25 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Ramon Oliveira przysporzył sporo pracy obrońcom MMTS, ale kwidzynianie poradzili sobie z Wybrzeżem. Ramon Oliveira przysporzył sporo pracy obrońcom MMTS, ale kwidzynianie poradzili sobie z Wybrzeżem.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z MMTS Kwidzyn 22:25 (12:10). Zaraz po przerwie podopieczni Damiana Wleklaka prowadzili nawet różnicą 3 bramek, ale goście w końcówce meczu nie pozostawili złudzeń, kto był lepszy w derbach Pomorza. Ta porażka oddala gdańszczan od zajęcia miejsca w pierwszej trójce grupy granatowej, a więc od bezpośredniego awansu do fazy play-off Superligi.

Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 6 bramek, Skwierawski 2, Kornecki 5, Sulej, Niewrzawa, Rogulski 7, Kondratiuk 1, Wróbel 1, Kostrzewa
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc)
Widzów: 1200
Szczecina - Genda 4, Nawrocki, Krieger, Peret 1, Szpera 6, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski, Seroka 9, Ossowski, Potoczny 4, Janikowski

- Kwidzynianie konsekwentnie budują własną historię. Mam do tego klubu sentyment, ale w sobotę liczy się tylko nasze zwycięstwo - mówi bramkarz Wybrzeża Sebastian Suchocki, który w MMTS grał w latach w latach 2004-2013 zdobywając wicemistrzostwo Polski (2009/10) i trzy brązowe medale krajowych rozgrywek (2008/09, 2010/11 i 2012/13).

SEBASTIAN SUCHOWICZ PRZED DERBAMI POMORZA
Przypomnijmy, że W październiku MMTS wygrał z Wybrzeżem we własnej hali 31:23 (15:13).

WYBRZEŻE PRZEGRAŁO W KWIDZYNIE. KOSZTOWNY PRZESTÓJ W DRUGIEJ POŁOWIE

kontuzja
Wybrzeże gra bez kontuzjowanych: Salacza, Bednarka i Papaja, którzy są wyłączeni z gry do końca sezonu. Krótszą pauzę z powodu urazu mięśnia przywodziciela odbywa Prymlewicz.
W hali jest już ok 30-osobowa grupa gości, która już podczas rozgrzewki zawodników zaznaczyła swoją obecność dopingiem.
Wyjściowe składy.
WYBRZEŻE: Chmieliński (WYBRZEŻE) - Niewrzawa (WYBRZEŻE), Wróbel (WYBRZEŻE), Rogulski (WYBRZEŻE), Kostrzewa (WYBRZEŻE), Skwierawski (WYBRZEŻE), Oliveira
(WYBRZEŻE)

MMTS: Szczecina (MMTS) - Peret (MMTS), Nogowski (MMTS), Genda (MMTS), Rosiak (MMTS), Krieger (MMTS), Seroka (MMTS)
1'
Rozpoczęła się I połowa
2'
[1:0] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
3'
Długo przygotowywany rzut Oliveiry (WYBRZEŻE) broni Szczecina (MMTS)
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
5'
Świetnie podaje za plecami Nogowski (MMTS), ale faulują gdańszczanie, będzie karny
5'
[1:3] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Potoczny (MMTS).
6'
Nieprzepisowo powstrzymywany Oliveira (WYBRZEŻE)
6'
[2:3] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE).
7'
Kompletnie zepsuł atak MMTS
8'
Sam na sam zatrzymał w kontrze Nogowskiego (MMTS) Chmieliński (WYBRZEŻE)
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
9'
Rzut karny zmarnował Potoczny (MMTS)
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE) i prowadzenie odzyskują gospodarze
11'
[4:4] Bramkę zdobywa Potoczny (MMTS).
11'
Zepsuli kontrę gdańszczanie
12'
Za wysoko rzucona piłka do wybiegającego do kontry Kostrzewy (WYBRZEŻE)
kontuzja
12'
Z urazem boisko opuszcza Nogowski (MMTS)
14'
Zablokowany rzut Gendy (MMTS)
14'
Szczecina (MMTS) zatrzymał Niewrzawę (WYBRZEŻE), który rzucał zbiegając do środka z lewej strony
14'
Chmieliński (WYBRZEŻE) kapitalnie broni rzut Pereta (MMTS)!
15'
Znowu skutecznie broni Chmieliński (WYBRZEŻE)
16'
Kolejna interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
16'
Kostrzewa (WYBRZEŻE) rzuca prosto w Szczecinę (MMTS), ale wydaje się, że był faulowany. Sędzia nie odgwizdał jednak przewinienia.
czas
17'
Przerwa na żądanie (MMTS).
17'
[4:5] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
17'
[4:6] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
18'
[5:6] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE). Gdańscy kibice czekali na bramkę 8 minut
18'
[5:7] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
wykluczenie
19'
88 Kostrzewa (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Szperze.
20'
Kompletnie pogubili się w atak gdańszczanie.
21'
[5:8] Bramkę zdobywa Potoczny (MMTS).
22'
[6:8] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
22'
[7:8] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE).
wykluczenie
22'
Parat (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
24'
[8:8] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
24'
Bramkarza próbował zza połowy przerzucić Wróbel (WYBRZEŻE), niestety obok słupka
25'
[8:9] Bramkę zdobywa Potoczny (MMTS).
26'
[9:9] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
26'
[10:9] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
wykluczenie
26'
Rosiak (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
Udana interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
27'
[10:10] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
28'
[11:10] Bramkę zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE). Rzucił między nogami bramkarza, a za plecami podawał mu Oliveira
29'
[12:10] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
29'
Broni Chmieliński (WYBRZEŻE)!
czas
30'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE).
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże prowadzi z MMTS 12:10. Lepiej mecz rozpoczęli goście, ale w bramce dobrze spisywał się Chmieliński (WYBRZEŻE). Po 8-minutowym przestoju gdańszczanie zaczęli radzić sobie coraz lepiej i odskoczyli na 2 bramki.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut Nogowskiego (MMTS)
31'
Faulowany Rogulski (WYBRZEŻE), będzie rzut karny
kontuzja
32'
Nie podnosi się z parkietu Rogulski (WYBRZEŻE)
32'
Rzut karny Kondratiuka (WYBRZEŻE) broni Szczecina (MMTS). Rogulski (WYBRZEŻE) poza boiskiem, narzeka na uraz barku, ale chyba wróci do gry
33'
[13:10] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
33'
[13:11] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
34'
Niewrzawa (WYBRZEŻE) rzuca prosto w Szczecinę (MMTS)
35'
Zablokowany Niewrzawa (WYBRZEŻE) przy próbie rzutu
35'
[13:12] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
37'
[13:13] Bramkę zdobywa Szczepański (MMTS).
wykluczenie
38'
Kornecki (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
[13:14] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
czas
39'
40'
[14:14] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE), huknął z drugiej linii pod poprzeczkę
40'
[14:15] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
41'
[14:16] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Seroka (MMTS).
42'
[15:16] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
43'
[15:17] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
44'
Pieńczewski (WYBRZEŻE) wchodzi do gdańskiej bramki za Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
44'
[16:17] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE) po sprytnym rzucie dołem
45'
[16:18] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
45'
[16:19] Bramkę po szybkiej kontrze zdobywa Seroka (MMTS)
45'
Szczecina (MMTS) zatrzymał Niewrzawę (WYBRZEŻE), ale gdańszczanin był faulowany. Rzut karny
46'
[17:19] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
46'
[17:20] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS)
47'
Faulowany Kostrzewa (WYBRZEŻE), rzut karny
47'
[18:20] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
48'
Udanie interweniuje w bramce Pieńczewski (WYBRZEŻE)
49'
[19:20] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE). Potężny rzut Brazylijczyka, Szczecina bez szans
50'
[19:21] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
50'
Oliveira (WYBRZEŻE) rzucił wysoko nad bramką
51'
[20:21] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
53'
[20:22] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS). Stracili piłkę gdańszczanie, a błyskawiczna kontra kwidzynian pozostawiła Pieńczewskiego bez szans
53'
[20:23] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
55'
Kornecki (WYBRZEŻE) trafia, ale sędzia uznał, że faulował
czas
55'
56'
[20:24] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
56'
[21:24] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
57'
[22:24] Bramkę zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE).
58'
[22:25] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
59'
W poprzeczkę rzucił Oliveira (WYBRZEŻE)
60'
Szczecina (MMTS) broni rzut Skwierawskiego (WYBRZEŻE) w sytuacji sam na sam
60'
Koniec meczu. MMTS pokonał Wybrzeże 25:22 (12:10). Zaraz po przerwie gdańszczanie prowadzili różnicą nawet 3 bramek, ale ostatecznie zabrakło im argumentów z silniejszym rywalem. Katem gdańszczan był kapitalnie dysponowany w końcówce meczu Seroka.

7 Piotrkowianin 19 3 16 497:581 8
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-02-28

Wyniki 19 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS Kwidzyn 22:25 (12:10)
  • Azoty-Puławy - Orlen Wisła Płock 25:29 (14:13)
  • Gwardia Opole - Vive Tauron Kielce 24:33 (10:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - KPR RC Legionowo 23:24 (10:12)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 30:28 (15:12)
  • Stal Mielec - Górnik Zabrze 27:32 (16:13)
  • Piotrkowianin - Chrobry Głogów 33:34 (14:22)

Opinie (20)

• (5)

No i po co byly te napinki przed meczem?

• 3 12

• Ten mecz byl dobry z trenerskiego punktu widzenia. Pokazal on bowiem na kogo mozna liczyc w meczu na styku z duza iloscia poddtekstow i nerwowosci. Niewielu ich jednak! Pokazal on rowniez, ze pewni zawodnicy pewnego poziomu nie przeskocza i juz najwyzszy czas powiedziec sobie prawde...

• 9 6

• (3)

W Kwidzynie na rozegraniu caly mecz sam gral 21-latek, ktory gra dopiero drugi sezon w seniorach. To swiadczybo poziomie naszych srodkowych.

• 2 2

• Potoczny ma 22 lata

Ale zgadzam się, że dawał radę i na tle naszych rozgrywajacych to błyszczal.

• 2 2

• (1)

Witku Kostrzewa w 2 sytuacjach sam na sam w kontrze byl tak ewidentnie faulowany, ze powinny byc z tego 2 karne i 2x2 minuty. Widzieli to wszyscy poza sedziami!

Po czwarte - zrobili niezły show

Co myślą inni - i don't give a shit, bo mnie się baaardzo podobało.

Ps. Gratki dla Kwidzyna.

• 13 5

• Bardzo dobry mecz! (1)

To było przede wszystkim bardzo dobre spotkanie! Mecz na styku, sporo emocji, ktoś go musiał wygrać. Niestety, tym razem dużo bardziej doświadczony zespół z Kwidzyna. Cenne doświadczenie, podnosimy głowy i walczymy dalej!

• 10 5

• Pełna hala

W końcu pełna hala! Niesamowita atmosfera! Oby kolejne mecze też przyciągnęły tylu ludzi! Świetny doping naszego młyna!

• 11 3

• Wieloletni byt w dzisiejszej Super Lidze drużyny z Kwidzyna, czyli bezcenne doświadczenie zaowocowało wygraną.
    Najbliższy mecz jest przegrany, bo z Płockiem, ALE dwa kolejne
    trzeba wygrać i jest to do zrobienia.
    ps.
    A Puławy się postawiły nafciarzom, choć przegrały.

• 9 3

• Parę słów z boku, z pewnym dystansem i refleksją zarazem! (3)

Mecz się odbył, 3 pkt uciekły ale nie one były najważniejsze tylko prestiż i radość, gdyby udało się pokonać bardziej doświadczonego rywala zza miedzy. Na trybunach byli różni ludzie, więc i opinie po meczu, jak i osobiste odczucia będą różne. Chodzę na mecze Wybrzeża niemal od samego początku jego reaktywacji, a pamiętam chociażby zwycięski mecz z Pomezanią dający nam awans do 1 ligi. O meczach na Zawodników nie wspomnę! Rzeczywiście cieszy frekwencja na dzisiejszym meczu, tyle że sporo było dziś kibiców gości. Chociaż pojawiło się więcej kibiców Wybrzeża niż standardowo jest. Przyszły szkoły i to było bardzo fajne. Uważam jednak, że dwa sezony temu w Superlidze na trybunach było lepiej i w kwestii szeroko pojętego marketingu również. Cieszy również to, że w końcu jakiś "mini bar" zadział ale o zgrozo ... z kisielkami ... !?
    Teraz o rzeczy najważniejszej, a mianowicie o samym meczu. Była walka, było zaangażowanie , no i ok za to dziękujemy ale nie wystarczyło. Tylko Panowie, który to już mecz, który był do wygrania, a został przegrany na własne życzenie? Kołderka (ławka rezerwowych) jest za krótka i to widać bardzo mocno i brak realnego wsparcia jest aż nadto widoczny. Sytuacja jest dziwna, bo moim zdaniem zaczynamy wpadać w bardzo niebezpieczny dołek (marketingowcy wiedzą o co chodzi), który polega m.in. na tym, że kibiców powoli coraz mniej interesować będą takie mecze jak dzisiejszy! Za jakiś czas nikt nie będzie chciał już oglądać kolejnego meczu przegranego jak dziś. To już przerabialiśmy dwa sezony temu i ponownie mamy z tym do czynienia. Ludzie chcą zwycięstw, a nie ciągłych obietnic walki itd. itp. dlatego ludzi na trybunach jest coraz mniej. Wiem, że nikt w tym sezonie nie spada i czas już myśleć o następnym. Tak w kwestii wyniku sportowego, personlnym, no i marketingpowym. Na każdym polu jest sporo do nadrobienia. Jeżeli chcemy, żeby na trybunach był klimat, a na mecze przychodził komplet, żeby był doping na poziomie dużo lepszym niż dziś i do tego w każdym meczu, to niestety ale musimy poprosić o wsparcie nowymi zawodnikami. Bez wyniku nie będzie tego wszystkiego. Co więcej inaczej nic z tego nie będzie. Pokazał to dobitnie dzisiejszy mecz, gdzie ciężar gry w ataku spoczywał na barakch 4-5 zawodników. Tak się nie da zbyt długo grać na poziomie choćby środka Superligi. Jeżeli się nie wzmocnimy, to nie pójdziemy do góry w tabeli, co z kolei przełoży się na frekwencję na trybunach. No, a ta niestety z czasem stopniowo zacznie się przekładać na to, co kiedyś spotkało męską drużynę AZS AWFiS.
    Marzy mi się Wielkie Wybrzeże jak kiedyś w latach 80-tych i na przełomie wieku. Jednak po obecnym sezonie,poprzednim spadkowym w Superlidze i kilku w 1 lidze, wiem że bez wzmocnień personalnych nie ma co marzyć o wielkiej drużynie i poważnym graniu. Mamy problem na kilku pozycjach i to niemały ... brak zmiennika dla Romeo i Rogula, brak typowego obrońcy który by ogarnął tą obronę, brak zmiennika dla Artura, no i przede wszystkim odczuwalny brak typowej sgtrzelby na lewej połowce. Na środku szału też nie ma. Ten dzisiejszy mecz tylko mnie w tym utwierdził.
    Czas pokaże czy uda się nam stworzyć Wielką drużynę w każdym tego słowa znaczeniu czy utkwimy w przeciętności sportowej z frekwencją 600-800 osób na mecz.
    Jestem pełen nadziei i z pewnym optymizmem patrzę w przyszłość, jednak tylko dlatego, że taki jestem na co dzień.

• 11 5

• (1)

Idź spać leśny dziadku.

• 3 8

• Ale błysnąl

• 0 4

• Stary kibicu , marzy Ci sie wielkie Wybrzeze, nic prostrzego zaangażuj się bezpośredniu w jego budowę . Wyłóż około miljona zł i będą wzocnienia na wskazanych przez Ciebie pozycjach . Przy takim budżecie próbują zbudować silny zespół metoda prób i błędów. Grają ci na których nas stać . Jedni się sprawdzają inni nie, pomimo wysokiego mniemania o sobie. Myślę że trenerzy to widzą i potrafią wyciągnąc wnioski. A póki co cieszmy się że po latach posuch mamy znowu Supeligę w Gdańsku i możemy ogłądac najlepsze zespoły. Przykro że nie przepadasz za kisielkami bo cieszyły sie dużym powodzeniem i częstowali za darmo. Brawo dr Oetker- dziękujemy..