Rugbiści Ogniwa przegrali w Siedlcach

5 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Ogniwo Sopot

Piotr Zeszutek zdobył w Siedlcach dwa przyłożenia, ale to nie wystarczyło, aby Ogniwo wróciło do domu choćby z punktem. Piotr Zeszutek zdobył w Siedlcach dwa przyłożenia, ale to nie wystarczyło, aby Ogniwo wróciło do domu choćby z punktem.

Rugbiści Ogniwa co prawda nadal zajmują 4. miejsce w ekstralidze, ale porażka w Siedlcach z Pogonią Awentą Siedlce 21:29 (7:19) stawia pod znakiem zapytania ich obecność w drugiej fazie rozgrywek w gronie czterech drużyn walczących o tytuł. W ostatniej kolejce pierwszej rundy sopocianie nie będą faworytami spotkania u siebie z Arką Gdynia, gdy ich niedzielnych rywali, którzy obecnie mają już tylko punkt straty, czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo pojedynek w Sochaczewie z zawodzącym w tym sezonie Orkanem.

Piotr Zeszutek 10, Łukasz Szablewski 6, Robert Olszewski 5,

OGNIWO: Mokretsov, Karol, Pionk - Graban, Anuszkiewicz - Węgierski, Krużycki, Zeszutek - Kurdelski - Szablewski - Iwańczuk, Przychocki, Olszewski, Mrowca - Czasowski oraz Wojtkuński, Rau, Irla, Durnov, Wechsel, Hałasiewicz, Hodura

Jeśli Ogniwo nie przegrałoby na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem Polski, już w niedzielę cieszyłoby się z awansu do najlepszej czwórki ekstraligi. Jednak sopocianom ani razu nie udało się objąć prowadzenia w tym spotkaniu. Szansa była właściwie jedna i to tylko teoretyczna. Już w 2. minucie Łukasz Szablewski uderzał z karnego, ale z bardzo trudnej pozycji i nie trafił.

Potem jeszcze tylko w 20. minucie gościom udało się doprowadzić do wyrównania, gdy po przyłożeniu Piotra Zeszutka i podwyższeniu Szablewskiego zrobiło się 7:7.

- O przegranej zadecydowała pierwsza połowa. Niepotrzebnie daliśmy sobie przyłożyć o jedną piątkę za dużo. Jednak takie jest już rugby. Ktoś musi popełnić więcej błędów. Dlatego to my przegraliśmy w tym wyrównanym spotkaniu - ocenia Karol Czyż, szkoleniowiec Ogniwa.

W drugiej połowie sopocianie podjęli walkę o jak najlepszy wynik. W 50. minucie zmniejszyli straty do 14:22 po przyłożeniu Roberta Olszewskiego i kolejnym podwyższeniu Szablewskiego. Jeszcze w 72. minucie nie wszystko wydawała się być stracone, gdyż Ogniwo, po drugiej tego dnia piątce Zeszutka i trzecim podwyższeniu Szablewskiego, zbliżyło się na 21:29.

Niestety, więcej punktów w tym spotkaniu już nie było. Sopocianie żałowali sytuacji z 78. minuty, w której wywalczyli młyn, ale zawodnik rywali na ich polu 22 metrów doznał poważnej kontuzji. Musiał zostać zabrany do szpitala. Przerwa w grze trwała około 10 minut.

- Przed wznowieniem gry sędzia powiedział, że grać będziemy jeszcze 6 minut. Mieliśmy po młynie zagrać ręką i spróbować powalczyć o przyłożenie bądź karnego, które dałoby nam punkt bonusowy. Niestety, sędzia uznał, że młyn został skręcony i odebrał nam piłkę - relacjonuje sopocki szkoleniowiec.

Ogniwo wyjechało zatem z Siedlec bez punktu, a na konto Pogoni zapisano ich aż pięć, gdyż gospodarze wywalczyli bonus. Tym samym przewaga sopocian na tym rywalem w tabeli zmalała przed ostatnią kolejką zaledwie do jednego punktu.

- Nie wszystko stracone. W ostatniej kolejce zagramy u siebie z Arką, a Pogoń pojedzie do Sochaczewa. Nie wiem, jak do tego meczu podejdzie Orkan, ale my i tak zawsze liczymy przede wszystkim na siebie - dodaje trener Czyż.

Wyniki 6 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Orkan Sochaczew 88:0 (29:0)
  • ARKA GDYNIA - Master Pharm Budowlani Łódź 33:13 (19:5)
  • Awenta Pogoń Siedlce - OGNIWO SOPOT 29:21 (19:7)
  • Juvenia Kraków - Posnania 21:0 (7:0)

Opinie (17) 2 zablokowane

• No niestety (7)

Jak pisałem 3 kolejki wcześniej to był najważniejszy mecz Ogniwa o być albo nie być w pierwszej czwórce.Ale w drugiej czwórce bynajmniej będą same zwycięstwa ;-)

• 4 4

• (4)

ogniwo wejdzie do I czwórki arka przegra mecz tak by pogoń zagrała o utrzymanie :)

• Jesteś w błędzie (1)

Rugby to nie piłka nożna a jeśli tak się stanie to będzie to miało mało wspólnego z prawdziwymi zasadami rugby a po drugie trzeba pamiętać o tym że punkty w połowie przechodzą do następnej rundy.

• 3 1

• Arka może przegrac z ogniwem za to ze przegrała z siedlcami połfinał mp 2014, a generalnie nie jest powiedziane że siedlce z sochaczewem wygrają. socho nie odpuści i wtedy to Ogniwko bedzie w czwórce topowej

• 0 3

• polecam słownik (1)

języka polskiego, gdzie można sprawdzić znaczenie słowa "bynajmniej".

• 2 0

• Polonista

Zdanie zaczyna się z dużej litery.

• 0 1

• Głowy do góry

Ogniwo zagrało całkiem niezłe zawody z v-mistrzem Polski, 29-21 to dobry wynik chociaz wygrana cieszy bardziej.