Rafał Sumowski
10 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Zobacz bramkę Łukasza Rogulskiego w inauguracyjnym meczu szczypiornistów Wybrzeża przeciwko mistrzom Polski Vive Tauron Kielce.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali na inaugurację rozgrywek Superligi z Vive Tauron Kielce 19:31 (11:15). Mistrzowie Polski dali beniaminkowi cenną lekcję spokojnie budując przewagę na początku obu części gry. Spotkanie w Ergo Arenie oglądało ok. 5000 kibiców. To rekord na ligowym meczu szczypiornistów przy Placu Dwóch Miast.

Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 1, Skwierawski 2, Kornecki 1, Bednarek 1, Sulej, Rogulski 2, Prymlewicz 4, Kondratiuk 1, Wróbel 1, Salacz 1, Kostrzewa 5
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Baranowski, Lemanowicz
Widzów: 5000
Ivić - Walczak 1, Reichmann 6, Chrapkowski 1, Kus 1, Aguinagalde 6, Bielecki 3, Jachlewski, Strlek, Lijewski 3, Jurkiewicz 3, Paczkowski 1, Djukic 4

Pomeczowy dwugłos trenerów
TALANT DUJSZEBAJEW (VIVE TAURON): Gratuluję naszym sponsorom z PGNiG za organizację takiego meczu i takiej oprawy. To było wspaniałe pokazać w telewizji wypełnioną halę. Mamy zespół na międzynarodowym poziomie i było widać różnicę klas między nami a Wybrzeżem. Mamy jednak do nich szacunek, walczyli ile im starczyło sił. Wykonują dobrą pracę i mam nadzieję, że będą grali coraz lepiej.

DAMIAN WLEKLAK (WYBRZEŻE): Nie mogę być zadowolony do końca jako trener po takim spotkaniu. Gdzieś jeszcze nie pokazaliśmy naszych umiejętności. Nasze założenia poburzyły się przez zmęczenie. Z takim zespołem jak Vive Tauron trzeba zagrać na wysokim poziomie i z odrobiną wariacji. Tej wariacji było jednak za dużo, a za mało tych najlepszych umiejętności. Dziękuję kibicom za to, że przyszli licznie na dzisiejsze spotkanie. Wiemy, że przyszli w większości ze względu na markę rywala, ale będziemy walczyć o to, by chodzili przede wszystkim aby oglądać nasz zespół. Goście pokazali dzisiaj dużo znakomitych akcji, ale myślę, że też mieliśmy kilka fajnych zagrań.

Mając tak młody zespół, musimy być gotowi na wszystkie rozwiązania i na sinusoidę formy. Z kielczanami przegrywały lepsze zespoły niż my. Nie chodzi o to jak wysoko przegraliśmy, ale o styl grania. Nasi młodzi zawodnicy mają przed sobą sporo pracy i taka jest nasza filozofia. Chcemy przygotować w naszym klubie graczy, którzy przydadzą się reprezentacji Polski.

Zobacz przy jakiej oprawie wychodzili na parkiet szczypiorniści w meczu Wybrzeże - Vive Tauron.

W czwartek zespół z Kielc grał w Katarze w turnieju Super Globe, czyli nieoficjalnych klubowych mistrzostw świata. W meczu o 3. miejsce pokonali 36:25 Al-Sadd. Natomiast już w poniedziałek mistrzowie Polski zmierzą się w ramach rozgrywek Superligi z Meblami Wójcik Elbląg. Mają więc całkiem napięty terminarz.
jednocześnie relacjonujemy mecz piłkarzy Arki Gdynia w Kielcach z Koroną. Do przerwy prowadzą gospodarze 1:0

TUTAJ RELACJA LIVE Z MECZU PIŁKARSKIEJ EKSTRAKLASY

Zapowiada się przyzwoita frekwencja. Na trybunach zasiada koło 5000 widzów, ale na oficjalne dane musimy poczekać. Spotkanie poprzedzi uroczyste otwarcie sezonu w Gdańsku. Mecz rozpocznie się o godz. 19:30.
Oprawa meczu godna wielkiego widowiska. Zawodnicy obu drużyn wybiegli przy zgaszonych światłach z oświetlonego przejścia przy unoszącym się dymie. Kibice w Ergo Arenie mogą poczuć się dziś jak w koszykarskiej lidze NBA.
Chór Uniwersytetu Medycznego odśpiewał hymn Polski.
Minuta ciszy dla uczczenia pamięci Andrzeja Szymczaka, brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku oraz mistrzostw świata w RFN w 1982 roku, członka Stowarzyszenia Zasłużonego Reprezentanta Polski w Piłce Ręcznej.
Wyjściowe składy.
WYBRZEŻE: Chmieliński (WYBRZEŻE) - Oliveira (WYBRZEŻE), Rogulski (WYBRZEŻE), Kostrzewa (WYBRZEŻE), Wróbel (WYBRZEŻE), Prymlewicz (WYBRZEŻE), Kondratiuk
(WYBRZEŻE)

VIVE: Ivić (VIVE TAURON) - Strlek (VIVE TAURON), Chrapkowski (VIVE TAURON), Kus (VIVE TAURON), Aguinagalde (VIVE TAURON), Reichmann (VIVE TAURON), Lijewski (VIVE TAURON)
Rozpoczęła się I połowa.
1'
Gospodarze na biało-czerwono, goście w błękitnych strojach.
2'
Nieudany atak Wybrzeża, sygnalizacja gry pasywnej
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Aguinagalde (VIVE TAURON).
2'
Żółtą kartką otrzymuje 5 Oliveira (WYBRZEŻE).
3'
Żółtą kartką otrzymuje Chrapkowski (VIVE TAURON).
3'
[1:1] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
4'
[1:2] Drugą bramkę zdobywa Aguinagalde (VIVE TAURON).
4'
Świetnym przechwytem rzuconej lobem piłki popisał się Wróbel (WYBRZEŻE), ale chwilę później gdańszczanie stracili piłkę
4'
Żółtą kartką otrzymuje Bednarek (WYBRZEŻE).
4'
[1:3] Bramkę zdobywa Lijewski (VIVE TAURON).
4'
Żółtą kartką otrzymuje Kus (VIVE TAURON).
5'
Rzut Oliveiry (WYBRZEŻE) na słupek sparował Ivić (VIVE TAURON)
6'
[1:4] Bramkę zdobywa Lijewski (VIVE TAURON).
6'
Żółtą kartką otrzymuje Rogulski (WYBRZEŻE).
7'
[1:5] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON) z rzutu karnego. Na jego obronę wszedł Pieńczewski, ale nie powstrzymał rywala
czas
7'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE).
7'
Jak na razie Mistrzowie Polski nie przemęczają się i z łatwością zdobywają kolejne bramki przeciwko beniaminkowi.
8'
Rzut Kondratiuka (WYBRZEŻE) odbija Ivic (VIVE TAURON)
wykluczenie
8'
Kus (VIVE TAURON) otrzymuje dwuminutową karę. Może podczas gry w przewadze Wybrzeże zdobędzie wreszcie drugą bramkę?
wykluczenie
9'
19 Rogulski (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
9'
[1:6] Bramkę zdobywa Aguinagalde (VIVE TAURON).
9'
Na trybunach grupka kibiców z Kielc. Słyszalna, bo gdańscy kibice poza kilkunastosobową grupą nie zachwycają dopingiem.
10'
[2:6] Bramkę zdobywa 29 Wróbel (WYBRZEŻE).
10'
Nareszcie poderwały się trybuny
11'
[2:7] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (VIVE TAURON).
12'
Kolejny znakomity przechwyt Wróbla
12'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut Reichmanna (VIVE TAURON)
12'
[3:7] Bramkę zdobywa 88 Kostrzewa (WYBRZEŻE).
wykluczenie
12'
14 Bednarek (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
12'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut karny Strleka (VIVE TAURON)
15'
[3:8] Bramkę zdobywa Chrapkowski (VIVE TAURON).
16'
[4:8] Bramkę zdobywa 19 Rogulski (WYBRZEŻE).
wykluczenie
16'
Walczak (VIVE TAURON) otrzymuje dwuminutową karę.
16'
[4:9] Bramkę zdobywa Djukic (VIVE TAURON).
wykluczenie
16'
Kostrzewa (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
18'
Kielczanie przekroczyli linię pola bramkowego
18'
[5:9] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
18'
[5:10] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TAURON). Ależ potężne uderzenie w górny róg bramki!
wykluczenie
18'
19'
Ivić (VIVE TAURON) broni rzut Suleja (WYBRZEŻE)
20'
Chmieliński (WYBRZEŻE) broni rzut Bieleckiego (VIVE TAURON)
21'
Błąd kroków Oliveiry (WYBRZEŻE)
21'
[6:10] Bramkę zdobywa Bednarek (WYBRZEŻE).
22'
[6:11] Bramkę ze skrzydła zdobywa Djukic (VIVE TAURON).
23'
[7:11] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE). Zszedł ze skrzydła i trafił piłką potężnie w samo okno bramki
czas
23'
Przerwa na żądanie (VIVE TAURON). Mecz cały czas pod kontrolą kielczan, ale gdańszczanie w końcu zaczęli trafiać. Przypomnijmy, że po niespełna 10 minutach było 6:1 dla Mistrzów Polski.
24'
Salacz (WYBRZEŻE) zablokował rzut Paczkowskiego (VIVE TAURON)
25'
Z biodra obok bramki rzucał Wróbel (WYBRZEŻE)
26'
[7:12] Bramkę zdobywa Walczak (VIVE TAURON).
26'
[8:12] Bramkę zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE).
26'
"Zagraj, zagraj jak za dawnych lat" - śpiewają gdańscy kibice. Przypomnijmy, że GKS Wybrzeże do dziesięciokrotni mistrzowie Polski, a tradycję tego klubu kontynuuje obecna drużyna
27'
[8:13] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (VIVE TAURON).
27'
Nad bramką rzucał Wróbel (WYBRZEŻE)
27'
Dobra interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE)
28'
[9:13] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE). Kontrę przechwytem zapoczątkował Oliviera
29'
[9:14] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (VIVE TAURON).
29'
[10:14] Bramkę zdobywa 5 Oliveira (WYBRZEŻE).
30'
[10:15] Bramkę zdobywa Aguinagalde (VIVE TAURON).
30'
[11:15] Bramkę rzutem z biodra zdobywa Kostrzewa (WYBRZEŻE), niemal równo z syreną kończącą pierwszą połowę.
Do przerwy Wybrzeże przegrywa z Vive Tauron 11:15. Kielczanie rozpoczęli mecz od zdobywania łatwych bramek i szybko wypracowali różnicę pięciu trafień. Na szczęście nieskuteczni w pierwszych minutach gdańszczanie zdołali powstrzymać dalszy "odjazd" utytułowanych rywali.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
Spiker poinformował, że na trybunach zasiada ok. 5000 kibiców
32'
[11:16] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
32'
Ivić (VIVE TAURON) broni rzut Oliveiry (WYBRZEŻE)
wykluczenie
33'
19 Rogulski (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę. To już druga, jeszcze jedna i zakończy udział w meczu.
33'
[11:17] Bramkę zdobywa Lijewski (VIVE TAURON).
34'
[11:18] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
35'
Auginagalde przerzucił całe boisko próbując trafić do pustej bramki, ale piłka odbiła się od słupka
36'
[11:19] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
czas
36'
36'
[11:20] Bramkę zdobywa Kus (VIVE TAURON).
37'
Kondratiuk (WYBRZEŻE) rzuca obok bramki. Gdańszczanie mają problem z obroną kielczan i nie są w stanie przygotować sobie dobrych pozycji rzutowych
37'
[11:21] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Reichmann (VIVE TAURON). Goście zaczęli drugą połowę od serii 6:0
39'
Salacz (WYBRZEŻE) rzucił potężnie, ale w słupek
40'
Pieńczewski (WYBRZEŻE) powstrzymał Reichmanna (VIVE TAURON) broniąc rzut karny!
41'
[12:21] Bramkę ze skrzydła zdobywa 7 Skwierawski (WYBRZEŻE). To pierwsze trafienie gospodarzy po przerwie
wykluczenie
43'
43'
[13:21] Bramkę z rzutu karnego zdobywa 20 Prymlewicz (WYBRZEŻE).
43'
[13:22] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (VIVE TAURON).
44'
[14:22] Bramkę zdobywa 10 Kornecki (WYBRZEŻE).
44'
[14:23] Bramkę zdobywa Paczkowski (VIVE TAURON).
45'
[14:24] Bramkę zdobywa Reichmann (VIVE TAURON).
czerwona kartka
45'
Walczak (VIVE TAURON) dostaje czerwoną kartkę z gradacji kar.
47'
48'
Faulowany był Oliviera. Rzut karny
48'
[15:24] Bramkę z 7. metra zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
50'
[15:25] Bramkę zdobywa Aguinagalde (VIVE TAURON).
50'
Na parkiecie leży Rogulski (WYBRZEŻE). Kapitan gdańszczan zderzył się z rywalem. Wstało własnych siłach i utykając zszedł za linię boczną.
51'
[15:26] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TAURON).
51'
[15:27] Bramkę zdobywa Djukic (VIVE TAURON).
52'
[16:27] Bramkę zdobywa 88 Kostrzewa (WYBRZEŻE).
53'
[16:28] Bramkę zdobywa Aguinagalde (VIVE TAURON).
54'
[16:29] Bramkę zdobywa Djukic (VIVE TAURON).
wykluczenie
54'
Jachlewski (VIVE TAURON) otrzymuje dwuminutową karę.
54'
[17:29] Bramkę zdobywa z rzutu karnego Prymlewicz (WYBRZEŻE).
55'
Ivic (VIVE TAURON) broni rzut Wróbla
56'
[18:29] Bramkę pewnym rzutem ze skrzydła zdobywa Skwierawski (WYBRZEŻE).
57'
[18:30] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (VIVE TAURON).
57'
[19:30] Bramkę zdobywa 33 Salacz (WYBRZEŻE).
57'
Pechowo trafili z rywalem na inaugurację szczypiorniści Wybrzeża. Niektórzy kibice zniechęceni wynikiem, opuszczają trybuny, choć spiker apelował o doping do samego końca meczu
58'
[19:31] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TAURON).
59'
Faul na Wróblu. Rzut karny
59'
Ivić (VIVE TAURON) obronił rzut Kostrzewy (WYBRZEŻE) z 7. metra
60'
Koniec meczu. Wybrzeże przegrało na inaugurację Superligi z Vive Tauron Kielce 19:31 (11:15)

7 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 1 0 1 0 24:34 0
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-09-10

Wyniki 1 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Vive Tauron Kielce 19:31 (11:15)
  • Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:24 (21:8)
  • Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 22:28 (12:12)
  • hrobry Głogów - Gwardia Opole 23:28 (12:15)
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 31:23 (12:12)
  • Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła Płock 24:29 (14:15)
  • KPR RC Legionowo - Sandra Spa Pogoń Szczecin 35:25 (17:10)

Opinie (30) 4 zablokowane

• Zgodnie z planem (1)

Póki co Wybrzeże to nie poziom światowy i Vive nie jest w jego zasięgu. Ale cele zespołu są w tym sezonie inne. Następne mecze pokażą czy są szanse na ich realizacje, trzymam za to kciuki!

• 21 0

• Nie ma Piotrka Papaja,nie ma zwycięstwa!

• 4 4

• PZPR wyniosła sztandar (1)

dlaczego ciągle ten szczypior?

• 6 8

• nie ma już czegoś takiego jak PZPR.....

• 0 2

• W tej chwili Wybrzeże

ma dwóch zawodników na poziomie ekstraklasy tj. Kostrzewę i Rogulskiego, no i przy dużej ilości szczęścia, ogromnej ilości pracy mogą oni znaleźć się w kadrze. Być może będzie też coś z młodego Prymlewicza. O reszcie nie ma co się rozpisywać.

• 16 4

• Już za kilka lat Stocznia będzie wyjeżdżała na lód w Ergo przy takiej oprawie (2)

• 9 10

• Marzyciel (1)

zamrożenie lodu na Ergo plus pózniej zakładanie specjalnej termomaty na tafle, gdy odbywają sie inne imprezy, daje kwotę 80 koła netto za mecz. Powodzenia

• 8 2

• Pesymisto...

Wystarczy wypełnić halę w ilości 6-7 tys. ludzi by się oplacało...
        I do tego należy zmierzać!

• 4 4

• Milicja spadek, tylko Spojnia Gdańsk (1)

• 8 19

• zatrzymałeś się w ubiegłej epoce... zdarza się...

• 1 2

• system rogrywek niepotrzebnie skomplikowany (1)

po co 2 grupy, dlaczego bonus za wygraną w swojej grupie?