Asseco lepsze od mistrza Polski

15 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

A.J. Walton grał w sobotę tak, jakby obrona Stelmetu nie istniała. Rozgrywający znajdował się pod koszem częściej niż środkowi Asseco. A.J. Walton grał w sobotę tak, jakby obrona Stelmetu nie istniała. Rozgrywający znajdował się pod koszem częściej niż środkowi Asseco.

Od drugiej kwarty były, koszykarski mistrz Polski dominował w spotkaniu we własnej hali z ostatnim zdobywcą tytułu. 19 pkt przed przerwą, a 29 w całym meczu A.J. Waltona było jedną z głównych przyczyn zwycięstwa Asseco na własnym parkiecie nad Stelmetem Zielona Góra 80:72 (80:72 (23:25, 21:8, 21:20, 15:19). Dzięki temu gdynianie zachowali, przynajmniej do niedzieli, szanse na awans do górnej szóstki Tauron Basket Ligi. Jeżeli Energa Czarni Słupsk przegra z AZS Koszalin, wówczas decyzje odłożone zostaną do ostatniej kolejki.

Walton 29 (6 zb., 5 as.), Dmitriew 17 (4x3), Szczotka 9 (10 zb.), Seweryn 5 (1x3), Szymański 0 oraz Frasunkiewicz 7 (1x3, 6 zb.), Żołnierewicz 5 (1x3), Galdikas 4, Kowalczyk 4, Matczak 0
Sędziowie: Ćmikiewicz, Putyra, Kowalski
Widzów: 1500
Dragicević 15 (5 zb.), Koszarek 13 (3x3), Eyenga 12 (5 zb.), Zamojski 6 (5 as.), Cel 3 (1x3) oraz Stoglin 10, Brackins 6, Hrycaniuk 5 (7 zb.), Chanas 2, Sroka 0

Trenerzy po meczu:

Mihailo Uvalin Mihailo Uvalin
Mihailo Uvalin (Stelmet) - Asseco zasłużyło na zwycięstwo. Zagraliśmy poniżej oczekiwań. W drugiej kwarcie wyglądaliśmy na zespół obcych sobie ludzi. W pierwszej części zdobyliśmy 12 pkt spod kosza, w drugiej tylko 2 pkt. Poza tym zbyt często rzucaliśmy za trzy punkty. Jak widać w statystykach niemal każdy z naszych zawodników rzucał za trzy punkty, poza Hrycaniukiem. To nie jest cecha, która nas wyróżniała. I zdecydowanie wprowadziła bałagan do naszej gry. Dało się też zauważyć, że A.J. Walton był bardzo zmotywowany. Nie zaskoczyło to nas, ale myśleliśmy, że będziemy go w stanie zatrzymać. Chciałem też powiedzieć, że jestem zmęczony ludźmi którzy prowokują na boisku. Jestem w polskiej lidze trzeci rok i bardzo proszę, aby wszyscy pomyśleli o tym, że boisko to nie ring, a tego typu zachowania trzeba eliminować. Jeśli chcemy lepszej ligi, nie mogą się one zdarzać. Trzeba zobaczyć na wideo, co sprowokowało Eyengę do niesportowego faulu. Oczywiście to, co później zrobił mój zawodnik było strasznie głupie i niepodpowiedziane, ale wcześniej przytrafiło się mu coś podobnego. Takie same sytuacje przytrafiały się w zeszłym sezonie Hosleyowi.

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Wola walki z naszej strony była taka, że pozwoliła wygrać mecz. Z technicznej strony, nie pozwoliliśmy zagrać przeciwnikowi szybkiego ataku, do tego dobrze zbieraliśmy na naszej tablicy i utrudniliśmy rywalowi zdobywanie punktów drugiej szansy. To w dużej mierze pozwoliło na uzyskanie przewagi. Był taki moment, kiedy przeciwnik się zbliżył na 4 pkt. Wówczas mieliśmy problemy w ataku. Ale po przemeblowaniu ofensywy udało się zdobyć parę punktów. Wtedy także zafunkcjonowała odpowiednio obrona i wróciliśmy do kontroli nad meczem.

Asseco bardzo dobrze zaprezentowało się w pierwszym meczu obu drużyn. Miało nawet ostatnią akcję meczu, która mogła przesądzić o zwycięstwie. Gdynianie ostatecznie przegrali jednak 70:71.
W Stelecie zadebiutuje dzisiaj rozgrywający Terrell Stoglin (STELMET). Podobno rozgrywający jest brakującym elementem w układance trenera Uvalina, który sam polecił tego zawodnika.
Goście zaczną piątką: Koszarek (STELMET), Eyenga (STELMET), Dragicević (STELMET), Cel (STELMET), Zamojski (STELMET),
Piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Dmitriew (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Seweryn (ASSECO), Szymański (ASSECO)
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Stelmetu
1'
Grać na całego i walczyć do upadłego - skandują fani
1'
Eyenga (STELMET) blokuje Szczotkę (ASSECO), który chciał zdobyć dwa łatwe punkty z kontry
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO), po podaniu Dmitriewa
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
za 3 punkty
2'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
2'
[5:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
za 3 punkty
3'
[5:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cel (STELMET).
za 2 punkty
3'
[7:8] 2 punkty z kontry zdobywa Walton (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[8:8] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
4'
[10:8] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO), do tego faul Zamojskiego!
za 1 punkt
4'
[11:8] Rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[11:10] Efektownie 2 punkty spod kosza zdobywa Eyenga (STELMET).
5'
Asseco Gdynia - skandują fani
5'
[11:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Zamojski (STELMET).
6'
Efektowny blok Galdikasa (ASSECO) na Celu
za 2 punkty
6'
[13:11] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO), po podaniu w futbolowym stylu Galdikasa.
za 2 punkty
7'
[13:13] 2 punkty po akcji od kosza do kosza zdobywa Koszarek (STELMET).
wolne (trafione oba)
7'
[15:13] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Adam Hrycaniuk (STELMET) - skandują kibice Asseco na cześć byłego gracza gdyńskiej drużyny.
7'
[16:13] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
7'
[16:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Stoglin (STELMET).
za 3 punkty
8'
[16:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
8'
[16:21] 2 punkty zdobywa Brackins (STELMET).
czas
8'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
9'
[18:21] Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[20:21] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO), który w prosty sposób ograł Stoglina
za 2 punkty
9'
[20:23] 2 punkty z kontry zdobywa Zamojski (STELMET), który dobił rzut Eyengi.
za 3 punkty
10'
[23:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[23:25] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Stoglin (STELMET).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Asseco rozpoczyna drugą kwartę
11'
Asseco Gdynia - skandują kibice
12'
[23:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (STELMET).
za 2 punkty
12'
[23:28] 2 punkty po trudnym rzucie zdobywa Stoglin (STELMET).
za 2 punkty
13'
[25:28] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
14'
Gdynia, Gdynia - krzyczą kibice
14'
A na boisku nic ciekawego...
za 2 punkty
14'
[27:28] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
15'
[30:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
czas
15'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
16'
[30:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
za 2 punkty
16'
[32:29] 2 punkty w ekwilibrystyczny sposób zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
16'
[34:29] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO), piękna asysta Żołnierewicza
za 2 punkty
17'
[36:29] Kolejne 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO).
czas
17'
17'
[36:30] Tylko jeden rzut wolny trafia Eyenga (STELMET).
za 3 punkty
18'
[39:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
18'
[39:31] Tylko jeden rzut wolny trafia Stoglin (STELMET).
za 2 punkty
18'
[41:31] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO), piłkę nad kosz podał mu Żołnierewicz.
19'
Gdynia, Gdynia - wciąż nie cichnie doping fanów Asseco
za 2 punkty
19'
[41:33] 2 punkty zdobywa Stoglin (STELMET), który rzucił nad Galdikasem.
za 2 punkty
20'
[43:33] 2 punkty z kontry zdobywa Walton (ASSECO), który najpierw przedryblował pół boiska, a na końcu został jeszcze sfaulowany!
20'
[44:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
czas
20'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO). 3,5 sekundy do końca połowy.
20'
Asseco nie kończy akcji rzutem i KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W pierwszej połowie wśród gospodarzy najskuteczniejsi były niesamowity Walton (ASSECO), który zdobył już 19 pkt.
Dla gości najwięcej zdobył debiutujący w TBL Stoglin (STELMET) - 10 pkt.
Asseco trafiło 4/10 za trzy, Stelmet - 4/17. Gospodarze mają już 24 zbiórki przy 22 gości.
21'
Stelmet zaczyna trzecią kwartę
za 3 punkty
21'
[44:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
21'
[44:38] Dragicević (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
22'
[47:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
22'
Przewinienie niesportowe dla Eyengi (STELMET) za uderzenie łokciem Szczotki (ASSECO)
23'
[47:40] Hrycaniuk (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
23'
Stelmet broni mocno na całym boisku, gdynianie zaczynają popełniać seryjnie straty
za 3 punkty
23'
[47:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
23'
[49:43] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
23'
Trzeci faul Waltona (ASSECO)
24'
Hej Asseco, hej Asseco, kosz, kosz, kosz - skandują kibice
24'
[49:45] Chanas (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
25'
[51:45] 2 punkty po ograniu Koszarka i wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
26'
[51:47] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
26'
Szczotka (ASSECO) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
27'
[53:47] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (ASSECO), po podaniu Frasunkiewicza.
za 3 punkty
27'
[56:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
28'
[59:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
czas
28'
za 2 punkty
29'
[59:49] 2 punkty zdobywa Eyenga (STELMET).
29'
Zamojski (STELMET) fauluje Seweryna (ASSECO) przy rzucie za trzy punkty
29'
[61:49] Seweryn (ASSECO) wykorzystuje dwa z trzech rzutów wolnych.
29'
[61:51] Eyenga (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
[63:51] Kowalczyk (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
[65:51] Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Kapitan Asseco otrzymał za to gromkie brawa
za 2 punkty
30'
[65:53] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Asseco zaczyna czwartą kwartę
31'
Kowalczyk (ASSECO) rzuca... obok kosza.
za 2 punkty
31'
[65:55] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Dragicević (STELMET).
32'
Teraz Walton (ASSECO) nie trafia nawet w obręcz.
33'
Dmitriew (ASSECO) rzuca z 8. metra i... także nie trafia w obręcz...
za 2 punkty
33'
[67:55] 2 punkty z kontry zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
34'
Eyenga (STELMET) blokuje Żołnierewicza (ASSECO)
za 2 punkty
34'
[67:57] 2 punkty zdobywa Eyenga (STELMET), po rzucie z półdystansu.
za 2 punkty
35'
[67:59] 2 punkty spod zdobywa Brackins (STELMET), ładna asysta Zamojskiego.
czas
35'
za 3 punkty
35'
[67:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
35'
Grać na całego i walczyć do upadłego - skandują fani Asseco.
za 3 punkty
36'
[70:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
37'
[70:64] 2 punkty zdobywa Brackins (STELMET), po ekwilibrystycznym podaniu Zamojskiego.
37'
[71:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 3 punkty
37'
[71:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
38'
za 2 punkty
38'
[73:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
czas
38'
38'
2 min 36 sekund do końca kwarty
za 2 punkty
38'
[75:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Walton (ASSECO), który wcześniej ograł Eyengę.
za 2 punkty
39'
[75:69] 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
schodzi za faule
39'
Szczotka (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
Dragicević (STELMET) pudłuje spod kosza
czas
40'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET). 54,6 sekundy do końca kwarty.
40'
[77:69] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Kto wygra mecz? Gdynia, Gdynia, Gdynia
40'
[78:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
40'
[80:69] Dmitriew (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Asseco, Asseco - skandują na stojąco kibice 10 sekund do końca
40'
Mistrz, mistrz, Asseco - krzyczy klub kibica
za 2 punkty
40'
[80:71] 2 punkty zdobywa Eyenga (STELMET). I faul
za 1 punkt
40'
[80:72] Rzut wolny trafia Eyenga (STELMET).
40'

Wyniki 21 kolejki

• ASSECO Gdynia - Stelmet Zielona Góra 80:72 (23:25, 21:8, 21:20, 15:19)
  • Rosa Radom - TREFL Sopot 81:83 (24:26, 17:18, 20:24, 20:15)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 71:81 (14:17, 21:26, 18:11, 14:13, d. 4:14)
  • Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 91:97 (18:24, 24:21, 29:30, 20:22)
  • Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek 68:84 (13:22, 21:20, 13:19, 21:23)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 71:63 (20:14, 18:16, 14:16, 19:17)