Wenta: Jesteśmy z dwóch różnych światów

23 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Vive Targi Kielce pokazały piłkarzom ręcznym Wybrzeża jako przepaść dzieli I-ligowca od drużyny mistrza Polski. Gdańszczanie zaczęli z dużym impetem. Do czasu, gdy potrafili zdobywać bramki z drugiej linii, byli nawet równorzędnym rywalem dla utytułowanego przeciwnika. Jednak to wszystko skończyło się w 26. minucie. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka stanęli na dobre, inkasując jedenaście bramek z rzędu. Ostatecznie gospodarze ulegli w pojedynku o ćwierćfinał Pucharu Polski 15:36 (10:16). Spotkanie było na pewno sukcesem organizacyjnym, gdyż na trybunach zasiadło około trzech tysięcy kibiców.

Głębocki, Chmieliński - Suchocki, Mogielnicki 3, Jasowicz 2, Rakowski 1, Strzebiecki, Sulej, Helman 4, Rogulski, Markuszewski 1, Waszkiewicz 2, Kondratiuk, Piwowarczyk, Abram, Nilsson 2
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Patyk, Salwowski (Warszawa)
Widzów: 3000
Szmal, Buchcic - Grabarczyk 1, Tomczak 1, Tkaczyk 4, Olafsson 4, Bielecki 2, Jachlewski 4, Stojković 2, Lijewski 3, Buntić 2, Musa, Rosiński 1, Cupić 12

Bogdan Wenta Bogdan Wenta
POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Bogdan Wenta (Vive Targi Kielce)
:
Nazwa Wybrzeże nadal wywołuje u mnie szereg wspomnień i ten klub jest dla mnie ważny, nadal mam go w sercu. Mam nadzieje, że już w przyszłym roku spotkamy się w ligowym meczu, w krajowej elicie. Na razie jesteśmy z dwóch różnych światów. Gdańska drużyna to przede wszystkim młodość, była w tym meczu zaangażowana, dużo biegała. Rywale chcieli szybko rozgrywać piłkę, czasami było to dla nich za szybkie. Ponadto starali się stosować swoje zagrywki, ale to przeciwko naszej drużynie nie mogło przynieść efektu.

My ten mecz potraktowaliśmy jako kolejną formę doskonalenie drużyny. Ten mecz był dla nas lepszy niż trening, gdyż naprzeciwko siebie mieliśmy przeciwnika. Nie patrzyliśmy na wynik tylko staraliśmy realizować to, co sobie założyliśmy. W pierwszej połowie było trochę niefrasobliwości, niepotrzebnych błędów.

Jednak konsekwentnie starałem się dać szanse, aby niemal wszyscy zawodnicy, których tutaj przywiozłem sobie zagrali. 40 minut otrzymał Grzesiek Tkaczyk, który jest po kontuzji, Karol Bielecki mógł sobie dużo porzucać, a w bramce z dobrej strony pokazał się Kamil Buchcic. To było nasze praktycznie ostatnie granie przed przerwą. Zawodnicy rozjeżdżają się na kadry i w klubie zostanie mi czterech graczy.

Na koniec uwaga natury organizacyjnej. Trochę śmieszne jest, że ZPRP przeprowadza losowanie pięć dni przed meczem. Jak w takiej sytuacji Wybrzeże miało przeprowadzić akcję promocyjną tego meczu? Jestem przekonany, że w innych okolicznościach na to spotkanie przyszłoby jeszcze więcej kibiców. A tak ludzie z marketingu hali i klubu proszą mnie, aby opóźnić mecz, bo jeszcze ludzie są pod kasami. Nie mogliśmy czekać zbyt długo, bo jesteśmy pięć dni w podróży, a i do Kielc jeszcze sporo kilometrów do przejechania.

Damian Wleklak Damian Wleklak
Damian Wleklak (Wybrzeże Gdańsk):
Na takie spotkanie czekaliśmy od dawna. Dla drużyny to wielka nagroda oraz motywacja do dalszej pracy. Na tle takiego przeciwnika najlepiej zawodnicy mogli się przekonać, ile im jeszcze brakuje. Dostaliśmy lekcję piłki ręcznej. Zwłaszcza nasi młodzi zawodnicy, a takich mamy większość, mogli się przekonać, na jakim etapie kariery w tym momencie się znajduje. .

W trakcie gry przydarzył nam się kryzys. Wówczas wynik nam uciekł. Jednak drużynę trzeba pochwalić, że nie przestraszyła się, podjęła walkę. Szkoda, że urazu poznał Dawid Nilsson. Naciągnął pachwinę. Liczymy, że nie będzie to na tyle groźny uraz, iż tego zawodnika zabraknie w sobotnim meczu derbowym.

Otrzymaliśmy bardzo dużo materiału szkoleniowego do analizy. Taki mecz dał nam więcej niż kilkanaście treningów i sparingów razem wziętych. Ogromnie dziękuję również kibicom, którzy tak licznie przybyli na ten mecz. Liczymy, że publiczność będzie nas wspierać także w spotkaniach I-ligowych. Już w sobotę o godzinie 18:00 zapraszamy do hali AWFiS na mecz ze Spójnią Gdynia.

95% 329 typowań Vive Targi Kielce

Vive przywiozło najsilniejszy skład, gdyż drużyna do Gdańska przyjechała prosto z Francji, po meczu Ligi Mistrzów
1'
od środka rozpoczęło Wybrzeże
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Nilsson (WYBRZEŻE).
1'
na trybunach około 2 tysiące widzów, ale frekwencja może być jeszcze większa, bo spore kolejki pod kasami
2'
Bielecki (VIVE TARGI) rzucił w poprzeczkę
2'
od początku spotkania głośny doping kilkunastoosobowej grupki kibiców Wybrzeże
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Olafsson (VIVE TARGI) po szybkiej kontrze, którą rozpoczął Szmal, broniąc rzut Mogielnickiego
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI) z karnego
5'
Szmal (VIVE TARGI) obronił rzut z biodra Suleja (WYBRZEŻE)
5'
poza Szmalem (VIVE TARGI) z polskich gwiazd szczypiorniaka mamy już na parkiecie Bieleckiego (VIVE TARGI), Lijewskiego (VIVE TARGI) i Tkaczyka (VIVE TARGI)
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Nilsson (WYBRZEŻE).
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TARGI).
7'
głośne "GKS" z trybun, ale na razie dopinguje tylko Klub Kibica
8'
"Wybrzeże tylko zwycięstwo" - z trybun, choć na dzisiaj to raczej marzenia
8'
[4:3] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
9'
cały czas dochodzą kibice na trybuny
9'
na razie gdańszczanie wszystkie bramki zdobywają z ataku pozycyjnego, na dłuższą metę ciężko tak będzie walczyć z Vive, przydałoby się zagrać nieco z kontry, a do tego potrzebna jest dobra obrona
9'
mocniej w obronie próbował powalczyć Rakowski (WYBRZEŻE), ale otrzymał od arbitrów żółtą kartkę, a goście karnego
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI) z karnego
11'
Bogdan Wenta nie lekceważy I-ligowców, cały czas ogląda mecz na stojąco, trzymając zieloną kartkę, którą szkoleniowcy w piłce ręcznej sygnalizują chęć przerwania gry i wzięcie przerwy na żądanie
12'
dobre interwencje bramkarzy z obru stron, obronione rzuty Musy (VIVE TARGI) i Kondratiuka (WYBRZEŻE)
13'
zablokowany rzut Mogielnickiego (WYBRZEŻE)
13'
[4:5] Bramkę po kontrze zdobywa Olafsson (VIVE TARGI) i tym samym Islandczyk wyprowadza gości na pierwsze prowadzenie w tym meczu
14'
na trybunach około 2,5 tysiąca kibiców, a gospodarze mają coraz większe problemy w ataku pozycyjnym
15'
[4:6] Bramkę zdobywa Lijewski (VIVE TARGI).
15'
na rozegraniu pojawił się Waszkiewicz (WYBRZEŻE), ale jest jeszcze nie rozgrzany i od razu przydarzyła mu się strata
15'
[4:7] Bramkę zdobywa Tomczak (VIVE TARGI) po kontrze
16'
sędziowie sygnalizują pasywny atak gospodarzy
czas
16'
o czas prosi Daniel Waszkiewicz (WYBRZEŻE) , który musi szybko pokazać podopiecznym nowe rozwiązania w drugiej linii, bo rzuty Nilssona (WYBRZEŻE) i Mogielnickiego (WYBRZEŻE) już zostały rozszyfrowane przez rywali
16'
Rogulski (WYBRZEŻE) faulował Musę (VIVE TARGI), żółta kartka dla gdańszczanina i karny dla Vive
16'
[4:8] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI), który po raz trzeci nie pomylił się z karnego
17'
Rogulski (WYBRZEŻE) tym razem faulowany i to on wywalczył karnego dla gospodarzy
18'
[5:8] Bramkę zdobywa Waszkiewicz (WYBRZEŻE) z karnego, to oczywiście syn szkoleniowca - Michał
18'
[5:9] Bramkę zdobywa Lijewski (VIVE TARGI).
19'
[5:10] Bramkę zdobywa Olafsson (VIVE TARGI), znów po kontrze, która poprzedziła strata gospodarzy
20'
[6:10] Bramkę zdobywa Helman (WYBRZEŻE) po ładnym rzucie z biodra, rozgrywający chwilę wcześniej wszedł dopiero do gry
21'
[7:10] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE) z koła
22'
[7:11] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TARGI).
22'
[8:11] Bramkę zdobywa Markuszewski (WYBRZEŻE), wreszcie wyszła kontra, Głębocki dobrze spisał się w bramce i uruchomił lewoskrzydłowego, który popisał się ładnym "wkrętem"
23'
[8:12] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TARGI) po swoim firmowym rzucie, po odbiciu z obu nóg
23'
fatalnie pomylił się w kontrze Olafsson (VIVE TARGI), rzucając w pojedynku sam na sam z Głębockim (WYBRZEŻE) dobre 3-4 metrów obok słupka
24'
żółta kartka dla Tkaczyka (VIVE TARGI), jak kibice zapewne wiedzą tego typu upomnień drużynie sędziowie mogą pokazać trzy, potem muszą być wykluczenia
25'
[9:12] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE), który rzucał dwa razy, pierwszy strzał odbił Szmal do boku, ale gdański rozgrywający zdublował pozycję skrzydłowego i piłka wpadła w jego ręce
26'
[9:13] Bramkę zdobywa Olafsson (VIVE TARGI), który zrehabilitował się za sytuację sprzed kilkudziesięciu sekund
26'
po faulu na Jasowiczu (WYBRZEŻE) karny dla Wybrzeża
26'
[10:13] Bramkę zdobywa Helman (WYBRZEŻE) z karnego
27'
przepadła szansa na kontrę, bo Helman (WYBRZEŻE) popełnił kroki na środku boiska
czas
28'
Czas dla trenera Wenty, do końca połowy zostało 2 minuty i 45 sekund
wykluczenie
28'
Strzebiecki (WYBRZEŻE) ukarana dwuminutową karą i jeszcze karny dla Vive
28'
[10:14] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI), czwarta bramka z karnego, Chorwat wychodzi na razie do gry tylko na rzuty z siedmiu metrów
29'
[10:15] Bramkę zdobywa Tkaczyk (VIVE TARGI) po kontrze
29'
[10:16] Bramkę zdobywa Lijewski (VIVE TARGI), który jednym zwodem zwiódł dwóch gdańskich defensorów i wyszedł sam na sam z Głębockim
30'
kolejna strata gospodarzy, którzy nie radzą sobie w grze w osłabieniu liczebnym, ale tym razem Głębocki (WYBRZEŻE) broni w pojedynku sam na sam z Tkaczykiem (VIVE TARGI), gwizdy z trybun dla rozgrywającego Vive, bo zbyt lekceważąco podszedł do tego rzutu
30'
Wybrzeże w komplecie
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WYBRZEŻE PRZEGRYWA 10:16
dla Vive najwięcej po cztery bramki zdobyli: Tkaczyk (VIVE TARGI), Olafsson (VIVE TARGI) i Cupić (VIVE TARGI), a trzy trafienia zaliczył Lijewski (VIVE TARGI)
w Wybrzeżu najskuteczniejsi są rozgrywający: Mogielnicki (WYBRZEŻE) (3 bramki) oraz Nilsson (WYBRZEŻE) i Helman (WYBRZEŻE) (po 2)
spiker zaprasza publiczność na derby Trójmiasta, w sobotę o godzinie 18:00 Wybrzeże zmierzy się z Kar-Do Spójnią Gdynia w hali AWFiS przy ul. Górskiego, jeśli do tego obiektu przyszłoby tylu widzów co dzisiaj, to by się nie pomieścili, bo w akademickiej hali trybuny mieszczą około 2 tysięcy widzów
31'
drugą połowę rozpoczęło Vive, zmiana w gdańskiej bramce, między słupkami Chmieliński (WYBRZEŻE), młodzieżowy reprezentant Polski
31'
zmiany także w Vive na parkiecie jest m.in. Cupić (VIVE TARGI), który wcześniej rzucał tylko karne
32'
Buchcic (VIVE TARGI), który wszedł do kieleckiej bramki obronił rzut Kondratiuka (WYBRZEŻE)
32'
w przerwie doszło jeszcze kibiców, obecnie około trzy tysiące sympatyków piłki ręcznej na trybunach
33'
w drugiej połowie mecz toczy się w ciszy, wiarę w powodzenie stracił najwyraźniej i Klub Kibica, a może jeszcze tylko nie zorganizował się po przerwie
33'
[10:17] Bramkę zdobywa Buntić (VIVE TARGI), kolejny gracz, który nie grał w pierwszej połowie
34'
jest bęben i doping "GKS", czyli Klub Kibica wrócił z przerwy
35'
[10:18] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TARGI).
36'
zablokowany rzut Abrama (WYBRZEŻE), ale i w kontrze mylą się goście
36'
[10:19] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI), który w kolejnej kontrze się nie pomylił, to obecnie trzeci snajper Ligi Mistrzów
37'
"Walczyć trenować, Wybrzeże musi panować" - skandowanie Klubu Kibica
38'
rzut Mogielnickiego (WYBRZEŻE) zablokowany
38'
[10:20] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI) po kontrze
38'
Wybrzeże w tej połowie jeszcze nie zdobyło bramki
39'
[10:21] Bramkę zdobywa Jachlewski (VIVE TARGI), któremu piłkę podał... Kondratiuk, może pamięta, że Mateusz to wychowanek MKS Gdańsk i warto, aby z dobrej strony przypomniał się skrzydłowy Vive w rodzinnych stronach
40'
żółta kartka tym razem dla Jachlewskiego (VIVE TARGI)
41'
[10:22] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI), kończąc oczywiście kontrę, to już jego siódme trafienie
41'
"Wygramy, wygramy!" - ale już bardzo nieśmiałe z Klubu Kibica Wybrzeża
42'
[10:23] Bramkę zdobywa Jachlewski (VIVE TARGI).
42'
prysło dobre wrażenie, które pozostawili piłkarze ręczni Wybrzeża po sobie w pierwszej połowie, teraz są zupełnie bezradni
43'
Bielecki (VIVE TARGI) przymierzył w słupek
43'
ostatnią bramkę gospodarze zdobyli w 26. minucie, wówczas przegrywali tylko 10:13
44'
[10:24] Bramkę zdobywa Rosiński (VIVE TARGI), który niedawno wszedł na boisko
44'
[11:24] Bramkę zdobywa Waszkiewicz (WYBRZEŻE), przerywając fatalną passę gospodarze, którzy zainkasowali wcześniej 11 trafień z rzędu!
45'
[11:25] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI).
45'
"Wybrzeże gramy do końca" - domagają się kibice
46'
[12:25] Bramkę zdobywa Jasowicz (WYBRZEŻE) po jednej z nielicznych kontr gospodarzy, w obronie dobry przechwyt Waszkiewicza
46'
Bielecki (VIVE TARGI) sprawdza wytrzymałość gdańskiej bramki, tym razem potężną "bombę" posłał w poprzeczkę
46'
[12:26] Bramkę zdobywa Buntić (VIVE TARGI), który dobił strzał Bieleckiego
47'
[12:27] Bramkę zdobywa Stojković (VIVE TARGI).
48'
[12:28] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI).
50'
[12:29] Bramkę zdobywa Stojković (VIVE TARGI).
51'
[12:30] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI), to jego 10. trafienie, Chorwat demonstruje bogatą gamę umiejętności technicznych, każdy rzut jest niemal inny
52'
[12:31] kapitalna kontra Vive, tym razem Cupić asystował, a po jego podaniu nad gdańską defensywą piłkę do siatki wpakował Grabarczyk
53'
[13:31] Bramkę zdobywa Jasowicz (WYBRZEŻE).
53'
[13:32] Bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI) z karnego, jak tak dalej pójdzie to Chorwat skończy mecz z większą liczbą bramek niż wszyscy gdańscy zawodnicy razem wzięci
54'
[13:33] Bramkę zdobywa Jachlewski (VIVE TARGI) po kolejnej kontrze
55'
[14:33] Bramkę zdobywa Helman (WYBRZEŻE).
55'
każda bramka po przerwie Wybrzeża wzbudza teraz wielki entuzjazm na trybunach z uwagi na to, że tych trafień jest tak mało
56'
[14:34] Dwunastą swoją bramkę zdobywa Cupić (VIVE TARGI).
56'
na boisko wszedł Suchocki (WYBRZEŻE), tym samym gdańscy trenerzy pozwolili się wykazać wszystkim podopiecznym, których wpisali do protokołu
56'
w Vive jeszcze nie grali Jurecki (VIVE TARGI) i Strelek
57'
[14:35] Bramkę zdobywa Bielecki (VIVE TARGI).
58'
[15:35] Bramkę zdobywa Helman (WYBRZEŻE).
58'
[15:36] Bramkę zdobywa Jachlewski (VIVE TARGI).
59'
Cupić (VIVE TARGI) tym razem przestrzelił, czyli jednak Chorwat nie będzie miał więcej bramek niż całe Wybrzeże
60'
KONIEC MECZU. VIVE ZAGRA W ĆWIERĆFINALE PUCHARZE POLSKI
60'
brawa żegnają obie drużyny
60'
po meczu Andrzej Trojanowski, dyrektor biura ds sportu w Gdańsku wręczył prezent trenerowi Wencie, który przecież do wielkiej kariery startował w barwach Wybrzeża

Opinie (39) 3 zablokowane

• DRAMAT- a nie sukces (5)

jaki sukces organizacyjnym!!!!! 3 tys weszło a 2 tysiące poszło do domu widząc kolejkę, otwarte dewie kasy gdzie tempo sprzedawania biletów była tragiczna, jednym słowem żenada, taki wielki fajny obiekt taki fajny przeciwnik a człowiek przyjerzdza widzi kolejkę zawraca do domu po 30 min !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

• 47 6

• (3)

Bilety można było zakupić wcześniej, a nie na ostatnie 5 minut.
      Nie rozumiem tylko dlaczego ludzie nie kibicowali, wspólnie z klubem kibica, wynik ukazuje, że będziemy potrzebowali dużo wzmocnień by myśleć o dobrym miejscu w PNGiG SuperLidze, jeśli oczywiście po tym sezonie awansujemy do wyższej klasy rozgrywek.

• 19 9

• Ty Ergo (2)

nie badz taki mądrala po co bilety kupowac wcześniej?
        Co to Barcelona przyjechała?
        3 tysiące ludzi sukces organizacyjny na hali któa może pomieścić 15 tysięcy ludzi..
        i 2 kasy i pewnie 1 wejście na halę ot sukces.
        Gorzej niż za komuny teraz się kibiców traktuje
        Niedługo to pies z kulawą nogą bedzie chodził a ne te sportowe popisy

• 10 13

• w jednym masz rację...

wczoraj przyjechała do nas Barcelona polskiej piłki ręcznej! I trzeba było przewidzieć, że na mecz przyjdzie więcej ludzi , większość na ostatnią chwilę. Organizatorzy mogli otworzyć jeszcze jedną kasę, ale jeszcze więcej wyobraźni zabrakło kibicom. W czwartek wieczorem ogłosili mecz , w piątek można było już kupić bilety. Zrobiłem to nie ruszając się z domu, a drukarka wydrukowała. Nie masz drukarki to można było odwiedzić Empik, jeśli Ergo nie po drodze.

• 10 2

• "Hala Fakt Niesamowita i co z tego"

To Była "barcelona"
          3 tys. ludzi to sukces po 5 dniach od losowania, gdyby były min. 2 tygodnie byłoby 7 tys.
          Były dwie kasy a wejść było chyba 4
          Także...chybione argumenty. No chyba, że nie byłeś(aś) na meczu a dla zasady dołączasz do huru narzekaczy

• 10 2

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• organizatorzy ???

kiedy organizatorzy imprez w Gdańsku zrozumieją ze jak nie sprzedadzą biletów, to nie zarobią?

• 27 3

• Jak przegrać to z NAJLEPSZYMI (2)

Rzeczywiście kolejka była ogromna przed kasami, szkoda bo mecz warty obejrzenia. Co prawda Wybrzeże przegrało, ale cóż przeciwnik był MEGA. Wymiatali!

• 18 1

• ! (1)

mozna bylo przyjechac wczesniej,a nie na ostatni chwile..bilety byly w sprzedazy od piatku

• 5 5

• Dokładnie o godzinie 17:50 pod halą było kompletnie pusto.
        Ludzie zaczęli się schodzić ok. 18:45 w największej ilości... I liczyli, że bez kolejek na spokojnie zakupią bilety.

• 5 2

• Kartuzy były ale się zmyły...

• 6 1

• Lato zmienił dyscyplinę ?

Hmm, na przedostatnim zdjęciu na trybunach po lewej stronie w czarnej koszulce prezes pzpnu i jego szyderczy uśmiech ? Ciekawe czy chciał zobaczyć jak się gra z zamkniętym dachem...

• 8 1

• (5)

Do byłem i się zmyłem i innych malkontentów, trzeba przyjść wcześniej a nie pitolić, że dwie kasy otwarte!
    To, że organizatorzy się nie popisali to fakt, ale nikt nie kazał przychodzić ludziom na ostatnia chwilę !!!
    Co do meczu to nie ma co się rozpisywać, bo przewaga Iskry była ogromna.
    Tylko dlaczego cała hala poza nieliczną, ale głośną grupą kibiców nie dopingowała naszych piłkarzy ręcznych?!
    "Januszolandia" i to niestety jest smutne...

• 15 3

• bo spiker nie narzucił dopingu, takie smutne fakty

• 8 1

• szanowny G. (3)

a o której wg Ciebie kibice powinni przyjść, skoro mecz jest w dzień roboczy, dużo ludzi pracuje do ok.16-tej a do hali trzeba jeszcze dojechać, bo nie każdy mieszka czy pracuje rzut beretem od niej. Oczywiście, że liczę się ze staniem w kolejce przychodząc późno, ale dwie czynne kasy to błąd organizatora a nie kibiców.