Wesprzyj hokeistki w walce o finał. Stoczniowiec musi dwa razy ograć Atomówki

Rafał Sumowski
14 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Aby znaleźć się w piątym z rzędu finale, gdańskie hokeistki w sobotę muszą wyrównać stan rywalizacji z Atomówkami i doprowadzić do trzeciego, niedzielnego meczu. W nim również trzeba będzie zwyciężyć, aby zagrać o złoto. Aby znaleźć się w piątym z rzędu finale, gdańskie hokeistki w sobotę muszą wyrównać stan rywalizacji z Atomówkami i doprowadzić do trzeciego, niedzielnego meczu. W nim również trzeba będzie zwyciężyć, aby zagrać o złoto.

Hokeistki GKS Stoczniowca w sobotę o godz. 17 podejmą w hali "Olivia" Atomówki GKS Tychy. Jeśli przegrają, nie awansują do finału mistrzostwo Polski i pozostanie im walka o brąz. W razie zwycięstwa, decydujący mecz z tyszankami zagrają w niedzielę, również w Gdańsku o godz. 11. Wstęp wolny.

Atomówki GKS Tychy - GKS Stoczniowiec Gdańsk 6:4 (4:1, 2:1, 0:2)

6:4 Tokarska as. Kasprzycka 51:28

Atomówki: Bruda-Krokosz; Garbocz, Sztyper - Sosnowska, Frąckowiak, Michałek; Kędra, Jabłońska - Łaskawska, Churas, Cieślewicz; Marczyk, Wawrzonkowska - Kopciara, Harańczyk, Frankowska

STOCZNIOWIEC: Kosińska; Kamińska, Tokarska - Bigos, Kasprzycka, Siejka; Korkus, Banaś - Błaszak, Onyszczenko, Podracka oraz Jagnicka, Grzelak

Rywalizacja w play-off Polskiej Hokej Ligi Kobiet trwa do dwóch wygranych. Gdańszczanki w pierwszym meczu półfinałowym przegrały z Atomówkami GKS 4:6. Co ciekawe, spotkanie rozpoczęło się dopiero o godz. 21, a zakończyło o godz. 23. Choć na początku drugiej tercji przegrywały już 1:6. Zdołały jednak zdobyć jeszcze trzy bramki i poprawić morale przed rewanżem w hali "Olivia".

- Źle dziewczyny weszły w mecz, no i później w konsekwencji nie zdążyły dogonić rywalek. Do połowy drugiej tercji byliśmy tłem dla tyszanek. Kompletnie nic się nie kleiło, zero agresywności, walki. Później było już lepiej, ale zabrakło czasu i szczęścia, bo swoje sytuacje mieliśmy - wyjaśnia trener Stoczniowca Henryk Zabrocki.

Przeczytaj dlaczego hokeistki musiały rozegrać mecz późnym wieczorem

Wciąż aktualne wicemistrzynie kraju nie tracą nadziei, że na własnym lodzie uda się w sobotę wyrównać stan rywalizacji, a w niedzielę po raz piąty z rzędu awansować do finału rozgrywek.

- Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę. Wierzę, że nie popełnimy już takich błędów i awans do wielkiego finału PLHK zapewnimy sobie na własnej tafli lodowej - mówi szkoleniowiec.
W drugiej parze półfinałowej rywalizują Polonia Bytom i Unia Oświęcim. Broniąca tytułu Polonia w pierwszym meczu u siebie wygrała 3:0. Mecze finałowe i o brąz zaplanowano na 2, 9 i ewentualnie 16 marca.