Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:1. Szczęśliwe zwycięstwo na inaugurację ekstraklasy

23 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Łukasz Zwoliński (nr 9) oddał jedyny celny strzał Lechii Gdańsk w meczu z Wartą Poznań, który okazał się na wagę zwycięstwa. Łukasz Zwoliński (nr 9) oddał jedyny celny strzał Lechii Gdańsk w meczu z Wartą Poznań, który okazał się na wagę zwycięstwa.

Lechia Gdańsk pokonała Wartę Poznań 1:0 (0:0) w Grodzisku Wielkopolskim na inaugurację ekstraklasy sezonu 2020/21. Zwycięstwo biało-zielonych jest szczęśliwe, gdyż zdobywca gola Łukasz Zwoliński oddał jedyny celny strzał gości w tym meczu. Rywale kończyli w "10", gdyż Michał Jakóbowski został wyrzucony po dwóch próbach wymuszenia rzutu karnego. Dusan Kuciak obronił pięć strzałów beniaminka rozgrywek, a raz wyręczył go słupek.

Zwoliński
  • 68' 25 Jaroch Zmiany 9 Kuzmski
  • 71' 22 Janicki Zmiany 10 Laskowski
  • 80' 6 Trałka Zmiany 17 Czyżycki
Zmiany Zmiany
  • 59' 11 Mihalik Zmiany 8 Haydary
  • 59' 28 Paixao Zmiany 88 Kałuziński
  • 90' 7 Gajos Zmiany 31 Udovicić
Bramki Bramki
  • 67' Zwoliński
  • 16' Kiełb
  • 17' Jakóbowski
  • 47' Kuzdra
  • 60' Trałka
  • 81' Jakóbowski
Kartki Kartki
  • 25' Kubicki
  • 51' Makowski
  • 90' Kałuziński

Lechia jest faworytem inauguracji, gdyż dla Warty będzie to pierwszy mecz w ekstraklasie od 25 lat, ale trener Stokowiec nakazuje ostrożność

Piotr Stokowiec: Inauguracja jest nieobliczalna

po raz ostatni Lechia grała z Wartą w sezonie, w którym wywalczyła awans do ekstraklasy. 16 września 2007 roku wygrała u siebie 3:1, a 27 kwietnia 2008 roku na wyjeździe triumfowała 2:1

Lechia Gdańsk - Warta 3:1. Dlaczego sport przegrał z polityką?

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 1:2. Kto odwrócił wynik?

przed inauguracją ekstraklasy obie drużyny sprawdziły formę w Fortuna Puchar Polski. Lechia bez kłopotu pokonała Stal w Stalowej Woli 4:0, a Warta dopiero po rzutach karnych uporała się z Błękitnymi w Stargadzie, wygrywając 5:4. Po 90 minutach było 3:3, a dogrywce nie padły gole

Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk 0:4 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Lechia latem nie była aktywna na rynku transferowym, ale że w tym oknie można zmieniać barwy klubowe aż do 5 października, wiele się może w tym względzie jeszcze wydarzyć

Kenny Saief wrócił do Lechii

w porównaniu z meczem w Stalowej Woli w Lechii dwie zmiany w "11". Do bramki wszedł Kuciak (LECHIA Gdańsk), a na skrzydło Paixao (LECHIA Gdańsk)
ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 8 Haydary, 10 Urbański, 21 Sopoćko, 23 Maloca, 31 Udovicić, 77 Kobryń, 80 Kryeziu, 88 Kałuziński
w Warcie 6 piłkarzy, którzy debiutują w ekstraklasie
oczywiście debiutantem nie jest Trałka, który w bogatej karierze grał m.in. w Lechii, a w ekstraklasie rozegrał już 371 meczów
ławka rezerwowych Warty: 33 Bielica, 6 Handzlik, 8 Szmyt, 9 Kuzimski, 10 Laskowski, 15 Kopczyński, 17 Czyżycki, 23 Spychała, 24 Smykowski
Lechia stalowe stroje, a jedynie Kuciak (LECHIA Gdańsk) w różowym trykocie. Warta zielone koszulki, białe spodenki
kapitanowie przeprowadzają losowanie, czyli Paixao (LECHIA Gdańsk) i Kieliba
(Warta Poznań)
1'
od środka rozpoczęła Warta
3'
na razie gra głównie na połowie Lechii
5'
niecelny strzał Janickiego (Warta Poznań)
8'
Lechia na razie czeka na to, co zaproponują rywale
9'
nieudane dośrodkowanie Rybickiego (Warta Poznań)
10'
Jaroch (Warta Poznań) przed polem karnym Lechii sfaulował Nalepę (LECHIA Gdańsk)
11'
złe zagranie Kieliby (Warta Poznań), ale jego błąd naprawił Kuzdra (Warta Poznań) i piłka trafiła w ręce Lisa
11'
na spalonym Zwoliński (LECHIA Gdańsk) po podaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
12'
tym razem na spalonym Pietrzak (LECHIA Gdańsk) po zagraniu Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
14'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę na raty po strzale Rybickiego (Warta Poznań)
16'
Żółtą kartką został ukarany Kiełb (Warta Poznań) po faulu na Fili
17'
Jakóbowski (Warta Poznań) pada w polu karnym Lechii, ale sędzia nie tylko nie dał się nabrać, ale zamierza ukarać skrzydłowego gospodarzy
17'
Żółtą kartką został ukarany Jakóbowski (Warta Poznań) za symulowanie faulu w polu karnym
19'
skrzydłowi Warty już kilka razy w tym meczu zmieniali się stronami
19'
Jakóbowski (Warta Poznań) łapie się za głowę, bo spodziewał się, że po interwencji Kopacza (LECHIA Gdańsk) wywalczył korner. Sędzia nakazał Kuciakowi (LECHIA Gdańsk) rozpocząć od bramki
20'
i jesteśmy z drugiej strony boiska, ale akcja Lechii kończy niecelne dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk)
23'
Jaroch (Warta Poznań) nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Kuzdry (Warta Poznań)
24'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po strzale Rybickiego (Warta Poznań)
25'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk) po faulu na Jakóbowskim
27'
jeśli chodzi o posiadanie piłki dość wyrównany mecz, ale pod bramką przeciwnika na razie więcej strzela Warta
29'
zbyt mocne podanie Kopacza (LECHIA Gdańsk) do Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) i od autu zaczyna Warta
33'
Lechia jeszcze bez próby strzału na bramkę Warty
34'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) sygnalizuje, że Ławniczak (Warta Poznań) zabrał ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie zagwizdał
35'
niecelny strzał Paixao (LECHIA Gdańsk), ale piłka po nogach obrońców i będzie rzut rożny
36'
bez zagrożenia dla Warty po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
37'
słupek uratował Lechię po strzale Janickiego (Warta Poznań), do którego z prawego skrzydła dobrał Kieliba (Warta Poznań)
40'
dośrodkowanie Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce Lisa
41'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę spod nóg Jarocha (Warta Poznań). Korner dla gospodarzy
42'
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym Warty
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WARTA POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 0:0
Lechia w pierwszej połowie zagrała bardzo zachowawczo. Skupiła się przede wszystkim na to, aby gola nie stracić i czekała na to co zaproponują rywale. W ofensywie biało-zieloni nie potrafili się dobić do celnego strzału. Statystycy zapisali na ich konto jedynie dwa niecelne uderzenie.
Warta nieznacznie częściej była przy piłce (51:49 posiadanie), niewiele więcej przebiegła dystansu (około kilometr) i przede wszystkim miała jedną okazję na gola. Po uderzeniu Janickiego (Warta Poznań) Kuciaka (LECHIA Gdańsk) uratował słupek.
W drugiej połowie liczymy, że Lechia zagra odważniej w meczu z bądź co bądź beniaminkiem ekstraklasy, który gra w niej pierwsze spotkanie od ćwierć wieku.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
Żółtą kartką został ukarany Kuzdra (Warta Poznań) po faulu na Kubickim
48'
zablokowany strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) przez Ławniczaka (Warta Poznań). Będzie rzut rożny dla Lechii
49'
kolejny korner dla Lechii, tym razem poza boisko piłkę wybił Kupczak (Warta Poznań)
50'
Kuzdra (Warta Poznań) wybił piłkę w aut po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
51'
Żółtą kartką został ukarany Makowski (LECHIA Gdańsk), który faulem przerwał kontrę Rybickiego
54'
nadal wyrównany mecz, ale po przerwie na razie bez groźnych sytuacji podbramkowych
55'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) we własnym polu karnym zabrał piłkę Rybickiemu (Warta Poznań)
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił poza bramkę piłkę po strzale z ostrego kąta Kiełba (Warta Poznań)
57'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kiełba (Warta Poznań)
57'
dwie zmiany przygotowywane w Lechii
58'
Gajos (LECHIA Gdańsk) w ataku zagrał ręką
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mihalik, w jego miejsce wchodzi Haydary.
59'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
59'
kapitanem Lechii obecnie Nalepa (LECHIA Gdańsk)
60'
Żółtą kartką został ukarany Trałka (Warta Poznań) po faulu na Makowskim
61'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) i jeszcze jest na spalonym
65'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu
66'
sędzia oszczędził Kiełba (Warta Poznań), który przerwał kontrę faulem i mógł otrzymać czerwoną kartkę
67'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pietrzaka, o górną piłkę walczył Kopacz, ostatecznie trafiła ona pod nogi Nalepy, który wycofał futbolówkę do Zwolińskiego. Łukasz precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył prowadzenie
68'
Warta Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jaroch, w jego miejsce wchodzi Kuzimski.
68'
dla 29-letniego Kuzimskiego to debiut w ekstraklasie. W przeszłości grał m.in. w Bałtyku Gdynia
71'
Warta Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janicki, w jego miejsce wchodzi Laskowski.
71'
Warta wymieniła dwóch najbardziej wysuniętych piłkarzy
76'
rzut rożny dla Lechii
76'
Lis (Warta Poznań) przejął piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
77'
Fila (LECHIA Gdańsk) w kierunku Makowskiego (LECHIA Gdańsk), ale Ławniczak (Warta Poznań) nie pozwolił na strzał
79'
Lechia po zdobyciu prowadzenia zdaje się panować nad tym co dzieje się na boisku
79'
niecelny strzał Rybickiego (Warta Poznań)
80'
Warta Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trałka, w jego miejsce wchodzi Czyżycki.
żółta i czerwona
81'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Jakóbowski (Warta Poznań). Ponownie skrzydłowy ukarany za próbę wymuszenia karnego
81'
Warta kończyć będzie mecz w "10"
86'
indywidualna akcja Rybickiego (Warta Poznań), wywalczył rzut rożny
86'
nieudane dośrodkowanie Rybickiego (Warta Poznań) z narożnika boiska
87'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija piłkę po strzale Kuzimskiego
88'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Rybickiego (Warta Poznań). Rzut rożny dla gospodarzy
89'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Rybickiego (Warta Poznań)
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Udovicić.
90'
Żółtą kartką został ukarany Kałuziński (LECHIA Gdańsk) po faulu na Laskowskim
90'
4 minuty doliczone
90+1
zablokowany strzał głową Laskowskiego (Warta Poznań) i piłka ląduje w rękach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
90+2
Kuciak (LECHIA Gdańsk) zagrywa piłkę głową poza własną "16", gdyż do piłki biegł Kuzimski
90+4
niespodziewanie w "10" atakuje Warta
90+4
zablokowany strzał Czyżyckiego (Warta Poznań)
90+5
piłka skierowana w kierunku bramki Lechii wybita przez jednego z gdańskich obrońców
90+5
KONIEC MECZU. WARTA POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 0:1
Lechia wygrała po jedynym celnym strzale, który oddała na bramkę Warty. Zwoliński (LECHIA Gdańsk) potwierdził skuteczność z rundy wiosennej. Jednak patrząc w statystyki, trzeba przyznać, że zwycięstwo biało-zielonych było szczęśliwe. Warta częściej strzelała, m.in. pięciokrotnie celnie oraz częściej była przy piłce. Raz Lechię uratował słupek. Gospodarze zaatakowali nawet w "10". czerwona kartka Jakóbowskiego (Warta Poznań) była kuriozalna, gdyż złożyły się na nią dwie żółte kartki, obie za próby wymuszenia karnych.

16 Cracovia 1 1 0 0 2:1 -2
Cracovia została ukarana odjęciem 5 punktów za przewinienie korupcji. W tym sezonie rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie jedynie najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 drużyn.
Tabela wprowadzona: 2020-08-24

Wyniki 1 kolejki

• Warta Poznań - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (0:1)
  • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1 (0:0)
  • Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2 (0:1)
  • Wisła Płock - Stal Mielec 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (3:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1 (1:1)

Opinie (159) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

• niepotrzebne nerwy do komca (3)

Ale są 3 pkt na starcie

• 69 11

• Tragiczna gra na tle beniaminka, antyfudbol, fart i emocje jak na grzybach.

Tacy trenerzy powinni mieć zakaz stadionowy. Głupia taktyka by na skrzydle grał Gajos jak Udovicic siedzi na ławce.

• 20 7

• Niepotrzebne nerwy? (1)

Prawda jest taka, że z taką grą to nawet na 1 pkt nie zasłużyliśmy. Stokowiec będzie znowu chrzanił, że było dobrze

• 12 11

• Dokladnie, on już odjechał jak Nowak w 2 sezonie

• 7 8

• (23)

To jest niewiarygodne jak Lechia i Stokowiec gra wielki piach antyfutbol i tak od długiego czasu a ciagle zdobywa punkty. Dziś jednak to był jakiś całkowity paradoks piłki nożnej beniaminek Warta jakieś 2 klasy lepsza Lechia cały mecz nawet pół sytuacji i klasyczna wrzutka bramka potem standardowy minimalizm Stokowca i 3 punkty. Żadna inna drużyna w lidze nie gra tak brzydko jednocześnie zdobywając tyle punktów. Fenomen. Mnie osobiscie to nie przekonuje bo to się stopniowo konczy co przekłada się na brak sukcesów, a i oglądać się tego nie da. Dziś ponownie Stokowiec nawet nie próbował grać o 3 punkty standardowo defensywne zmiany przy remisie i obrona wyniku i 1 punktu i znowu jakimś psim swedem 3 punkty. Pytanie jak długo ? Co się stanie przy takiej grze jak pojedziemy do Poznania gdzie poziom mimo przypadkowej porażki w Lubinie jest jak z zupełnie innej ligi ?

• 120 33

• Ale co ma grać Lechia, jak środek to czarna dziura. (7)

Najlepsze jest to, że na środku biega Makowski. Ustawia się do pozycji, jakby był środkowym rozgrywającym. Tylko że nikt z zawodników nie chce mu podawać piłki!!
      Bo wiadomo, że ja straci. Albo będzie od razu podawać do tyłu.

Zastanawiały mnie słowa Pietrzaka, jak przyszedł do Lechii. Musi poznać zawodników, kto jak gra, i do kogo można podawać trudne piłki, a do kogo nie.

I teraz już wiem. Lepiej nie podawać do Makowskiego, mimo że gra w środku pola i się ustawia do podań, bo po prostu poda do tyłu lub ze stratą do przodu.

Dlatego Lechia gra piłką po bokach, bo granie przez środek to strata piłki.
      Kubicki i Gajos niestety są jednak słabi.

• 17 2

• Makowski to dramat, ja nawet nie wiem czy on gra w piłkę nożna (4)

• 11 6

• W zespołach NFL jest taki podział. Na obrońców i atakujących. Osobni zawodnicy. (1)

Makowiecki jest obrońcą czasami całkiem dobrym.
          Ale napastnikiem? Nie. On nie potrafi grać do przodu.

I to było widać w meczu z Wartą. Zawodnicy Lechii nie podają do niego, mimo że jest na wolnej pozycji.

• 10 2

• Biega jak poparzony w obronie

• 7 2

• Macha tymi łapami jakby miał skrzydła. (1)

• 10 3

• To jego straszak jak skrzydła husarii

• 4 3

• Sam sobie zrobił czarna dziurę. Wywala każdego kto potrafi grac (1)

Ciężko mu dogodzić. Był Łukasik to go pogonił.

• 2 8

• Łukasik, to ten co każdą piłkę rozgrywał przez Kuciaka?

• 7 1

• Ja

• 0 1

• Przecież byli w Poznaniu (tak na marginesie) ;)

• 1 4

• Pojedzie do Poznania i wygra lub zremisuje. Ok mecz słaby w wykonaniu Lechii a jak prezentowała się legła sr*xsa, gołębie czy piast. Wygranych się nie sądzi ale, musi być lepiej i wierzę, że będzie.

• 7 2

• A kim chcesz ładnie grać?

Masz do dyspozycji takich a nie innych zawodników a punkty trzeba jakoś zdobywać.
      Poza tym pojechali przecież po jeden punkt :)

• 7 2

• Pawel

Kolejny trol trener, znawca piłki.
      Nie musisz tego oglądać, chyba że jesteś z gdyni.
      Ja nie lubie kolarstwa i nie ogladam.

• 2 2

• Kibic od lat (1)

Lechia słabiutka aż przykro było się nato patrzeć !!!!

• 6 2

• Przykro na to patrzeć.

Naucz się ortografii !!

• 0 0

• (2)

Drużynie brakuje mózgu na boisku, kogoś takiego jak Starzyński w ZL lub choćby trałka w Warcie, kogoś to by mądrze poprowadził grę. Bez tego tylko biegają bez ładu i składu.

• 2 0

• trałka -ta pała

przecież to zwykły przecinak ,Makowski przy nim to profesor

• 6 0

• Mózgiem powinien być trener i takim jest.

• 0 0

• (1)

LG to prywatny klub tu się nie należy wszystkim i wszystko. Chcecie kluby z lepszymi zawodnikami to przychodźcie na mecze.Dla kogo chcecie aby investor wydawał pieniądze dla 4 tyś kibiców. Cieszcie się z tego co macie lepiej nie będzie. na III ligę w przeszłości przychodziło więcej kibiców niż w czasach w których LG zdobywa najwyższe w historii cele.

• 4 2

• kiedy na Lechii było 4tys kibiców matołku ?? Inwestor niech zrobi drużynę na Polskie realia. Niech płaci zawodnikom na czas oraz firmom które świadczą usługi dla Lechii. Gdzie w Polsce masz pełne stadiony ?? Ludzie nie chodzą bo oglądają TVN tam się dowiedzą że ich zamordują zgwałcą i Bóg wie co jeszcze. Jak rozmawiam z ludźmi na poziomie nikt nie chodzi bo boją się o zdrowie i życie oraz jest to wstyd siedzieć dla niech wśród takiego towarzystwa. Proste czy dalej tłumaczyć ?

• 0 0

• makowski -a co dopiero mihalik (1)

Dobra Makowski to żołnierz Stkowca ,ma sie ustawić przerwać itd,itp ale co dopiero można powiedziećo mihaliku -zawsze w przerwie już do zmiany -ile on daje drużynie zero asyst zero bramek ile można na niego stawić .trio Makowski,Gajos,Kubicki ma odcinać grę przeciwników zeby skrzydłowi mieli miejsce do ataku .A tymczasem tam nie ma żadnego kreatywnego zawodnika.Nawet Haydary czy udovicic to lepsze rozwiązanie ,nie mówić o tym co sie działo jak trochę formy złapał Saief .czekam na odważne ruchy Stokowca ile można tak grać zachowawczo i liczyć ze jedna bramka wszystko rozstrzygnie

• 9 0

• Odważne ruchy? Ten trener jak wchodzi do wc to ma 3 defensywnych pomocnikow ;)

• 3 3

• haha impotencie umysłowy nie wiem czy zauważyłeś czy też nie ale ten Pan Trener Stokowiec 2 lata z rzędu wywalczył z Lechią Finał Pucharu Polski, Lechia była na 3 miejscu teraz na 4. To jest na bank fart i przypadek. Pochwal się swoimi osiągnięciami życiowymi.