Koniec zwycięskiej passy piłkarek Sztormu

3 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Po serii dziesięciu zwycięstw gdańskie piłkarki musiały przełknąć gorycz porażki. Po serii dziesięciu zwycięstw gdańskie piłkarki musiały przełknąć gorycz porażki.

Piłkarski Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały we Władysławowie z Pragą Warszawa 1:2 (1:1). Porażka ta przerwała serię dziesięciu kolejnych zwycięstw podopiecznych trenera Roberta Chałaszczyka. Dorobkiem punktowym z gdańszczankami zrównał się SMS Łódź, ale dotychczasowe liderki I ligi zachowały prowadzenie ze względu na zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu. Kolejny mecz z łodziankami czeka je na koniec sezonu i może zadecydować o awansie do ekstraklasy. Wcześniej obydwie drużyny rozegrają jeszcze po trzy mecze.

Bramka dla Sztormu: Kamińska 40
SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, Dopke, A.Bużan, Wróbel (85 Sikorska) - Zańko, K.Bużan, Słowy (75 Cywińska), Stasiulewicz (85 Sirant), Kamińska (65 Pielowska) - Wierzbicka

Dziesięć kolejnych zwycięstw i 535 minut bez straty bramki. Tak prezentował się dorobek gdańskich piłkarek przed niedzielnym meczem z Pragą. Gospodynie dominowały od pierwszych minut spotkania we Władysławowie, ale miały problem z wykorzystaniem dogodnych okazji na objęcie prowadzenia. Sytuacji sam na sam nie wykorzystały przed przerwą Martyna ZańkoKlaudia Kamińska.

Przyjezdne w tym czasie nie stworzyły sobie praktycznie żadnej sytuacji bramkowej. Skoro to się nie udawało, spróbowały szczęścia z dystansu i to przyniosło zamierzony efekt. W 25 minucie w środku pola zawodniczka Pragi przejęła piłkę, a po chwili zdecydowała się na uderzenie z 30 metrów lobując Magdalenę Kołacz, która wpuściła piłkę po 560 minutach z czystym kontem.

Kwadrans później wyrównała Kamińska, która dopadła do piłki zagranej za linię obrony i sam na sam przelobowała bramkarkę gości. Po przerwie gdańszczanki zaatakowały zdecydowanie, ale znów nieskutecznie. Pojedynki z bramkarką przyjezdnych przegrały Zańko i Karolina Wierzbicka. Ostatnie 25 minut gry przebiegało pod znakiem brutalnej gry, głównie za sprawą Moniki Pielowskiej, która za wszelką cenę próbowała utrudnić życie rywalkom.

Po drugiej żółtej karce dla Pielowskiej gdańszczanki ostatnie 10 minut grały w osłabieniu, ale jeszcze wcześniej straciły bramkę, której do końca meczu nie zdołały odrobić.

- Tak jak w pierwszej połowie rywalki praktycznie nie stworzyły sobie sytuacji na gola i ponownie zaskoczyły nas uderzeniem z dystansu - przyznaje trener Sztormu AWFiS Robert Chałaszczyk.

Porażka z Pragą przy jednoczesnym zwycięstwie SMS Łódź sprawiła, że łodzianki zrównały się ze Sztormem dorobkiem punktowym. Gdańszczanki prowadzą w tabeli dzięki bezpośredniemu zwycięstwu 2:1 z jesieni. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki, a awans do ekstraklasy uzyska tylko najlepszy zespół w tabeli. Niewykluczone, że o promocji zadecyduje ostatni mecz, w którym Sztorm i SMS zagrają w Łodzi 7 czerwca.

- Do tego czasu łodzianki mają teoretycznie trudniejszy układ spotkań i liczymy na to, że stracą jakieś punkty. Musimy jednak skupić się na własnej grze i wygrać pozostałe mecze - mówi Chałaszczyk.

• Dlaczego??

Gra faul?! To zły prognostyk.. ale można to poprawić. Niepokojąca jest informacja o niepoważnym traktowaniu treningów.

• 0 0

• (1)

Podobno Tubiś zawieszona przez Trenerkę Kadry Polski. Może ktoś napisać dlaczego?

• 0 0

• Bo klub nie chciał Jej puścić na kadrę.

• 0 0

• Nic to-jak mawiał Pan Wołodyjowski !!

Nie ma takiej drużyny ,która wszystko wygrywa. Porażka ( właśnie teraz ) jest przykra. Sztorm nie z takiej opresji wychodził ! Patrzeć do przodu i wygracie sztormówki ! Życzę powodzenia.