PGE Atom Trefl zdobył 3 punkty w Muszynie

23 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Britnee Cooper postawiła w Muszynie pięć punktowych bloków oraz dołożyła cztery skuteczne ataki. To wystarczyło na tytuł najlepszej w meczu medalistek poprzedniego sezonu Orlen Ligi. Britnee Cooper postawiła w Muszynie pięć punktowych bloków oraz dołożyła cztery skuteczne ataki. To wystarczyło na tytuł najlepszej w meczu medalistek poprzedniego sezonu Orlen Ligi.

Siatkarki PGE Atomu Trefla bardzo pewnie wygrały z Polskim Cukrem Muszynianką Eneą. Sopocianki triumfowały na wyjeździe 3:0 (25:23, 25:19, 25:19) i umocniły się na pozycji wiceliderek Orlen Ligi. Tytuł MVP otrzymała Brittnee Cooper. W najbliższym czasie podopieczne Lorenzo Micelliego czeka atrakcyjny trójmecz przed własną publicznością, w którym najpierw zagrają w Lidze Mistrzyń, a następnie ugoszczą dwie ekipy z krajowego topu.

POLSKI CUKIER: Milovits 3 punkty, Grejman 7, Savić 6, Helić 10, Kurnikowska 7, Sosnowska 2, Krzos (libero) oraz Skrzypkowska 3, Hatala 3, Szczygieł 1, Ciaszkiewicz, Śliwa (libero)

PGE ATOM TREFL: Radenković 6, Balkestein-Grothues 7, Radenković 6, Cooper 9, Zaroślińska 12, Kaczorowska 9, Tokarska 7, Durajczyk (libero) oraz Djerisilo 4, Łukasik, Kaczmar, Miros 1, Efimienko

SIATKÓWKA W TRÓJMIEŚCIE W TEN WEEKEND. JEST W CZYM WYBIERAĆ

W meczu drużyn, które w poprzednim sezonie stanęły na podium, najbardziej ważyły dwa elementy: zagrywka i blok. W tych elementach atomówki zdobyły odpowiednio 10 i 8 punktów, gdy gospodynie odpowiedziały 4 i 3. Na podobnym poziomie było przyjęcie (44 do 42 procent pozytywnego na korzyść sopocianek) i skuteczność w ataku (37:36). Natomiast sopocianki nieco częściej oddawały punkty rywalkom po własnych błędach (18:20).

Podopieczne Lorenzo Micelliego rozpoczęły mecz od prowadzenia 3:0, ale potem pojawiły się trzy błędy w ataku i polu zagrywki, dzięki którym gospodynie wyrównały na 6:6. W ofensywie miejscowych coraz odważniej poczynała sobie Anna Grejman. Po jej trzecim udanym zbiciu na pierwszej przerwie technicznej to Muszynianka miała nieznaczną przewagę (8:7).

Pomiędzy regulaminowymi pauzami grano punkt za punkt, a przy 16:15 znów Grejman dała prowadzenie miejscowym. Dopiero po powrocie do gry trzy skuteczne ataki z rzędu Katarzyny Zaroślińskiej pozwoliły odzyskać inicjatywę atomówkom. Jednak tylko na moment, gdyż w bloku ścianę postawiła Maja Savić. Serba zapisała szybko na swoim koncie trzy punkty, a jej drużyna wyszła na prowadzenie 21:19.

Trener Micelli dokonał podwójnej zmiany na rozegraniu i ataku. Właśnie wprowadzona do gry Anna Miros postawiła blok, który pozwolił wyrównać na 23:23. Po tej akcji na parkiet wróciła Zaroślińska i zdobyła piłkę setową. Zwycięstwo zapewniło zaś zbicie Maret Balkestein-Grothues.

W drugiej partii wyrównana walka była tylko do pierwszej przerwy technicznej. Od 8:8 sopocianki zdobyły 7 punktów z rzędu! Potem wynik poprawiła jeszcze Danica Radenković. Rozgrywająca nie zapomniała jak zagrywa się w hali w Muszynie, w której przecież grała w poprzednim sezonie na co dzień. To po jej dwóch asach z rzędu zrobiło się 20:12. Tej przewagi nie można było już stracić.

Bardzo podobna była trzecia odsłona, choć tym razem Muszynianka tak sporo nie traciła. Atom ustawił sobie seta po zdobyciu pięciu punktów z rzędu od 9:9. Hasło do ucieczki dały udane bloki Mai TokarskiejBrittnee Cooper.

Miejscowe starały się gonić, ale dochodziły jedynie na 3 punkty. W końcówce zupełnie się pogubiły, gdyż dwa ostatnie punkty na sopockie konto powędrowały po błędach w ataku: Grejman i Kinga Hatala.

Dzięki zwycięstwa bez straty seta w Muszynie wicemistrzynie Polski w dobrych nastrojach mogą przygotowywać się do domowego trójmeczu. 27 stycznia zagrają w Lidze Mistrzyń z Calcitem, trzy dni później z Impelem, a 3 lutego z Chemikiem w Orlen Lidze. Trwa już sprzedaż internetowa biletów na te spotkania, a od poniedziałku wejściówki będzie można nabywać również w kasach Ergo Areny oraz Hali 100-lecia.

Wyniki 15 kolejki

• PGE ATOM TREFL SOPOT- Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:17, 25:10)

• Zwycięstwo (3)

Cieszy forma Zaroślińskiej przed najważniejszymi rozstrzygnięciami tego sezonu.
    Brawo !

• 4 2

• nie przesadzaj zerknij w staty dość przeciętne (2)

• 2 2

• nie przesadzaj (1)

Akurat w meczu z Muszynianką Zaroślińska miała dość wysoką skuteczność w ataku (57 %)