Wybrzeże lepsze od Spójni

Zobacz bramkę Łukasza Rogulskiego na 7:7.

Wybrzeże Gdańsk pokonało w Ergo Arenie Spójnię Gdynia 27:23 (15:11) w pierwszych derbach Trójmiasta w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. Mecz lepiej rozpoczęli goście, ale później inicjatywę przejęli miejscowi, którzy prowadzili nawet różnicą siedmiu bramek. Dla zwycięzców to ostatni mecz w tym roku. Pokonani w sobotę zagrają awansem z wicemistrzem Polski - Orlenem Wisłą Płock.

WYBRZEŻE Gdańsk

Chmieliński - Prymlewicz 7, Rogulski 6, Wróbel 4, Kondratiuk 4, Papaj 3, Bednarek 2, Adamczyk 1, Sulej, Podobas, Komarzewski

SPÓJNIA Gdynia

Zimakowski, Michalczuk, Głębocki - Kamyszek 7, Kirilenko 3, Rychlewski 3, K.Pedryc 3, Lisiewicz 3, Jamioł 2, Marszałek 1, Ćwikliński, Dworaczek, P.Pedryc

Torus Wybrzeże Gdańsk

Arka Gdynia - ręczna m.

[ICO]
Ze względu na kontuzje poza składem Wybrzeża są m.in: Kostrzewa, Salacz, Kornecki i Oliveira. Spójnia radzi sobie bez swojego kapitana Oliferchuka.
[ICO]
Spójnia w tym sezonie wygrała zaledwie dwa spotkania w Superlidze. Podopieczni Marcina Markuszewskiego pokonali Meble Wójcik Elbląg przerywając serię ośmiu kolejnych porażek. Z kolei Wybrzeże, które ma na koncie pięć zwycięstw, jest po dwóch przegranych, ale z wysoko notowanymi rywalami - Orlen Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze.

- Nie pompujemy się jakoś sztucznie na ten mecz. Na pewno jednak zapowiada się fajne spotkanie, a aspekt derbowy doda smaczku całemu widowisku - mówi Paweł Ćwikliński (SPÓJNIA GDYNIA), który w sezonie 2015/16 grał dla Wybrzeża a oebcnie drugi rok reprezentuje Spójnię.

[ICO]
Odkąd Spójnię reaktywowano w Gdyni, z Wybrzeżem grała sześciokrotnie w I lidze. Wszystkie mecze wygrali gdańszczanie. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie w 2015 roku, gdy w Gdyni Wybrzeże wygrało jedną bramką.

Derby Trójmiasta pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk i Spójnią Gdynia
27.10.2012 Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 28:21 (14:11)
16.03.2013 Kar-Do-Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk 25:30 (15:19)
14.12.2013 Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 31:27 (16:11)
03.05.2014 Kar-Do-Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk 24:29 (14:15)
25.10.2015 Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk 25:26 (11:14)
19.03.2016 Wybrzeże Gdańsk - Spójnia Gdynia 29:19 (14:7)

Dla gdańszczan to ostatni mecz w tym roku. Spójnia 16 grudnia o godz. 17 zagra u siebie z Orlen Wisłą Płock. To styczniowe spotkanie przeniesione awansem na prośbę gości.
1'
Rozpoczęła się I połowa
[ICO]
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA GDYNIA). Kontra po stracie Suleja
2'
Obok bramki Zimakowskiego (SPÓJNIA GDYNIA) rzuca Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
2'
Żółtą kartką otrzymuje Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
3'
[0:2] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA GDYNIA).
[ICO]
4'
[1:2] Z rzutu karnego trafia Prymlewicz
[ICO]
5'
Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
5'
[1:3] Bramkę po dalekim podaniu na skrzydło zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA GDYNIA).
[ICO]
6'
[2:3] Prymlewicz znów trafia z rzutu karnego
[ICO]
7'
Żółtą kartką otrzymuje K.Pedryc (SPÓJNIA GDYNIA). Ostro potraktował Suleja
7'
Zimakowski (SPÓJNIA GDYNIA) broni rzut Bednarka
[ICO]
8'
[2:4] Bramkę zdobywa Jamioł (SPÓJNIA GDYNIA).
[ICO]
8'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
8'
[3:4] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
8'
Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut gości
[ICO]
8'
[4:4] Prymlewicz doprowadza do remisu. Tym razem rzutem z gry
[ICO]
9'
Żółtą kartką otrzymuje Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
10'
Zimakowski (SPÓJNIA Gdynia) odbija rzut Wróbla
[ICO]
10'
[4:5] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
11'
[5:5] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
11'
[5:6] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
12'
[6:6] Ładna akcja gdańszczan i trafia Rogulski
[ICO]
13'
[6:7] Bramkę zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
14'
[7:7] Indywidualna akcja Rogulskiego, który przechwycił piłkę i ruszył ze skuteczną kontrą.
[ICO]
15'
Żółtą kartką otrzymuje Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
16'
Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk) odbija piłkę po rzucie Kamyszka
[ICO]
16'
[8:7] Wróbel zapewnia Wybrzeżu pierwsze prowadzenie w tym meczu
[ICO]
17'
[9:7] W poprzeczkę trafiają goście. Kontra Wybrzeża i kolejna bramka Wróbla!
[ICO]
17'
Żółtą kartką otrzymuje Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
18'
[10:7] Bramkę zdobywa Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
19'
[10:8] Lobem trafia powstrzymywany przez rywali Kirilenko
[ICO]
19'
Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
21'
[11:8] Efektowna bramka "latającego" Papaja z lewego skrzydła
[ICO]
21'
[11:9] Bramkę zdobywa Jamioł (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
21'
Cały czas czekamy na oficjalne dane, ale wydaje się, że w hali jest nie więcej jak tysiąc kibiców. Najaktywniejszy jest sektor najmłodszych fanów. Poza tym brak zorganizowanego dopingu. Szkoda, bo widowisko jest ciekawe.
[ICO]
22'
[11:10] Kontaktowe trafienie zdobywa Kirilenko
[ICO]
24'
[12:10] Rogulski trafia zaraz po tym jak Zimakowski odbił piłkę po rzucie Prymlewicza
24'
Kozłem rzucał P.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia), ale nie dał się zaskoczyć Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
24'
Przerwa na żądanie (SPÓJNIA Gdynia).
26'
Słupek obija Jamioł (SPÓJNIA Gdynia)
26'
Nad poprzeczką przerzucił Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
26'
[13:10] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
27'
[14:10] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
27'
To najwyższa przewaga w tym meczu
[ICO]
28'
[14:11] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
30'
[15:11] Kondratiuk trafia z rzutu karnego
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże prowadzi ze Spójnią 15:11.
[ICO]
30'
Lepiej w mecz weszli gdynianie, ale następnie wynik utrzymywał się w okolicach remisu. Nie brakowało ostrych starć i widać, że Spójnia rzeczywiście przyjechała do Ergo Areny walczyć o zwycięstwo. Gdy po kwadransie gry Wybrzeże odskoczyło na 3 bramki, goście wzięli się do pracy i zmniejszyli straty do jednego trafienia. Ostatnie 5 minut należało jednak do Wybrzeża, które na drugą część meczu wyjdzie z zaliczką 4 bramek.
[ICO]
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu: 1161 osób
31'
Rozpoczęła się II połowa
[ICO]
32'
[15:12] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
32'
[16:12] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
32'
[16:13] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
33'
Michalczuk (SPÓJNIA Gdynia) w bramce Spójni na rzut karny
[ICO]
34'
[17:13] Nie myli się z 7. metra Prymlewicz
[ICO]
34'
[18:13] Papaj trafia w sytuacji sam na sam po dalekim podaniu
[ICO]
34'
Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
35'
[18:14] Kirilenko pokonuje Chmielińskiego rzutem między nogami
36'
Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) w słupek z dobitki po Papaju (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
36'
[19:14] Rogulski, tym razem celnie
38'
Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) po koźle w słupek
38'
Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia) z rzutu karnego trafia w poprzeczkę!
39'
Nad bramką z dystansu Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
40'
[20:14] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
40'
[21:14] Prymlewicz trafia po rzucie kozłem
[ICO]
40'
[ICO]
40'
Spójnia ma w tym sezonie problem w postaci słabszej gry średnio od 40. minuty. Tym razem demony wracają znacznie wcześniej.
[ICO]
41'
42'
Zablokowany Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
42'
[21:15] Bramkę zdobywa Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
43'
Faulowany Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) potrzebuje pomocy fizjoterapeuty
[ICO]
43'
[22:15] Z rzutu karnego trafia Prymlewicz
[ICO]
44'
[23:15] Znakomicie zablokował rywala Sulej, a Bednarek sprytnym rzutem zakończył kontrę
[ICO]
45'
[23:16] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
47'
[23:17] Bramkę zdobywa Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
47'
[ICO]
47'
Na trybunach szczypiornistów wspierają m.in. hokeiści MH Automatyki Gdańsk, którzy pojawili się kilkuosobową grupą.
[ICO]
47'
[24:17] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
49'
Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) broni rzut karny Prymlewicza (WYBRZEŻE Gdańsk)
50'
Niecelny rzut Ćwiklińskiego (SPÓJNIA Gdynia) z prawego skrzydła
51'
Znakomite podanie za plecami Suleja (WYBRZEŻE Gdańsk) do Rogulskiego (WYBRZEŻE Gdańsk), ale rzut kołowego obronił Głębocki (SPÓJNIA Gdynia)
[ICO]
51'
[24:18] Bramkę zdobywa Marszałek (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
52'
Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
52'
[ICO]
52'
[25:18] Kondratiuk przechwycił piłkę i ruszył z kontrą pokonując Głębockiego
[ICO]
53'
[25:19] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
53'
Kibicom piłkarskim przypominamy, że właśnie rozpoczęła się nasza relacja z meczu ekstraklasy Arka Gdynia - Górnik Zabrze. Pierwszy gwizdek o godz. 20:30.

ARKA - GÓRNIK. TUTAJ RELACJA LIVE
[ICO]
54'
Marszałek (SPÓJNIA Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
55'
Broni Głębocki (SPÓJNIA Gdynia)
[ICO]
śledząc ostatnie minuty derbów, możecie też obserwować live z ekstraklasy piłkarzy. O 20:15 wystartowaliśmy z relacją z meczu Arka Gdynia - Górnik Zabrze

TUTAJ LIVE Z MECZU PIŁKARZY ARKI GDYNIA - GÓRNIK ZABRZE

[ICO]
55'
[25:20] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
56'
[26:20] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
56'
[26:21] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
56'
Przebudziła się Spójnia, ale chyba jest za późno
[ICO]
56'
[27:21] Bramkę zdobywa Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
58'
Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
59'
[27:22] Bramkę zdobywa Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
[ICO]
60'
[27:23] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
60'
Koniec meczu. Wybrzeże pokonało Spójnię 27:23 (15:11)

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 15 2 1 2 10 375:419 12

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2017-12-13