) po rzucie Prce (Azoty Puławy)
10'
Teraz dobrą interwencją wykazał się Bogdanow (Azoty Puławy)
11'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Panicia (Azoty Puławy), dobrze wracał Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk), który utrudnił akcję rywalowi
11'
[4:5] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Gumiński (Azoty Puławy).
12'
Rzut karny wywalczył Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk)
12'
[5:5] Bramkę z karnego zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
13'
Zablokowany rzut Łyżwy (Azoty Puławy) przez Rogulskiego (WYBRZEŻE Gdańsk)
13'
[5:6] Bramkę silnym rzutem z dystansu zdobywa Prce (Azoty Puławy).
13'
[6:6] Bramkę z kontry zdobywa Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
13'
Grzelak (Azoty Puławy) otrzymuje dwuminutową karę.
15'
[6:7] Bramkę rzutem ze środka zdobywa Panić (Azoty Puławy).
16'
Roguski trafił w bramkarza
17'
Dobrze przypilnował Łyżwę (Azoty Puławy) Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk)
czas
17'
Przerwa na żądanie (Azoty Puławy).
17'
Znów zablokowany Prce (Azoty Puławy). Dobra gra gdańszczan w defensywie
18'
Zbiegał z lewej strony do środka z piłką, ale stracił ją przy próbie rzutu
18'
Żółtą kartką otrzymuje Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
19'
Grzelak (Azoty Puławy) otrzymuje dwuminutową karę, drugą w tym meczu. Jeszcze jedna i skończy udział w meczu
19'
[7:7] Świetnie nad Podsiadło rzucił Wróbel zbiegając ze skrzydła. Mamy remis
20'
Kowalczyk (Azoty Puławy) chciał rzucić między nogami Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk), ale ten złapał nimi piłkę!
21'
[8:7] Znakomita akcja Oliveira -Sulej -Rogulski. Trafia ze środka ten ostatni
22'
Spudłował Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk)
wykluczenie
23'
Gauden (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
23'
[8:8] Titow miał na środku sporo miejsca i trafił na 8:8
24'
Świetnie przedarł się z lewego skrzydła Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk), ale obronił nogami Bogdanow (Azoty Puławy),
24'
Jednak będzie rzut karny!
24'
[9:8] Rzut karny wykorzystał Papaj
25'
[9:9] Odpowiada bramką Titow
25'
[10:9] Znakomity rzut Wróbla. Miał sporo miejsca na 7 metrze
26'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Kowalczyka (Azoty Puławy). Kontra Wybrzeża, ale Bogdanow (Azoty Puławy) znakomicie zatrzymał Papaja (WYBRZEŻE Gdańsk)!
wykluczenie
28'
Gauden (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę. Rzut karny za faul na Jureckim
28'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut karny Titowa (Azoty Puławy)!
czas
28'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE Gdańsk).
29'
[11:9] Znakomita akcja Wybrzeża, którą skończył z prawego skrzydła Prymlewicz po przerzucie z lewej Papaja!
29'
To pierwsze prowadzenie różnicą 2 bramek w tym meczu
30'
[12:9] Trafia z dystansu Wróbel
30'
[12:10] Ze środka rzucił bramkę Podsiadło
Koniec I połowy. Wybrzeże prowadzi z Azotami 12:10. W hali AWFiS obserwujemy znakomite widowisko. Całą połowę była wymiana cios za cios. Dopiero w ostatnich minutach grające w osłabieniu Wybrzeże odskoczyło na 2, a następnie nawet na 3 bramki. Kluczowe dla meczu będzie to czy gdańszczanom wystarczy sił do końca meczu. Ze względu na okrojony kontuzjami skład zawodnicy trenera Lijewskiego są bowiem mocno eksploatowani. Pomóc im może jednak doping własnej publiczności przed którą grają pierwszy raz w tym sezonie. Do przerwy trzeba podkreślić dobrą postawę bramkarza Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk), który kilkukrotnie uratował gdańszczan swoimi interwencjami. Dłużny mu nie pozostaje jego vis-a-vis Bogdanow (Azoty Puławy), który nie ułatwia życia gospodarzom.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
[13:10] Ze skrzydła trafia Wróbel
31'
[13:11] To samo robi po chwili Skrabania
33'
[13:12] Ze skrzydła trafia Kuhczyński
33'
[14:12] Świetne zejście Wróbla po podaniu Suleja. Potężny rzut z dystansu.
35'
[14:13] Bramkę zdobywa Podsiadło (Azoty Puławy).
37'
[14:14] Błyskawiczną kontrę kończy sam na sam z bramkarzem Kuchczyński i doprowadza do remisu
38'
[14:15] Bramkę zdobywa Podsiadło (Azoty Puławy).
czas
38'
wykluczenie
39'
Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
40'
[15:15] Prymlewicz przechwycił piłkę i sam ruszył do kontry. W pojedynku sam na sam pokonał Bogdanowa
41'
[16:15] Z koła trafia Rogulski i Wybrzeże grając w osłabieniu wraca na prowadzenie!
41'
[16:16] Bramkę zdobywa Panić (Azoty Puławy) rzucając ze środka nad Bednarkiem
42'
[17:16] Bramkę zdobywa z prawego skrzydła Skwierawski (WYBRZEŻE Gdańsk).
43'
[17:17] Bramkę zdobywa Panić (Azoty Puławy).
44'
[18:17] Papaj trafia z rzutu karnego Dupjacanca
44'
Spudłował Panić (Azoty Puławy)
46'
[19:17] Ze środka trafia Sulej i Wybrzeże znów prowadzi różnicą 2 bramek
47'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Jureckiego (Azoty Puławy), ale był faul. Na rzut karny wchodzi Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk)
47'
[19:18] Gumiński pokonał Chmielińskiego
wykluczenie
47'
Kasprzak (Azoty Puławy) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Wróblu
wykluczenie
48'
Panić (Azoty Puławy) otrzymuje dwuminutową karę. Również za faul na Wróblu
48'
[20:18] Wróbel wykorzystuje podwójną przewagę. To już siódma bramka Mateusza!
49'
[20:19] Indywidualna akcja Łyżwy, który przerzuca Pieńczewskiego
49'
[21:19] Oliveira przerzuca do Papaja i bramka dla Wybrzeża!
50'
Błąd Gumińskiego (Azoty Puławy), przekroczył linię pola bramkowego
50'
Azoty już w pełnym składzie
51'
Nie trafia sam na sam z bramkarzem Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk)
czerwona kartka
51'
Gauden (WYBRZEŻE Gdańsk) dostaje czerwoną kartkę po trzeciej karze.
51'
[21:20] Bramkę zdobywa Titow (Azoty Puławy).
51'
Osłabione Wybrzeże wycofuje bramkarza
52'
Nieporozumienie w ataku i gospodarze tracą piłkę
52'
[21:21] Gumiński trafia z rzutu karnego. Znów remis!
53'
Bogdanow (Azoty Puławy) broni rzut Oliveiry (WYBRZEŻE Gdańsk)
53'
[21:22] Z koła trafia Jurecki i Azoty odbijają prowadzenie
54'
[22:22] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
54'
Gumiński (Azoty Puławy) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Oliveirze
55'
[22:23] Titow trafia z prawej połówki
56'
[23:23] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE Gdańsk).
56'
[23:24] Bramkę zdobywa Titow (Azoty Puławy).
57'
Bogdanow (Azoty Puławy) zatrzymał Papaja (WYBRZEŻE Gdańsk), który nie trafił w krótki róg z lewego skrzydła
57'
Rzut karny dla gości
57'
Kozłem w poprzeczkę z karnego rzuca Gumiński (Azoty Puławy)!
58'
Głośny doping "Wybrzeże" z trybun
59'
[24:24] Sulej podaje kozłem do Rogulskiego pomiędzy nogami rywala i kapitan trafia z koła!
59'
[24:25] Trafia schodzący z lewej strony Prce
59'
Titow (Azoty Puławy) w powietrzu odbił się od atakującego Wróbla i spadł na plecy.
60'
49 sekund do końca meczu
60'
[25:25] Znakomita akcja gdańszczan! Sulej oddaje piłkę na lewą stronę do zbiegającego Papaja, a ten doprowadza do remisu!
czas
60'
60'
27 sekund do końca gry. Jeśli będzie remis, obejrzymy rzuty karne
60'
[25:26] Łyżwa trafia z dystansu z rzutem z biodra w ostatniej sekundzie meczu!
60'
Koniec meczu. Azoty Puławy wygrały z Wybrzeżem 26:25 po rzucie Łyżwy (Azoty Puławy) w ostatniej sekundzie gry.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 4 0 0 0 4 81:102 0
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-09-29

Wyniki 4 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Azoty Puławy 25:26 (12:10)
  • Chrobry Głogów - SPÓJNIA GDYNIA 38:25 (19:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 20:30 (11:15)
  • Meble Wójcik Elbląg - KPR Legionowo 29:20 (11:9)
  • Piotrkowianin - MKS Kalisz 33:26 (19:15)
  • Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 20:32 (9:17)
  • Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:33 (12:17)

Opinie (33) 1 zablokowana

• (5)

Ostatnia bramka padła po czasie! Sędziowie przysnęli.

• 4 5

• Chyba ty przysnąłeś (4)

Bo bramce były jeszcze 2 sekundy gry...

• 2 2

• tak doprawdy to sekunda (3)

• 2 2

• możliwe, ale na pewno nie po czasie gry (2)

• 2 2

• Dokładnie 1,5 sekundy , wiem bo zawsze mam stoper na meczu (1)

• 0 2

• Ważne, żeby nie podczas seksu ;)

• 2 0

• Zankomite widowisko i reklama piłii ręcznej (8)

Szkoda, że z tak pechowym dla nas finałem... Zabrakło doświadczenia i boiskowego cwaniactwa oraz większego wsparcia w bramce w II połowie (I w wykonaniu Pieńczewskiego świetna!). Wielka szkoda!

Brawa dla dzieciaków kibicujących naszym - strzał w dziesiątkę z tym sektorem przy braku prawdziwego klubu kibica jak w Vistalu. No i śliczne i ładnie tańczące (zwłaszcza ostatni układ) dziewczyny z Sopotu.

Na minus występ Gaudena - czy ten facet wie na czym polega gra w piłkę ręczną??? Pewniak na "Anty Oscara" roku... Jedyne pocieszenie dla niego i drużyny, że gorzej grać już nie można. Musi zapomnieć o dzisiejszym występie i przeszkadzaniu reszcie zespołu i grać rozważniej - tu wielka rola dla naszego trenera by mu to w głowie poukładał, wierzę, że się uda.

• 8 0

• mecz kapitalny do oglądania (1)

"prawdziwy klub kibica Vistalu" hihi młodzi gniewni czy inni nieznani sprawcy? ;)

• 1 1

• nie zajmuję się bytami wirtualnymi ;)

Forek i ekipa, of course

• 2 0

• (5)

Odpuść specu Gaudenowi to przecież junior. Ciekawe czy jesteś takim mocarzem czy tylko silnym w gębie.

• 2 2

• Synek, nie jestem zawodowcem (4)

Więc nie gram zawodowo, proste. On jest młody, ale ma chyba kłopoty z psychiką. Chcesz mu pomóc to z nim pogadaj, wesprzyj jeśli jesteś jego znajomym.

Sam kiedyś grałem w ręczną choć nie zawodowo. Młodych chłopaków sporo biega na parkietach, ale nie tak nerwowych, energetycznych. Wierzę, że będzie grał lepiej bo ma dobrych partnerów w drużynie i źle mu nie życzę ale musi grać spokojniej. To też jest pole dla sztabu trenerskiego, nie tylko dla niego.

• 2 2

• (3)

Słuchaj fr...... teksty o synku to się opowiadaj we własnym kiblu, ja mam 45 lat a 20 spędziłem na boisku piłki ręcznej. Jak nie masz pojęcia co to znaczy ekstraklasa, tez miałem tam epizody, i jaka to różnica kiedy wychodzisz z juniora, to lepiej spadaj i zacznij pisać liryki.
          Chłopak się trochę podpalił ale się nie boi, ma potencjał a w Azotach to pół byłej kadry super zawodników pyka, to da najlepsze mecze edukacyjne.
          Brawo Lijek za odwagę i chęć wprowadzania młodych:)

• 2 2

• 45 lat a głupi i chamski jak typowy prostak (2)

żenujący jesteś, koniec dyskusji z takim typem jak ty,

Nawet jak jesteś ekspertem (jeśli to prawda co piszesz to pewnie tak jest) to zachowuj się jak na twój niemały wiek przystało.

• 1 3

• Zabolało tych kilka prostych, trafnych uwag. Kto bywał na boisku w zawodach ten wie jakie towarzyszą temu emocje. Młody ma zadania destrukcyjne i na swój wiek i doświadczenie realizuje je, dużo się ucząc. Młody nie zrażaj się uwagami fachowców którzy znają sport z trybun. Hale stoją otworem , niech pokażą co potrafią poza wypisywaniem bzdurnych uwaga z pozycji pseudo znawcy. Maciek , piłka ręczna to sport dla walczaków.

• 1 1

• Jednak brak samokrytycyzmu. Nie obraziłem Ciebie mimo tego że prowokowałeś na każdym kroku. Myśle że dobrze że kończysz swoje wywody o piłce bo ocena emocji a krytykanctwo wobec postawy zawodników to dwa różne światy.
              Z tym mamy największy problem, ale to chyba wina leżacą bardziej w błędach wychowawczych i edukacyjnych.
              Jeszcze raz dodam aby byc chamem i cynikiem nie trzeba używać wulgarnych określeń - zastanów się Sam nad tym co wypisywałeś.

• 1 0

• Ilu kibiców chodzi teraz na handball? (6)

• 2 1

• Było więcej niż na Vistalu

Myślę, że minimum 500 osób. Ale obiektywnie - za mało, to wyjątkowo emocjonująca dyscyplina, klub z tradycjami itd...

• 6 0

• (2)

Na tym meczu było 1000 osob

• 4 1

• Oj chyba nie aż tylu! (1)

Górne sektory nie były wypełnione, strona za ławkami rezerwowych też nie.

• 1 2

• Hala może pomieścić 1500 osób a byle wypełniona w 2/3

• 2 0

• (1)

A może by tak obywatelstwo czytało ze zrozumieniem cały tekst.

• 4 3

• czytało, czytało

tylko nie za bardzo nie wierzy w tą liczbę - pewnie obejmuje też karnety i darmowe bilety

• 2 4

• postęp (1)

dobry mecz , organizacjnie coraz lepiej, oprócz kawiarni, wygrala jednak indywidualna klasa zawodnikow Azotow, ale jest nadzieja na lepsze

• 3 0

• Fakt, bufet to porażka - gdzie bezalkoholowe napoje w dusznej i gorącej hali?!

• 1 0

• Oj Panie Rafale,
    Potrafi Pan pisać a'la fakt/se
    Nie bolesna, raczej pechowa, bo jedna bramka, to nie 8/10 czy 12 do tyłu.
    Wówczas można by było napisać bolesna.
    A tu k.wa pech, bo jedną!!!! bramką.
    BRAWO dla Czerwono-Biało-Niebieskich chłopaków.
    Będzie pełny skład, będzie jeszcze lepiej.
    Szkoda, ze godzina meczu była tak ustalona, że człek mimo chęci, nie mógł być na meczu.
    Ale taka postawa budzi coraz większy apetyt na obecność na meczu.

• 5 3

• Dać się sklepać wiejskiemu puławskiemu klubikowi, ktory bez azotów w ogóle by nie istniał...