Koszykarki Basketu uległy CCC

mad, ras.
29 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Kateryna Dorogobuzowa (na zdjęciu z piłką) popisała się double-double, ale nie zdołała zapobiec porażce gdynianek z wicemistrzyniami Polski. Kateryna Dorogobuzowa (na zdjęciu z piłką) popisała się double-double, ale nie zdołała zapobiec porażce gdynianek z wicemistrzyniami Polski.

Koszykarki Basketu Gdynia przegrały przed własną publicznością z CCC Polkowice 48:67 (17:17, 11:16, 12:17, 8:17). Jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywały tylko jednym punktem, ale w ostatniej partii zupełnie nie były w stanie dotrzymać kroku wicemistrzyniom Polski. To jednak i tak lepiej niż w poprzednich meczach z czołowymi drużynami, które podopieczne Vadima Czeczuro przegrywały znacznie wyżej.

BASKET: Dorogobuzowa 11 (2x3, 12 zb.), Simon 10, Stankiewicz 6, Jakubiuk 4, Brown 1 (5 zb.) oraz Miłoszewska 10, Naczk 6, Adamowicz 0, Koperwas 0, Ostrowska 0.

CCC: Sutherland 19 (5 zb.), Kaczmarska 11 (2x3, 5 as.), Swanier 7 (1x3, 5 zb., 5 as.), Majewska 6 (5 zb.), Owczarzak 2 oraz Szczepanik 12 (5 zb.), Hall 6 (2x3), Jeziorna 3, Puss 1.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE KOSZYKARSKIE MECZE W TRÓJMIEŚCIE W TEN WEEKEND

Średnio różnicą 42 pkt przegrywały w tym sezonie mecze z drużynami z pierwszej trójki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Basketu. W sobotę zmierzyły się z wicemistrzyniami Polski. CCC Polkowice przed weekendową kolejką było na 4. pozycji, ale z meczem mniej niż wyprzedzające je drużyny. Wcześniej przegrały tylko raz. Dlatego też trener Vadim Czeczuro miał powody do tego, aby skupić się na defensywie i ponownie nie dać się "zlać" zespołowi z czołówki.

W meczach z Wisłą Can Pack Kraków, Energą Toruń czy Artego Bydgoszcz jeszcze w pierwszej kwarcie, a nawet całej pierwszej połowie gdynianki potrafiły grać przez większość czasu z faworytkami jak równy z równym. Ich strata nie była tak duża jak na koniec spotkania.

Nie inaczej stało się w sobotę. Choć po dwóch rzutach wolnych w 5 min. Aishahy Sutherland przyjezdne prowadziły 11:3, to później Basketowi udało się zapoczątkować udaną pogoń. Zainicjowała ją liderka gdynianek Kateryna Dorogobuzowa, trafiając za trzy punkty. Zresztą ukraińska koszykarka była najskuteczniejsza po pierwszej kwarcie - 8 pkt, pomimo iż nie trafiła żadnego z sześciu rzutów za dwa.

Cztery punkty z rzędu Moniki Naczk, wypartej z pierwszego składu przez Amerykankę, Tiffany Brown, pozwoliły Basketowi wyjść na prowadzenie 14:13. Drugą "trójką" powiększyła je Dorogobuzowa (17:15). Jeszcze przed syreną kończącą kwartę, rywalki doprowadziły jednak do wyrównania.

Gdyńska defensywa funkcjonowała na zadowalającym poziomie również w drugiej partii, którą CCC wygrało raptem pięcioma punktami. Po jednej stronie parkietu dobrze spisywała się Sutherland, po drugiej Dominika Miłoszewska. Szkoda, że tej drugiej zabrakło wsparcia, gdyż to mogło dawać Basketowi nadzieję nawet na prowadzenie. A to rywalkom dało głównie 5 przechwytów w pierwszej połowie i aż 17 rzutów wolnych, z których rywalki trafiły 13.

Przez to po zmianie stron mniej agresywnie musiały zagrać Kelsey SimonAnna Jakubiuk, które już po 20 min. gry miały po trzy przewinienia. Co ciekawe CCC w tym czasie nie trafiło za trzy punkty, rzucając zza linii 6,75 m tylko trzy razy. Gdynianki próbowały swoich sił na dystansie aż jedenaście razy. Trafiała tylko Dorogobuzowa w pierwszej kwarcie.

Gdynianki dobrze zaczęły trzecią partię. Po rzucie Simon zniwelowały straty do 36:37, ale następnie nie były w stanie trafić do kosza aż przez cztery minuty. Seria 9:0 w wykonaniu przyjezdnych, znów zapewniła im bezpieczną przewagę.

W ostatniej odsłonie sprawę szybko załatwiły trzy szybkie trafienia zza łuku w wykonaniu byłych zawodniczek Lotosu Gdynia Naketii SwanierMagdaleny Kaczmarskiej, po których CCC odskoczyło Basketowi na 59:42. Gdynianki dopiero po 6,5 minuty zdobyły punkty z gry, gdy celnym rzutem popisała się Anna Jakubiuk. Ostatecznie zespół z Polkowic odjechał Basketowi na 19 pkt, co i tak można uznać za progres w stosunku do poprzednich spotkań z czołówką Tauron Basket Ligi Kobiet.

Wyniki 9 kolejki

• BASKET GDYNIA - CCC Polkowice 48:67 (17:17, 11:16, 12:17, 8:17)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - MKK Siedlce 90:70 (17:24, 23:27, 34:7, 16:12)
  • Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 95:64 (28:21, 23:13, 22:10, 22:20)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Glucose ROW Rybnik 84:70, (23:10, 19:18, 30:10, 12:32)
  • Ślęza Wrocław - Basket Konin 88:62 (25:15, 19:16, 24:11, 20:20)
  • Energa Toruń - Wisła Can Pack Kraków 74:89 (18:22, 12:24, 31:24, 13:19)
mad, ras.

Opinie (9)

• Co to znaczy jakiś progres.

Co tam za progres!!! Szkoda gadać i porównywać. Jak to się do lat poprzednich - żal, żal i nic więcej.

• 12 1

• Co to znaczy "przed własną publicznością"?

Kiedy zaczniecie w końcu podawać ilu jest na tych meczach Basketu widzów???

• 13 0

• 30 widzów w hali na 5000, ochrony i obsługi hali 14 osób :)

• 16 0

• Stankiewicz przereklamowana.

• 12 0

• Szkolna drużyna powinna grać w szkole, a nie w hali, która kosztuje 8 000 za mecz!!!

Get out do Liceum!

• 11 3

• Sport&Show&Biznes

Nie ma kasy nie ma teamu.
    Za 2 tygodnie Widzew w Gdyni i można wygrać.
    I może w przyszłym sezonie coś się poprawi - ale najpierw budżet.

• 6 3

• Zgodnie z planem

Tak, jak miało być, było - czyli kolejny raz w plecy. Plusy takie, ze: 1) powalczyły, 2) nie straciły 100 punktów. Patrzę na statystyki Brown - jeśli to ma być wzmocnienie, to.. Może przynajmniej z Widzewem wygrają, czego - mimo wszystko - im życzę.

• 6 2

• Jeżeli dla kibica seniora 700 000 zł z miasta to jest mało to podziwiam jego emeryturę.

Za takie pieniądze można zbudować drużynę na 5 - 8 miejsce w tabeli. Jest tylko jeden warunek. Samemu nie można wtedy brać kasy z klubu pełnymi garściami. O tu jest problem. A poprzedni sezon pana prezesa upewnił, że można dostać kasę z miasta grając padakę i mając za nic ostatnich kibiców.

• 13 0

• Polska rzeczywistość !!!

Tak to u nas jest. Narzekania, pierdzenie, zazdroszczenie, podejrzenia o korupcje i mataczenia itd. itp.
    A jak jest w NBA.
    Czytałem ostatnio pewien artykuł.
    LA L. kilkunastokrotny mistrz NBA z Kobe B. w składzie przegrywa wszystko jak się patrzy i dołuje w tabeli. Na poprawę sytuacji się nie zanosi, bo nie ma kasy na nowych zawodników. Kobe zgarnia całą pulę. Do czasu ważności jego kontraktu nic się nie zmieni. A to chyba jeszcze ze 2 sezony.
    Mimo to hala jest pełna wiernych fanów. Na wszystkich meczach jest komplet widzów.