7 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Około 3 tysięcy widzów oglądało z trybun wtorkowe spotkanie.

Przez 22 minuty szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk grali jak równy z równym z PGE Vive Kielce w meczu otwierającym 9. kolejkę PGNiG Superligi. Świetnie w bramce spisywał się Maciej Pieńczewski, który łącznie obronił sześć rzutów. Później jednak mistrzostwie Polski zaczęli grać dwa razy szybciej i spokojnie odskoczyli na bezpieczną przewagę. Gospodarze przegrali ostatecznie 26:32 (12:17). W dodatku przez kontuzję stracili kolejnego zawodnika. Już na początku gry urazu nabawił się Brazylijczyk Ramon Oliveira.

Pieńczewski, Chmieliński - Oliveira 1, Podobas 4, Gądek 3, Bednarek 1, Komarzewski 1, Sulej 1, Prymlewicz 5, Papaj, Kondratiuk 2, Wróbel 5, Adamczyk 3
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski
Widzów: 2874
Szmal, Wałach - Bis 1 bramka, Dujszebajew 3, Kus 1, Aguinagalde 4, Bielecki 6, Jachlewski 1, Strlek 4, Janc 1, Lijewski 1, Jurkiewicz 4, Mamić 2, Bombac 2, Djukić 2

Przeczytaj także:
STARE GRZECHY SPÓJNI GDYNIA I PORAŻKA Z GWARDIĄ

Maciej Pieńczewski miał świetne wejście w mecz. Bronił karne, rzuty z kontry, ale po 22. minucie nie był już w stanie ratować Wybrzeża. Maciej Pieńczewski miał świetne wejście w mecz. Bronił karne, rzuty z kontry, ale po 22. minucie nie był już w stanie ratować Wybrzeża.

Szczypiorniści wznawiają ligowe rozgrywki po przerwie, którą kadra Polski wykorzystała na Biało-czerwoni rywalizację w Golden League. Skończyli ją z kompletem porażek. Po inauguracyjnym pogromie z Francją ulegli Danii 25:26 i Norwegii 27:32 (12:17). W składzie mieliśmy jednego przedstawiciela gdańskiego klubu, Mateusza Wróbla. Natomiast kadra B zajęła 2. miejsce w turnieju w Płocku. Aż 18 bramek zdobył w nim obrotowy Łukasz Regulski.

PIŁKARZE RĘCZNI PRZEGRALI WSZYSTKO W GOLDEN LEAGUE
Na mecz z mistrzem Polski Wybrzeże przeniosło się do Ergo Areny. W zeszłym sezonie spotkanie tych dwóch drużyn na granicy Gdańska i Sopotu obejrzało 5 tys. widzów. Teraz powinno być ich na trybunach około 3 tys

MISTRZ POLSKI W ERGO ARENIE
Wybrzeże będzie miało problemy, aby zagrozić dzisiaj faworytowi. Nadal kontuzje leczą: Damian Kostrzewa, Paweł Salacz, Hubert Kornecki i Marek Marciniak. Z treningów wypadł także Maciej Gauden.
Dzisiaj piłka ręczna rządziła w Ergo Arenie już od rana. Na Placu Dwóch Miast zaplanowano turniej, w którym wzięło udział ok. 150 dzieci. Zmagania rozpoczęły się o godz. 10, a zakończyły o godz. 18. Główną nagrodą dla najlepszych jest możliwość wyprowadzenia zawodników PGE Vive Kielce i Wybrzeża Gdańsk na prezentację przed meczem PGNiG Superligi.
1'
ZACZYNAMY MECZ. Od środka goście
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Bis (PGE Vive Kielce), wcześniej przyjezdni rozegrali ładną dla oka akcję
2'
Szmal (PGE Vive Kielce) broni rzut gospodarzy, kontra gości, którą świetną interwencją zatrzymał Pieńcewski
2'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) ponownie broni, ale karny dla Vive
3'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni karnego w wykonaniu Djukicia (PGE Vive Kielce)
3'
[1:1] Bramkę zdobywa 6 Oliveira (WYBRZEŻE Gdańsk)
kontuzja
3'
Oliveira (WYBRZEŻE Gdańsk) upadł nieszczęśliwie na boisko i ma problemy z nogą - nie może podnieść się o własnych siłach
kontuzja
3'
Szczypiornista Wybrzeże zostaje zniesiony z boiska przez kolegów
4'
Nieskuteczne akcje z obu stron
6'
[2:1] Bramkę z prawego rozegrania zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
7'
Potężny rzut Lijewskiego (PGE Vive Kielce) ląduje obok pbramki
wykluczenie
7'
14 Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
7'
Faul na rzucającym Podobasie (WYBRZEŻE Gdańsk) i karny
8'
[3:1] Bramkę z 7. metra zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
9'
Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) broni kolejny rzut!
10'
[3:2] Bramkę na przełamanie dla gości zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
11'
Szma (PGE Vive Kielce) broni rzut Podobasa (WYBRZEŻE Gdańsk), Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk) zdowu zatrzymuje kontrę gości
11'
[4:2] Bramkę z kontry zdobywa 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
11'
Mamić (PGE Vive Kielce) trafia ładnie wkręcając piłkę do bramki, ale robi to z pola brmakarza
12'
[5:2] Bramkę z rzutu karnego zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
13'
[5:3] Bramkę z koła zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
13'
44 Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
13'
[5:4] Bramkę zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce), który przejął piłkę tuż po wznowieniu Wybrzeża ze środka i rzucił do pustej bramki
15'
Kolejna świetna obrona Pieńczewskiego (WYBRZEŻE Gdańsk)
17'
[6:4] Świetny przeskok i bramkę zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
18'
[6:5] Świetne wejście w obronę i bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
19'
[6:6] Bramkę z kontry zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
czas
19'
Przerwa na żądanie Lijewskiego (PGE Vive Kielce) (WYBRZEŻE Gdańsk).
19'
[7:6] Bramkę z koła zdobywa 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
19'
[8:6] Bramkę po zejściu z prawego ataku zdobywa 44 Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
20'
29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę i Karny dla gości
20'
[8:7] Bramkę z 7. metra zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
21'
[8:8] Bramkę z kontry zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
22'
[8:9] Kolejną bramkę z kontry zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
22'
[9:9] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
23'
[9:10] KOntra gości i bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
23'
[9:11] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
24'
Karny dla gości
24'
[9:12] Z 7. metra pewną bramkę zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
24'
Kibiców w Ergo Arenie jest około 3 tys, ale wydarzenia na boisku przyjmują raczej na chłodno
25'
[9:13] szybka akcja i bramkę z prawego rozegrania zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
26'
[9:14] Błąd gdańszczan, kontra i bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
27'
[10:14] Bramkę zdobywa 15 Komarzewski (WYBRZEŻE Gdańsk), dobijając rzut kolegi
27'
[10:15] Kolejna szybka akcja i bramka Strleka (PGE Vive Kielce).
28'
[10:16] Potężny rzut i bramkę zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
28'
Dujszebajew (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
29'
[11:16] Bramkę zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
29'
Wybrzeże - skanduje grupka dzieci
30'
[12:16] Bramkę zdobywa 16 Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk), bramkarz wykorzystał to, że rywale grali bez Szmala i posłał "pocisk" przez całe boisko
30'
[12:17] Najpierw spokojnie ustabilizował pozycję, a następnie bramkę zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Wybrzeże prowadziło 5:2, a nawet trzymało się blisko mistrza Polski do 22. minuty. Świetnie bronił Pieńczewski (WYBRZEŻE Gdańsk), dobrze na połowie rywali prezentował się Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk). Niestety szybko kontuzji doznał Oliviera (WYBRZEŻE Gdańsk), a później goście zaczęli grać tak szybko, że gdańszczanie nie potrafili tego powstrzymać. Dlatego, w ostatnich 8 minutach połowy stracili aż 9 bramek
Dzisiaj grali u siebie także szczypiorniści Spójni Gdynia. Ulegli Gwardii Opole 30:37

STARE GRZECHY SPÓJNI GDYNIA
31'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Od środka Wybrzeże
32'
[13:17] Ładna akcja i bramkę zdobywa 17 Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk).
33'
[13:18] Odpowiedź i bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
33'
Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) rzuca mocno, Szmal (PGE Vive Kielce) broni
33'
W bramce gości pojawia się Wałach (PGE Vive Kielce)
34'
[13:19] Bramkę rzutem z biodra zdobywa Bombac (PGE Vive Kielce).
36'
Błędy z obu stron
36'
[13:20] Bramkę zdobywa Jachlewski (PGE Vive Kielce).
36'
W hali pojawiają się oklaski wspierające gdański atak
38'
[13:21] Bramkę zdobywa Bombac (PGE Vive Kielce), który umieścił piłkę między nogami Pieńczewskiego
czas
38'
39'
[14:21] Bramkę z kontry zdobywa 23 Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
40'
Kus (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
40'
[15:21] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
41'
[15:22] Bramkę rzutem z powietrza zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce), podawał Bombac
42'
Wybrzeże - krzyczy grupka dzieci
43'
[16:22] Bramkę z 7. metra zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
43'
W bramce gospodarzy mamy Chmielińskiego (WYBRZEŻE Gdańsk)
44'
[16:23] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
45'
[17:23] Bramkę potężnym rzutem z 9. metra zdobywa 23 Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
45'
[17:24] W odpowiedzi bramkę zdobywa Kus (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
46'
Jachlewski (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
48'
Goście, choć grają w osłabieniu to nie opuszczają połowy Wybrzeża
wykluczenie
48'
29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
49'
[17:25] Bramkę zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
50'
[18:25] Bramkę po zejściu do środka ze skrzydła zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
50'
[18:26] Bramkę z koła zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
53'
[18:27] Bramkę z 7. metra zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
53'
[19:27] Bramkę z koła zdobywa osamotniony 6 Podobas (WYBRZEŻE Gdańsk).
54'
[20:27] Bramkę z kontry zdobywa 8 Gądek (WYBRZEŻE Gdańsk).
54'
[20:28] Bramkę zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
55'
[20:29] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce) spokojnie wykańczając kontrę
55'
[20:30] Bramkę z koła zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
55'
[21:30] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa 8 Gądek (WYBRZEŻE Gdańsk).
56'
[22:30] Bramkę z kontry zdobywa 14 Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk).
57'
[22:31] Bramkę z 7. metra zdobywa Bielecki (PGE Vive Kielce).
58'
[23:31] Bramkę zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
59'
[24:31] Bramkę rzutem z biodra zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
60'
[25:31] Bramkę zdobywa 8 Gądek (WYBRZEŻE Gdańsk).
60'
[25:32] Bramkę zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
60'
Brawa dla kibiców na zakończenie meczu
60'
[26:32] Bramkę lewą ręką zdobywa 44 Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
60'
KONIEC MECZU
W drugiej połowie goście dopełnili formalności. Kontrolowali przebieg gry, trafiali w momentach, kiedy było to potrzebne. A Wybrzeże wykorzystało ich moment rozluźnienia w końcówce i dlatego przegrało różnicą 6 bramek

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 9 0 1 0 8 203:246 3
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-11-13

Wyniki 9 kolejki

• Azoty Puławy - SPÓJNIA GDYNIA 40:25 (19:14)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - PGE Vive Kielce 26:32 (12:17)
  • MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 19:27 (9:16)
  • Chrobry Głogów - Gwardia Opole 23:24 (10:11)
  • MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:29 (16:13)
  • Stal Mielec - Piotrkowianin 28:29 (13:12)
  • KPR Legionowo - Górnik Zabrze 18:32 (6:16)
  • Zagłębie Lubin - Meble Wójcik Elbląg 30:29 (12:15)
  • Zaległy z 6. kolejki
  • SPÓJNIA GDYNIA - Gwardia Opole 30:37 (18:19)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - MKS KALISZ 22:32 (10:15)

Opinie (22)

• Według oficjalnej strony ZPRP widzów było 1200 (2)

• 4 15

• Taa wystarczy obejrzeć filmik i widać, że duuużo więcej.

• 5 3

• Sprzedano 4000 biletow

:)

• 1 2

• Słabiutki mecz Wybrzeża. (4)

Po raz kolejny, który to już chyba z 4 lub 5 mecz nauki z Kielcami. Nauki, która niczego nie wnosi. Żenuacy był widok Wróbla, który od 10 minuty oddychał rękawami, a jego powrót do obrony był tak ślamazarny, że przykro było patrzeć. Oj chyb a faljki wychodzą. Z resztą nie dotyczy to tylko jego ale też kilku bywalców sopockich lokali. U profesjonalnych sportowców, pewne zachowania nie powinny mieć miejsca,tak na parkiecie, jak i poza nim. Pocieszające jest akurat to, że kilku młodych dobrze rokuje ale w jaką pójdą stronę, to czas pokaże. Na minus to, że niektórzy od nich starsi, od kilku lat nie poszli do przodu. Na uwagę zasługuje to, że w bramce Kielc od 40 minuty stał 15-letni bramkarz. Stąd może tyle bramek Wybrzeże rzuciło.

• 12 5

• Zgadzam

• 0 3

• (1)

Zgadzam się prawie ze wszystkim. W końcu ktoś to zauważył i napisał. Najbardziej śmieszy mnie fakt, ze cała ta grupa która tak często widać w Sopocie siedzi teraz na trybunie z kontuzjami, gdzie w tym samym czasie młodzi próbuje ratować honor Wybrzeża i stawiają się Mistrzowi Polski. Cieszy to, ze niektórzy od dłuższego czasu grają bardzo równo - prawe skrzydło Wybrzeża. Prymlewicz biega całe mecze i ostatnie kilka spotkań to 100% skuteczności - 8,8,9 i wczoraj 5 bramek - jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Młodzi pokazują się z dobrej strony. Ciszy tez ilość kibiców - zwłaszcza dzieci.