PGE Atom Trefl wygrał na otwarcie Orlen Ligi

17 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Klaudia Kaczorowska (nr 16) kończyła pierwszego i drugiego seta w Rzeszowie. Klaudia Kaczorowska (nr 16) kończyła pierwszego i drugiego seta w Rzeszowie.

Siatkarki PGE Atomu Trefla zrobiły to co było ich obowiązkiem na inaugurację Orlen Ligi. Sopocianki pokonały na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:18, 25:23, 25:15)). Nieco emocji było tylko w drugim secie. By nie oddać tej partii Lorenzo Micelli posłał na parkiet rekonwalescentkę Katarzynę Zaroślińską. MVP spotkania została Holenderka Maret Balkestein-Grothues.

DEVELOPRES SKYRES: Boncheva 5 punktów, Skiba 6, Otasević 8, Kapturska 8, Śliwińska 2, Hawryła 5, Borek (libero) oraz Budzoń, Jagodzińska 2, Wańczyk, Warzocha, Nowakowska 1, Głaz 1, Filipowicz (libero)

PGE ATOM TREFL: Radenković 1, Balkestein-Grothues 15, Tokarska 8, Miros 4, Kaczorowska 13, Cooper 11, Durajczyk (libero) oraz Zaroślińska 8, Łukasik, Kaczmar, Efimienko

Lorenzo Micelli, mimo braku wygranego nawet seta w meczu o Superpuchar Polski, konsekwentnie postawił na tę samą "6" co przeciwko Chemikowi Police. Jednak w połowie drugiego seta zaczął szukać innych rozwiązań. Przede wszystkim na ławkę odesłała została Anna Miros. Kapitan atomówek atakowała zaledwie z 15-procentową skutecznością. Od 13:14 w drugiej partii aż do końca spotkania w jej miejsce grała rekonwalescenta Katarzyna Zaroślińska.

GŁADKA PRZEGRANA SOPOCKICH SIATKAREK W MECZU O SUPERPUCHAR POLSKI

Kilkanaście minut na opamiętanie i przyjrzenia się grze z boku otrzymała także Brittnee Cooper. Amerykankę zastąpiła Justyna Łukasik po tym, gdy jej starsza koleżanka wyrzuciła w aut łatwą piłkę przechodzącą.

Sopocianki miały nad przedostatnią drużyną poprzedniego sezonu przewagę warunków fizycznych i umiejętności, ale zachęciły rywalki do walki jeszcze w końcówce pierwszej partii. Co prawda "pożegnały" rzeszowianki od 5:5, zdobywając 5 punktów z rzędu, ale potem miały problemy ze skończeniem piłki setowej. Setballe biły od 24:15. Skończyła atakiem po bloku Klaudia Kaczorowska, ale wcześniej szkoleniowiec PGE Atomu Trefla musiał wziąć czas.

W drugiej odsłonie sopocianki ośmieliły Developres, tracąc dwukrotnie kilka punktów z rzędu. Z 3:1 zrobiło się 3:5, a z 8:7 - 8:10. O mały włos rzeszowianki nie zdobyłyby tego seta. Prowadziły jeszcze 22:20 i 23:22. Nie pozwoliła im na to Maret Balkestein-Grothues. Holenderska wicemistrzyni Europy wyrównała skutecznym atakiem, a po chwili bezpośrednią z zagrywki zdobyła setballa. Seta, zbijając piłkę przechodzącą, zakończyła Kaczorowska.

W trzecim secie nie było już emocji. PGE Atom Trefl już przy drugiej przerwie technicznej prowadził 16:10. Szkoleniowiec mógł sobie pozwolić na kolejne zmiany, tym razem na rozegraniu i wobec drugiego środka bloku. Sprawdzenie dyspozycji większej liczby zawodniczek było wskazane, gdyż już w najbliższą środę, 21 października sopocianki czeka mecz na szczycie w Policach.

Wyniki 1 kolejki

• Developres SkyRes Rzeszów - PGE ATOM TREFL SOPOT 0:3 (18:25, 23:25, 15:25)
  • Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:16, 25:12, 25:18)
  • SK bank Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź 0:3 (13:25, 15:25, 18:25)
  • Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:18, 25:16)
  • Polski Cukier Muszynianka - PTPS Piła 3:2 (25:20, 25:22, 21:25, 23:25, 16:14)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 27:25, 24:26, 25:20, 15:10)

Opinie (18)

• Miros... (4)

Jeśli gra Ani nie "zaskoczy", to w Atom przegra z Chemikiem. Sama Balkenstein meczu nie wygra, a Zaroślińska nie zagra jeszcze całego meczu na wysokim poziomie. Ania, odważniej!!!

• 14 3

• Miros gra taką padakę,że lepiej nie mówić.Oby Smoku wróciła szybko do pełnej dyspozycji. Balkestein bardzo dobry transfer,a Kaczorowska mnie przeraża,jak taka zawodniczka może grać w pierwszej szóstce( w reprezentacji i w meczu z Chemikiem tragedia,dzsiaj z Rzeszowem trochę lepiej,ale nadal słabo,32 % pozytywnego przyjęcia i 5 % bardzo dobrego przyjęcia)Miejmy nadzieje,że Magda Damaske szybko wyleczy kontuzje i Falyn Fonoimoana wkrótce dołączy do Atomowego Teamu,są bardzo potrzebne

• 10 4

• Miros... (2)

Tak, czas najwyższy by pan Miros zabrał się poważnie do "roboty", innego sposobu na oderwanie Ani od Atomu nie widzę.

• 10 6

• (1)

To samo tyczy się Klaudii - oby ktoś szybko wziął się do roboty!

• 4 6

• Klaudia na swój dobry poziom wróci prędzej czy później.

Wczoraj już było w miarę.

Pobyt na kadrze ją trochę rozregulował i tyle.

• 5 3

• Dobrze że Micelli wpuścił Kaśkę pod koniec II seta bo mogło być różnie. (2)

Na razie mamy pół atakującej (czyli Kaśkę po kontuzji), .półtorej przyjmującej (Maret w formie i Klaudia coś tam gra ), niezły środek, oraz dość dobre rozegranie i libero.

Na Chemika to nie wystarczy na pewno, na Wrocław też nie, może być mało nawet na wejście do czwórki. A przypominam że w tym sezonie jest chory play off - tylko pierwsza 4 się łapie, do tego półfinały do dwóch wygranych.

Może liczyć się na koniec każdy punkt, a nawet set.
    Potrzebujemy pilnie kogoś na atak i przyjęcie. Bo na MIros nie liczę od dawna, a Damaske po kontuzji i w ogóle nieograna w lidze, więc choćby nawet miała talent Glinki to od razu na wysoki poziom nie wskoczy. A Fonoimoana raczej nie przyjedzie, zresztą żadną rewelacją to ona nie była przecież.

Mam nadzieję że Micelli to widzi.

• 15 5

• Widzi i czyta.

• 3 3

• Dlaczego trzy pierwsze mecze gramy na wyjeździe?

• 3 2

• (3)

Brawo dziewczyny ! Mam nadzieję ,że w najbliższym meczu postawią się Policom .