Wiadomości

stat

Walendziak i Zblewski najlepsi

fot. www.trailrunning.pl / Monika Strojny

W Gdyni można biegać niczym w... górach. Do takiego wniosku doszli przynajmniej organizatorzy Salomon Trail Running - Gringo, którzy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wytyczyli trasę, na której zawodniczki i zawodnicy przygotowywali się m.in. do startu w Maratonie Gór Stołowych

.

"Gdynia pokazała górski charakter" - podkreślali organizatorzy. 10-kilometrowa trasa w całości prowadziła po naturalnych nawierzchniach kompleksu leśno-parkowego. Już po 200 metrach zaczynał się pierwszy z wielu podbiegów. W najbardziej stromych fragmentach mniej wytrawni biegacze musieli przechodzić do marszu, a na ostrych zbiegach pilnować, by nie stracić równowagi.

- Bieg przełajowy Gringo był pełen zaskakujących momentów, od zbiegów o nachyleniu rzędu 40 stopni, do drzew leżących w poprzek drogi. Pomimo bliskości morza dało się poczuć "górską zadyszkę". Trasa była wymagająca, ale poprowadzona w pięknym terenie - podkreślał Rafał Adametz, biegnący w barwach Navigatorii.

Do rywalizacji stanęli zupełni nowicjusze w tej formie biegów, jak i doświadczeni lekkoatleci. Tempo biegu mężczyzn podyktowali reprezentanci Taleksu Borzytuchom. Dopiero, gdy zgubili rywali zakończyli zgodną współpracę i na finiszu rozdzielili komplet miejsc na podium między sobotą.

Wśród pań wygrała była reprezentantka i rekordzistka Polski w maratonie. Renata Walendziak doskonale czuła się na tej trasie, gdyż mieszka w pobliżu, a także organizuje tutaj treningi dla swoich podopiecznych z gdyńskiego klubu. Jednak nawet ona była zdziwienia, że aż tak duże przewyższenia udało się zrobić na tak niedługiej trasie.

Najlepsi w gdyńskiej odsłonie Salomon Trail Running - Gringo

KOBIETY:
1. Renata Walendziak (Flota Gdynia) 2. Aleksandra Moszyńska (Rębiechowo) 3. Joanna Petaszko(Mrągowo)

MĘŻCZYŹNI
1. Tadeusz Zblewski, 2. Michał Rolbiecki, 3. Łukasz Wirkus (wszyscy Talex Borzytuchom).

Kolejne biegi w cyklu Salomona odbędą się 22 maja do Poznania i 13 czerwca pod Warszawę, a od 23 czerwca (Bieg na Żar) rozpocznie się sezon typowych biegów górskich! Na szczególną uwagę zasługuje Maraton Gór Stołowych (10 lipca), który z dystansem około 42 km i przewyższeniem ponad 2500 metrów będzie prawdopodobnie najtrudniejszym maratonem w Polsce!

Opinie (2) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane