Wybrzeże nie wytrzymało tempa Vive

Torus Wybrzeże Gdańsk

Około 3 tysięcy widzów oglądało z trybun wtorkowe spotkanie.

Przez 22 minuty szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk grali jak równy z równym z PGE Vive Kielce w meczu otwierającym 9. kolejkę PGNiG Superligi. Świetnie w bramce spisywał się Maciej Pieńczewski, który łącznie obronił sześć rzutów. Później jednak mistrzostwie Polski zaczęli grać dwa razy szybciej i spokojnie odskoczyli na bezpieczną przewagę. Gospodarze przegrali ostatecznie 26:32 (12:17). W dodatku przez kontuzję stracili kolejnego zawodnika. Już na początku gry urazu nabawił się Brazylijczyk Ramon Oliveira.

WYBRZEŻE Gdańsk

Pieńczewski, Chmieliński - Oliveira 1, Podobas 4, Gądek 3, Bednarek 1, Komarzewski 1, Sulej 1, Prymlewicz 5, Papaj, Kondratiuk 2, Wróbel 5, Adamczyk 3

PGE Vive Kielce

Szmal, Wałach - Bis 1 bramka, Dujszebajew 3, Kus 1, Aguinagalde 4, Bielecki 6, Jachlewski 1, Strlek 4, Janc 1, Lijewski 1, Jurkiewicz 4, Mamić 2, Bombac 2, Djukić 2

Przeczytaj także:
STARE GRZECHY SPÓJNI GDYNIA I PORAŻKA Z GWARDIĄ

Maciej Pieńczewski miał świetne wejście w mecz. Bronił karne, rzuty z kontry, ale po 22. minucie nie był już w stanie ratować Wybrzeża. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Szczypiorniści wznawiają ligowe rozgrywki po przerwie, którą kadra Polski wykorzystała na Biało-czerwoni rywalizację w Golden League. Skończyli ją z kompletem porażek. Po inauguracyjnym pogromie z Francją ulegli Danii 25:26 i Norwegii 27:32 (12:17). W składzie mieliśmy jednego przedstawiciela gdańskiego klubu, Mateusza Wróbla. Natomiast kadra B zajęła 2. miejsce w turnieju w Płocku. Aż 18 bramek zdobył w nim obrotowy Łukasz Regulski.

PIŁKARZE RĘCZNI PRZEGRALI WSZYSTKO W GOLDEN LEAGUE
Na mecz z mistrzem Polski Wybrzeże przeniosło się do Ergo Areny. W zeszłym sezonie spotkanie tych dwóch drużyn na granicy Gdańska i Sopotu obejrzało 5 tys. widzów. Teraz powinno być ich na trybunach około 3 tys

MISTRZ POLSKI W ERGO ARENIE
Wybrzeże będzie miało problemy, aby zagrozić dzisiaj faworytowi. Nadal kontuzje leczą: Damian Kostrzewa, Paweł Salacz, Hubert Kornecki i Marek Marciniak. Z treningów wypadł także Maciej Gauden.
[ICO]
Dzisiaj piłka ręczna rządziła w Ergo Arenie już od rana. Na Placu Dwóch Miast zaplanowano turniej, w którym wzięło udział ok. 150 dzieci. Zmagania rozpoczęły się o godz. 10, a zakończyły o godz. 18. Główną nagrodą dla najlepszych jest możliwość wyprowadzenia zawodników PGE Vive Kielce i Wybrzeża Gdańsk na prezentację przed meczem PGNiG Superligi.
1'
ZACZYNAMY MECZ. Od środka goście
[ICO]
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Bis (PGE Vive Kielce), wcześniej przyjezdni rozegrali ładną dla oka akcję
[ICO]
2'
Szmal (PGE Vive Kielce) broni rzut gospodarzy, kontra gości, którą świetną interwencją zatrzymał Pieńcewski
[ICO]
2'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) ponownie broni, ale karny dla Vive
[ICO]
3'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni karnego w wykonaniu Djukicia (PGE Vive Kielce)
[ICO]
3'
[1:1] Bramkę zdobywa 6 Oliveira (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
3'
Oliveira (WYBRZEŻE Gdańsk) upadł nieszczęśliwie na boisko i ma problemy z nogą - nie może podnieść się o własnych siłach
[ICO]
3'
Szczypiornista Wybrzeże zostaje zniesiony z boiska przez kolegów
4'
Nieskuteczne akcje z obu stron
[ICO]
6'
[2:1] Bramkę z prawego rozegrania zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
7'
Potężny rzut Lijewskiego (PGE Vive Kielce) ląduje obok pbramki
[ICO]
7'
14 Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
7'
Faul na rzucającym Podobasie (WYBRZEŻE Gdańsk) i karny
[ICO]
8'
[3:1] Bramkę z 7. metra zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
9'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni kolejny rzut!
[ICO]
10'
[3:2] Bramkę na przełamanie dla gości zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
[ICO]
11'
Szma (PGE Vive Kielce) broni rzut Podobasa (WYBRZEŻE Gdańsk), Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) zdowu zatrzymuje kontrę gości
[ICO]
11'
[4:2] Bramkę z kontry zdobywa 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
11'
Mamić (PGE Vive Kielce) trafia ładnie wkręcając piłkę do bramki, ale robi to z pola brmakarza
[ICO]
12'
[5:2] Bramkę z rzutu karnego zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
13'
[5:3] Bramkę z koła zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
[ICO]
13'
44 Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
13'
[5:4] Bramkę zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce), który przejął piłkę tuż po wznowieniu Wybrzeża ze środka i rzucił do pustej bramki
15'
Kolejna świetna obrona Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
17'
[6:4] Świetny przeskok i bramkę zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
18'
[6:5] Świetne wejście w obronę i bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
[ICO]
19'
[6:6] Bramkę z kontry zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
[ICO]
19'
Przerwa na żądanie Lijewskiego (PGE Vive Kielce) (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
19'
[7:6] Bramkę z koła zdobywa 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
19'
[8:6] Bramkę po zejściu z prawego ataku zdobywa 44 Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
20'
29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę i Karny dla gości
[ICO]
20'
[8:7] Bramkę z 7. metra zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
[ICO]
21'
[8:8] Bramkę z kontry zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
[ICO]
22'
[8:9] Kolejną bramkę z kontry zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
[ICO]
22'
[9:9] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
23'
[9:10] KOntra gości i bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
[ICO]
23'
[9:11] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
[ICO]
24'
Karny dla gości
[ICO]
24'
[9:12] Z 7. metra pewną bramkę zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
[ICO]
24'
Kibiców w Ergo Arenie jest około 3 tys, ale wydarzenia na boisku przyjmują raczej na chłodno
[ICO]
25'
[9:13] szybka akcja i bramkę z prawego rozegrania zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
[ICO]
26'
[9:14] Błąd gdańszczan, kontra i bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
[ICO]
27'
[10:14] Bramkę zdobywa 15 Komarzewski (WYBRZEŻE Gdańsk), dobijając rzut kolegi
[ICO]
27'
[10:15] Kolejna szybka akcja i bramka Strleka (PGE Vive Kielce).
[ICO]
28'
[10:16] Potężny rzut i bramkę zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
[ICO]
28'
Dujszebajew (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
29'
[11:16] Bramkę zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
29'
Wybrzeże - skanduje grupka dzieci
[ICO]
30'
[12:16] Bramkę zdobywa 16 Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk), bramkarz wykorzystał to, że rywale grali bez Szmala i posłał "pocisk" przez całe boisko
[ICO]
30'
[12:17] Najpierw spokojnie ustabilizował pozycję, a następnie bramkę zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
[ICO]
Wybrzeże prowadziło 5:2, a nawet trzymało się blisko mistrza Polski do 22. minuty. Świetnie bronił Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk), dobrze na połowie rywali prezentował się Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk). Niestety szybko kontuzji doznał Oliviera (WYBRZEŻE Gdańsk), a później goście zaczęli grać tak szybko, że gdańszczanie nie potrafili tego powstrzymać. Dlatego, w ostatnich 8 minutach połowy stracili aż 9 bramek
Dzisiaj grali u siebie także szczypiorniści Spójni Gdynia. Ulegli Gwardii Opole 30:37

STARE GRZECHY SPÓJNI GDYNIA
31'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Od środka Wybrzeże
[ICO]
32'
[13:17] Ładna akcja i bramkę zdobywa 17 Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
33'
[13:18] Odpowiedź i bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
33'
Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) rzuca mocno, Szmal (PGE Vive Kielce) broni
[ICO]
33'
W bramce gości pojawia się Wałach (PGE Vive Kielce)
[ICO]
34'
[13:19] Bramkę rzutem z biodra zdobywa Bombac (PGE Vive Kielce).
36'
Błędy z obu stron
[ICO]
36'
[13:20] Bramkę zdobywa Jachlewski (PGE Vive Kielce).
[ICO]
36'
W hali pojawiają się oklaski wspierające gdański atak
[ICO]
38'
[13:21] Bramkę zdobywa Bombac (PGE Vive Kielce), który umieścił piłkę między nogami Pieńczewskiego
[ICO]
38'
[ICO]
39'
[14:21] Bramkę z kontry zdobywa 23 Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
40'
Kus (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
40'
[15:21] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
41'
[15:22] Bramkę rzutem z powietrza zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce), podawał Bombac
[ICO]
42'
Wybrzeże - krzyczy grupka dzieci
[ICO]
43'
[16:22] Bramkę z 7. metra zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
43'
W bramce gospodarzy mamy Chmielińskiego (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
44'
[16:23] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
[ICO]
45'
[17:23] Bramkę potężnym rzutem z 9. metra zdobywa 23 Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
45'
[17:24] W odpowiedzi bramkę zdobywa Kus (PGE Vive Kielce).
[ICO]
46'
Jachlewski (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
48'
Goście, choć grają w osłabieniu to nie opuszczają połowy Wybrzeża
[ICO]
48'
29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
49'
[17:25] Bramkę zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
[ICO]
50'
[18:25] Bramkę po zejściu do środka ze skrzydła zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
50'
[18:26] Bramkę z koła zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
[ICO]
53'
[18:27] Bramkę z 7. metra zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
[ICO]
53'
[19:27] Bramkę z koła zdobywa osamotniony 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
54'
[20:27] Bramkę z kontry zdobywa 8 Gądek (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
54'
[20:28] Bramkę zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
[ICO]
55'
[20:29] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce) spokojnie wykańczając kontrę
[ICO]
55'
[20:30] Bramkę z koła zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
[ICO]
55'
[21:30] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa 8 Gądek (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
56'
[22:30] Bramkę z kontry zdobywa 14 Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
57'
[22:31] Bramkę z 7. metra zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
[ICO]
58'
[23:31] Bramkę zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
59'
[24:31] Bramkę rzutem z biodra zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
60'
[25:31] Bramkę zdobywa 8 Gądek (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
60'
[25:32] Bramkę zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
[ICO]
60'
Brawa dla kibiców na zakończenie meczu
[ICO]
60'
[26:32] Bramkę lewą ręką zdobywa 44 Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
60'
KONIEC MECZU
[ICO]
W drugiej połowie goście dopełnili formalności. Kontrolowali przebieg gry, trafiali w momentach, kiedy było to potrzebne. A Wybrzeże wykorzystało ich moment rozluźnienia w końcówce i dlatego przegrało różnicą 6 bramek

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 9 0 1 0 8 203:246 3

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2017-11-13

Wyniki 9 kolejki:

• Azoty Puławy - SPÓJNIA GDYNIA 40:25 (19:14)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - PGE Vive Kielce 26:32 (12:17)
  • MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 19:27 (9:16)
  • Chrobry Głogów - Gwardia Opole 23:24 (10:11)
  • MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:29 (16:13)
  • Stal Mielec - Piotrkowianin 28:29 (13:12)
  • KPR Legionowo - Górnik Zabrze 18:32 (6:16)
  • Zagłębie Lubin - Meble Wójcik Elbląg 30:29 (12:15)
  • Zaległy z 6. kolejki
  • SPÓJNIA GDYNIA - Gwardia Opole 30:37 (18:19)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - MKS KALISZ 22:32 (10:15)

Opinie (22)

• Według oficjalnej strony ZPRP widzów było 1200 (2)

• 4 15

• Taa wystarczy obejrzeć filmik i widać, że duuużo więcej.

• 5 3

• Sprzedano 4000 biletow

:)

• 1 2

• Słabiutki mecz Wybrzeża. (4)

Po raz kolejny, który to już chyba z 4 lub 5 mecz nauki z Kielcami. Nauki, która niczego nie wnosi. Żenuacy był widok Wróbla, który od 10 minuty oddychał rękawami, a jego powrót do obrony był tak ślamazarny, że przykro było patrzeć. Oj chyb a faljki wychodzą. Z resztą nie dotyczy to tylko jego ale też kilku bywalców sopockich lokali. U profesjonalnych sportowców, pewne zachowania nie powinny mieć miejsca,tak na parkiecie, jak i poza nim. Pocieszające jest akurat to, że kilku młodych dobrze rokuje ale w jaką pójdą stronę, to czas pokaże. Na minus to, że niektórzy od nich starsi, od kilku lat nie poszli do przodu. Na uwagę zasługuje to, że w bramce Kielc od 40 minuty stał 15-letni bramkarz. Stąd może tyle bramek Wybrzeże rzuciło.

• 12 5

• Zgadzam

• 0 3

• (1)

Zgadzam się prawie ze wszystkim. W końcu ktoś to zauważył i napisał. Najbardziej śmieszy mnie fakt, ze cała ta grupa która tak często widać w Sopocie siedzi teraz na trybunie z kontuzjami, gdzie w tym samym czasie młodzi próbuje ratować honor Wybrzeża i stawiają się Mistrzowi Polski. Cieszy to, ze niektórzy od dłuższego czasu grają bardzo równo - prawe skrzydło Wybrzeża. Prymlewicz biega całe mecze i ostatnie kilka spotkań to 100% skuteczności - 8,8,9 i wczoraj 5 bramek - jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Młodzi pokazują się z dobrej strony. Ciszy tez ilość kibiców - zwłaszcza dzieci.