Wybrzeże Gdańsk postawiło się Orlenowi Wiśle Płock. Wicemistrzowie Polski lepsi w Ergo Arenie

Rafał Sumowski
6 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Jacek Sulej (w środku) i jego koledzy przyzwoicie wypadli na tle wicemistrzów Polski, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Jacek Sulej (w środku) i jego koledzy przyzwoicie wypadli na tle wicemistrzów Polski, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali w Ergo Arenie z Orlenem Wisłą Płock 26:31
(12:15). Choć podopieczni Marcina Lijewskiego przerwali serię dwóch kolejnych zwycięstw, w starciu z wicemistrzami Polski wypadli jednak co najmniej przyzwoicie. Szkoda tylko, że mecz nie przyciągnął znacząco większej liczby kibiców na trybuny. 1266 widzów to wynik podobny do tych, które notowano w hali AWFiS. W sobotę gdańszczan czeka wyjazdowy pojedynek z Górnikiem Zabrze.

Chmieliński, Pieńczewski - Podobas 1, Bednarek, Komarzewski 2, Sulej, Rogulski 3, Prymlewicz, Papaj 8, Kondratiuk 4, Wróbel 4, Adamczyk 4
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin)
Widzów: 1266
Morawski, Wichary - Daszek 3, Krajewski 7, Racotea, Obradovic 2, Ghionea 2, Piechowski, T.Gębala 4, Ivić 1, Tarabochia 2, M.Gębala 1, Mihić 5, De Toledo 4

PIOTRKOWIANIN - SPÓJNIA GDYNIA 39:32 (16:18). RELACJA Z MECZU

- Chcemy pokazać naszym kibicom kawał dobrej piłki ręcznej. Wisła bez dwóch zdań jest silniejszym zespołem, ale to nie znaczy, że nie możemy jej się postawić. Oni muszą wygrać, my możemy. Ten mecz będzie dla nasz przede wszystkim cenną lekcją, ale nie mamy nic do stracenia. Na pewno się nie poddamy - mówił nam przed meczem Piotr Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk) .

Skrzydłowy przyznał też, że przenosiny do Ergo Areny budzą obawy, iż przy jej rozmiarach można odnieść wrażenie pustych trybun. Jednocześnie grę w nowoczesnym obiekcie traktuje jako motywację do jej wypełnienia kibicami w przyszłości.

PIOTR PAPAJ: MAM NADZIEJĘ, ŻE KIEDYŚ ZAPEŁNIMY ERGO ARENĘ
Wydarzeniem towarzyszącym dzisiejszemu spotkaniu jest kolejna zbiórka darów w ramach charytatywnej akcji "Szlachetnej Paczki". Podczas meczu z Orlen Wisłą Płock przeprowadzona zostanie zbiórka produktów, których potrzebuje rodzina wybrana przez Wybrzeże.
Trenerem Wisły jest Piotr Przybecki. Selekcjoner reprezentacji Polski będzie mógł przyjrzeć się dziś kadrowiczom Wróblowi i Kondaratiukowi, których powołał na zgrupowanie w Gdańsku.
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
Nie doszło podanie Kondratiuka (WYBRZEŻE Gdańsk) na koło do Rogulskiego (WYBRZEŻE Gdańsk). Goście ruszyli z kontrą, ale broni Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk)
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
4'
Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Obradovica (Orlen Wisła Płock)
4'
Żółtą kartką otrzymuje Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk).
4'
Żółtą kartką otrzymuje Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
5'
Twardo, ale i skutecznie grają w obronie miejscowi.
5'
[1:1] Bramkę zdobywa T.Gębala (Orlen Wisła Płock).
6'
[2:1] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk). Wcześniej Morawski odbił rzut Rogulskiego
6'
[3:1] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk). Znakomita szybka kontra po dalekim wyrzucie Chmielińskiego
6'
[3:2] Bramkę zdobywa M.Gębala (Orlen Wisła Płock).
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
9'
Żółtą kartką otrzymuje Ivić (Orlen Wisła Płock).
9'
Ghionea (Orlen Wisła Płock) przerwał kontrą gdańszczan "ściągając" piłkę z powietrza po dalekim podaniu
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
10'
Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
11'
[5:3] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
11'
Ivić (Orlen Wisła Płock) otrzymuje dwuminutową karę.
11'
[5:4] Bramkę podczas gry z wycofanym bramkarzem zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
13'
Dobra interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE Gdańsk), kolejna w tym meczu
13'
Zablokowany przy rzucie Tarabochia (Orlen Wisła Płock)
14'
Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk) obija poprzeczkę
14'
[5:5] Bramkę zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
15'
Morawski (Orlen Wisła Płock) broni rzut Kondratiuka (WYBRZEŻE Gdańsk)
15'
[5:6] Bramkę zdobywa Obradovic (Orlen Wisła Płock). Pierwsze prowadzenie gości w tym meczu
16'
Rzut karny wywalczył Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk)
16'
Żółtą kartką otrzymuje M.Gębala (Orlen Wisła Płock).
16'
[6:6] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
17'
W poprzeczkę trafił T.Gębala (Orlen Wisła Płock)
17'
Nad bramką z dystansu Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk)
17'
[7:6] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
17'
Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
18'
[7:7] Bramkę zdobywa Ivić (Orlen Wisła Płock).
18'
[7:8] Z dystansu do pustej bramki trafia Obradovic (Orlen Wisła Płock).
19'
[8:8] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
20'
Żółtą kartką otrzymuje Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk).
21'
Udana interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE Gdańsk).
22'
[8:9] Bramkę zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock), choć blisko obrony był Chmieliński
czas
22'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE Gdańsk).
22'
Zablokowany Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk)
22'
[8:10] Bramkę zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
22'
To pierwsza przewaga różnicą 2 bramek od czasu 3:1 dla Wybrzeża
23'
[9:10] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk).
23'
[9:11] Bramkę zdobywa T.Gębala (Orlen Wisła Płock).
25'
[10:11] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk). Ładna akcja z Wróblem i Komarzewskim
25'
Żółtą kartką otrzymuje Obradovic (Orlen Wisła Płock).
26'
[10:12] Bramkę zdobywa Tarabochia (Orlen Wisła Płock).
27'
[11:12] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk). To jego piąta bramka w tym meczu
27'
[11:13] Bramkę zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
28'
[11:14] Bramkę zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
wykluczenie
28'
30'
[11:15] Bramkę zdobywa T.Gębala (Orlen Wisła Płock).
30'
[12:15] Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) trafia do pustej bramki
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże przegrywa z Orlen Wisłą 12:15
Całkiem wyrównane i ciekawe widowisko w Ergo Arenie. Wicemistrzowie Polski zaczęli odskakiwać Wybrzeżu na 5 minut przed przerwą. Gdańszczanie nie wyglądają jednak absolutnie na drużynę, która zamierza dać się dziś rozbić wyżej notowanemu rywalowi. Brakuje im trochę skuteczności, ale z drugiej strony w bramce kilkukrotnie ratował ich swoimi interwencjami Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk).
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
[12:16] Bramkę zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
32'
Na trybunach według oficjalnych danych 1266 kibiców. Żywiołowo reagują na wydarzenia na boisku, ale wyraźnie brakuje zorganizowanego dopingu
32'
Skutecznie broni Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk)
wykluczenie
32'
Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
33'
[12:17] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
33'
Goście w przerwie wymienili cały skład i po pierwszych akcjach wydaje się, że to teraz będą budować właściwą przewagę
34'
[12:18] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
czas
34'
34'
[13:18] Bramkę zdobywa Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
35'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Daszka z trudnej pozycji
35'
[13:19] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock). Szybka kontra i pojedynek sam na sam, Pieńczewski bez szans
36'
[14:19] Bramkę zdobywa Komarzewski (WYBRZEŻE Gdańsk).
czas
37'
Przerwa na żądanie (Orlen Wisła Płock).
37'
[14:20] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
38'
Wichary (Orlen Wisła Płock) broni rzut Kondratiuka (WYBRZEŻE Gdańsk). Gdańszczanie mają problemy z obroną Orlenu Wisły
wykluczenie
39'
Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
39'
Daszek (Orlen Wisła Płock) z rzutu karnego rzuca nad bramką Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk).
40'
[14:21] Bramkę po rzucie z dystansu zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
40'
[15:21] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
42'
[16:21] Bramkę zdobywa Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
43'
Racotea (Orlen Wisła Płock) trafia w Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk)
44'
Ładna akcja Racotei (Orlen Wisła Płock) i Daszka, ale ten drugi miał ciężką pozycję do rzutu
45'
[16:22] Bramkę potężnym kozłem zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
45'
[17:22] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk).
46'
[17:23] Bramkę zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
47'
[18:23] Znakomity przechwyt i indywidualna kontra Kondratiuka zakończona bramką
wykluczenie
47'
47'
[18:24] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
48'
[19:24] Bramkę z prawej połówki zdobywa Komarzewski (WYBRZEŻE Gdańsk).
48'
Dobra interwencja Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk)
49'
[20:24] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
50'
Krzyknął z bólu De Toledo (Orlen Wisła Płock), który w akcji ofensywnej padł na ziemię i wymaga pomocy fizjoterapeuty
50'
De Toledo (Orlen Wisła Płock) wraca do gry, na szczęście nic groźnego
wykluczenie
50'
50'
[21:24] Bramkę zdobywa Komarzewski (WYBRZEŻE Gdańsk).
51'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut karny Krajewskiego (Orlen Wisła Płock)
52'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Daszka
52'
[21:25] Skutecznie poprawił jednak T.Gębala
52'
[22:25] Bramkę zdobywa Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
53'
[22:26] Bramkę zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
54'
[22:27] Bramkę zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
54'
[23:27] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
55'
[23:28] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
55'
[24:28] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk).
56'
czas
56'
57'
[24:29] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
58'
Wichary (Orlen Wisła Płock) znakomicie odbija piłkę po rzucie Wróbla
czas
58'
59'
[25:29] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
59'
[25:30] Bramkę zdobywa Tarabochia (Orlen Wisła Płock).
60'
[26:30] Bramkę z dystansu zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
60'
[26:31] Bramkę zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
60'
Koniec meczu. Wybrzeże przegrało w Ergo Arenie z Orlen Wisłą Płock 26:31 (12:15). Gdańszczanie dzielnie stawili czoła wicemistrzom Polski, którzy jednak od połowy pierwszej części gry kontrolowali przebieg spotkania. Po zmianie stron gdańszczanom we znaki dał się szczególnie Krajewski.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 13 2 1 1 9 319:356 11
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-12-06

Wyniki 13 kolejki

• Piotrkowianin - SPÓJNIA GDYNIA 39:32 (16:18)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Orlen Wisła Płock 26:31 (12:15)
  • Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 27:22 (17:11)
  • Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 31:31 (18:16) karne 4:3
  • Stal Mielec - Chrobry Głogów 29:17 (12:11)
  • MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo 27:24 (13:12)
  • Meble Wójcik Elbląg - Górnik Zabrze 17:28 (7:12)
  • Gwardia Opole - PGE Vive Kielce 21:43 (7:21)