Wybrzeże przegrało derby Pomorza

Torus Wybrzeże Gdańsk

Ramon Oliveira przysporzył sporo pracy obrońcom MMTS, ale kwidzynianie poradzili sobie z Wybrzeżem. fot. Łukasz Głowala/trojmiasto.pl

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z MMTS Kwidzyn 22:25 (12:10). Zaraz po przerwie podopieczni Damiana Wleklaka prowadzili nawet różnicą 3 bramek, ale goście w końcówce meczu nie pozostawili złudzeń, kto był lepszy w derbach Pomorza. Ta porażka oddala gdańszczan od zajęcia miejsca w pierwszej trójce grupy granatowej, a więc od bezpośredniego awansu do fazy play-off Superligi.

WYBRZEŻE

Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 6 bramek, Skwierawski 2, Kornecki 5, Sulej, Niewrzawa, Rogulski 7, Kondratiuk 1, Wróbel 1, Kostrzewa

MMTS

Szczecina - Genda 4, Nawrocki, Krieger, Peret 1, Szpera 6, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski, Seroka 9, Ossowski, Potoczny 4, Janikowski

- Kwidzynianie konsekwentnie budują własną historię. Mam do tego klubu sentyment, ale w sobotę liczy się tylko nasze zwycięstwo - mówi bramkarz Wybrzeża Sebastian Suchocki, który w MMTS grał w latach w latach 2004-2013 zdobywając wicemistrzostwo Polski (2009/10) i trzy brązowe medale krajowych rozgrywek (2008/09, 2010/11 i 2012/13).

SEBASTIAN SUCHOWICZ PRZED DERBAMI POMORZA
Przypomnijmy, że W październiku MMTS wygrał z Wybrzeżem we własnej hali 31:23 (15:13).

WYBRZEŻE PRZEGRAŁO W KWIDZYNIE. KOSZTOWNY PRZESTÓJ W DRUGIEJ POŁOWIE

[ICO]
Wybrzeże gra bez kontuzjowanych: Salacza, Bednarka i Papaja, którzy są wyłączeni z gry do końca sezonu. Krótszą pauzę z powodu urazu mięśnia przywodziciela odbywa Prymlewicz.
[ICO]
W hali jest już ok 30-osobowa grupa gości, która już podczas rozgrzewki zawodników zaznaczyła swoją obecność dopingiem.
Wyjściowe składy.
WYBRZEŻE: Chmieliński (WYBRZEŻE) - Niewrzawa (WYBRZEŻE), Wróbel (WYBRZEŻE), Rogulski (WYBRZEŻE), Kostrzewa (WYBRZEŻE), Skwierawski (WYBRZEŻE), Oliveira
(WYBRZEŻE)

MMTS: Szczecina (MMTS) - Peret (MMTS), Nogowski (MMTS), Genda (MMTS), Rosiak (MMTS), Krieger (MMTS), Seroka (MMTS)
1'
Rozpoczęła się I połowa
[ICO]
2'
[1:0] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
[ICO]
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
3'
Długo przygotowywany rzut Oliveiry (WYBRZEŻE) broni Szczecina (MMTS)
[ICO]
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
5'
Świetnie podaje za plecami Nogowski (MMTS), ale faulują gdańszczanie, będzie karny
[ICO]
5'
[1:3] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Potoczny (MMTS).
6'
Nieprzepisowo powstrzymywany Oliveira (WYBRZEŻE)
[ICO]
6'
[2:3] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE).
7'
Kompletnie zepsuł atak MMTS
[ICO]
8'
Sam na sam zatrzymał w kontrze Nogowskiego (MMTS) Chmieliński (WYBRZEŻE)
[ICO]
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
9'
Rzut karny zmarnował Potoczny (MMTS)
[ICO]
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE) i prowadzenie odzyskują gospodarze
[ICO]
11'
[4:4] Bramkę zdobywa Potoczny (MMTS).
11'
Zepsuli kontrę gdańszczanie
12'
Za wysoko rzucona piłka do wybiegającego do kontry Kostrzewy (WYBRZEŻE)
[ICO]
12'
Z urazem boisko opuszcza Nogowski (MMTS)
14'
Zablokowany rzut Gendy (MMTS)
14'
Szczecina (MMTS) zatrzymał Niewrzawę (WYBRZEŻE), który rzucał zbiegając do środka z lewej strony
[ICO]
14'
Chmieliński (WYBRZEŻE) kapitalnie broni rzut Pereta (MMTS)!
15'
Znowu skutecznie broni Chmieliński (WYBRZEŻE)
16'
Kolejna interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
16'
Kostrzewa (WYBRZEŻE) rzuca prosto w Szczecinę (MMTS), ale wydaje się, że był faulowany. Sędzia nie odgwizdał jednak przewinienia.
[ICO]
17'
Przerwa na żądanie (MMTS).
[ICO]
17'
[4:5] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
[ICO]
17'
[4:6] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
18'
[5:6] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE). Gdańscy kibice czekali na bramkę 8 minut
[ICO]
18'
[5:7] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
[ICO]
19'
88 Kostrzewa (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Szperze.
20'
Kompletnie pogubili się w atak gdańszczanie.
[ICO]
21'
[5:8] Bramkę zdobywa Potoczny (MMTS).
[ICO]
22'
[6:8] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
[ICO]
22'
[7:8] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE).
[ICO]
22'
Parat (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
24'
[8:8] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
24'
Bramkarza próbował zza połowy przerzucić Wróbel (WYBRZEŻE), niestety obok słupka
[ICO]
25'
[8:9] Bramkę zdobywa Potoczny (MMTS).
[ICO]
26'
[9:9] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
26'
[10:9] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
[ICO]
26'
Rosiak (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
Udana interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
27'
[10:10] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
28'
[11:10] Bramkę zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE). Rzucił między nogami bramkarza, a za plecami podawał mu Oliveira
[ICO]
29'
[12:10] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
29'
Broni Chmieliński (WYBRZEŻE)!
[ICO]
30'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE).
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże prowadzi z MMTS 12:10. Lepiej mecz rozpoczęli goście, ale w bramce dobrze spisywał się Chmieliński (WYBRZEŻE). Po 8-minutowym przestoju gdańszczanie zaczęli radzić sobie coraz lepiej i odskoczyli na 2 bramki.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut Nogowskiego (MMTS)
31'
Faulowany Rogulski (WYBRZEŻE), będzie rzut karny
[ICO]
32'
Nie podnosi się z parkietu Rogulski (WYBRZEŻE)
32'
Rzut karny Kondratiuka (WYBRZEŻE) broni Szczecina (MMTS). Rogulski (WYBRZEŻE) poza boiskiem, narzeka na uraz barku, ale chyba wróci do gry
[ICO]
33'
[13:10] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE).
[ICO]
33'
[13:11] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
34'
Niewrzawa (WYBRZEŻE) rzuca prosto w Szczecinę (MMTS)
35'
Zablokowany Niewrzawa (WYBRZEŻE) przy próbie rzutu
[ICO]
35'
[13:12] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
37'
[13:13] Bramkę zdobywa Szczepański (MMTS).
[ICO]
38'
Kornecki (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
38'
[13:14] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
[ICO]
39'
[ICO]
40'
[14:14] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE), huknął z drugiej linii pod poprzeczkę
[ICO]
40'
[14:15] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
[ICO]
41'
[14:16] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
42'
[15:16] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
[ICO]
43'
[15:17] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
44'
Pieńczewski (WYBRZEŻE) wchodzi do gdańskiej bramki za Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
44'
[16:17] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE) po sprytnym rzucie dołem
[ICO]
45'
[16:18] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
[ICO]
45'
[16:19] Bramkę po szybkiej kontrze zdobywa Seroka (MMTS)
45'
Szczecina (MMTS) zatrzymał Niewrzawę (WYBRZEŻE), ale gdańszczanin był faulowany. Rzut karny
[ICO]
46'
[17:19] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
46'
[17:20] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS)
47'
Faulowany Kostrzewa (WYBRZEŻE), rzut karny
[ICO]
47'
[18:20] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
48'
Udanie interweniuje w bramce Pieńczewski (WYBRZEŻE)
[ICO]
49'
[19:20] Bramkę zdobywa Oliveira (WYBRZEŻE). Potężny rzut Brazylijczyka, Szczecina bez szans
[ICO]
50'
[19:21] Bramkę zdobywa Genda (MMTS).
50'
Oliveira (WYBRZEŻE) rzucił wysoko nad bramką
[ICO]
51'
[20:21] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
53'
[20:22] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS). Stracili piłkę gdańszczanie, a błyskawiczna kontra kwidzynian pozostawiła Pieńczewskiego bez szans
[ICO]
53'
[20:23] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
55'
Kornecki (WYBRZEŻE) trafia, ale sędzia uznał, że faulował
[ICO]
55'
[ICO]
56'
[20:24] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
56'
[21:24] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
57'
[22:24] Bramkę zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE).
[ICO]
58'
[22:25] Bramkę zdobywa Szpera (MMTS).
59'
W poprzeczkę rzucił Oliveira (WYBRZEŻE)
60'
Szczecina (MMTS) broni rzut Skwierawskiego (WYBRZEŻE) w sytuacji sam na sam
60'
Koniec meczu. MMTS pokonał Wybrzeże 25:22 (12:10). Zaraz po przerwie gdańszczanie prowadzili różnicą nawet 3 bramek, ale ostatecznie zabrakło im argumentów z silniejszym rywalem. Katem gdańszczan był kapitalnie dysponowany w końcówce meczu Seroka.

7 Piotrkowianin 19 3 16 497:581 8

Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".

Tabela wprowadzona: 2017-02-28

Wyniki 19 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS Kwidzyn 22:25 (12:10)
  • Azoty-Puławy - Orlen Wisła Płock 25:29 (14:13)
  • Gwardia Opole - Vive Tauron Kielce 24:33 (10:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - KPR RC Legionowo 23:24 (10:12)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 30:28 (15:12)
  • Stal Mielec - Górnik Zabrze 27:32 (16:13)
  • Piotrkowianin - Chrobry Głogów 33:34 (14:22)

Opinie (20)

22.03 (nd) godz.16:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 0:0 mecz odwołany Zagłębie Lubin
14.03 (sob) godz.17:00 MMTS Kwidzyn 0:0 mecz odwołany TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (pt) godz.18:00 Grupa Azoty Tarnów 31:34 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 19:32 Orlen Wisła Płock LIVE!
22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz 26:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

.

• Sezon zakończono po 24. kolejce rundy zasadniczej ze względu pandemię koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Mistrzem Polski zostało PGE Vive Kielce, żadna z drużyn nie spada.