Wicemistrzynie igrzysk

3 lipca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Trwa medalowa passa Energi Gedania. W tym sezonie gdańszczanki stanęły już po raz szósty na podium mistrzowskiej imprezy! Tym razem Witold Jagła poprowadził podopieczne do tytułu wicemistrzowskiego w V Igrzyskach Młodzieży Regionów Bałtyckich Neubrandenburg 2007.

ENERGA GEDANIA: Patrycja Lewicka, Laura Tomsia, Daria Makar, Natalia Całka, Marta Podolska, Anna Łozowska, Joanna Wojciechowska, Sylwia Szczęsnowicz, Natalia Kurnikowska i gościnnie Ewelina Mikołajewska (UKS Orzeł Malbork).

W Niemczech gedanistki wystawiły drużynę, która zdobyła tytuł mistrza Polski młodziczek. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Najpierw było współzawodnictwie w dwóch grupach w myśl zasady każdy z każdym, do dwóch wygranych setów w meczu. Energa Gedania rozpoczęła z wysokiego pułapu. Po bardzo dobrej grze ograła Białoruś 2:1. W kolejnych spotkaniach była wygrana nad Finlandią 2:0 oraz porażka z Brandenburgią 0:2.

Do półfinałów, w których grano "na krzyż", gdańszczanki awansowały z drugiego miejsca. Jednak nie miała najmniejszego kłopotu z pokonaniem najlepszej drużyny drugiej grupy. Mecklenburg Vorpommern został pokonany w dwóch setach. W finale znów było starcie z Brandenburgią. Tym razem Energa Gedania zmusiła Niemki do gry przez trzy partie, ale ostatecznie przegrała 1:2, zdobywając srebrny medal.

- Należy podkreślić bardzo udany debiut w naszej drużynie Eweliny Mikołajewskiej. Wychowanka Orła potwierdziła, że w Malborku dobrą pracę szkoleniową wykonuje trener Szymon Żołędziewski - podkreśla Witold Jagła.

Przypomnijmy, że w zakończonym właśnie sezonie 2006/07 gedanistki zdobyły aż sześć medali. Trener Jagła wygrał ze swoimi podopiecznymi mistrzostwa Polski młodziczek, Ogólnopolską Gimnazjadę oraz zdobył srebro na igrzyskach i w mistrzostwach Polski juniorek. Ponadto Grzegorz Wróbel wywalczył dwa złote medale w mistrzostwach Polski kadetek oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Opinie (8)

• Jagła na pierwszego

a Wróbel drugiego trenera w Gedanii

po co nam emeryt, jak mamy swoich lepszych....

• 0 0

• siatkarki energa gedania młodziczki

chyba ktoś ci dał w łeb Jagła był już trenerem ligi i o mały włos ,a wogóle by nie było I ligi. niech on się bawi w siatkówkę z dziećmi i niech je opier...la bo on to dobrze potrafi robić.Zmarnował kilka dobrych zawodniczek również w każdej kategorii wiekowej. Facet ma po prostu gdzieś plecy.

• Neubrandenburg 2007

Szkoda że nie ma nic o tym że my (kadra woj. pomorskiego) również zajeliśmy tam drugie miejsce w kategori męskiej...xD

• 0 0

• siatkówka młodziczki energa gedania

weż się puknij w łeb ty znawco albo jak wolisz wazeliniarzu, lidze potrzebny jest trener z krwi i kości taki co grał jako dobry zawodnik , a nie student po AWF, a może ty masz takie kwalifikacje /

• 0 0

• pomoc

nie do tematu mam prose ile kosztuje miesieczna skladka za treningi... za odpowiedzi bede wdzieczna

• 0 0

• W Niemczech jako Pomorzanki

Szkoda, że na stronie są nieścisłóści,tak to prawda że Gedania startowała w Neubrandenburgu, ale startowało jeszcze 13 innych dyscyplin jako reprezentacja Pomorza,
    a inni zdobywali złote medale i wygrywali punktację zespołową dla POMORZA, a nie dla klubu, chyba że na stronie
    KIBOL.pl są jakieś inne zawody, niż V Igrzyska Regionów Bałtyckich w Neubrandenburgu 29.06.-1.07.br

• 0 0

• ty wyzej smieszny jestes

a co innym szkodzi chwalic sie ze cos wygrali.... i jaka to niescislos

a gdy w druzynie na 12 jest 11 zawodniczek jednego klubu, to czy Pomorze to nie to samo co Energa Gedania

zreszta jest wyraznie napisane ktora zawodniczka jest z innej druzyny i nawet Trener Jagła dziękuje Orłowi