We wtorek w "Olivii" stawi się lider

Marta
28 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Formę z Nowego Targu trzeba przenieść do "Olivii", bo we wtorek przyjeżdża lider ekstraligi. Formę z Nowego Targu trzeba przenieść do "Olivii", bo we wtorek przyjeżdża lider ekstraligi.

Hokeiści Energi Stoczniowca wreszcie pokazali charakter. Po porażkach na własnym lodzie z mistrzem i wicemistrzem Polski gdańszczanie pokonali brązowych medalistów z minionego sezonu i to na ich terenie! Podopieczni Andrzeja Słowakiewicza triumfowali w Nowym Targu nad Podhalem 7:4 (2:0, 3:1, 2:3), a na początku drugiej i trzeciej tercji prowadzili nawet różnicą pięciu goli. To dobry prognostyk przed wtorkiem, kiedy to w "Olivii" stawi się lider ekstraligi.

1:0 Smeja as. M.Wróbel, Furo (11.13 w podwójnej przewadze)
2:0 Rzeszutko as. Mat.Rompkowski, Vitek (11.27 w przewadze)
3:0 Vitek as. Skutchan (21.07)
4:0 M.Wróbel (23.12)
5:0 Vitek as. Skutchan, Rzeszutko (23.42)
5:1 Baranyk as. Dutka, Gruszka (37.54)
6:1 Rzeszutko as. Skutchan (43.47)
6:2 Malasiński as. Neupauer, Gruszka (46.52 w przewadze)
6:3 Barklik as. Baranyk, Suur (55.31)
6:4 Suur as. Baranyk, Barklik (57.22)
7:4 Skutchan (59.59 do pustej bramki)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Soliński, Smeja – Kwieciński, Mat. Rompkowski – Maj, Balcewicz – Skrzypkowski, Kabat – Benasiewicz; Skutchan – Rzeszutko – Vitek, Strużyk – Ziółkowski – Jankowski, Furo – M.Wróbel – Surgot oraz Chmielewski, Mac.Rompkowski.

Jak widać trener Andrzej Słowakiewicz znalazł skuteczną receptę na Podhale i z wyprawy do rodzinnej miejscowości wspólnie z zespołem przywozi komplet punktów. Gdańszczanie już po kilku sekundach mieli okazje do otwarcia wyniku jednak Wojciech Jankowski nie zdołał z bliska pokonać Krzysztofa Zborowskiego. Późnej bramkę dla "Stoczni" próbował jeszcze zdobyć Roman Skutchan. Przewagę z początku spotkania udokumentowali gdańszczanie już w 12 minucie gry.

W ciągu 14 sekund, najpierw Michał Smeja a później Jarosław Rzeszutko znajdowali drogę do bramki "Zbory". Gdańszczanie wykorzystali przy tym swoją grę w przewadze najpierw dwóch a później jednego zawodnika. W końcówce tercji, grający faul gospodarze, m.in. atak na Rafała Balcewicza i Josefa Vitka, próbowali się odgryzać jednak na posterunku stał Sylwester Soliński.

Aby gospodarze nie zapomnieli, kto rządził w niedzielę pod Tatrami, już po 64 sekundach drugiej tercji Vitek po indywidualnej akcji podwyższył na 3:0. Strzelecki festiwal gdańszczan trwał nadal. Marek Wróbel w 24 minucie strzałem w górny róg zdobył 4 bramkę dla Energi Stoczniowca a po 30 sekundach Vitek zdobywa drugą swoją, a piątą dla gdańszczan bramkę.

To kompletnie rozbiło ekipę gospodarzy, którzy pogubili się na lodowisku, nie mieli koncepcji jak odpowiedzieć gdańskiej ekipie. Dopiero pod koniec tercji przebudził się Frantisek Barklik zdobywając pierwszą bramkę dla gospodarzy.

Początek trzeciej odsłony znów należy do gdańszczan, którzy za sprawą Jarosława Rzeszutki podwyższają na 6:1. Kolejne jednak trzy bramki zdobywają gospodarze a w ich szeregach walkę nawiązywali głównie obcokrajowcy Dmitrij Suur, Barklik i Milan Baranyk.

W 58 minucie było już więc 6:4 dla Energi Stoczniowca, gospodarze uwierzyli, że jeszcze mogą odwrócić losy meczu w ostatniej minucie wzięli czas, zdjęli bramkarza zaatakowali bramkę gdańską, jednak świetnie odpowiedział im Roman Skutchan strzelając w ostatniej sekundzie meczu siódmą bramkę dla gdańszczan.

- Od początku narzuciliśmy swój styl gry. Szybko wykorzystaliśmy gry w przewadze a później strzelaliśmy kolejne bramki. Przy wysokim prowadzeniu zaczęliśmy popełniać błędy, łapaliśmy kary i Podhale zmniejszyło dystans. Wówczas my zagraliśmy nerwowo, jednak wygraliśmy, cieszę się z tego bardzo zwłaszcza, że graliśmy osłabieni kontuzjami - powiedział po meczu trener Andrzej Słowakiewicz.

We wtorek o godzinie 18.00 w "Olivii" stawi się JKH GKS Jastrzębie. Ta drużyna jest niespodziewanie liderem ekstraligi. Przypomnijmy, że latem pozyskała ona z Gdańska Macieja Urbanowicza. Dla reprezentacyjnego napastnika będzie to pierwszy mecz przeciwko klubowi, w którym się wychował.

Tabela wprowadzona: 2009-09-27
Pozostałe wyniki niedzielnych spotkań PLH: GKS Tychy - Akuna Naprzód Janów 5:2 (0:0, 2:0, 3:2), Comarch Cracovia - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 2:5 (1:3, 0:1, 1:1), Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:0, 1:1, 1:3), Aksam Unia Oświęcim - TKH Toruń 7:1 (3:0, 2:0, 2:1).
Marta

Opinie (32) 2 zablokowane

• nareszcie

#13 , #73 Brawo brawo brawo oby tak dalej

• 10 4

• ebi (2)

super, gratki i oby tak dalej!!! a i wyjatkowo na mecze do podhala da sie wyjechac wczesniej a nie grac po calym dniu w busie, moze prezes wyciagnie wnioski i do krakowa tez zabierze chlopakow dzien wczesniej...

• 8 1

• brawo kostek brawo (1)

ARTUUUR KOSTECKIIIIIIIII !!!!

• 0 1

• ŁAHAHA

• 1 0

• szkoda że nie widziałem! :( prosze o powtórke z jastrzębiem we wtorek!

• 8 1

• k (1)

po raz kolejny prosze i uzupelnienie zdjec zawodnikow, bo nie tylko tych nowych nie ma ale tez tych starych, ktorych zdjecia sa na stronie energii, wiec marto prosze je stamtad tak jak te inne wziac i wkleic na strone, bo jak cos sie robi to porzadnie... daje czas do piatku! :)

• 10 0

• marta niema czasu marta odejdz prosimy

• 0 0

• to chyba teraz będziemy na 6 miejscu w tabeli ;).

chyba się nie chce aktualizować XD

• 2 0

• zwycięsto cieszy i jest budujące (1)

szkoda tylko, że prowadząc wyraźnie 0-5 i 1-6 w III tercji stracili 3 bramki pod rząd i zrobiło się niebezpieczne 4-6.Ale Podhale grało b. ostro (m.in. kontuzja kolana Balcewicza, Vitek rzucony na bandę) i może nasi nieco opadli z sił.

• 9 1

• no szkoda, ale grunt że wygraliśmy !

• 0 0

• jak kostek zapłacił chłopakom zaległą pensję z 3 miesięcy to zaczęli grać (4)

• 15 0

• dokładnie tak jak mówsz (3)

doszłoby do następnego skandalu w plh
      Chłopaki zastanawiali się czy wogóle na mecz z Tychami wyjechać.
      A ze strony kibiców biadolenie, a ty jeden z drugim też pewnie za darmo byś sobie żył nie wyprówał, a Kostecki miał przed meczem z Tyszanami zaległość pensji wobec zawodników trzy miesięczną! teraz wisi im "tylko" za dwa miechy

• 3 0

• zastanawiajace jest tylko to ze powstal hotel ktory blokuje wolne godziny wieczorne na wynajem (2)

a zeby bylo smieszniej zaczeto rozliczac co do minuty rowna godzine za lod ktorego cena sie nie zmienila w porownaniu z rokiem ubieglym
        ograniczono nawet zajecia z trenerem Stasiewiczem

to ja sie pytam gdzie ta kasa?! gdzie wplywy od spondora, za mistrzostwa swiata, imprezy i wystawy oraz ostatnie ME w koszykowce!!!

Prezesem i zarzadem powinny zajac sie CBA, CBC, policja i prokuratura oraz media

• 7 0

• wyzej mialo byc CBŚ rzecz jasna

• 3 0

• wcale nie jest zastanawiające, że powstał hotel, bo nawet jeśli on blokuje godziny na wynajem lodu, to już tam sobie prezio dobrze skalkulował, że z hotelu kaska większa będzie ... co do reszty to się zgadza, gdzie ta kasa i na co ona idzie, ewidentnie brakuje tu przejrzystości

• 0 0

• Super extra chłopaki. Zawsze jestem z Wami ;-)