Rafał Sumowski
19 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Gola na wagę remisu, na 9 sekund przed zakończeniem spotkania zdobył Wojciech Prymlewicz. Gola na wagę remisu, na 9 sekund przed zakończeniem spotkania zdobył Wojciech Prymlewicz.

Szczypiorniści Wybrzeża zremisowali z Azotami Puławy 28:28 (14:12). W hali AWFiS gospodarze prowadzili przez większość spotkania, a na 4 minuty przed końcem mieli o trzy bramki więcej. Skończyło się jednak na tym, że w ostatniej akcji meczu remisu bronić musiał bramkarz Patryk Plaszczak. Dla gdańszczan to już trzeci podział punktów w obecnym sezonie.

Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Nilsson, Abram 2, Lijewski 6, Kornecki 2, Rogulski 2, Sulej 4, Rakowski 2, Kondratiuk 3, Jasowicz 1, Mogielnicki 3, Adamski, Prymlewicz 3
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Młyński (Zwoleń), Puszkarski (Legionowo)
Widzów: 985
Bogdanow, Zapora - Kus 1, Prce 6, Sobol 3, Masłowski 4, Savić 4, Krajewski 5, Grzelak, Ćwikliński, Tarabochia 4, Przybylski, Skrabania 1

Komentarz Daniela Waszkiewicza, trenera Wybrzeża:
Scenariusz naszych ostatnich gier jest bardzo podobny. Dużo walki, troszkę mniej umiejętności. Zawodzimy w decydujących momentach. Prowadziliśmy cały mecz. Dobry zespół by tego spotkania nie przegrał. Mieliśmy przewagę 3 bramek i mogliśmy to obronić. Remis jest dosyć nijaki, żadna ze stron do końca się nie cieszy.

Zobacz jedną z bramek rzuconych przez Wojciecha Prymlewicza, który ustalił też końcowy rezultat.

1'
Początek meczu
2'
Strata Korneckiego (WYBRZEŻE)
2'
Rzut po groźnej kontrze broni Chmielińskki (WYBRZEŻE)
3'
[1:0] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
4'
Abram (WYBRZEŻE) traci piłkę, ale kontrę gości zatrzymał Kornecki (WYBRZEŻE)
6'
[2:0] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
6'
[2:1] Bramkę rzutem z biodra zdobywa Masłowski (AZOTY).
7'
[3:1] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
7'
Groźna kontra Wybrzeża, ale Rakowski (WYBRZEŻE) trafia w poprzeczkę!
7'
[3:2] Bramkę z drugiej linii zdobywa Prce (AZOTY).
9'
[4:2] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE) po odważnym wejściu między obrońców
9'
Żółtą kartką otrzymuje Sulej (WYBRZEŻE).
10'
[4:3] Bramkę po kontrze zdobywa Krajewski (AZOTY).
11'
Rzut karny dla gdańszczan
11'
Z 7. metra pudłuje Kornecki (WYBRZEŻE)
11'
[4:4] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY) po rzucie nad gdańskimi obrońcami z drugiej linii w samo okienko
13'
Bogdanow (AZOTY) znakomicie broni nogą rzut Jasowicza (WYBRZEŻE)!
13'
Żółtą kartką otrzymuje Prce (AZOTY).
14'
[5:4] Bramkę po mocnym rzucie ze skrzydła zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
czas
14'
Przerwa na żądanie (AZOTY).
kontuzja
14'
Po jednym ze starć poza boiskiem opatrywany jest Rogulski (WYBRZEŻE), który doznał urazy szczęki. Na szczęście nie wygląda do na groźną kontuzję
15'
Ostre starcie Nilssona (WYBRZEŻE) z Prce (AZOTY). Zawodnik Wybrzeża ostro potraktował rywala w defensywie. Obeszło się bez kary
15'
[6:4] Bramkę po błędzie Prce i przechwycie zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
15'
[6:5] Bramkę zdobywa Sobol (AZOTY).
16'
Bogdanow (AZOTY) broni rzut Jasowicza (WYBRZEŻE)
16'
Na boisko w opatrunku wrócił Rogulski (WYBRZEŻE)
16'
[7:5] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE) po podręcznikowym rzucie z drugiej linii
17'
[7:6] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY).
17'
Rzut Prce (AZOTY) znakomicie broni Chmieliński (WYBRZEŻE)
czas
18'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE).
18'
[7:7] Bramkę po kontrze zdobywa Sobol (AZOTY).
wykluczenie
18'
Kus (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Rogulskim
18'
Kondratiuk (WYBRZEŻE) z rzutu karnego trafił w słupek
19'
Nad gdańską bramką rzuca Prce (AZOTY)
20'
[8:7] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
wykluczenie
21'
Sulej (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
21'
[8:8] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY).
23'
Rakowski (WYBRZEŻE) trafia do bramki, ale popełnił błąd kroków
23'
[8:9] Bramkę zdobywa Prce (AZOTY).
24'
To pierwsze prowadzenie gości w tym meczu
24'
[9:9] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
24'
Trafia Sobol (AZOTY), ale przekroczył linię pola karnego
25'
[10:9] Bramkę lobem zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
25'
[10:10] Bramkę z drugiej linii zdobywa Prce (AZOTY).
26'
[11:10] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
27'
[12:10] Bramkę po kontrze zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
27'
[12:11] Bramkę rzutem przy samym słupku zdobywa Tarabochia (AZOTY).
27'
Lijewski (WYBRZEŻE) trafia w poprzeczkę, ucierpiał przy rzucie i leży na parkiecie
28'
Lijewski (WYBRZEŻE) wstał i może kontynuować grę
28'
[13:11] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
29'
Mogielnicki (WYBRZEŻE) faulował, będzie rzut karny
29'
[13:12] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Krajewski (AZOTY).
30'
[14:12] Bramkę rzutem z drugiej linii zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
30'
Przed stratą bramki ratuje gdańszczan Chmieliński (WYBRZEŻE)
wykluczenie
30'
Grzelak (AZOTY) otrzymuje dwuminutową karę.
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże prowadzi 14:12
30'
W pierwszej połowie gdańszczanie prowadzili praktycznie przez cały czas. Braki fizyczne nadrabiali ostrą grą w obronie. Jeśli Wybrzeże utrzyma ten poziom gry, drugie zwycięstwo w Superlidze będzie w zasięgu.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
Faul na Rogulskim (WYBRZEŻE), rzut karny dla gdańszczan
31'
Rzut karny Adamskiego (WYBRZEŻE) obronił Bogdanow (AZOTY)
32'
[15:12] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
32'
[15:13] Bramkę zdobywa Tarabochia (AZOTY).
33'
Lijewski (WYBRZEŻE) trafia w poprzeczkę!
34'
[15:14] Bramkę po kontrze zdobywa Krajewski (AZOTY).
34'
Bogdanow (AZOTY) broni rzut Rakowskiego (WYBRZEŻE)
34'
Rzut karny dla gości po faulu Rakowskiego (WYBRZEŻE)
34'
Savić (AZOTY) pudłuje rzut karny
35'
[16:14] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE).
36'
Udana interwencja Chmielińskiego (WYBRZEŻE), który obronił rzut z pierwszej linii
37'
[17:14] Bramkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
38'
[17:15] Bramkę zdobywa Savić (AZOTY).
38'
[18:15] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
39'
[18:16] Bramkę zdobywa Masłowski (AZOTY).
41'
[18:17] Bramkę zdobywa Masłowski (AZOTY).
41'
[19:17] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
41'
[19:18] Bramkę zdobywa Savić (AZOTY).
42'
Faulowany Rogulski (WYBRZEŻE), będzie rzut karny dla gospodarzy
42'
[20:18] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
42'
[20:19] Bramkę zdobywa Tarabochia (AZOTY).
43'
Mogielnicki (WYBRZEŻE) rzuca prosto w słupek!
43'
Faulował Mogielnicki (WYBRZEŻE), karny dla gości
44'
[20:20] Bramkę zdobywa Tarabochia (AZOTY) i goście doprowadzają do wyrównania
44'
[21:20] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
45'
[22:20] Bramkę po kontrze zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
45'
[22:21] Bramkę zdobywa Kus (AZOTY), który na raty pokonał Plaszczaka
47'
[22:22] Bramkę zdobywa Savić (AZOTY).
48'
[23:22] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
49'
[24:22] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
49'
[24:23] Bramkę zdobywa Masłowski (AZOTY).
50'
[24:24] Bramkę zdobywa Krajewski (AZOTY).
51'
[25:24] Bramkę potężnym rzutem z biodra pod poprzeczkę zdobywa Lijewski (WYBRZEŻE).
czas
52'
53'
[26:24] Bramkę zdobywa Jasowicz (WYBRZEŻE), który sprytnie przelobował Bogdanowa
55'
[27:24] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE).
57'
[27:25] Bramkę zdobywa Skrabania (AZOTY).
57'
[27:26] Bramkę zdobywa Savić (AZOTY).
czas
57'
O czas proszą gdańszczanie. Czy w 2,5 minuty obronią przewagę jednej bramki?
wykluczenie
58'
Kornecki (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę za bezpardonowy faul na zawodniku wychodzącym na czystą pozycję do rzutu. Do końca meczu Wybrzeże grać będzie w osłabieniu!
58'
[27:27] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Krajewski (AZOTY).
59'
Kondratiuk (WYBRZEŻE) traci piłkę w ataku!
60'
[27:28] Bramkę zdobywa Sobol (AZOTY).
60'
[28:28] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE). Do końca meczu 9 sekund!
czas
60'
60'
Ostatni rzut meczu broni Plaszczak (WYBRZEŻE) i ratuje remis dla gdańszczan!

Wyniki 10 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Azoty Puławy 28:28 (14:12)
  • Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 43:27 (22:16)
  • Vive Tauron Kielce - Chrobry Głogów 39:23 (20:12)
  • MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 32:27 (13:13)
  • PGE Stal Mielec - Nielba Wągrowiec 26:20 (12:11)
  • Górnik Zabrze - Gaz-System Pogoń Szczecin 35:35 (14:18)

Opinie (19) 2 zablokowane

• Szkoda, że zremisowali wygrany mecz na własne życzenie.

• 19 1

• Takie same lolki jak żużlowcy. (2)

• 12 19

• (1)

Nie porównuj sportowców do żużlowców Zdunka.

• Bardzo dobry mecz dla kibica. (1)

Bardzo dużo walki. Rogulski grał ze szwami założonymi w trakcie meczu, a i tak zrobił swoje. Szkoda punktu ale cztery spudłowane karne, dwa słupki i trzy poprzeczki odbiły się na wyniku! Cieszyć może gra, bo w końcu zaczęło to chodzić, co chodzić powinno już dawno! Inni zawodnicy także wzięli się zdobywanie bramek. Przy tym doświadczeni i ograniu przeciwnika oraz przy ich warunkach fizycznych, remis jest bardzo dobrym wynikiem. Jednak z przebiegu gry zwycięstwo należało się nam. Jest spory postęp w grze zespołu, jeszcze tylko trzeba dociągać spokojniej te końcówki. warte zauważenia, że rzuciliśmy bramkę na remis w osłabieniu i to ze skrzydła - prawego!
    Kolejny mecz z Chrobrym i jest to kolejna realna szansa na wygraną. Koniecznie trzeba ją wykorzystać!

• 12 5

• Wynik naszego Wybrzeża w Kielcach nie był przypadkowy. Dobra gra z mocnymi Puławami, to potwierdziła! Dziś Chrobry poległ w Kielcach i to sromotnie bo aż 37:23!
      No i nie oszukujmy się bo patrząc na skład zespołu z Puław, ich plany i oczekiwania, to ten remis przed sezonem rozważany byłby w kategorii bardzo dużej niespodzianki.

• 4 2

• O co chodzi!!!!! (1)

Dobry mecz, ale chyba zawiedli trenerzy. Sulej grał super waleczny chłopak, Kondratiuk też pokazał się z dobrej strony, Szeryf super , Mogielnicki próbował i nawet mu się kilka razy udało. Według mnie za mało gry skrzydłami,Rogulski przeszkadzał tylko w tej grze.Kornecki na początku super potem nie wiem co się stało chyba za bardzo chciał.Karne porażka, kiedyś wychodził ADI albo Sulej i strzelali. Czemu kombinują z innymi graczami??? Może powinien rzucać Dawid.
    Jasowicz też za bardzo cgciał i się spalił się po nieudanej akcji ale w obronie bardzo dobrze, potem pomyślał .
    Walczcie panowie !!!!

• 9 3

• do kk

Jak masz pisać o Rogulskim takie durne opinie to weż się człowieku zapisz do poradni,

• 1 1

• Otucha (1)

Trzeba tych chłopaków dopingować, dobry mecz, robili co mogli jak ktoś trenował kiedyś to wie o czym mowa. Nie wyszło dzisiaj Rogulskiemu zupełna porażka i nie trzeba mówić, że miał jakąś kontuzję. Brawa dla Lijka, Suleja, Kondratiuka, skrzydłowych chociaż można to rozważać.

• 9 4

• robili co mogli...

...a że nie wiele mogli

• 3 6

• Wybrzeże, uwielbiam chodzić na Wasze mecze!

Emocji nie brakowało do samego końca spotkania. Może szkoda tego jednego straconego punktu, ale widać już spory progres :)
    Powodzenia Chłopaki!

• 8 4

• Zespół ma potencjał bez dwóch zdań!

Trzeba tylko za wszelką cenę wyeliminować własne błędy, które są co prawda nieodłącznym elementem tego sportu ale nasi robią ich zbyt wiele. Zmarnowane karne, dwie straty w końcówce najlepszego przez cały mecz na boisku Suleja, zmarnowane kontry prawego skrzydła, co są przyczyny remisu. Jednak za końcówkę należą się słowa uznania. Czekam teraz na kolejny mecz, bo uważam że warto chodzić i wspomagać tą drużynę. Trzeba też podkreślić "przebudzenie" Mogla, Nareszcie było zagrożenie rzutem z obu połówek ! Zespół z Puław na bramce ma reprezentanta Rosji, na prawym skrzydła reprezentanta Czech, do tego w składzie wiodący zawodnicy z Bałkanów, lewo skrzydłowy Krajewski to reprezentant Polski. W tej sytuacji remis jest bardzo dobry ale z przebiegu meczu jest spory niedosyt. Jednak gra Wybrzeża była o niebo lepsza niż z Pogonią czy Zagłębiem. Oby dalej szło ona w dobrym kierunku, czego chłopakom życzę!