Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:2. Szczęśliwa i zasłużona wygrana. Gole w końcówce

30 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Strzelcy goli dla Lechii Gdańsk w meczu z Wartą Poznań: Flavio Paixao (nr 28) i... Jan Grzesik (nr 2). Strzelcy goli dla Lechii Gdańsk w meczu z Wartą Poznań: Flavio Paixao (nr 28) i... Jan Grzesik (nr 2).

Lechia Gdańsk wygrała z Wartą Poznań 2:0 (0:0) w Grodzisku Wielkopolskim w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Sukces biało-zielony jest szczęśliwy i w pełni zasłużony zarazem. Podopieczni Tomasza Kaczmarka zdobyli oba gole w doliczonym czasie gry, po rzucie karnym i strzale samobójczym rywali, ale wcześniej dominowali zdecydowanie na murawie. Paradoksalnie to w pierwszej połowie mieli więcej i lepszych sytuacji na objęcie prowadzenia, a udało im się to dopiero w 95. minucie dzięki Flavio Paixao.

Zrelak

Rezerwowi: 33 Grobelny, 9 Kuzimski, 10 Corryn, 17 Czyżycki, 19 Sangowski, 21 Kupczak, 22 Matuszewski, 30 Burman, 44 Szymonowicz

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Alomerović, 8 Kryeziu, 11 Haydary, 27 Zjawiński, 30 Szczepański, 33 Terrazzino, 36 Makowski, 78 Musolitin, 88 Kałuziński
  • 46' 5 Kieliba Zmiany 44 Szymonowicz
  • 57' 7 Rodriguez Zmiany 10 Corryn
  • 74' 6 Trałka Zmiany 17 Czyżycki
  • 75' 77 Papeau Zmiany 9 Kuzimski
Zmiany Zmiany
  • 62' 10 Diabate Zmiany 33 Terrazzino
  • 80' 6 Kubicki Zmiany 8 Kryeziu
  • 80' 9 Zwoliński Zmiany 88 Kałuziński
  • 80' 17 Żukowski Zmiany 78 Musolitin
  • 90+6 7 Gajos Zmiany 36 Makowski
Bramki Bramki
  • 90+5 Paixao karny
  • 90+7 Grzesik samobójcza
  • 38' Kiełb
  • 49' Rodriguez
  • 72' Papeau
  • 90+2 Kiełb
  • 90+4 Ivanov
Kartki Kartki
  • 21' Diabate
  • 24' Kubicki

Ludzie się teraz będą nam dokładnie przyglądali. Jak zareagujemy, jaki wynik osiągniemy? - przyznaje trener Kaczmarek

Przeczytaj, co jeszcze mówił trener Lechii Gdańsk przed meczem z Wartą Poznań

a wszystko przez porażkę w Pucharze Polski z III-ligowym Świtem, którą nasi czytelnicy uznają za jeszcze większą klęskę niż przegrany 10 lat temu mecz z Limanovią

Świt czy Limanovia? Która klęska Lechii bardziej bolesna? Zagłosuj

nie po myśli Lechii poszła też polemika, która rozegrała się w mediach społecznościowych

Pucharowa dogrywka na wpisy między Lechią Gdańsk a Arką Gdynia. O co poszło, kto stracił pracę?

w porównaniu z meczem ze Świtem w "11" na Wartę trener Kaczmarek dokonał 4 zmiany. Do gry wracają: Kuciak, Nalepa, Paixao i Gajos

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Gdańsk 2:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

warto zwrócić uwagę na nieobecność Malocy, który był piłkarzem, który miał w Lechii najwięcej meczów rozegranych z rzędu. Dziś z gry wyeliminował go uraz

Mario Maloca gra o nowy kontrakt. Którzy piłkarze Lechii Gdańsk grają najwięcej w "11"?

z meczów dużo ważniejszych niż te, które toczą się na boisku, trzymajmy kciuki za heroiczną walkę Marka Szutowicza, byłego piłkarza i trenera Lechii Gdańsk, ostatnio pracującego w Jaguarze Gdańsk

Przeczytaj wywiad z Markiem Szutowiczem

Warta ma siedem meczów z rzędu bez strzelonego gola
w ostatniej kolejce Warta zremisowała ze Stalą 0:0. W porównaniu z "11" z tamtego meczu trener Tworek dokonał dwóch zmian. Do gry wprowadza: Papeau i Zrelaka
ta kolejka stoi na razie pod znakiem niespodzianek. Lech tylko zremisował bezbramkowo w Mielcu, a w pierwszym dzisiejszym meczu Śląsk przegrał w Niecieczy 3:4
piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Warta zielone stroje
kapitanem Lechii ponownie Paixao (LECHIA Gdańsk)
losowanie kapitanów wygrał Kieliba (Warta Poznań) i to on zdecydował, że drużyny zmieniają się stronami boiska w stosunku do tych, na których przeprowadzali rozgrzewkę
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
są kibice Lechii i już ich słychać na stadionie
3'
rykoszet po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk) sprzed "16". Rzut rożny
3'
Diabate (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki, którą dośrodkował Gajos (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Lis
4'
i korner z drugiej strony boiska
4'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Trałki (Warta Poznań) z narożnika boiska
5'
szybka kontra Lechii. Lis (Warta Poznań) nie pozwolił się pokonać Zwolińskiemu w sytuacji sam na sam, z dobitkę Diabate (LECHIA Gdańsk) zablokował Grzesik (Warta Poznań)
6'
Zrealak zaatakował Kuciak (LECHIA Gdańsk) w polu karnym. Bramkarz wybił piłkę w aut
6'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) dziś zostaje cudzoziemcem, który w ekstraklasie rozegrał najwięcej meczów. To jego 277 występ
7'
po rzucie wolnym rzut rożny dla Warty
7'
na razie wszystkie stałe fragmenty wykonuje Trałka (Warta Poznań), przed laty też piłkarz m.in. Lechii
8'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po strzale głową Ivanova. A z narożnika boiska dogrywał oczywiście Trałka
9'
Rodriguez (Warta Poznań) uderzył nad poprzeczką sprzed pola karnego
10'
Zwoliński nie wykorzystał kolejnej okazji na gola. Tym razem napastnik dostał podanie od... Kieliby (Warta Poznań). W pojedynku sam na sam z Wartą strzelił jednak w Lisa. I jest tylko korner
11'
z trudem Lis (Warta Poznań) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
12'
"Lechia Gdańsk" - skandowanie z trybun
12'
Zrelak wyręczył obrońców i wybił piłkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
13'
na razie mecz z przewagą Lechii, 62:38 posiadanie piłki i już dwie sytuacje, w których Zwoliński powinien strzelić gola
14'
indywidualna akcja Kiełba (Warta Poznań) zakończona niecelnym strzałem sprzed pola karnego. Ostrzeżeniem dla Lechii powinno być to, z jaką swobodą obrońca Warty przemieścił się z piłką z własnej połowy
15'
zbyt lekki strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk) sprzed "16". Piłka zapewne wyszłaby poza bramkę, ale Lis (Warta Poznań) na wszelki wypadek ją złapał
kontuzja
15'
pomocy medycznej wymaga Grzesik (Warta Poznań)
16'
obrońca Warty może kontynuować grę
16'
"Lechia gol" - skandowanie z trybun
17'
Lis (Warta Poznań) złapał piłkę po nie najlepszym strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk)
18'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) dobrze przerwał kontrę Rodrigueza (Warta Poznań)
18'
Zwoliński próbował dograć przed bramkę do Diabate (LECHIA Gdańsk), ale zablokował piłkę Kieliba (Warta Poznań) i będzie kolejny rzut rożny
19'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
19'
na razie Lechia przy żadnym z 4 rzutów różnych nie skorzystała z Durmusa (LECHIA Gdańsk)
kontuzja
21'
znów fizjoterapeuci Warty na boisku
21'
Żółtą kartką został ukarany Diabate (LECHIA Gdańsk).
22'
Kopczyńskiemu (Warta Poznań) odskoczyła piłka w polu karnym i bez problemu przejął ją Kuciak (LECHIA Gdańsk)
23'
zablokowany w polu karnym Diabate (LECHIA Gdańsk)
23'
jeszcze strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk). Piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła nad bramką
24'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk), który faulował, aby przerwać kontrę Warty. Sędzia zastosował przywilej korzyść, a gdy akcja gospodarzy się skończyła, wrócił z kartką do gdańskiego pomocnika
26'
Rodriguez (Warta Poznań) zaatakował Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), który wyprowadzał piłkę i faulował
27'
Kieliba (Warta Poznań) faulował Paixao (LECHIA Gdańsk) na wysokości własnego pola karnego
28'
Gajos (LECHIA Gdańsk) uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką
29'
Grzesik (Warta Poznań) tak sprytnie zablokował Diabate (LECHIA Gdańsk), że Lechia nie ma nawet kornera
30'
obraz gry nadal bez zmian, optyczna przewaga Lechii, która w posiadaniu piłki ma przewagę 62:38
32'
niecelny strzał sprzed pola karnego Paixao (LECHIA Gdańsk)
32'
"Lechia Gdańsk" - skandowanie z sektora gości
33'
zamieszanie w "16" Warty. Kolejno strzały Diabate (LECHIA Gdańsk) i Durmusa (LECHIA Gdańsk) blokowane przez obrońców. Można było zdecydowanie więcej wycisnąć z sytuacji, którą dobrze wykreował Paixao (LECHIA Gdańsk)
35'
Lis (Warta Poznań) odbił piłkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk), a Trałka (Warta Poznań), na linii bramkowej, odbił piłkę po strzale Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
36'
Lis (Warta Poznań) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
36'
i jest rzut rożny dla Lechii
36'
bez zagrożenia dla Warty po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
37'
Rodriguez (Warta Poznań) pudłuje w sytuacji sam na sam z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk). Pomocnik gospodarzy dostał piłkę od Zrelaka, który wygrał powietrzny pojedynek z Nalepą
38'
Żółtą kartką został ukarany Kiełb (Warta Poznań) po faulu na Żukowskim
40'
Lis (Warta Poznań) interweniował poza własnym polem karnym po długim przerzucie Lechii
41'
Diabate (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Warty sfaulował Grzesika (Warta Poznań)
41'
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Lechia gra..." - z trybun
42'
zbyt mocne podanie Diabata (LECHIA Gdańsk) do Paixao (LECHIA Gdańsk) i Flavio chyba już zza linii końcowej strzelał w boczną siatkę
43'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) źle wprowadził piłkę do gry. Wyszła ona poza boisko
44'
słupek po strzale Rodrigueza (Warta Poznań), który przed uderzeniem minął Kopacza
45'
Paixao (LECHIA Gdańsk) faulowany niespełna 30 metrów do bramki Warty
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
z wolnego Gajos (LECHIA Gdańsk) do Durmusa (LECHIA Gdańsk), ale dośrodkowanie tego drugiego zablokowane
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WARTA POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 0:0
Lechia dominuje w meczu z Wartą, ale nie wykorzystała okazji, aby spotkanie ustawić sobie już w pierwszych 10 minutach. Już wówczas Zwoliński miał dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem, ale w obu przypadkach górą był Lis (Warta Poznań). Potem golkiper gości błysnął, broniąc uderzenie Durmusa (LECHIA Gdańsk), a przy strzale Kubickiego (LECHIA Gdańsk) wyręczył go Trałka (Warta Poznań), z gdy uderzał Gajos (LECHIA Gdańsk), w sukurs przyszła golkiperowi Warta poprzeczka. Generalnie biało-zielonym brakuje spokoju i precyzji pod bramką przeciwnika, czy przy strzałach, czy przy kluczowych podaniach.
Natomiast gospodarze ustawieni są na kontrę i to taką graną małą liczbą piłkarzy. Następuje długie podanie, zgranie piłki i już ma być strzał. Dwukrotnie w dobrych okazjach znalazł się Rodriguez (Warta Poznań). W obu przypadkach spudłował, raz obijając słupek.
46'
Warta Poznań przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Kieliba, w jego miejsce wchodzi Szymonowicz.
46'
drugą połowę rozpoczęła Warta
46'
Lechia bez zmian w składzie
kontuzja
46'
pomocy medycznej potrzebuje Kopacz (LECHIA Gdańsk), który w walce o piłkę został kopnięty w twarz przez Rodrigueza (Warta Poznań)
47'
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - z trybun
48'
obrońca Lechii nadal leży na boisku, otrzymuje okłady z lodu na głowę
kontuzja
49'
obandażowana głowa Kopacza (LECHIA Gdańsk), ale może kontynuować grę
49'
Żółtą kartką został ukarany Rodriguez (Warta Poznań), gdyż to on kopnął Kopacza
50'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po wrzucie z autu piłki w pole karne Grzesika (Warta Poznań)
50'
Kiełb (Warta Poznań) przewrócił się w polu karnym Lechii po starciu z Żukowskim. Sędzia nakazał grać dalej
51'
zbyt mocno Kopczyński (Warta Poznań) w kierunku Czyża (Warta Poznań). Piłkę przejął Kopacz (LECHIA Gdańsk)
51'
była to akcja byłych piłkarzy m.in. Arki
53'
Gajos (LECHIA Gdańsk) zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, choć do bramki było co najmniej 30 metrów. Lis (Warta Poznań) odbił piłkę do boku
53'
to już 7. celny strzał Lechii w tym meczu. Warta odpowiedziała na razie 1.
54'
Warta nie waha się przed faulami, by powstrzymywać Lechię. Ma już 14 przewinień, przy tylko 5 Lechii
55'
niecelny strzał Nalepy (LECHIA Gdańsk)
57'
Warta Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rodriguez, w jego miejsce wchodzi Corryn.
57'
w Lechii rozgrzewają się Terrazzino i Haydary (LECHIA Gdańsk)
58'
Lis (Warta Poznań) wybiegł około 30 metrów od własnej bramki, aby wybić piłkę
59'
gra taka jak przed przerwą, czyli z przewagą Lechii, Warta oczekuje na szansę na kontrę
60'
Lis (Warta Poznań) złapał piłkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk)
61'
po akcji Diabate (LECHIA Gdańsk) strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokował Ivanov (Warta Poznań)
61'
jeszcze zablokowany strzał z dystansu Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Diabate, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.
63'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) faulowany około 30 metrów od bramki
64'
z rzutu wolnego dośrodkowanie Durmusa (LECHIA Gdańsk). Piłkę głową wybił Ivanov (Warta Poznań)
66'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) zagrał mocno wzdłuż pola karnego. Nogę do piłki na 6. metrze od bramki dołożył Zwoliński, ale nie trafił do bramki
69'
sympatycy Lechii nie mają wątpliwości i przypominają, kto wygra mecz
70'
"W Wolnym Mieście..." - z sektora Lechii
70'
po zagraniu Conrado (LECHIA Gdańsk) przed pole karne przeszkadzali sobie Gajos (LECHIA Gdańsk) i Zwoliński. Tym samym żaden z nich nie oddał strzału, a sytuacja była ku temu niezła
72'
Żółtą kartką został ukarany Papeau (Warta Poznań).
72'
to był 17. faul gospodarzy. Lechia przekraczała przepisy 9-krotnie
73'
Lis (Warta Poznań) złapał piłkę po strzale Tarrazzino
74'
dwóch piłkarzy Warty przygotowuje się do zmiany
74'
"Lechia Gdańsk" - z trybun
wulgarne okrzyki i śpiewy z sektora gości pod adresem Trałki (Warta Poznań)
74'
Warta Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trałka, w jego miejsce wchodzi Czyżycki.
75'
Warta Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Papeau, w jego miejsce wchodzi Kuzimski.
77'
strzelał Durmus (LECHIA Gdańsk), ale był na spalonym
78'
Lechia przygotowuje potrójną zmianę
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Kryeziu.
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żukowski, w jego miejsce wchodzi Musolitin.
81'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) wyręczy Kuciaka (LECHIA Gdańsk) i wybił piłkę w aut
84'
Lis (Warta Poznań) złapał piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk), a po chwili to samo po wrzutce Gajosa (LECHIA Gdańsk)
85'
Kopczyński (Warta Poznań) pada w polu karnym Lechii po starciu z Musolitinem (LECHIA Gdańsk). Sędzia nakazał grać dalej
85'
sędzia czeka na podpowiedź VAR
85'
gramy dalej, nadal 0:0
86'
zablokowane strzały Paixao (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk) w "16" Warty. Brazylijczyk sygnalizuje, że było zagranie ręką rywala
86'
sędzia po konsultacji VAR nakazał grać dalej
87'
teraz w "16" gospodarzy zablokowany Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
87'
Lechia cały czas szuka zwycięskiego gola, Warta ofiarnie się broni
88'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po strzale Kuzimskiego (Warta Poznań)
89'
Ivanov (Warta Poznań) niecelnie strzelał po wrzucie z autu Grzesika (Warta Poznań) w "16" Lechii
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
rzut karny dla Lechii po faulu na Paixao (LECHIA Gdańsk)
żółta i czerwona
90+2
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Kiełb (Warta Poznań), gdyż to on faulował Paixao, a pierwszą kartkę otrzymał w 38. minucie
90+3
sędzia jeszcze porozumiewa się z VAR, Paixao (LECHIA Gdańsk) już gotowy do strzelania karnego
90+4
sędzia zezwala na wykonanie karnego
90+4
Żółtą kartką został ukarany Ivanov (Warta Poznań) za protesty
90+5
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao z rzutu karnego. Lis wyczuł intencje Flavio, ale strzał był na tyle mocny, że piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki
90+5
to 95. gol Paixao (LECHIA Gdańsk) w ekstraklasie
90+6
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Makowski.
90+7
[0:2] Warta Poznań STRZELA GOLA SAMOBÓJCZEGO! Zdobywcą bramki Grzesik. Nieporozumienie między obrońcą a bramkarzem gospodarzy. Był przerzut Lechii na 30 metr od bramki, Lis tam wybiegł, a Grzesik, nie widział go i chyba głową chciał podać do niego piłkę. Trafił do własnej siatki
90+7
KONIEC MECZU. WARTA POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 0:2
Lechia odniosła szczęśliwe, ale i w pełni zasłużone zwycięstwo. Nie często zdarza się zdobyć dwa gole w doliczonym czasie gry, w dodatku po rzucie karnym i bramce samobójczej rywali. Natomiast, że na 3 punkty biało-zieloni w pełni zasłużyli, świadczą statystyki. Widzimy tutaj 58 procent posiadania piłki i 9 celnych strzałów Lechii. Paradoksalnie też biało-zieloni zdobyli gole w drugiej połowie, która w ich wykonaniu była słabsza niż pierwsza.

18 Górnik Łęczna 13 1 4 8 10:30 7
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-10-31